Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#914) SimonYana válasza 04ahgy (#889) üzenetére


SimonYana
addikt

Tettem oda egy ventit és így már egyáltalán nem meleg sőt hideg , de hogy néz ki ez így bakker! :O
Hangja nincs ennek az egynek , de akkor is! :O
Na majd valamit kitalálok!

® SimonYana ®

(#916) 04ahgy válasza SimonYana (#914) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy 5V...7V-ról járatott, alapból halk 8cm-es venti elegendő oda. annyit számít csak, hogy ne álljon meg a meleg levegő, és olyan sokat számít ez a kevés is, mint amennyit te is tapasztaltál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#917) SimonYana válasza 04ahgy (#916) üzenetére


SimonYana
addikt

Majd vissza teszem a HAF-X oldalát és a nagy venti beteríti. Szerintem elég lesz , csak nem akartam , de sajnos tényleg nagyon meleg és drága a lap a játékhoz! :O Meg nem is itthon garis!

® SimonYana ®

(#918) 04ahgy válasza SimonYana (#917) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rosszat nem fog neki tenni, azt elhiheted.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#919) SimonYana válasza 04ahgy (#918) üzenetére


SimonYana
addikt

Tudom! :R
Volt már 1-2 gépem , bár égetni még sosem sikerült szerencsére!

® SimonYana ®

(#920) Tidus válasza 04ahgy (#893) üzenetére


Tidus
addikt

Erre azt kell mondanom, saját tapasztalat alapján is hogy igazad van. :C
De a cuccával mindenki azt csinál amit akar, ha tudja az alaplap szent törvényeit, ha nem.

(#921) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#922) radi8tor válasza subaruwrc (#921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durván jó eredmény! :C
Válogatott RAM vagy sima bolti?

Szerk: akkor még durvább eredmény :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#923) subaruwrc válasza radi8tor (#922) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez egy 10k-s x58 ba való kit .. :)

(#924) Cybertrone válasza subaruwrc (#921) üzenetére


Cybertrone
veterán

A k@rva:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#925) 04ahgy válasza subaruwrc (#921) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Very well, azzal a kis kezivel. :R Szép eredmény amúgy. Jól látom az órajelekből, hogy egy ROG Matrix Platinum GTX580 figyel a gépben? Méltó a többi hardverhez. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#926) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni ,hogy egy i7-3820 milyen hűtővel és milyen olcsóbb lappal meddig húzható?? Kérdést egy jövőben esedékes vásárlás végett tettem fel.
Előre is köszönöm a segítségeket.

Üdv.
KAMELOT

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#927) 04ahgy válasza KAMELOT (#926) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy 12-es szériás Noctua, vagy azzal kb. egyenlő hűtési teljesítményű hűtő kell, és 5GHz egy reális célnak tekinthető.

i7-3820 alá túl extra lap sem kell. Egy X79 Extreme3-as AsRock, vagy MSI X79A-GD45 is elegendő. No meg persze az X79-UD3, P9X79.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#928) peterm711 válasza KAMELOT (#926) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ha x79-be gondolkozol, akkor 3930k alá ne add. Nincs értelme a 3820-nak, 3770k gyorsabb majdnem fele fogyasztással, és az alaplapok is olcsóbbak ivy alá.

(#929) KAMELOT válasza 04ahgy (#927) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi szépen a gyors választ.
Arra lennék még kíváncsi ,hogy mennyi az a GHz amit még fesz emelés nélkül bír a 3820-as proci? Én is ezekre a lapokra gondoltam amúgy amiket írtál ,de későbbiekben fog kelleni a 8 ram foglalat nekem ,úgyhogy GD45 vagy P9X79 marad.

Még valami...GIGABYTE lapokkal minden rendben??? Mert régebben még láttam ,hogy elfüstöltek ott valamik. Vagy az már ki lett javítva.

És milyen 8GB-s ramokat vegyek a konfigba??? Elején elég lesz a 2x 8GB

(#928) coonee: Hello! Ha megnézed egy normális lap a 3770K alá pont annyi mint a fent említett két lap. 3770K 50euroval drágább mint a 3820. És 1155-ös lapokban csak 4 ram foglalat van. Ezért esett a választás az LGA2011-re.
3930K proci nekem már nagyon drága. Az dupla ár a 3820-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#930) 04ahgy válasza KAMELOT (#929) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van, amiket érveket felsorakoztattál, abszolút megállják a helyüket. És akkor még a 2 * 16 sáv PCIe sem hangzott el.

Alapfeszen nagyon változhat a konkrét CPU függvényében a dolog, 4-4,2GHz a reális, felette biztosan kell feszemelés.

A Gigabyte lapok is azért füstöltek el, mert nagyon melegszik a VRM. Ez minden X79 lapra igaz. Hűteni kell, és akkor pedig semelyik lapnak nincs gondja.

Amúgy szerintem is bőven van értelme a 3820-nak, mert az Ivy-t léggel nem igazán fogod 5GHz-en hajtani, se feszemeléssel, se sehogy. A 3820-at meg sokkal nagyobb eséllyel. Ez ugyan melegszik, de nem csak belül, hanem kívül is. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#931) KAMELOT válasza 04ahgy (#930) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja igen azt még ki is felejtettem ,hogy a 3770K proci feszemelésnél nagyon melegszik. SZóval oda még víz is kéne ugye ami + költség.
3820-at meg szépen lehet hűteni léggel.

Értem köszi....4-4,2GHz elég is lesz nekem. Aztán majd meglátom tuningolás közben miket lehet elérni mennyi feszültséggel.

8GB ramokat milyeneket vegyek? 2x 8GB fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#932) 04ahgy válasza KAMELOT (#931) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsair Vengeance 8GB-os moduljaival (16GB kit vagy 32GB quadkit) nekem nagyon jó tapasztalataim vannak SBE mellett.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#933) KAMELOT válasza 04ahgy (#932) üzenetére


KAMELOT
titán

Corsair 8GB DDR3 1600MHz CL10 Vengeance Erre gondoltál? Akkor azt mondod ez lesz számomra is a megfelelő!
Mert aztán van ugyan ilyen árban Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#934) 04ahgy válasza KAMELOT (#933) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezek ugye nem kitek? Mert akkor arra gondoltam. A 16GB-os dual kitben és a 32GB-os quad kitben is ezek a modulok vannak értelemszerűen. A Cruciallal sem nagyon tudsz mellé lőni, bitang RAM-jairól híres (BallistiX széria).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#935) KAMELOT válasza 04ahgy (#934) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kitek de ugyan azok vannak a kitekben is tehát mindegy ,hogy külön veszem meg vagy egyben. :)
Igen a Crucial ramok azok BALLISTIX széria. Akkor jó mind a kettő. Szuper!
Köszi szépen a sok infót majd ha kell még valami jelentkezem! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#936) 04ahgy válasza KAMELOT (#935) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó minden. És igazán semmiség.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#937) KAMELOT válasza 04ahgy (#936) üzenetére


KAMELOT
titán

Megint én! :) Láttam itt a topikban és egy jutubos videón is felhívta az illető szakember a figyelmet ,hogy erősen ajánlott egy ventilátor ami hűti a VRM-et!?!
Oda milyen ventilátor szükséges mekkora fordulaton és milyen fajta? És persze ,hogyan állítsam a ventilátort? Egy NOCTUA NH-D14 ventit fogok majd rátenni a procira.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#938) ZetorGumi válasza KAMELOT (#937) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Mindegy, csak mozogjon körülötte a levegő.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#939) radi8tor válasza KAMELOT (#937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott okoz ez gondot, ahol a teljes gépet vízhűtés hűti. Ha olyan Noctua CPU hűtőt használsz, akkor nincs szükség a VRM extra hűtésére.

⭐ Stella

(#940) 04ahgy válasza radi8tor (#939) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem víz vagy Noctua függő. A lényeg, hogy a VRM körül nem szabad a levegőnek állnia!

Én egy 8CM-es ventit támasztok oda mindig.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#941) N_A_S


N_A_S
veterán

Mától csatlakoztam én is a topikhoz a legkisebbikkel :)

https://tinyurl.com/phnas

(#942) KAMELOT


KAMELOT
titán

Értem! Köszi a segítséget! Akkor odaszerelek egy 8cm-s ventit. Beállítom 400-700rpm körülire aztán mozogni fog a levegő. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#943) 04ahgy válasza KAMELOT (#942) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem egy 5000rpm körüli van ott. Sosem volt VRM melegedés gondom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#944) SimonYana válasza KAMELOT (#942) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezek szerint X79-ed van? Mert a cuccaidnál nem az szerepel! :))

04ahgy!
Nem csodálom! Oda is kell ragasztani a hűtőt , mert 5000 fordulat kiviszi még a lapot is a házból! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#945) N_A_S


N_A_S
veterán

Kezdeti 24/7-es beállításnak ezt sikerült összehozni:

[link]

A finomhangolás még hátra van, a procifeszből még megpróbálok vissza venni, és a memória időzítésekkel is talán lehet még itt-ott babrálni.

https://tinyurl.com/phnas

(#946) KAMELOT válasza SimonYana (#944) üzenetére


KAMELOT
titán

Hello! Még csak vásárlás előtt vagyok csak érdeklődöm a dolgok felől. :) Mint már írtam ha lesz elég keret rá akkor vásárolom meg.

(#943) 04ahgy: 5000rpm nem csinál nagy zajt??

(#945) N_A_S: jó eredmény! Cuccaid között írd át a konfigod mert ott még i7-2700K van. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#947) SimonYana válasza KAMELOT (#946) üzenetére


SimonYana
addikt

04ahgy 500-as fordulatot akart írni! :))

® SimonYana ®

(#948) N_A_S


N_A_S
veterán

ASUS Rampage 4 Gene
i7 3820 @ 4800MHz (20x120) @1.4V BIOS [Corsair H80]
G.Skill 4x2GB RipjawsX @ 1920MHz CL9

Benchek:
AIDA64
Cinebench R11.5
Linx 0.6.4 AVX (10.3.10.017)
SuperPI 1.5 XS

[link]

N_A_S

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#949) N_A_S válasza N_A_S (#948) üzenetére


N_A_S
veterán

AIDA64 ablak javítva

https://tinyurl.com/phnas

(#950) 04ahgy válasza N_A_S (#948) üzenetére


04ahgy
nagyúr

20*120Mhz az csak 2400MHz. Mellesleg sosem értettem, minek a 125-ös strapről visszaskálázni, ahelyett, hogy kisebb szorzó mellett magasabb BCLK kerüljön beállításra.

A Super Pi 1M szerepeltetése mellett a screenshoton értetlenül állok. Számomra egy Pi 1M futtatás minden, csak nem a 24/7 stabilitás szimbóluma.

A LinX alatti magfeszültség, valamint üresjáratba ugráskor a változás érdekelne (természetesen a valós, mérőműszerrel mért érték).

(#947) SimonYana: nem írtam el, 5000rpm a helyes. Kb. olyan, mint az AMD Phenom II X4 965 gyári réztalpas hűtő full fordulaton. Már a hangjának a változása alapján a gép kis rezzenéseiről informál. :D

(#946) KAMELOT: a fentiek értelmében természetesen hallható, de hangosnak nem mondanám (pl. referencia HD7970 100% fordulatszámhoz képest). Egy régi, orosz motoros, hangtompító nélküli M62-eshez képest pedig maga a halkság. Minden relatív.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.