Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4051) Reggie0


Reggie0
félisten

Valaki esetleg tudna kolcsonozni egy 2011-es procit egy bios update erejeig? Sajnos a v4-es xeonnal nem indult el az alaplap...
Vagy az is jo nekem, ha viszem a lapot es updateli.

[ Szerkesztve ]

(#4052) westlake válasza Reggie0 (#4050) üzenetére


westlake
félisten

Nekem volt már a kezemben olyan "trutymák". Egyébként olyannak is érződik, mivel gyurma hatású. Valóban eléggé puha. Ettől függetlenül fém, ami hő hatására olyan halmazállapotú lesz, mint az ón.

#4051: Ha elhozod a XI kerületbe, akkor megcsinálom. Ha érdekel, privát.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4053) Reggie0 válasza westlake (#4052) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos nincs rola kozeli, de igy a felvetelrol nem annak tunik. Persze attol meg lehet, vannak jo kis femotvozetek amelyek mar akar -19 fokon olvadnak, ilyet ken ra(Gallium+indium+egyeb), miutan leszedte a trutymakot. Van is egy ilyen tervem, hogy galinstanbol csinalok folyakekhutest, mert a viznel 6x hatekonyabb, csak baromi draga.

[ Szerkesztve ]

(#4054) gyiku válasza Reggie0 (#4053) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert a fem nem gyengen surubb, mint a viz, mivel kergeted korbe?

hüllő

(#4055) Reggie0 válasza gyiku (#4054) üzenetére


Reggie0
félisten

MHD motorral.

[ Szerkesztve ]

(#4056) Reggie0


Reggie0
félisten

Na akkor egy kis info a kozossegi tudatba:
MSI X99A SLI PLUS bios frissites utan szepen megy a xeon e5-2697 v4 ES procival, 2.6 GHz all core turbo is megvan. Viszont ujdonsag, amit nem irtak az uj biosrol, hogy megjelent az "Above 4G decoding" opcio is. Igy mar bele tudtam pattintani a xeon phi-t is, viszont arra ugyelni kell, hogy a legelso slotban a videokartya legyen es az utana kovetkezoben a nagy cimteret igenylo kartya. Forditva nem indul el a videokartya.

Mar csak a phi idle fogyasztasara kell valamit kitalalnom(100W).

[ Szerkesztve ]

(#4057) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Csak hogy legyen élet a topicban.

Olcsó Phobya blokk...ventik 800 körül, pumpa 2200-an.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4058) mekker


mekker
őstag

szerk.:Topikot tévesztettem, de azért bent hagyom

Üdv!
Nem tudom ki használ Intel XTU-t (Extreme Tuning Utility), notihoz szükségem lenne rá alulfeszeléshez.
Az lenne a problémám, hogy valamiért nem mindig indul el/tölti be automatikusan a winfos beindításával a profilt. A kész profil már fél éve megvan, de azóta sem tudom, hogy miért nem működik rendesen a beépített opció.
Most azt hiszem feladatütemezővel sikerült ráerőltetnem a dolgot, de nem vagyok benne biztos, hogy ezentúl mindig tisztességesen be fogja tölteni.

Esetleg valami tapasztalat XTU-val?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4059) kujkuj123 válasza mekker (#4058) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Üdv!

Személyes vélemény DE a jó Isten mentsen attól a sátáni programtól. Nekem csak a bajt hozta! Veszélyes, eléggé kotrolállhatatlan!
Ha bármit próbálsz módosítani azt csak a BIOS-ban tedd!
A profil-t nekem se töltötte be hiába állítottam be az Istenért se akarta.
Szóval én nem annyira ajánlom mert nem biztonságos.

Üdv Dani

[ Szerkesztve ]

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#4060) teglasatesz válasza kujkuj123 (#4059) üzenetére


teglasatesz
tag

Nekem sem volt vele szerencsém...

Atesz

(#4061) Reggie0 válasza teglasatesz (#4060) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem se.

(#4062) deadwing


deadwing
addikt

Ha csak játék a szempont, mit gondoltok, skylake vonal, vagy mondjuk 5820k?
CPU igényes multis játékokat játszom, főleg Battlefield széria. Év végétől BF1 is.
Egy 980 Ti-t kell kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4063) Reggie0 válasza deadwing (#4062) üzenetére


Reggie0
félisten

En 5820k-n csak azert gondolkodtam, mert tud 32GiB-nel tobb memoriat kezelni. Lehet 980Ti-re tulzas es egy 6700k is boven megteszi.

(#4064) #Morcosmedve válasza deadwing (#4062) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Játékra 6700k meg amúgy is :DDD.

Reggie0: Skylake-en 32GB max? Ez honnan jött? 64GB én úgy tudom.

© asszongya'hogy

(#4065) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4064) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem skylaken, 4770k/4790k. Amikor gondolkodtam rajta meg nem volt skylake:)

[ Szerkesztve ]

(#4066) deadwing válasza #Morcosmedve (#4064) üzenetére


deadwing
addikt

Teljesen belebuzultam pedig a 6 magba... Valahogy ki kellene ábrándulnom. Folyamatosan azzal hitegetem magam, hogy későbbi játékok már sokkal jobban ki fogják használni a 6 magot... :) Meg tetszik a forrasztott mag is... ááááááá, elegem van.
:DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4067) MiklosSaS válasza deadwing (#4066) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 6 mag az csak 6 mag. A HEDT meg nem mainstrem. Ezek szerver Xeonoknak készültek ahol mások az elvárások, stb.

Én 6700K-ról váltottam, nem bántam meg. Természetesen a skylake is jó kombó, játékra kiváló. De ha beköszön majd rendesen a DX12, szerintem a 6-8 mag jobb lesz.
Visszont a Haswell-E nem probléma mentes, nem mintha a skylake az volna.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4068) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#4067) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem kezdek vitát. Saját tapasztalatom és véleményem, hogyha nem dolgozol vele és nem megy sokat a 12 szál render alatt, semmi értelme kifizetni a felárat, ami nem kevés.

© asszongya'hogy

(#4069) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4068) üzenetére


Reggie0
félisten

Marmint azt a +20...30ezer forint felarat? Bizony az nagy ervagas egy 180e alapar mellett, meglehet akar 16% is... :U

[ Szerkesztve ]

(#4070) #Morcosmedve válasza Reggie0 (#4069) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

~80k :R

© asszongya'hogy

(#4071) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#4068) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te, Skylake egyenlore tobbe van, mint egy 5820K-s platform. En rafizettem. Jatekok alatt mind1, ellenben video konvertalasnal nekem szombaton nagyon hianyzott a plusz 4 vagy 8 szal. Eleg sokaig malmozott a gep rajta... 5820K -val ez nem kicsit tartott kevesebb ideig.
De nem bantam meg, hogy valtottam, pont a Broadwell-E miatt. Eleg nagy csalodas lett minden szempontbol. Semmi valtozas nincs, nem lett tobb FPS -em, nem gyorsabb az altalanos napi hasznalat alatt a gep, csak a fogyasztas teren nyertem eleg sokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4072) gyiku válasza #Morcosmedve (#4070) üzenetére


gyiku
nagyúr

legolcsobb, fapad lapokkal 50k, de ha rendes lapot teszel a skylake ala, akkor meg kevesebb ;)

hüllő

(#4073) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4070) üzenetére


Reggie0
félisten

2011:
ASRock X99 Extr3 63k
5820k 119k

1151:
asrock z170 pro4/d3 27k
6700k 107k

Igy most 48k-ra jott ki. 2-3 hete meg 50ezer korul mozogtak az x99 alaplapok, pont akkor vettem en is...

(#4074) #Morcosmedve válasza Reggie0 (#4073) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, de ha normális (és OC socketes) lapot szeretnél, akkor Z170 Fatality K4 es X99-ből 100-110-tól felfele van, ami megdobja a bulit, ami játékra igen csak necces.

© asszongya'hogy

(#4075) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4074) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ha olyan extrakat kivansz az egyik oldalon, ami a masikon nincs is, akkor nyilvan felborul az arany. Viszont ennel fogva nem is alkalmas az osszehasonlitasra.

[ Szerkesztve ]

(#4076) #Morcosmedve válasza Reggie0 (#4075) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem extra, ez alap, hogy az összes pin ki van használva, más különben semmi értelme az uncore-nak és a procit szépen vissza fogja (ilyen esetre Xeon). Egy-két esettől eltekintve meg lehet nézni meddig cserélgették az emberek a lapokat, RAM-okat, hogy azt kapják, amit ígérnek a gyártók és ez baj, mert én is bejártam ezt az utat, aztán úgy döntöttem a végén a 100k-s lapommal, hogy ennyit már egyszerűen nem ér meg, ha nem keresel vele munkát és vettem Z170-et, ahol semmi gondom nem volt az ég egy adta világon.

© asszongya'hogy

(#4077) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4076) üzenetére


Reggie0
félisten

Az osszes 2011 pin ki van hasznalva. Az OC socket mar 2017 pin, ami hivatalosan nincs is. OC socket nelkul is huzhato. Raadasul mar 81ezerert is van OC socketes lap, ami az altalam kalkulalt kulonbseget meg 18k-val dobja meg. Tehat 66k a kulonbseg.

Hasonlitsd ossze 1151 OC socketes alaplapokkal, mert ott is van vagy 83 bekotetlen lab.

[ Szerkesztve ]

(#4078) #Morcosmedve válasza Reggie0 (#4077) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kiveheted, ettől még nem lesz értelmes lapod 100k alatt.
Mutass már egy linket a 6700k vs. 1151 socket-ről, nem szeretném megszámolni. :D :R

© asszongya'hogy

(#4079) mekker válasza kujkuj123 (#4059) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm a válaszokat. Sajna notebookon, butított BIOS mellett sajna nincs nagyon más opció.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4080) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#4078) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem a SOC atszamolva 75k korul volt. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4081) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#4080) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Angliában... nekem míg ideért 100k lett belőle. De a Gaming 5P is közel annyi volt.. :(

© asszongya'hogy

(#4082) Reggie0 válasza #Morcosmedve (#4078) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg anno a megjeleneskor pletykaltak, este rakeresek.

[ Szerkesztve ]

(#4083) #Morcosmedve válasza Reggie0 (#4082) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszönöm! :R

© asszongya'hogy

(#4084) woros válasza drsanya (#4007) üzenetére


woros
őstag

Nem néz ki rosszul a leírások alapján. M2 is a szokásos 32Gbit/s. A kérdés, hogy megéri-e az árát és hogy kijavították-e az előd hibáit. (hajlamos volt tönkremenni)

(#4085) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok!

Már más topicban is kérdeztem, de még semmi válasz, hátha itt ért vki a témához.
Vettem egy gépet, és MSI X99A SLI-PLUS alaplap van benne.
A kérdésem az lenne, hogy ha M.2-es Samsung SM951 vagy SM 950 PRO SSD-t vennék, akkor ha az adatlap szerint az m.2 slotba beraknám, oda x2 sebességet ír, akkor ott gondolom nem menne olyan gyorsan, míg ahhoz, hogy az x4-es sávszélességet megkapja, ahhoz pci expressz slot-ba kell tegyem, akkor pedig kell bővítőkártya, amire rárakom?
Adatlapon konkrétan azt írja, hogy: PCIe Gen3 x4/SATA
A kézikönyv szerint van egy rajz, ott írja x2-re az m.2 slotra, és ír egy switch buborékot az pci expressz irányába ahova a vga-kat is teszi az ember, hogy úgy x4.
Tehát kell bővítőkártya, ugye? Mert most így gondolom 10gb/s-nél vége a dolognak (vagy 16-nál), ha az m.2 slotba rakom, és nem lesz 32gb/s.
Ahhoz, hogy a windows majd az SSD-ről bootoljon, ahhoz NVMe verziós kell, ugye?
Bocsi, csak nem akarok feleslegesen kiadni sok pénzt egy 512gb-os verzióra, ha csak kétszer lenne gyorsabb a 3-4szeres sebesség helyett egy sima sata 6gb/s-es kapcsolathoz képest.
Egyébként csak Civilization V miatt lenne (meg majd októberi 6. rész miatt, tehát ez nem melós gép, csak új i5-6600k konfig árban kaptam meg fél évesen, és azt hittem ez menni fog simán az m.2 slotba téve 32gb/s-kel).

Ha csak a bővítőkártyás megoldással lenne meg az x4-es sávszélesség, akkor milyet ajánlotok?
Találtam egy asus-osat, de az csak asus alaplapokhoz van, és külön még vmilyen adapter is kell neki, hogy nvme működjön. (tehát kb. +15ezer ráadódna az ssd árára, és ezt csak asusra írja)

(#4086) Reggie0 válasza BeZol (#4085) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, biosban at lehet allitani, hogy kozvetlen a processzor pcie savjaira rakja az m.2 foglalatot(ekkor lesz x4), vagy a PCH pcie savjaira es akkor lesz x2.

Az allitasi lehetoseg azert van, mert van akinek harom kartyahoz fontosabb az x16 x16 x8 konfiguracio, mint a gyorsabb ssd es igy mar nem jut x4 a m.2 foglalathoz(teljesen elhasznalja a 40 lanet a harom kartya).

[ Szerkesztve ]

(#4087) BeZol válasza Reggie0 (#4086) üzenetére


BeZol
őstag

Szuper! Köszi.

(#4088) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :D

A közeljövőben konfigot fogok összerakni, de még nem dőlt el melyik legyen i7 6700k vagy i7 5820k vagy 5930k .

( Skylake fórumot és összefoglalót átnéztem )

Játékra , netezésre és konvertálásra használnám - erre ritkábban

Árban különbség van a két rendszer alkatrészei között .

- megéri-e többletkiadást az x99 alaplap és az i7-5xxx proci páros?

A többi alkatrészt már kinéztem , majd kialakul a teljes konfig .

Az i7-5xxx és i7-6xxx (LGA2011-v3) összefoglaló kinyitására kattintottam , sajnos nem mutatott semmilyen adatot , nem történt semmi. OC socketes alaplapok listája rész az működik.

Érdekel minden hasznos információ.
Tanácsokat, segítséget szeretnék kérni abban , hogy : melyek azok az alapértékek amiket állítani kell BIOS-ban és ezeket meddig javasolt léghűtéses rendszerrel felemelni ?
A procit 4,4GHZ-ig húznám.
Ennek a rendszernek a hibáira , nyűgjeire is kiváncsi vagyok.
A válaszokat és segítségeteket -privátba is- előre is köszönöm ! :D

Üdv.: Tamás

(#4089) gyiku válasza Siszibatya (#4088) üzenetére


gyiku
nagyúr

egy vga-val 5820, talan meg kettovel is. mennyit tervezel?

hüllő

(#4090) core i7 válasza Siszibatya (#4088) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem az 5820K lenne a legjobb jól tud jönni az a + 2 mag az 5930K drága ujjonan

(#4091) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok!

bejelentkeznek a munkagepemmel:
COUGAR Solution2
CPU E5-4648 v3 ES (ez volt keznel :D) - sokat vacillaltam h beleprobaljam-e
Deepcool Lucifer v2 fel-passzivban (a haz oldalan van kozel a venti)
Asrock X99 Extreme4
2x Intel 82599ES
1x Intel XL710

egesz csendes (irodaban jo, otthonra hangos lenne) es mindent tud, ami nekem kell. orom rajta dolgozni.

[ Módosította: radi8tor ]

(#4093) #Morcosmedve válasza Siszibatya (#4088) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vissza kellene olvasni a topikban, aztán meglátod a nyűgöket... :B

6700k-t venném a felsorolt célokra.

Az "inkább nem" konvertálás nem éri meg a +60-80k-s kiadást egy normálisabb X99+5820k-s konfigra, illetve én már ha megpróbálkoznék X99-el, a 6800k-t venném meg.

© asszongya'hogy

(#4094) teglasatesz válasza gyiku (#4089) üzenetére


teglasatesz
tag

Nekem 2 vgahoz van 5820k, egész tűrhető. Azért egy 20%-ot benne hagy a 2 vgaban.

Atesz

(#4095) Siszibatya válasza gyiku (#4089) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia !

1db 1070 kártyát tervezek , az 1080nak brutál ára van .
IPS , 2560 × 1440 vagy 2560x1080 felbontású monitor mellé lessz.
G-Synces monitor lenne a legjobb 144Hz-el , de az is nagyon drága
SLI skálázódás mennyire jo vagy rossz nem tudom , ez a
játékfejlesztőkön múlik , hogy mennyire optimalizálják ezt nem tudom.

Üdv.: Tamás

(#4096) Siszibatya válasza #Morcosmedve (#4093) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia !

Köszi az infót :D

Elgondolkodtató nagyon is amit írtál.

Visszaolvasok remélem megtalálom a válaszokat a nyűgökre és hibákra.

Üdv.: Tamás

(#4097) Siszibatya válasza core i7 (#4090) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :D

Az a véleményem ,hogy mindkét proci estében használtan de még garanciálisan érné meg a legjobban.
5930k valóban elég drága újonnan és túl is van árazva szerintem .

Üdv.: Tamás

(#4098) gyiku válasza Siszibatya (#4097) üzenetére


gyiku
nagyúr

es a 40 pci lane kivetelevel ugyan az, mint az 5820. magyarul 1 vgaval 5820 kell neked.

hüllő

(#4099) woros válasza Siszibatya (#4095) üzenetére


woros
őstag

Persze mit várunk.. Z170-es platformal rendelkező naná, hogy azt fogja ajánlani. :D Hogy mit vegyél nem kérdés.. 5820K!

BMW001 kolléga is megírta, hogy 0 fps növekedést vélt felfedezni az 5820K--->6700K-ra való váltás után, ellenben mikor konvertált valamit nagyon megérezte a -2mag -4szál hiányát. Ezek után és jópár ember személyes tapasztalatát (beleértve engem is bár nekem 6700K rövid ideig volt) elolvasva szerintem jobban jársz egy 5280K-val akár 2 vga-val is, de ha egyet akarsz akkor egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#4100) MPowerPH válasza Siszibatya (#4095) üzenetére


MPowerPH
félisten

5820K kell Neked! En tobb, mint 1 evig hasznaltam X99-et kulonbozo procikkal, majd innen valtottam 1 honapja 6700K-ra. Sajnos rafizettem, es nem vagyok meggyozve, hogy megerte. Azt vedd, amelyik olcsobban kijon. X99 ara a hasznaltpiacon a beka segge alatt van, szoval erdemes abban is gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.