Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#5163) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Elolvastam az új Intel HEDT cikket, és egy momentum megragadta a figyelmemet. Ez az Intel Turbo Boost Max 3.0. Mi az, hogy nem jó, és hogy problémás? Egyáltalán jól volt nekem beállítva? Ha használja valaki, leírhatná hogyan van nála, mert lehet nálam nem is jó. :R

I am iRacer

(#5164) drsanya


drsanya
aktív tag

És még egy kérdés! Lesz bajom, ha a Ramok miatt a Strap 125-re van állítva? Ennyit állított auton az XMP profil. Elindult, rendben is van, csak kérdezem. Így most Load 3875 MHz a 6800k.

I am iRacer

(#5165) atidzsiforc válasza drsanya (#5164) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nekem is ugy volt. bolti oc-vel vettem az 5820k-s gepemet, cpu strap 125, bclk 127.5 v mi, vcore fixen 1.3v volt, ugy ment majdnem masfel evig mert letojtam es semmi baja nincs latszolag. most kicsereltem a bekrepalt vizhutot egy evo 212-re (balfek futar nem volt kepes kihozni a thermaltake machomat munkahelyre es visszakuldtek amazonnak meg visszafizettek, ugyhogy vettem a helyi boltban egyet) es stabil volt a gep, de inkabb visszavettem kicsit a feszekbol stb, meg strapet s bclk-t visszaraktam 100-ra. 42es szorzo, ram 3ghz korul megy.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#5166) drsanya válasza atidzsiforc (#5165) üzenetére


drsanya
aktív tag

1,226 V a CPU fesz így, load és idle egyaránt. Eddig ilyen nem volt, ha elment idle a feszt is visszavette 0,769 V-ra. Érdekes...

I am iRacer

(#5167) atidzsiforc válasza drsanya (#5166) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nekem additive vcore van beallitva max turbo boost voltage-al, ami most 1.15v

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#5168) drsanya válasza atidzsiforc (#5167) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ezt mondjuk pont nem értettem. :DDD Igen igen, tudom, hogy láma vagyok, de akkor se. Hogy értsétek miért kérdezek f?szságokat, tudni kell, hogy elkezdtem nézegetni az uefit, és rögtön nem volt fogalmam se semmiről. Olyannyira sok a lehetőség, hogy egyszerűen eltéved benne az ember. Mindegy a kérdés továbbra is adott, nem tudom hogy jól használtam e a turbo boost maxot, illetve nem értem az XMP tuningnál azt, hogy 3000 1,35 V beállítás mellett bekapcsolt energiatakarékossággal az 1500 MHz is 1,226V, és a 3875 MHz is annyi. Ha visszaveszem a 2800 1,2 V profilra akkor meg 1200 MHz 0.765 V a max pedig 1,269 V.

Maxot pedig azért írtam mert tegnap még a következő történt. Beállítom az XMP profilt, majd átmegyek EZ Mode-ba és az AI Tweakerben a cpu core ratio-t autora állítom áll sync core-ról, akkor nem megy el 3800ig. Nyilván azért, mert a 6 magra eltűnik a szorzó beállításának a lehetősége, ezt értem is. Azert tettem autóra, mert azt hittem, hogy akkor a boost max magától fogja állítani a magokat. Mit kell oda állítani egyébként ami szerintetek helyes? Egyáltalán jól gondolkodom-e? Köszönöm ha útba igazítotok! :R

I am iRacer

(#5169) atidzsiforc válasza drsanya (#5168) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Hiaba van energiatakarekosra allitva, ha fix cpu voltage van megadva az xmp profilban. :)) Ami nekem van belove az azt jelenti, hogy terheles fuggvenyeben emeli a feszultseget 1.15v-ig. Memoria profil neveben az 1.35v amugy a ram fesz nem cpu.

Vmit nagyon elkutyultal sztem (vhol kikapcsoltad a turbot etc)

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#5170) drsanya válasza atidzsiforc (#5169) üzenetére


drsanya
aktív tag

A ram fesz oké, ahhoz nem nyúltam. A cpu feszhez sem, de akkor értem miért nem változik energiatakarékosban. Mert az van az XMP profilban. Igen, könnyen elképzelhető, hogy valamit elk?rtam :DDD :))

I am iRacer

(#5171) drsanya válasza atidzsiforc (#5169) üzenetére


drsanya
aktív tag

Megtaláltam elásva a kutyát :DDD :DD Az volt a gond, hogy a CPU Core Ratio-t Auto-ra állítottam, így nem volt hajlandó boostolni. Átraktam All Sync Core-ra, majd ott a szorzót Auto-ra már működött. Ha ugyanígy állítom az XMP 3000-re, akkor a 125-ös CPU Strap és CPU BCLK miatt 4 GHz-ig boostol 1,224V mellett, de azt meg nem tudom biztonságosan hűteni. Főleg így ebben a kellemes melegben a lakásban... Nyilván ha több lesz a tapasztalat, meg idő arra hogy reszelgessek, kevesebb fesszel is beérné szvsz.

Csináltam Aida Ram benchet és durva különbségek vannak 2400, 2800 és 3000 között, hiába a magas késleltetés értékek.

Valaki erősítsen már meg abban, hogy jól emlékszem e arra, hogy az X99 rendszerek a 125-ös strap és BCLK értékeket nem szeretik hosszú távon. Nem akarok visszakeresni most a topikban, gyerek is épp ugrál az ölemben. Köszi! :R

I am iRacer

(#5172) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Melyik a ram vezérlő fesz. Neve ? Asus lap, Haswell-E

Köszi

(#5173) ffodi válasza tom_tol (#5172) üzenetére


ffodi
veterán

System agent.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5174) tom_tol válasza ffodi (#5173) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz, közben megtaláltam. Sajna. csak 3200MHz a max amit enged a berendezés

(#5175) #Morcosmedve válasza tom_tol (#5174) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó az, többet nem is igen szeretnek. Küzdj a CL-el helyette. ;) :)

© asszongya'hogy

(#5176) tom_tol válasza #Morcosmedve (#5175) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem hiszem, hogy megéri a ráfordított időt. Kap egy kis hideget, megcsinálom a kötelező teszteket és megy a háztól.

(#5177) ffodi válasza tom_tol (#5176) üzenetére


ffodi
veterán

Nem a RAM a szűk keresztmetszet, hanem maga a platform. 3200-3400 MHz körül vége a dalnak sajnos, szinte minden esetben.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5178) szepsy


szepsy
senior tag

Új bios:
STRIX X99 GAMING BIOS 1701

(#5179) m0h0senator válasza szepsy (#5178) üzenetére


m0h0senator
őstag

lehet lesz a TUF-ra is bár én egyelőre kihagyom. Stabil most minden. :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#5180) drsanya válasza szepsy (#5178) üzenetére


drsanya
aktív tag

Oszt jobb? Nálam még a 1401 van. :DDD

I am iRacer

(#5181) szepsy válasza drsanya (#5180) üzenetére


szepsy
senior tag

Nem tudom :DDD

(#5182) szepsy


szepsy
senior tag

1 kérdés:

Ki milyen drivert/szoftvert szokott feltenni win 10 telepítés után hogy jól működjön a rendszer?

Pl esetemben, Asus ROG Strix x99 lap, i7 6800k, GTX 1080 Ti, 32gb ddr4 ram, Samsung 960 EVO512 ssd m.2

Video kártya egyértelmű :D

(#5183) atidzsiforc válasza szepsy (#5182) üzenetére


atidzsiforc
őstag

en vga driveren kivul vajas majasos lo****-t :DDD x99-A-m van

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#5184) #64791808 válasza szepsy (#5182) üzenetére


#64791808
törölt tag

intel INF, intel RST, és Samsung NVMe driver

(#5185) szepsy válasza #64791808 (#5184) üzenetére


szepsy
senior tag

Az nvme driver, intel inf is fenn van csak nem írtam:)

Az Intel® Rapid Storage Technology micsoda pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#5186) #64791808 válasza szepsy (#5185) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az Intel RST az alaplapon levo merevelemezvezerlo segedprogramja. Abban az esetben kell, ha RAID modba kapcsolod. AHCI modban nincs ra szukseg.

Ha esetleg nem tiszta: RAID modban tudsz tobblemezes koteteket letrehozni, a vezerlo tudtommal RAID0, 1, 5, 10 modokat tamogat. Ezeket ugyan be lehet allitani UEFI/BIOS-bol is, de van egy par opcio, amihez csak az RST segedprogrammal fersz hozza Windows alol.

Ha nem hasznalsz RAID-et, nincs szukseg az RST-re.

Szerk: HA olyan procid van, kellhet meg a Turbo Boost 3.0 hasznalatahoz is Windows driver/tool.

[ Szerkesztve ]

(#5187) szepsy válasza #64791808 (#5186) üzenetére


szepsy
senior tag

Köszi az infókat:)
Nagyjából tisztába vagyok a raid dologgal:)

Turbo boost is fel van rakva az alaplap cd-jéről, de a héten töltöttem le egy másikat de ez valami program féle?!
A cd-n a 025-ös végű volt, ez 031 gondoltam frissítem.

Ez lenne:[link]

(#5188) #64791808 válasza szepsy (#5187) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez felig driver, felig segedprogram, a Windows folyamatmenedzsmentjet optimalizalja, es meg 1-200 MHz-et nyersz vele egy magra. Ha tuningolsz, nincs jelentossege, illetve nalam okozott galibat.

(#5189) szepsy válasza #64791808 (#5188) üzenetére


szepsy
senior tag

Köszi.
Akkor elég ha a 025 végű van fenn?:)

(#5190) #64791808 válasza szepsy (#5189) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ugyan en a "frissebb - jobb" hive vagyok, de ha nincs gondod a regebbivel, teljesen jo lesz. Szerintem.

(#5191) szepsy válasza #64791808 (#5190) üzenetére


szepsy
senior tag

én is mindig frissítek:)

(#5192) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ja igen én is mindig utánaolvasok frissítés előtt hogy az új és sokkal jobb driver/bios/program-ban mit kúrtak el és milyen hibát okoz :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5193) #64791808 válasza nullpoint (#5192) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, ez a veszely sokszor megvan, ezert egy amugy stabilan mukodo rendszert nem biztos, hogy meg szabad billenteni fw frissitesekkel. Es ahogy en latom, a 2011v3 platform erre eleg erzekeny is.

[ Szerkesztve ]

(#5194) nullpoint válasza #64791808 (#5193) üzenetére


nullpoint
senior tag

Külön öröm hogy egy highend platformot nem tudnak normálisan megcsinálni. Aztán csak a vállukat vonogatják hogy így járt a vásárló. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5195) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Van mikor a frissítés nem előny, hanem hátrány...Ezért nem mindig kell frissíteni,és nem mindegy, hogy mit ..
Nagyon sokszor tapasztaltam, hogy ha valamit frissítettem, akkor az nem, hogy jobb, hanem rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5196) #64791808 válasza nullpoint (#5194) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ehh, igen.

Összességében azt kell mondjam, az első gépem egy 486 DX4 volt, azóta volt vagy egy tucat, vagy több. De ennyi orális örömöt, mint amennyit a mostani HEDT platformmal átélek, egyik konfiggal sem tapasztaltam, pedig volt Abit BP6 dual celeron konfigom is.

Nem azt mondom, hogy megbántam a vásárlást, mert tulajdonképp hozza azt a teljesítményt, amit elvártam. De ár/érték/szívás arányban... Kiforratlan. Még most is, hogy nyugdíjba küldik a platformot.

(#5197) mpierre válasza #64791808 (#5196) üzenetére


mpierre
veterán

Nem értem mi a gond vele? :F Amióta áttértem vízhűtésre, nincs semmi gondom a géppel. Előtte is csak annyi , hogy elég fehér folt volt a tuning, míg a 1366-on egész jól ment.

Alulfeszelt xeon 3,8GHz-n, ram 2400-on 1T-ben (1,25V-n). Nincs eldobált usb 2 / 3 port, sata para sincs.

Az tény, hogy a laphoz van össz-vissz 4 bios a deszkámhoz, amiből 2 béta állapotú. Aztán kalap kabát. Vagyis nincs, amivel elszórakoztassam magam.

Majd meglátom, hogy füstszimuláció alatt megmakkan-e a gép... Oda lehet, hogy kell majd a 32-64GB ram, hogy ne egy hétig fusson. Majd kiderül.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5199) drsanya válasza mpierre (#5197) üzenetére


drsanya
aktív tag

+1! Lehet, hogy szerencsés kivételek vagyunk? Nálam sincs az ég világon semmi gond. Tény, hogy OC sincs, főleg ebben a melegben. Beton stabil a rendszerem. Én nem bántam meg. Eddig... :DDD

I am iRacer

(#5200) szepsy válasza drsanya (#5199) üzenetére


szepsy
senior tag

Szintén zenész...................na jó a bootolás lehetne gyorsabb... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.