Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!
Elég érdekes jelenséget tapasztaltam, esetleg valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja?
COD Warzoneozás közben a CPU mintha "elfelejtené" az OC-t.. 5.0-ról leesik 4.6-ra, és utána fixen ottmarad. Semmilyen más program, illetve játék nem produkálja.

i5 10600k;
5.0Ghz oc;
1.320V override;
LLC auto;
AVX offset 1.
A lap MSI MEG z490i Unify + Kraken X53 AIO hűtés.

A ramokhoz egyelőre nem nyúltam, még az XMP is off.
Bármit csinálok a rendszer tökéletesen stabil, 70 - 75C felé átlagos használat + gaming közben sosem ment. A prime95 is tökéletesen futott 6+ órán keresztül. Kb 10-15 Cinebench is hibátlanul lefutott, ezért nem értem, hogy mi lehet a problémája a Warzone-nal..

Korábban volt installálva MSI Dragon Center, amire panaszkodtak több OC forumon, hogy bezavar a beállításokba, viszont ezt letöröltem. Előfordulhat, hogy valami visszamaradó MSI SDK okoz problémát? :F :R

(#3752) Puma K válasza vtommy (#3751) üzenetére


Puma K
veterán

AVX-et használ a COD Warzone.

A BIOS-ban át tudod írni az AVX-es terhelésre vonatkozó órajelet-feszültséget.

Viszont arra készülj fel, hogy minden olyan program ami AVX-et használ, az durván megterheli a procit és ilyenkor olyan fogyasztása lesz és így hőtermelése a kis kockának, hogy lehet nem lesz elég az addigi hűtés vagy durván üvölteni fognak a rajta lévő ventilátorok ha az AVX nélküli órajelre és feszültségre (amiből lehet még rá kell pakolni a megnövekedett terhelés miatt, hogy stabil maradjon az adott órajelen) állítod be.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3753) s.bala31


s.bala31
őstag

Üdv. Tegnap lecseréltem a 240-es AIO vízhűtésem egy 280-ra. Az normális hogy néha felugrik a hőfok egy pillanatra 64C-re de utána hirtelen visszaesik 55C körüli értékre (pl AC: Origins alatt)? CB23 10 perces tesztet lefuttatva max 81C volt a cpu allcore 5Ghz-en. Nem emlékszem hogy a 240-es hűtővel ilyen kiugrások lettek volna játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3754) MidnightBB válasza arabus (#3743) üzenetére


MidnightBB
tag

Hogy kaptál te ennyivel többet? Elvileg a két proci ua. Kivéve az igp léte.

(#3755) vtommy válasza Puma K (#3752) üzenetére


vtommy
aktív tag

Igen azt tudtam, hogy AVX-et használ, viszont én úgy gondoltam, hogy az AVX offset -1 beállítás miatt így 4900Mhz-en kellene mennie a procinak, mint pl cinebench alatt is teszi, ami szintén avx-es (tudtommal). Utána pedig nem kell restart hozzá, hogy visszaálljon 5.0-ra, a Codozás után viszont, miután bezárom az alkalmazást érdekes módon "lentragad" 4.6-on a CPU, és mindezt úgy, hogy közben még csak egy fél másodpercre sem lépi túl a 70C-t, szóval még az sem lenne indokolt, hogy valami nemkívánatos terhelés keletkezik. :U

[ Szerkesztve ]

(#3756) Chaser válasza MidnightBB (#3754) üzenetére


Chaser
titán

jobban boostolhat a lap/hűtő miatt - bár egy magnál nem hiszem hogy bármilyen vrm vagy hűtő visszafogná -
érdekes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3757) Puma K válasza vtommy (#3755) üzenetére


Puma K
veterán

BIOS-ból a legfrissebb van fent?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3758) arabus válasza MidnightBB (#3754) üzenetére


arabus
addikt

Hmm..semmi különös nem vettem csak Top1628-as lapot,nekem jó igy is.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#3759) MidnightBB válasza Chaser (#3756) üzenetére


MidnightBB
tag

TT 240-es AIO van rajta, nem hinném, hogy az lenne a szűk keresztmetszet...

(#3760) vtommy válasza Puma K (#3757) üzenetére


vtommy
aktív tag

Sikerült megoldani... Ahogy korábban is írtam, valóban a Dragon Center által feltelepített MSI SDK nyúl bele az OC profilba.. Bizonyos játékokhoz saját profilt társított, és hiába töröltem le a DC-t, a profilok bennmaradtak.
Soha nem is használtam, még a build legelején raktam fel véletlen a driverekkel. Nem értem, hogy egy OC-s laphoz minek adnak ki ilyen hulladék szoftvereket.
A warzone azóta tökéletesen működik a -1 AVX offsettel 4900Mhz-n. :C

(#3761) DroiDMester válasza vtommy (#3760) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért egy mini-ITX lapot nem neveznék OC-s lapnak, akkor sem ha Z490.es! Nagyon messze van az az OC.tól! :C

(#3762) vtommy válasza DroiDMester (#3761) üzenetére


vtommy
aktív tag

Direkt tenni akartam valami ":DDD" emojit mellé, mert számítottam rá, hogy belekötnek ebbe a kijelentésembe.

Gondoljátok hozzá az előző hsz-hez:
"""OC-s lap""" ....

[ Szerkesztve ]

(#3763) Puma K válasza vtommy (#3760) üzenetére


Puma K
veterán

Ezek a Windows alól használható alaplap gyártói szoftverek csak a bajt hozzák az emberre... :U

Jó hogy sikerült megoldanod.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3764) aradebil2


aradebil2
senior tag

Úgy látszik ha elfogy a 10400 akkor is marad az Intel a budget/sweet spot királya (ha normális áron lesz kapható a 11400)
GN tesztje

(#3765) Chaser válasza MidnightBB (#3759) üzenetére


Chaser
titán

intelnél bármi elképzelhető ( :

aradebil2
max azoknál akik a számolásnál egynél megállnak:)
jelenleg sem király a 10400, egy pici ok miatt:
az alaplap ára
ha lenne 20e ft-ért élhető - amd-nél van, nem antituning, 6 magost szét lehet benne csapatni, ramokat is, lassan megjön a 3800x és azzal is játszok - akkor lehetne király, így semmivel nem olcsóbb platform szinten mint a megdrágult 3600+20e ft-os lap
ráadásul a ram is elég alacsony órajelen jár, mikor 10400-eket tesztelnek szinte mindig z490-ben gyorsabb ram mellett...
a 11xxx már csak 470/490 vagy 560 lapba mehet, meg lehet nézni az áraikat
azon lehet vitatkozni, hogy van aki drágább lapot vesz akármiért, csak éppen amd-nél nem kötelező
intelnél még az antituning csodákért is perkálni kell keményen, beugró b560 esélyesn 30e ft alatt nem is lesz, legalja sem
mondom ezt úgy, hogy az amd hülyesége miatt most intelt fogok venni úgy néz ki ( :
annak jó deal akinek kell igp, mivel amd-nél kvázi elérhetetlen az apu-k, egyébként eszembe nem jutna intelt venni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3766) MidnightBB válasza Chaser (#3765) üzenetére


MidnightBB
tag

B460-ba miért ne mehetne 11xxx?
[B460 Aorus Pro AC]

(#3767) Chaser válasza MidnightBB (#3766) üzenetére


Chaser
titán

legutóbbi ph hír szerint intel hivatalos közleménye hogy b460 nem fogja enni a 11xxx-et, mégpedig hw-es okból kifolyólag
ha változott akkor sorry, ettől független a legolcsóbb b460 lap is majdnem 50%-kal drágább mint a b450m s2h - 20e vs 30e - , ami nemhogy nem antituning, de a 3600-om fogyott el alóla és nem fordítva ( : 50e ft kategóriás msi b550-be ment az új tulajhoz, semmivel nem tudott a cpu-ból többet kiszedni
ramoknál eddig 3733-nál tartok, de az már nagyon a vége a 3100-amnak - ott viszont c15 megy, ha nem sajnánlnám a ramot c14 is ott lenne -, 3800x-nél majd nézem tovább
amelyik oldal korrekten tesztel, azt ez az "apróságot" nem szokta kifelejteni, ahogy azt sem b460-nál alacsonyabb rammal sokszor pariban sincs 3600-tal a 10400, nemhogy gyorsabb lenne
beugró b460 lapok ára alatt van beugró - nem antituning b550 lap akinek kell a pcie4 -
egész addig szokott nekem szimpatikus lenni az intel amíg excelben nem virít ott együtt a lap+cpu ára...és 6 mag felett nem írom oda a fogyasztást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3768) MidnightBB válasza Chaser (#3767) üzenetére


MidnightBB
tag

Nem kötekedni akartam ezzel, csak pont tegnap láttam ezt az infót.
Azért az nagy kib@szás lett volna ha B460-on nem megy a 11xxx. Főleg velem :)
Bár nem izgat annyira a dolog.
Utoljára talán thunderbird volt amit húztam valami epox alaplapban.
Az árral kapcsolatban igazad van, amit procin megspórol az ember az elmegy alaplapon...

(#3769) arabus válasza Chaser (#3767) üzenetére


arabus
addikt

Amd fanok általában ilyen Abu cikekkel meg lapárakkal,memória és amikor minden elfogy akkor jön a fogyasztás.Megnézném átlagos felhasználás melett mennyit zabál egy amd de ezeknek kb. 4-5 szeresét tuti.Ja eddig még ment a 0 értékű pcie4-is.
Egyedül a zen3 sikerült ugy ahogy felveszi a versenyt de fizesd már ki az árát.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#3770) Devid_81 válasza arabus (#3769) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Arakrol felesleges vitat inditani, mert akkor mehetne a fizesd mar ki a Z590 arat (arra a fel evre amig le nem valtja az LGA1700)
Illetve fizessuk mar ki az uj csucs 8 magos 11900K-t stb.

Intelbol a 10xxx szeria az ami arban eletkepes, sajnos semmi mas, 11xxx bol talan a 6 magosok lehetnek majd meg jok azoknak akik csak kek pizsamaban tudnak jol aludni ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#3771) Peat;) válasza Chaser (#3765) üzenetére


Peat;)
veterán

1. A b560-ban már van memória OC, illetve alig árulják még de már kapni 30-ért b560-as lapot így de, lesz 30 alatt..

2. A 3600-asban aztán milyen igp van egyébként?

3. Illetve egy hülye usernek melyiket ajánlanád, intelt vagy amd-t? Ezek az intel 1x400-as cpuk olyan órajelen ketyegnek amin annyit fogyasztanak mint a 3600-as(vagy kevesebbet) gyárilag bios buhera nélkül és a régi gyártás miatt mindezt jóval nagyobb magfelülettel teszik, így kb fele akkora hűtés elég rá mint egy 3600-asra.

A b560 óta sehogy nem áll az az AMD teória. Amikor állt volna akkor meg a 3600 került 80 ezerbe és azért nem állt. A 10-es intel széria előtt volt best buy a 3600+olcsó alaplap, azóta inkább szimpátia meg aki nulláról épít gépet a mostani vga helyzetben annak erős optimizmus :D. Egy intel cpu-s géppel elvileg online játékplatformra is elő lehet fizetni, nem tudom van e akadálya.

Ne a gép/cpu ajánlo topikokat olvasd a ph!-n, anno én is benéztem és nagyon jól tettem hogy el is hagytam..túlzott az AMD szimpátia, sok kategóriában egyértelműen az az ajánlott, van ahol nagyon nem ha olyan szemüveggel nézi valaki mint én. Számomra két amcsi cégről van szó és semmi különbséget nem látok közöttük, terméket veszek nem márkát. (nvidia amd ugyanez, csak PH csinált vallás dolgot ezekből a dolgokból, mint ha az egyik magyar gyártó lenne kb)

(#3772) morfondőr válasza MidnightBB (#3768) üzenetére


morfondőr
őstag

Nagyon nézzétek meg a B460 és rakéta kompatibilitást! Lehet lesz néhány, ami megeszi, de nem mindegyik! [TPU]

Peat;): tegnap raktam össze a b560m Steel Legend-et egy 10400f-el és két kattintással már 3600Mhz-en ment a ram. Úgyhogy ezt meg tudom erősíteni :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3773) Chaser válasza MidnightBB (#3768) üzenetére


Chaser
titán

nem is a hajtás, de finomhangolni azért nem rossz - azt a 3600-ost sem 4450-en használtam hanem 4g-n 1050mv körül, termelte az áramot ( : -
de simán ki lehet fogni jó chipet, amire intel oldalon non-k-nál esély sincs - illetve hiába is lenne jó a chip, ha már a cpu lockolt, és ha unlock is lenne legalább z490 kellene alá -
én sem kötekedésképp írtam, de sajnos szomorú tény, hogy egy cpu-t önmagában nem lehet használni, így önmagában a cpu ára nem sokat jelent
perpill éppen emagra beesett egy b460m-a pro 25e-ért, az jó deal, de lehet holnap vagy azután már nem lesz
sajnos manapság b460 lapok 29e-től vannak nagy átlagban, és ez azért belerondít az olcsó(bb) cpu árába
és b450-be egész nyugodtan mehet 5xxx is, már van gyakorlati tapasztalat - az meg hogy a gb ennél a b460 lapnál mért ír 11xxx supportot passz, lehet hackeltek valamit, de sajnos akkor sem 20-30e ft kategória -
kezd visszaállni a 3600 ára, már lehet annyiért veni mint egy éve ilyekor vettem, többi bolthoz képest drágán - 64e ft-, intelnél meg cpu olcsóbb lett, beugró lapok meg drágább
de gyanítom ki akarják futtatni a 10xxx-eket, 11xxx-ek árát meg nem fogják letolni mostaninál jobbban, de majd kiderül - ha nem tévedek nagyot b460 ára is azért drágul mert lassan kifutó lesz és kevesebbet gyártanak -

szerk:
b560-ban tudom hogy van ram oc, csak az nem b460
3600-ban nincs igp, épp ezt mondtam, amd-nél nincs jelenleg elérhető igp-s alternatíva, épp ezért jó dealek az igp-s cpu-k
oké, van 30e-ért b560, és akkor az garancia rá, hogy majd lesz 20 v 25-ért is?:) nem egészen értem a matekot
a 3600-ot is lehűtöd gyári hűtővel ,max nem 50 fok lesz és nem halk...de lehűtöd ( : ha kicsit állítasz feszültségen akkor meg egyáltalán nem kell brutál hűtő ahhoz sem hogy halk legyen, van itthoz pár hűtő
passzív arctic am4 borda ha rádobtam egy 120/25-öst 400rpm-en letolta bármilyen game alatt pl
dehogy olvasom én az ajánló topikokat ( :
van excelem, tudom használni
amd-nél sem kell hackelni ha az ember nem akar se oc-t, se finomhangolst akkor is megy simán, ramnak egy xmp-t belőni azért még megy legtöbb embernek
br sokat mértem 3000 v 3600 témában, olyan ég és föld dolgot nem jelent "kommersz" c16-nál
jelenlegi formájukban kb egykutya a 10400(f) és 3600, ha az egyik sweetspot akkor a másik is...szerintem
ha ma kellene venni a 25e ft-os mis lappal és 10400f-fel az jó deal, 74-5e ft, de ugye ez holnap már lehet +5e is
10100-akat nézem, azok viszont már alig olcsóbbak mint a 10400-ek - 10e ft-tal olcsóbb a 10100 igp-s mint a 10400 igp-s, sztem fogynak és megy emiatt fel az áruk, ahogy majd a 10400-ek is esélyesen megindulnak, kiderül -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3774) MidnightBB válasza Peat;) (#3771) üzenetére


MidnightBB
tag

Én első sorban pénztárca alapján döntöttem most is mint mindig.
Ez előtt az AMD volt számomra elérhetőbb, jelenleg az Intel.
Alapvetően az én szemszögemből nincs akkora teljesítmény különbség ha az ár/érték arányt veszem figyelembe (i5 10400).
Legalábbis nem találtam olyan konkurenciát ami megfizethető lett volna.

morfondőr:
Tudom, én szerintem meg is jártam a dologgal. Az én b460-as alaplapom nem fogja szerintem támogatni, ez miatt egy kicsit azért mérges is vagyok (na jó, nem kicsit), alaplap 40e ft-ért ami csak egy generációra volt jó???
Szóval azért undorító tud lenni az Intel.
De már muszáj volt váltani (FX 6300) :D

[ Szerkesztve ]

(#3775) Chaser válasza MidnightBB (#3774) üzenetére


Chaser
titán

amikor az amd hülyesége miatt elszállt a 3600 ára, 10400f ára meg elindult lefele szépen, b460 lapok ára meg még nem indult el felfelelé jó deal is volt
jelenleg kb ugyanott van az ember - de amd-nél van lehetőség oc-ra ugyanannyi pénzért cpu+lap párosnál -
intelnél meg van elérhető igp-s verzió, ami amd-nél nincs - vagy csak mutyis ilyen-olyan seftes oem, ami pl nekem nem kell -
nagyon rosszul egyikkel sem jár az ember az biztos, ha valaki egyáltalán nem akar/tud finomhangolni sem, intel oldalával jobban jár(hat)
na de nem flamet akartam, csak reflektálni a "sweet spotra"
majd az idő eldönti lesznek-e apróért b560 lapok, és gyakorlatban milyen b460 lapok esznek 11xxx-et
és persze milyen ára lesz az egyes cpu-knak, mostanában azért sok minden változik ár terén...sűrűn ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3776) olymind1 válasza aradebil2 (#3764) üzenetére


olymind1
senior tag

Már kapható 62 ezerért.

(#3777) s.bala31 válasza Chaser (#3775) üzenetére


s.bala31
őstag

"de amd-nél van lehetőség oc-ra" Igen van lehet kb +100-200 Mhz-et "húzni" egy 3600-on :) Amd-nél szinte teljesen mindegy hogy lockolt a cpu vagy sem mert a gyári turbóval kimaxolták őket.

(#3778) Chaser válasza s.bala31 (#3777) üzenetére


Chaser
titán

volt ez igaz régen, ma 3600-ból kifoghatsz olyat ami 4400-4500-öt is megy kényelmesen - nekem is volt -, persze ez nem garantált de elvi esélye ott van
plusz alapból adott a ram oc is, és alulfesz lehetőség - gyárilag legtöbb túl van lőve - , és ehhez továbbra is elég 20e ft-os alaplap, amiben 2x32gb-ot is járattam 3600-on gond nélkül
na de ha igp-ről van szó intel előnye jelenleg egyértelmű...de csak mert azok kaphatóak ( : ami mondjuk nem hátrány ha az ember venni akar valamit, ahogy most én is, már csak az a kérdés mit a sötét oldalról ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3779) MidnightBB válasza Chaser (#3778) üzenetére


MidnightBB
tag

Továbbra is úgy vagyok ezzel az OC dologgal, hogy ha nem elég a proci akkor OC-val sem lesz elég.. (lehet hülyeség)

(#3780) Chaser válasza MidnightBB (#3779) üzenetére


Chaser
titán

min fps-eken tud dobni, ha jó ram is van mellette akkor már "jelentőset"
én se használom úgy a cpu-kat, de szeretem hogy a lehetőség adott
általában gyári vid +/- 50mv-ra rakom és azon amit tud, de van hogy jóval alá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3781) MidnightBB


MidnightBB
tag

Persze, tudom, hogy valamennyit segít, de mivel korábban inkább konzolom volt így nem vagyok annyira "precíz", hogy mindenből a maximumot akarom állítgatással.

(#3782) Chaser válasza MidnightBB (#3781) üzenetére


Chaser
titán

nekem van most is, ezért hanyagolom is a gamet pc-ben, pénztemető, jó esetben jobb eredményért, rosszabb esetben meg nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3783) MPowerPH válasza Chaser (#3782) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondolj bele, hogy valakinek ez inkabb most befektetes, mert kozel 80% -os a haszon. Aki jo aron beszerezte, vagy egyaltalan betudta, mert ugye nehezen lehet hozza jutni. Maga a gep is termeli a penzt, ha okos a user. Es kozben meg hasznalhatod is, amikor a szabadidod engedi.

Don't Tread On Me

(#3784) Chaser válasza MPowerPH (#3783) üzenetére


Chaser
titán

nyilván bányászattól teljesen elvonatkoztatva értettem
aki "komolyan" akar mindennel IS játszani pc-n az lapátolhatja bele a pénzt, és nem az elszáltt vga árakra értem, most lapát nem elég, dömper kell...:) régi áraknál elég volt lapát is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3785) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Sziasztok, éjjel összeraktam az új masinát. 10850K, Aorus Z490 Elite AC, Noctua DH15. Lenne pár kérdésem hozzátok. A 2*8 12V-os tápcsatit rá tudtam kötni, de a 3.-ra már nincs. Olvastam, így merészkedtem bekapcsolni, csak hogy illik e egy átalakítóval vagy valahogy tenni erre s 12V-ot? Alapon, minden gyári még, teszi a dolgát szépen. Másik kérdésem: 2 db nvme (256Gb 970 evo plus a w10-nek, és egy 2 Tb az adatoknak) van a 2 db m2 slotokba. Az normális, illetve mekkora gond, hogy a tároló lemez lett a 0 hely, a rendszer ssd meg a lemez1? M2A-ba tettem a rendszer ssd-t, M2M-be pedig a tárolót.

Egyébként a 2 db nvme lassíthatja a pcie-en a vga-t? Koszi a válaszaitokat, üdv., z

(#3786) -Gabesz- válasza zebra_hun (#3785) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Milyen 3. tápcsati?
Nem egy 8-as és egy 4-es van rajta?

(#3787) zebra_hun válasza -Gabesz- (#3786) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

3db 4es. 1000W-os kolink tápon 2 db külön kör van ilyen 12V-os. 1db külön van mellette, a 2x4 meg szorosan egymás mellett. 8 éren kapja 2 ágon a 12V-ot, kersztmetszet és Amper tuti elég neki, csakhogy ez a lapon egy sín e azt nem tudom. Már nem akarom ezért szétszedni, hogy megnézzem/kimérjem.

(#3788) Chaser válasza zebra_hun (#3785) üzenetére


Chaser
titán

Max # of PCI Express Lanes 24
eszerint nincs gond vga-val + dupla nvme kombóval

_____
tegnap találtam egy g5900 nevezetű celeron csodát
ahogy elnézem g6400 3,4ghz-en, feleannyi cache mellett, ennyiért nem rossz igp-vel - 13-5e ft -
hátha még lenne hozzá max 15e-ért h410 lap is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3789) -Gabesz- válasza zebra_hun (#3787) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Teljesen jó lesz hozzá

(#3790) DroiDMester válasza Chaser (#3788) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha ennyire szutyok kategóriát keresel akkor miért nem apróban keresel használtan ott i5.ös konfigot kapsz olcsóbban! PL

(#3791) morfondőr válasza zebra_hun (#3785) üzenetére


morfondőr
őstag

A VGA a procitól kap 16 pci-e sávot, a többi a chipsettől. Pci-e 4.0-nál pedig 20 sáv van a cpu-ban (16+4) ezért egy nvme csatlakozó tudja azt a sebességet, a többi továbbra is a chipsetbe van kötve.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3792) Chaser válasza DroiDMester (#3790) üzenetére


Chaser
titán

mert kivételes esetekben veszek használtan bármit, egyrészt
és mert mondjuk ebbe az atx táp téfogatú házba akarok cpu-t pattintani:)
aztán ha beválik majd megyek tovább 10400 vagy 11500 vonalon - ha lesz már utóbbiról ténylg érdemi igp terén, pláne olyan ami engem érdekel -
ezt a kis vackot meg pár ezer buktával el lehet adni

szerk:
az meg hogy i3, i5, i7 pfffffffffffff
ha picit belegondolsz, nem is olyan régen még a 4c/8t volt intelnél a korájhét' ( : ma i3-nak hívják
a 6c/12t pedig i5...a 4c/8t meg i3, pl 10100
a 4670 egy csupasz 4 magos, nem sokkal maradnak el a mai 2c/4t cpu-k tőle, akkor sem ha épp celeronnak hívják
most 3100-am van, 4c/8t, 7700k szint, kikapcsolt smt-s 3600 alig jobb azonos órajelen - az 6c/12t, smt nélkül 3500x néven fut csupasz 6 maggal -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3793) DroiDMester válasza Chaser (#3792) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

egy g5900-at linkeltél, az csupasz 2mag no HT, azt konkrétan reggelire megeszi a 4magos i5-4670 hiába régebbi széria!

Más: össze vissza beszélsz, eddig szó nem volt erről az ITX.es házról, mivel sima microATX-es lapot kerestél

(#3794) Chaser válasza DroiDMester (#3793) üzenetére


Chaser
titán

igazad van :R :B benéztem
ettől független sajnos nem megy bele non-1200 a lapba, úh. belépőnek marad ez, illetve a g5905 ami árban kb ugyanennyi de 100mhz-cel gyorsabb és dupla cache van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3795) zebra_hun válasza morfondőr (#3791) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Koszi a válaszokat mindenkinek. Itt a manual: [link] A 4. és 5. oldlon, ki is fotóztam, hogy van egy tartalék, nem használatos m2 slot, M2B CPU néven. Nem teljesen világos, vagyis az az érzésem van, hogy a leragasztott tartalék slotba kéne tennem a 256-os W10 SSD-t. F20d a legújabb BIOS, fel is frissítettem. Képek erről:

BIOS-ban látható az M2B_CPU nevű slot:

Csak úgy nem merek próbálgatni, elrontani még nem akarom. Nekem az jon most le, hogy egy X4 sínem van a 2 db nvme. Szeretném kihozni belőle azt amit lehet. Azt nem tudom, hogy BIOS frissítés előtt ott volt e a tartalék slot. Nem vagyok profi, azért kérdezek, koszi

[ Szerkesztve ]

(#3796) morfondőr válasza zebra_hun (#3795) üzenetére


morfondőr
őstag

Az én teóriám: Az M2B_CPU valószínűleg előre gondolkodás volt a Gigabyte részéről és azt bekötötte a CPU-hoz, hogy a 11gen-nel menjen pci-e 4.0 sebességen (10gen csak pci-e 3.0-t támogat). De ez szvsz csak 11gen cpu-val működik. A két alsó meg ugyanaz, a chipsettől kapja a sávokat, csak az egyik (M2M_SB) sata módban is működik, ilyenkor az egyik sata port-ot letiltja a lap. A VGA tekintetében semmi hátrány nem érhet, mert az mindenképp a CPU-ba van kötve (feltéve, hogy csak 1 db. vga-d van), minden más a chipset sávjain osztozik. Szerintem elrontani nem tudsz semmit, mert max nem fogja felismerni a lap. Persze ha kalapáccsal erőltetsz be valamit, ami nem passzol, az más. :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3797) zebra_hun válasza morfondőr (#3796) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszöm szépen. Tettem egy próbát, nem ismer ott fel ssd-t. 10. gen ennyi, gyorsba utánaolvastam, csak az inglis nem anyanyelvem. Amúgy tökéletes a gépezet, minden az elvárások szerinti.

(#3798) vejemojnen válasza arabus (#3507) üzenetére


vejemojnen
csendes tag

Ciao. A kupakon a legalsó sorban V045F161 olvasható. Sehol nem találtam leírást arról, hogy ezt miként kell értelmezni, honan tudhatom meg, hogy mikori a proci.....

(#3799) keIdor


keIdor
titán

Ez a lap nagyon beteg: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3800) Shkiz0 válasza keIdor (#3799) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez tuti vetekszik egy 3080 árával :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.