Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17656) geme


geme
csendes tag

Ez az egész UV egy nagy baromság.
A processzor ventilátorai már 70 fokon 100%-ra kapcsolnak. A ház ventilátorai 20 fokon 20%, 65 fokon 70%, 70 fokon kapcsolnak csak 100%-ra, viszont a házhűtés Monitor M/B-re van állítva, így nem nagyon strapálják magukat a ventilátorok, 45-50%-on már amúgy is kellemetlenül hangosak.
Volt 1 cikk, hogy a Ryzen 7000X3D 1,4 volttól megfekszik, túlhajtás közbeni túlfeszültség miatt.
Erre az alaplap alapból 1,4 fölé húzta a 13700KF-et.
Az Asrock-on alapértelmezetten minden AUTO-ra van állítva vagy MAX-ra vagy kikapcsolva.
CPU Cooler Type: 360-420mm Liquied Coler (nekem a közepes rémlik, de azt nem lehet visszaállítani 253-as limittel)
CPU Tj Max: Auto
Load Intel Base Power Limit Setings: Disabled
Ha a hűtést levegőhűtőre állítom, akkor egyből rak limitet is, PL1 teljesítménykorlát: 253 --> 125 watt, ettől kapásból bezuhan a teljesítmény. A Tj Maxot én 90-re raktam, mert miért ne, az alaplap jobban kedvelte a 110 fokot. A legkirályabb, hogy az intel alap beállításai alapértelmezetten ki vannak kapcsolva, bekapcsolva azokat, már nem megy a Vcore 1.400 volt fölé.
Az antituning pedig csak visz pontokat és nem hoz.
CPU P-Core Ratio
CPU E-Core Ratio
Minek átrakni All-Core-ra, amikor amúgyis 54-43 lenne?
CPU Core/Cache Voltage Auto/Fix/Off
Fixre állítva megnöveli az üresjárati feszültséget, Off-nál pedig azt írják okozhat érdekességeket.
CPU Core/Cache Load-Line Calibration Level 4 (1-5 között állítható és van Auto)
Én próbáltam mindent mindenhogyan, ez a processzor ez ennyit tud.
Az első mérésnél 88 fok az átlag hőmérséklet és ennél ez már nem lesz jobb, vízzel esetleg.
A másodiknál gondoltam ráfűtök egy kicsit az RTX 4090-el, hátha több pontom lesz. Heaven Benchmark 4.0, majd 5 perccel később Cinebench R23, mérés alatt pedig végig ment a Heaven, hogy a processzornak is jó legyen. Meg is lett az eredménye, hűvösebb processzor, bár némi pontot azért buktam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.