Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4951) drsanya


drsanya
aktív tag

Itt az én szörnyem. Azért szörny mert soha nem volt még ekkora teljesítményű pc-m. :DD

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#4952) JasL válasza drsanya (#4951) üzenetére


JasL
senior tag

:C csak bepróbáltad a strixet! :D

[ Szerkesztve ]

(#4953) drsanya válasza JasL (#4952) üzenetére


drsanya
aktív tag

Be! És lekopogjam semmi gond, semmilyen anomália nem volt az USB viccen kívül. Egyébként feleségem mondta, hogy lehet egyedi eset, ne variáljak, jó lesz Ő tudja :DDD

Ezzel a léggel egyébként 35 idle, 70 load hőfokok vannak, VRM loadban 60 fokos, ház 25-30 között. Ezek jók? VRM az, amire nem emlékszem. Tuning nincs, csak az XMP, az 2800 MHz. Kapcsolóval ment egyből, semmit se kellett mókolni az UEFI-ben. A későbbiekben tervben van még egy venti fentre is. Illetve lehet cserélem az összeset PWM-esre, mert csak a processzoré az.

I am iRacer

(#4954) dime27 válasza drsanya (#4953) üzenetére


dime27
őstag

Nálam az adatlapomon levő házban és AIO hűtéssel alapórajelen maghőmérsékletek 23-25 load 42-45
vrm-ek idle 32 load 45 ; lap hőmérésklete idle 29 load 34 ; és a ventik ugy 800-900rpm-en forognak a AIO pumpája is minimumon van! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4955) woros válasza dime27 (#4954) üzenetére


woros
őstag

Hány MHz-en járatod a procit?

(#4956) dime27 válasza woros (#4955) üzenetére


dime27
őstag

Ezek alapórajeles hőmérsékletek voltak!

Most próbálgatom csak a tuningot egyenlőre próbaképpen 4.4Ghz 1.2V cpu fesszel aida stress test fut 30 perce

a maghőmérsékletek idle 28-30 load 55-65 fok

a vrm hőmérsékletek idle 42 load 61

viszont most fel van tekerve összes venti csutkára a házban ill a pumpa is max rpm-en 2850-en forog!

Egyenlőre próbálok kitesztelni vmi egészséges órajelet ahol még nem szabadulnak el a hőfokok és semmi sincs túlfeszelve!

Utána foglalkozom majd az Uncore és Ram tuninggal! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4957) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok!

Van most egy 3770 processzorom z77 alaplappal, amit 2013 óta használok. Gondolkozom a cseréjén méghozzá mostanában láttam hogy ebay-en van E5 2630 v3 ES 8 magos xeon processzor 45 ezer környékén.
Van értelme ebbe a processzorba beruházni? Lehet tuningolni?
2011-ből maradt itthon egy 1366-os extreme CPU hűtőm. Az jó 2011-re?

Köszönöm a választ!

(#4958) drsanya


drsanya
aktív tag

Kérdések: C-State? Kell az nekem? Okozhat az Auto beállítása mikrolaggot és egyszeri nagy szaggatást?

I am iRacer

(#4959) jones965 válasza drsanya (#4958) üzenetére


jones965
Modder

Igen, játékok alatt észrevehetően. Aki sokat használja cpu terheléses alkalmazásokra a gépet, annak célszerű a C funkciókat bios szinten letiltani, és a win energia gazdálkodásában változtatni a különböző alkalmazásokhoz a profilokat.

(#4960) JasL válasza jones965 (#4959) üzenetére


JasL
senior tag

Kicsit hiányos valóban az architecturális ismeretem, mire jó a C-state meg S-state? És mi a valódi haszna?

[ Szerkesztve ]

(#4961) jones965 válasza JasL (#4960) üzenetére


jones965
Modder

A C-state a processzor adott teljesítmény igényéhez (órajelhez) igazítja a feszültség értékeket. Vannak lapok, ahol ezt szintekhez is lehet igazítani. Előnye az energia takarékos funkció, hátránya, hogy terhelés csúcsoknál késleltetés lép fel (lag). Tömören.
Magam részéről nem preferálom ezt a funkciót. Sokkal kézenfekvőbb, mint már írtam is, a win alatti energia profilokat alkalmazni. A cpu folyamatosan megkapja a bios szinten beállított feszültséget és csak az órajelet veszi vissza, ezáltal megszüntetve, vagy minimálisra csökkentve a cpu-ra való várakozási időt.

(#4962) drsanya válasza jones965 (#4961) üzenetére


drsanya
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ. DE! Kikapcsoltam, és ugyanúgy mozognak a feszültségértékek, 0,76 (1200 MHz) és 1,26 (3800 MHz) között. Ez normális így? Viszont a gép így már el tudott menni alvó állapotba 30 perc után. Úgy maradt a sémabeállításban. Meg is lepődtem :) Ki is kapcsoltam, nem szeretem az alvó állapotot.

Egyébként azért kérdeztem, mert iRacing alatt többször tapasztaltam a mikrolagot, és volt bizony akár 1 másodpercre is teljes képmegállás. Nem részletezem mivel jár egy ilyen, de 10-ből 9-szer töréssel. És időmérőn duplán szopás, de ez mellékes. Pár hete gépvásárlás előtt a teljes topikot az elejétől végigolvastam, és valamiért a C-State ugrott be ludasnak az emlékeimből. Ezek szerint akkor jól emlékeztem.

I am iRacer

(#4963) beta válasza drsanya (#4962) üzenetére


beta
aktív tag

Állítsd át high performance-ra a power sémát amikor játszol, és akkor nem fog skálázni a cpu.

(#4964) drsanya válasza beta (#4963) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ó hát persze! Erre van kitalálva az Intel Turbo Boost 3.0 segéd program. Berakom az iracing alkalmazást és voilá - nem fog laggolni! És nem kell folyamatosan arra koncentrálnom, hogy átrakjam az energia beállítást. Van még mit tanulnom intelül :DDD

I am iRacer

(#4965) abridabri


abridabri
veterán

Na ugy nez ki jovo hettol en is jovok majd ide a kerdesekkel :)
4690k @ 4,5 rol valtok 5820k -ra( elozo tulaj szerint 4,5stabil)
Egy Asus X99a lap lesz alatta, 2*8gb 3000 ramokkal.

(#4966) gyiku válasza abridabri (#4965) üzenetére


gyiku
nagyúr

udv.

hüllő

(#4967) akoska07 válasza abridabri (#4965) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó választás.

Nem árt majd beszerezni még két modult,ha már quad channel.
Akár le is cserélheted 4x4GB-ra,mert az is bőven elég.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4968) abridabri válasza abridabri (#4965) üzenetére


abridabri
veterán

Megvan a cucc ,de egyelore csak 4,2n hajtom 1(,288V) ,mert melegszik a proci is meg az alaplapi VRM is .
Rendeltem egy monoblockot a mostani univerzalis cpu blokk helyett ,igy legalabb az alaplap is hutve lesz. Meg egy nagyobb radiator is kell ,es utana remelem mar jok lesznek a hofokaim ,es mehet 4,5 re .
Nezegettem teszteket a quad vs dual chanelrol,de minimalis kulonbseget lattam csak.

(#4969) Laraxior


Laraxior
titán

Van valakinek GA-X99-Ultra Gaming alaplapja?
Mennyire tuningbarát? :U Ajánlott kategória? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4970) dime27 válasza Laraxior (#4969) üzenetére


dime27
őstag

Csak nem át akarsz állni a sötét oldalról?! :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4971) Laraxior válasza dime27 (#4970) üzenetére


Laraxior
titán

Tudja a fene. Még egy hónapos sincs a 7700K :DDD

300EUR az alaplap, 200EUR lenne a 4x8GB ram, meg amilyen CPU, mondjuk az 5820K éppen 415EUR.
Sokat nem kellene ráfizetnem.
A mostani alaplapot 220EUR-ért, a CPU-t 400-ért vettem.
Ha a ramot megtartom, akkor csak 100EURért kellene vennem mellé másik kettőt.

Gyakorlatilag, ha ár alatt is adom el, akkor is max 200EURból meglenne a csere. :D
Régen is 6 maggal toltam, teljesen elégedett voltam vele. X5660, W3680.
Csak aztán a laptop után 4770K lett... azért csak nem az igazi, főleg mint tudjuk, hogy a Battlefield 1 szereti a sokmagos CPU-t.

Tehát erőteljesen a nézelődés kategóriában vagyok.
Mondjuk az negatívum, hogy ezeken az alaplapokon csak egy M2-es foglalat van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4972) dime27 válasza Laraxior (#4971) üzenetére


dime27
őstag

Az enyémen pl kettő van és nagyon megszerettem! Meglepett hogy én mint mezei tuninger is el tudtam a BIOS-ban igazodni és pár forumtárs segitségével tuningolni is tudtam az x99-es rendszert!X79-ről jöttem és picit ez nehezebben ment de rá lehet érezni! :K :U ;)
Procibol ha kifogsz egy jobb 5820k-t akkor kihozható a 4.4-4.5 ghz is és itt nem kell kupaktalanítással vesződni!
Viszont ez a rendszer jobban fűt és jobban fogyaszt mint a kaby lake és társai ezzel azért legyél tisztában, viszont ha épített vized van akkor nemgond! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4973) dime27


dime27
őstag

Én most itt tartok tuningban:

IBT very high jól odabaszott a vrm1 ill vrm2 hőfokoknak :)) Igaz semmi sem hűti őket tehát nincs föléjük biggyesztve egy darab venti sem, gondolom egy Rampage V vrm-jei ezen a teszten ilyen beállításokon nem nyalnak bele a 80 fokba cserébe viszont 2x ennyibe kerül! :B :U :R
Azért remélem nyári napokon egy-két x264-es kódolás még nem fogja 80fokra felfűteni a vrm-eket...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4974) Laraxior válasza dime27 (#4973) üzenetére


Laraxior
titán

Vajon van olyan 8/16-os CPU ami hasonloan megy es mondjuk arban is be lehet szerezni maximum 120ezer korul?
Az 5820K is kb annyi.
Illetve gondolom egy kartyas rendszernel teljesen mimdegy, hogy a CPU hany PCIE savot kezel. Tekintve nekem a Z170-é is elég. Két NVMe SSD es egy VGA van csak.
Majd ma beleolvasgatok a topikba, hogy mik a tapasztalatok.
Egyelőre csak egy hirtelen ötlet ez. (Mondjuk a 7700K is az volt)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4975) dime27 válasza Laraxior (#4974) üzenetére


dime27
őstag

8/16 ami nem xeon és legolcsóbb tudtommal az 5960x de még használtan sem láttam 230e alatt itt apróba! :Y :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4976) Laraxior válasza dime27 (#4975) üzenetére


Laraxior
titán

Valamelyik Xeon húzható. Olyan nincs? Csak 6 magosok?
Korbeneztem, de annyifele számozás van, egyszeruen lehetetlen kiigazodni rajtuk.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4977) Marcikapap válasza Laraxior (#4976) üzenetére


Marcikapap
tag

Nekem nem skerült húzni.
Minek kell a 8 mag?

Marcika

(#4978) Laraxior válasza Marcikapap (#4977) üzenetére


Laraxior
titán

Nem kell, csak ha van lehetőség akkor inkább olyat.
De ugy látom, hogy csak 6/12-es van amelyik tuningolhato.
230-at nem adok egy CPUert :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4979) mpierre válasza Laraxior (#4976) üzenetére


mpierre
veterán

De van húzható xeon. E5 1660 v3, és elméletben az E5 1680 v3. Nálam egy E5 1650 v3 teljesít szolgálatot egy ud4p-ben.

És igen, baromi drágák.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4980) Laraxior válasza mpierre (#4979) üzenetére


Laraxior
titán

Tehát 8 magosból ami húzható is a legolcsóbb variáció, illetve az egyetlen az 5960X :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4981) gyiku válasza Laraxior (#4980) üzenetére


gyiku
nagyúr

egy 5820@4500-el vigan elvagy, es ahogy irtad, kb 100eur-ral tobb az egesz config a skylake-el szemben. annyit meg siman meger.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#4982) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Váltani szeretnék , mert CAD -re kell és videóvágás, konvertálás..... csak nem tudom, hogy jobb lesz-e vagy sem..Van egy I7-6700 procim és mellette 4x4Gb = 16GB Kingston Hyperx 2400Mhz...
A csere az 2011v3 I7-6800 vagy I7-6850K Esetleg I7 5820K Mennyivel lenne jobb, gyorsabb ha váltanék? Milyen videkártyát ajánlotok mellé..ami játékra és CAD-re is szuper?
Válaszát mindenkinek előre is megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#4983) Marcikapap válasza Speed_Speed (#4982) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia

Én szintén CAD és játékra használtam a gépet 5820K kezdtem jó volt mert az L3 15M.
Jó volt a CAD-re és játékra is.
2x4x4 GB 2800 MHz rammal jól futott.
A gyári OC 4000Mhz simán megy, feljebb is lehet piszkálni de nem kellet.

Teljesen jó volt, viszont a CF 2db R9 270x nem futót jól mert csak 28 szálat kezel.
Az csere lett egy 390X-re, és egy kártyát ajánlok.
A VGA az egy SAPI R9 390X 8GB megy 5 monitorral. Úgy jó alapba, de várom az új AMD kártyát arra lesz cserélve, ha végre megérkezik.

A porciot viszont cseréltem egy XENON E5-2673 v3 2400MHZ és turbóban meg 2700Mhz fut 12 mag 24 szál és L3 30M
A csere oka, hogy sokall jobban fut a CINEBENCH.
Jól mutat ha mutogatom a laikusoknak, és még az L3 30M ami jól jön a számításoknál.

De a 1 szálas teljesítmény kevesebb!!!

A Ram is csak 2133 Mhz, de majdnem ugyan azt a teljesítményt hozza tesztek szerint minta 2800 MHz.

Ami kérdés, hogy a mit használsz program az hány szálat kezel.

Amit ajánlanék az a gyors géphez SDD 480GB RAID10 nagyon megdobja az olvasást 1000 feletti az érték, sokat segít tervezésnél. A tárhely is elég lesz nem kel foglalkozni a napi szintű tárhellyel.

http://www.cpu-world.com/Compare_CPUs/Intel_CM8064401610200,Intel_CM8064801548435,Intel_CM8067102056201/

[ Szerkesztve ]

Marcika

(#4984) MiklosSaS válasza Marcikapap (#4983) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A porciot viszont cseréltem egy XENON E5-2673 v3 2400MHZ és turbóban meg 2700Mhz fut 12 mag 24 szál és L3 30M
A csere oka, hogy sokall jobban fut a CINEBENCH.
Jól mutat ha mutogatom a laikusoknak
, és még az L3 30M ami jól jön a számításoknál.

Ugye ez most csak vicc?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4985) Marcikapap válasza MiklosSaS (#4984) üzenetére


Marcikapap
tag

Igen

Marcika

(#4986) Reggie0 válasza Speed_Speed (#4982) üzenetére


Reggie0
félisten

Most ebayen van e5-2698v4 ES potom 800 dolcsiert. Szerintem megeri megfontolni.

(#4987) Laraxior válasza Marcikapap (#4983) üzenetére


Laraxior
titán

Csinálnál egy Cinebench R15-ös mérést?
Kíváncsi vagyok :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4988) dime27 válasza Laraxior (#4987) üzenetére


dime27
őstag

Nekem 4.4-re huzott 5820k ennyit dob ;) :B

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4989) Laraxior válasza dime27 (#4988) üzenetére


Laraxior
titán

De én az alapórajeles XeNont ;] akarom tudni :P

De azért köszi :D Ezzel már én is meg lennék elégedve :K

Dualban durvát tolnak

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4990) abridabri válasza dime27 (#4988) üzenetére


abridabri
veterán

Mennyi feszt adsz neki 4,4 hez ?

(#4991) dime27 válasza abridabri (#4990) üzenetére


dime27
őstag

Szia!

Első képen látszódik cpu-zben! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4992) abridabri válasza dime27 (#4991) üzenetére


abridabri
veterán

1,202 ? :Y az enyem mar 1,290et ker 4,2ghzhez is ehh

(#4993) dime27 válasza abridabri (#4992) üzenetére


dime27
őstag

Nagy a szórás ezek ilyenek :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4994) Marcikapap válasza Laraxior (#4987) üzenetére


Marcikapap
tag

Szia

Megcsináltam a teszet és csatoltam még pár adatott.

Marcika

(#4995) Laraxior válasza Marcikapap (#4994) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi.
Bár csak annyit látok az egészből, hogy 1600-at csinált a Cinebench :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4996) drsanya


drsanya
aktív tag

És akkor az adatlapomon lévő konfig már egy hónapja hibátlanul üzemel, ebben már volt egy masszív 24 órás verseny is, akadály nélkül vette. OC továbbra sincs, csak az XMP megy. Hőfokok gyönyörűek, ja és a régi AMD gépemhez képest kb. akkora a különbség, mintha egy trabantból beültem volna egy GT3 Mercibe :DDD

Már csak az 1070-re gyűjtögetek, és akkor végre meglesz a Full HD kompromisszum és minden egyéb nélkül. Mielőtt megkérded miért ahhoz 1070, akkor mondom, hogy a későbbiekben tervezem a 21:9 x 3 db monitor üzemeltetését, mert szimulátorhoz nem bírom az Oculust. Próbáltam, 4 percig elviseltem, aztán 4 napig szédültem :DDD Pedig nyilván jobb lett volna. Elnézést, elég az offból.

Mégegyszer megköszönném a Tisztelt Fórumtársak iránymutatását a vásárlás előtt, nagyon meg vagyok elégedve a cuccal. És az oldalbordám is, meglepetésemre :D

Hamarosan tesztelem majd videókészítésre és streamelésre is.

Na csak még egy off: streamre OBS (esetleg más?), de videókészítésre esetleg valami nem fizetős/warez lenne? Movie Maker pl? Tudom nem ide tartozik, de köztetek vannak profik, esetleg hamarabb célba ér a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#4997) abridabri


abridabri
veterán

Mennyire gaz ha tobb ora jatek kozben felmegy 70-72 fokig is a legmelegebb mag ?

(#4998) gyiku válasza abridabri (#4997) üzenetére


gyiku
nagyúr

a package 75°C-ig siman jo, egy egy core lehet tobb is.

hüllő

(#4999) MiklosSaS válasza abridabri (#4997) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nálam 4.6-on IBT-ben voot 70-74 között.....játékban 55 max 60. Mennyi feszt kap?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5000) abridabri válasza MiklosSaS (#4999) üzenetére


abridabri
veterán

1,27V ot kap 4,3on. Most bsztam el 90 ezret a hutesre es nem jvault semmit a hofok.
360 radi csere 420 ra (+40k ) pumpa csere D5 re (+40k) cpu blokk csere EK monoblockra ami az alaplapot is huti egyben (+10k)

Ezen mar csak a delid segitene ,de azt meg nem kockaztatom egy ilyen draga procin.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.