Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Tarill válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


Tarill
őstag

hello! nálam Cm 412s-el egy 10400f aida alatt max 55 fok, szerintem vállalható, nem sokkal nagyobb ez a hűtő mint a 212

(#3902) Create. válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


Create.
addikt

Tuning meg amúgy sincs k nélküli procinál.

(#3903) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Köszi, ez bíztató. :R

Create: Még csak ismerkedem ezzel a platformmal, de akkor ezért sincs értelme túl drága hűtőt venni. :R

(#3904) keIdor válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


keIdor
titán

Speciel a Rocket Lake i5-11400 elég jó lett, az új UHD 750 miatt mindenképp azt vennék ha fontos az IGP.
A 10th genben az 5 éves UHD 630 van még.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3905) olymind1 válasza keIdor (#3904) üzenetére


olymind1
senior tag

Az 11400-ba csak 730-as került, az 11500-ben van 750-es és +200 MHz órajel az 11400-hoz képest, árban 6e kb a különbség. 77e és 83e, picit soknak tűnik az alap 11400F-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#3906) TechN7ne válasza Laraxior (#3897) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az erős ,merre vagy bratyesz? :)

(#3907) Shkiz0 válasza syIex (#3898) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig true :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3908) aradebil2 válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


aradebil2
senior tag

CM Hyper-t én most 12-ért látom. Nekem Silentium PC Fortis 3 van rajta (potenciális későbbi upgrade miatt), és játékban 50 °C fölött még nem járt. 10k alatt az id-cooling se-213v2 az ajánlott

(#3909) WaterWawe válasza keIdor (#3904) üzenetére


WaterWawe
őstag

Valóban, viszont árban jelentős különbség van, illetve használtan nem nagyon találni még. IGP is kérdéses, hogy kell-e egyáltalán, de ha igen akkor igazából csak a videókártya hiánya miatti átmeneti időszakhoz kell átvészelni. :R

aradebil2: Használtan néztem a 212-t innen jött az ár, de köszi a tippet, az id-cooling is jó választás lehet. :R

[ Szerkesztve ]

(#3910) MidnightBB válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


MidnightBB
tag

i5 10400-nál milyen tuningra gondoltál?
Nekem semmi bajom vele.

(#3911) Peat;) válasza WaterWawe (#3900) üzenetére


Peat;)
veterán

A 6 magosok közül a 10400 melegszik legkevésbé(AMD-t is beleértve), ennél nincs lejjebb.

(#3912) Laraxior válasza TechN7ne (#3906) üzenetére


Laraxior
titán

Srí Lanka. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3914) PuMbA válasza olymind1 (#3913) üzenetére


PuMbA
titán

Kiváló proci lett. Az Intel most az alsó / közép kategóriába utazik igazán :) Sajnos a felsőben a technológia hátrány már túl naggyá növi ki magát, elszáll a hőmérséklet / fogyasztás a kevesebb mag mellett is és nem tud versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#3915) Puma K válasza PuMbA (#3914) üzenetére


Puma K
veterán

Vannak akiket a technológiai blablák és különbségek-lemaradások nem érdeklik.

Ezeknek az embereknek sokkalta fontosabb a tesztprogramokban elért pontszámok és a játékokban kimért minimum és átlag FPS-ek. Ha ott azt látják ami nekik kell akkor elégedettek. A többi nem érdekli őket.

Azt meg megint nem szabad elfelejteni, hogy aki rendszerint a felső kategóriából válogat annak van valami rendes-komolyabb hűtése a CPU-ra pl épített vízhűtés és ehhez való ház, meg ventilátorok. Az épített vízhűtés is olyan mint egy jól megválasztott számítógépház, egy jól megválasztott tápegység. Egyszer kell megvenni és onnantól kezdve nem kell vele foglalkozni és lehet rá építeni.

Én pl mindig ebben a szellemben építem a gépeimet, hogy belövöm az aktuális igényeimet és mi az ami ki tudja szolgálni legalább 4-5 évig vagy még tovább. Egy ház, táp, ventilátorok és hűtés esetén ez egyszerűen behatárolható és megválasztható.

Aztán az megint nem elhanyagolandó tényező, hogy hiába magas a fogyasztás, ezeket az Intel procikat még mindig egyszerűbb lehűteni a nagyobb felületük miatt mint az AMD Ryzen 5000-reket. Főleg egy 5800X-et ahogy olvasom a topikját.

Plusz itt még középen van a "szíve" a procinak, amire meg bármilyen vízhűtéses blokkot teszel az úgy lesz kialakítva, hogy a hőátadó lamellák a közepén lesznek a blokknak. Ez meg a legoptimálisabb a hőátadásra-hűtésre.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3916) Mans20 válasza PuMbA (#3914) üzenetére


Mans20
addikt

Néhol még a 10400-nél is gyengébb, plusz értékelésnél a negatívok felsorolva.

(#3917) MidnightBB


MidnightBB
tag

A 11500-ban jobb igp van, szerintem az jobban megéri.
Már akinek ez fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#3918) keIdor válasza olymind1 (#3905) üzenetére


keIdor
titán

Ja hogy 11500 is van, azt valahogy nem tesztelték, én nem is láttam.
Jaja, akkor azt, a lényeg az UHD 750.
Nem mostanában fog megoldódni a VGA helyzet, ez az év sanszos, hogy már ilyen marad, szóval én biztos fizetnék picit jobb IGP-ért most.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3919) tasiadam


tasiadam
veterán

igpu meg egy g7ben is jobb van ha jol remlik :D :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3920) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Na, lebinneltem 2db 11700K-t, egyik ge*cinagy ótvar fos volt, másik pedig bánatOC™.
5100-5150-et tudnak R15-ben, fikák, 5000-hez 1,28 és 1,31V kell nekik load, die sense. A Z590 annyira rövid életű lesz, hogy kp azt mondta, nem fog küldeni nekem a Darkból, várjak a 690-ig. :( Pedig a TVB-t szívesen bemutattam volna egy cikkben/kommentekben/videóban.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3921) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#3920) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De jó, hogy ezt írtad, pedig nagyon bennem volt hogy kipróbálok egy 11700KF / Hero XIII kombót, de akkor így elengedem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3922) palfitom válasza petimbo (#3899) üzenetére


palfitom
félisten

Rossz topik, 7700K ügyben erre tessék!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3923) kicsipapucs válasza Shkiz0 (#3921) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ennyire ne temesd, csak beszerzési forrás kérdése. Német haver, mindfactory-ból vett 3-at a leakelt pakkból, kettőt eladott bontatlanul, mind3 megy 5300-at, 72+ SP-vel. Enyéim alza retkek voltak, belföldről.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3924) ScomComputer válasza kicsipapucs (#3923) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tökéletesen igaz az alzával én is így jártam az első 10600K/10700K kombóval, kb. a 4. darab ami nagyon faca lett, a többi ment is vissza,viszont a 10850K-ból is járt nálam pár darab(5) az mint nagyon jó volt (5.2ghz/1.25v(diesense))..... :)

(#3925) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#3923) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hűthetőség szempontjából mizu? Mennyire cink?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3926) ScomComputer válasza Shkiz0 (#3925) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez nem cink,hanem iridium,ezt se tudtad..ejnye... ;] :P
#3927Shkiz0:
Husi... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3927) Shkiz0 válasza ScomComputer (#3926) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Eddki' :P

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3928) keIdor válasza ScomComputer (#3924) üzenetére


keIdor
titán

Nem védeni akarom az alzát, de mivel bontatlan procikat kaptatok, semmi köze hozzá honnan van. Szilícium lottó ez is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3929) kicsipapucs válasza keIdor (#3928) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Hát egyrészt 9900K-nál és 10900K-nál is felbontott procit kaptam, illetve ramot is vettem már onnan bontottan (újként, nem újszerű, stb, hanem új verzióban), ujjlenyomatos matricával, stb.
Másrészt az Intel kőkeményen factory binnel, simán lehet, hogy selejt ágon van az alza, balkánra térítik a bánatOC™ selejtet.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#3930) keIdor válasza kicsipapucs (#3929) üzenetére


keIdor
titán

De minek veszel akkor át bontottat? Át se vedd, küld vissza, egy eset után ne is rendelj akkor onnan.
Ha fel van vágva a factory seal, át sem kell venni egy “új”-ként hivatkozott procit.

A többi összeesküvés elmélet. :) Inkább a bolt binnel akkor, nem a gyártó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3931) tasiadam válasza kicsipapucs (#3929) üzenetére


tasiadam
veterán

Én RMA-zott lapot kaptam az aqua-ban, azt mondtáj új, mondom he, tudom h h csinákjátok, dolgoztam itt. Bementem az új lapért, mondtam hogy nem veszem át, ha bármi nyoma van a használatnak, és még ők sípoltak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3932) keIdor válasza tasiadam (#3931) üzenetére


keIdor
titán

Honnan lehet tudni, hogy RMA-zott lap?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3933) tasiadam válasza keIdor (#3932) üzenetére


tasiadam
veterán

Ebben pl az örkök benne vagyták a ramiris RMA papirját. Plusz a csavar helye le volt tekerve, és maszatos is volt. :D Oké, 20x ezres giga lapnál nem foglalkoztam vele, de a 30x ezres b450nél inkább ránéztem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3934) ScomComputer válasza keIdor (#3928) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Szilícium lottó ez is."......persze tudom,na ezért kell olyan helyről venni a cuccot,még ha drágább is ahol komolyan gondolják a 14 napos dolgot és akkor semmi gond... :K

(#3935) keIdor válasza ScomComputer (#3934) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk én ezzel a 14 nappal is kezdenék valamit egyébként, ha rajtam múlna.
Nonszensz az, hogy visszaviszik azért, mert nem megy 5300-at “csak” 5100-et. Szóval ezzel én biztos kezdenék valamit, ha volna beleszólásom. Ellenőrizhetővé kéne tenni, aztán ha látják, hogy gyári boost felett volt órajelben, bukó a 14 nap.

Bocsi, csak őszinte vagyok. A védelem mindkét oldalt megilleti, az eladót meg a vevőt is. Így korrekt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3936) Shkiz0 válasza keIdor (#3935) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A fő gond nem is ez. Bár hozzáteszem én is a te álláspontodon vagyok részben.
Nem tartom fair dolognak, hogy rendelgetem észnékül a procikat addig amíg nem találok egy számomra megfelelő darabot.
Amúgy működhetne ez, ha lenne rajta megfelelő haszon. De mivel benne vagyok, látom azt hogy 3-5% körül van egy normál árrés (amikor nincs covid, nincs hiány stb stb).
Ha mondjuk 20% lenne rajta akkor azt mondom belefér, mert ár alatt újraértékesíti és kész. Ez is nyűg de legalább nem bukik rajta. Viszont ilyen 3-4% mellett benne van, hogy a nyakán marad. Ugyanis legyen egy proci nettó 100K, erre jön ugye az áfa ami 27K, meg legyen 4% haszon így ~132K. Na most jóskapista visszaküldi mert amúgy semmi baja, de csak 5.2-őt megy ő meg 5.3-at akart. A bolt árat tud csökkenteni, de legalább 1%-ot rá kell tegyen, mert ugye állam bácsinak is kell ám befizetni eladás után, így 128 290-ért újra kirakja. Na már most a laikus ember simán mondhatja azt, hogy ez bontott akkor valami gixer van vele, aki meg rutinos mint mi, az meg levágja, hogy esélyesen szar darab. Plusz erre jön az, hogy megnézi 132K vs ~128 a különbség 4K, és inkább nyugodtabb szívvel veszi meg a bontatlan.
Szóval igen faszság ez a 14 napos dolog is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3937) MPowerPH válasza keIdor (#3935) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a baj Keldor, hogy a talcas, de neha meg a BOX procik egy resze is mar elore le lett valogatva a bolt altal. Tudnek nem egy, nem ketto ilyen helyet mondani, ahol nem kell talcas procit venni, mert csak azok vannak, amik kiestek a rostan. A jobbak mind kulon lesznek eladva, pre tested procinak, vagy elore osszeszerelt, OC profilos gepnek.

Szoval az ilyeneknek vissza nyal a fagyi, es nem sajnalom oket. Mert ok mar a hasznalt CPU -t adjak el neked, leven teszteltek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3938) keIdor válasza MPowerPH (#3937) üzenetére


keIdor
titán

Azért is írtam, hogy csak factory sealed BOX procit kell átvenni és kész. A tálcás nyilván lehet már egy használt darab. De ezzel szerintem mindenki tisztában van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3939) ScomComputer válasza keIdor (#3935) üzenetére


ScomComputer
veterán

Még szerencse,hogy nem te döntesz benne... :DDD
Ami nálam járt 7-8db proci,az gépösszerakás volt,szóval ebből csak 2db ment vissza ami az enyém,családé(fiam) lett volna....no hát nekünk már csak jár a jobb... :D
Nemhogy 5.1ghz-t de még 4.9-t is nyögve ment,na az ilyen nálam rögtön kuka... :K
De ami az érdekes,hogy 10850K az mind szuper volt ....sőt amit azóta tudok,hogy vettek azok is nagyon jól mennek,most nagyon megéri venni 134-138-ezer ahogy látom....
#3936Shkiz0:
Mivel te is kereskedő vagy a 14 nap rád is vonatkozik,és még meg sem kell indokoljam....vagy te nem cseréled ki ha valaki visszavisz neked valamit.....az gáz...
Van itt az aprón olyan aki kicseréli és még számlát sem ad...itt a topikban is volt olyan aki már élt vele....de itt ez OFF, úgy,hogy hagyjuk is....

[ Szerkesztve ]

(#3940) keIdor válasza ScomComputer (#3939) üzenetére


keIdor
titán

Pedig te azért fizetsz, amit a gyártó garantál és reklámoz. A gyári órajel és boost. Azért nem reklamálhatsz, amit te kipréselnél még belőle.
Gondolj már bele... veszel egy autót.
130LE/280nm-el árulja a szalon és ezt garantálja a gyártó. Erre van beállítva és tesztelve, ezzel hozza a fogyasztást is.
Hazaviszed majd mókolni kezded, de nem hozza a 150LE/300-at majd visszaviszed? Kiröhögnek és még a garit is megvonják. Ugyanez az OC is. A 14 nappal meg visszaéltek, kő keményen.
Ki szívja meg? A kereskedő. Ne csak a fogyasztóvédelem létezzen már...
Tennék egy órajel logger chipet a következő generációba.
Rögzítse csak, hogy milyen szorzót állítottak neki manual és milyen fesszel. Utána könnyen kiolvasható formában nézzenek csak utána. Ilyenkor megvonnám a 14 napot. Nem a garanciát, csak a 14 napot. Hozza a gyári, garantált adatokat. Hozza. Reklamációnak helye nincs innentől. Tedd fel HA-ra és vegyél másikat. EZ a korrekt.
A +100MHz hóbortodat ne a kereskedő fizesse, hanem te, eladod HA-n és addig veszel másikat, amíg nem kapod meg, amit akarsz, de a fanatizmusodat ne a kereskedő fizesse meg.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3941) MPowerPH válasza keIdor (#3940) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alt. amikor pre-testelnek egy CPU -t, soha nem a maximalis elerheto orajelen csinaljak, szoval ez nem bukna ki. De amit irsz, az nem lehetseges.
En pl. mindig 4.9GHz -n neztem a procit. Az 1 core boost orajel magasabb, es mindegyik magon megjelenik, random, szoval soha nem derulne ki. Feszultseg sem, mert az is tobb dologtol fugg, es a CPU nem tudja, hogy manual kapja, vagy adaptive.

Ha ez lehetseges lenne, mar regen csinalnak, es be lenne epitve egy logger.(ami mar hackelheto lenne, mert semmi sem lehetetlen)
Caseking a dobozos procikat is kibontja. Es utana megy vissza a dobozra a seal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3942) Shkiz0 válasza ScomComputer (#3939) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Természetesen kicserélem, mert köt a törvény, de amennyiben csak bohóckodik mert nem megy annyit amennyit ő akar, annak szépen visszaadom a pénzt, és nálam többet nem vásárol.
Van egy gyári specifikáció amit tudnia kell a procinak, minden egyéb szerencse kérdése.
Ha valaki azért hoz vissza egy terméket mert bár teljesíti a gyári paramétereket, de nem úgy megy ahogy azt ő elképzeli az a gáz....
Ha te is ezt az elvet vallod akkor te is ugyanúgy gáz vagy már elnézést.
Az offos-ban ezt folytathatjuk, de ez valóban nem az a hely.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3943) keIdor válasza MPowerPH (#3941) üzenetére


keIdor
titán

Miért ne lenne? Tegyük fel 50 a max gyári szorzó, mert annyira boostolna egy magon.
Ha rögzíti, hogy manual beállítottak neki allcore 50-et az már OC lenne és megvonható volna a 14 nap. Ugyanez igaz az 51-re, 52-re stb.

Az a baj, hogy brutál extrém igények vannak egyeseknél, az 5100 szar, de az 5300 jó. :D Figyi, nincs ezzel baj, csak ezt a fanatizmust ne a kereskedő fizesse már. Nekem csak a 14 napos visszaélés nem tetszik. Fel kell tenni HA-ra -5k-ért azt lehet rendelni a következő darabot, de a saját hobbinkat meg hülyeségünket mindenki magának állja anyagilag és ne a kereskedőnek küldözgessük vissza, én így látom...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3944) MPowerPH válasza keIdor (#3943) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert, mert egy ilyen register chip nagyon megdragitana a CPU -kat, es kulon die -ra kellene helyezni, mert igy is azon szenvednek, hogy minel tobb hasznos tranzisztort bepreselhessenek minel kisebb helyre.

Maga a CPU egyebkent sem tudja, hogy milyen beallitasokkal fut, leven a BIOS vezerli. Ezt maximum BIOS szinten tudnak megcsinalni. A BIOS loggolna, es mentene a fobb beallitasokat, amik utana rakerulnenek a CPU -ban levo memoriara, ami egy kulon chipleten van.

Mindketto oldalra igaz ez, es a pre-tested dolgot eloszor a boltok kezdtek el csinalni, der8auer, shitback 8Pack kezen atmegy mindegyik ilyen proci. Tehat neked ezekrol a helyekrol ergo eselyed sincs kifogni egy uber darabot, mert mar rostalva van. Es eladja a bolt vatta ujkent a mar tesztelt CPU -t. Ez rendben van? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3945) keIdor válasza MPowerPH (#3944) üzenetére


keIdor
titán

Én is külön die-on gondoltam. Meg tudnák oldani, valószínű, hogy kevesen élnek vissza ezzel, különben léptek volna már valamit ellene.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3946) MPowerPH válasza keIdor (#3945) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy kulon registry lazan torolheto, szvsz nem tudjak hozzaferhetetlenne tenni, mert akkor a gyarto sem ferne hozza. Nagyon okos emberek pedig vannak gyarton kivul, akik feltornek mindent, amit nem lehet.(lasd NV)
Szoval szimplan torolsz rola mindent, es mar nincs bizonyitek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3947) Shkiz0 válasza MPowerPH (#3946) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért ez sem teljesen így van.
Kocsinál is van jó pár motorvezérlő amit mai napig nem lehet írni, és nem fiatal kocsiról beszélünk.
Cheksum alapon meg lehetne oldani ezt is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3948) keIdor


keIdor
titán

Der8auer szerint nem érdemli meg az i9 nevet: [link]
Nincs egyedül.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3949) MPowerPH válasza Shkiz0 (#3947) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kocsinal is minden irhato, csak mi nem tudunk rola. :N En amikor retrofitteltem az automat friss mediarendszerrel, mindenki azt mondta, lehetetlen. Van itthon egy faszi, aki megcsinalta. Sajat keszitesu kabel, es egy elektronikaval megcsinalta azt, ami egyebkent lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3950) kicsipapucs válasza keIdor (#3930) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Olyan nagy szavakat mondasz, mintha minden ilyen egyszerű és fekete-fehér lenne, pedig nem. Lehet, hogy te megteheted és rá is érsz visszapostázgatni cuccokat, vagy ha cégre veszel valamit, leboxolni hetek alatt a cserét. Nekem ilyenek nem férnek bele és az ilyen fajta stressznek sem szeretem kitenni magam.

"A többi összeesküvés elmélet." Igen, akkor azt is kitalálom, hogy luumi komám 5,5 GHz-es 10900K-ja soha a büdös életben nem járt boltban, az EVGA kérésére binnelte le az Intel tuning részlege több ezer prociból. Ők aztán nem nyúlnak bele gyártósorba, sem kézzel, sem kalibráció szintjén, neeeem. :) Az alza már nem pre-binnel egyébként, mióta elkim meghalt/még betegebb/visszavonult.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.