Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Balupapa


Balupapa
senior tag

egy kis saját

_-=*WheelWhores*=-_

(#802) MiklosSaS válasza Balupapa (#801) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Udv. A klubban!

Gratula! Milyen lap?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#803) Balupapa válasza MiklosSaS (#802) üzenetére


Balupapa
senior tag

asus z170p d3.
köszi :)

_-=*WheelWhores*=-_

(#804) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

Sziasztok!
Van barmifele hir arrol hogy a non-k procik mikor erkeznek?

Szeretnek egy gepet epiteni 2-3evre,viszont n nagyon akarok egy regebbi platformra epitkezni ekkora idore.

(#805) Locutus válasza BloodDrunker (#804) üzenetére


Locutus
veterán

Hát, mivel bclk tuning is újra van a skylakenél, szerintem a non-K procikkal óvatosak lesznek. Mert ugye elméletileg azokat is lehet húzni majd, tehát jóval csökkentené az érdeklődést a K-sok iránt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#807) Locutus válasza Maotun (#806) üzenetére


Locutus
veterán

Hogy érted, hogy igaz? Nyilván az...
Minden példány máshogy tuningolható... OCN-en 1.42V-al 4.9Ghz-nél is tartanak. Már így is jobb, mint amit a Devils Canyon tud átlagosan.

De nyilván aki ennyire sok feszt ad neki, az már a deliddelésen is el fog gondolkodni, az meg 100 foknál -20at is hoz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#808) MiklosSaS válasza Maotun (#806) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igaz, de kicsit finomhangolva be lehetne loni 4.7 GHz - 1.365 V-on siman, es egy LLC- 5 fokozaton nem megyen 85-90 fole, stabil is marad....es van orom es boldogsag.

Alapon mas a helyzet!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#809) Chiller válasza BloodDrunker (#804) üzenetére


Chiller
őstag

(#810) Maotun válasza MiklosSaS (#808) üzenetére


Maotun
őstag

alpon más a helyzet :R ott is elkeni a mostani cpu.-m.
váltanék is intelre, és akkor már skylake :K
de dx12 küszöbén megéri-e? játéknál a vga a döntő szempont...

(#811) MiklosSaS válasza Maotun (#810) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat igen, elkeni...de tobbszalban a te processzorod sem gyenge, ott csak 1-2 szalban van a baj. Masreszt nem varnek csodat a DX12-tol....voltak pletykak hol azt mondtak hogy a 8350 egy sima i3 szintjet hozza..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#812) hjanoo válasza Balupapa (#803) üzenetére


hjanoo
csendes tag

Milyen ramokat használsz benne? DDR3L-t vagy normál DDR3-at?

(#813) tzhrun válasza MiklosSaS (#787) üzenetére


tzhrun
újonc

299.94 -ert van Coventryben, az EclipseComputers -ben, ez bolt is. Az igaz, hogy ott helyben veve valamivel dragabb, de annyira nem sokkal, hogy postakoltseggel ugyanott volnek.
Az i7 5775C kemeny 10 fonttal kevesebb csupan.

Sajnos, majusban raktam ossze uj gepet (budget), es akkor Z170 meg a hirek szintjen se volt, en balga meg azt gondoltam, majd egy- ket ev mulva 5. gen i7 -re tudok valtani az i5 4460-rol a Z97-P lapba. Nem vagyok nagy gamer, es tuningolni se akarok, inkabb tartson tovabb a rendereles, de azalatt a gep maradjon stabil.

Ha belegondolok, hogy az alaplapom Z170-es verzioja 30 fonttal tobb csak, hat most esz a mereg egy kicsit.
De masfelol meg en meg nem is annyira hasznalom ki a gepet, es ennek az elodje egy 9 eves E7200 + 8800GT cucc volt.

(#814) akoska07


akoska07
nagyúr

Elég jól tekeri a 6700K a vga(k)-at. :)
[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#815) snecy20 válasza Maotun (#806) üzenetére


snecy20
veterán

Perzsel a c_u_c_c. ;]
Ilyeneket látva örülök hogy az 5820k 1.3V / 4.5Ghz-en überterhelésen sem megy 75C fölé.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#816) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Meg se kérdezem hohy van e értelme váltani ma holnap kiszámolom mennyi pénzbe kerülne a váltás és lehet feltröm a malac perselyt :D

Bár pl a lap váltás csak 30k lenne szal lehet várok picit

Xbox One: bandymnc

(#817) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Virtualizációra használva a kettő közül melyiket választanátok? (ESXi 6.0)
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#818) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

IGP téren mekkora fejlődés??
Mennyit fejlödött egy I5-4440-hez képest az I5-6600K IGP-je?

Ha inkább ezt a platformot választanám nem maradna a keretből VGA-ra,illetve nem is feltétlen van rá szükségem,mert igazából Wow,Lol,HS,Heros Of the Storm Játékokra és ezek streamelésére használnám
illetve BF4 mulltizni használnám utóbbiba elég nekem a low-medium settings is.

Elég erre az IGP?

Persze később csapnák mellé Dvga-t is,de addig el kéne lenni valamin.

(Eredeti terv egy I5-4440+750Ti volt,de ha VGA-t kiveszem ki jön az 1151es platform is ami elég elgondolkodtató,és így késöbb csak vga-t kell váltanom nem lapot+procit.)

De tanácstalan vagyok,Nektek mi a véleményetek?

(#819) akoska07 válasza BloodDrunker (#818) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ha olvastál előzetes infókat illetve a megjelenés után is néztél teszteket akkor láthattad,hogy nem kis előrelépés van IGP terén.
Skylake-nél próbáltak már az FHD-ra gyúrni.
Low beállításon nem okozhat problémát az IGP-nek a BF4.

Csak egy példa,de van már elég teszt erről.
[link]

Természetesen nem az IGP-re vannak kihegyezve a tesztek,mert inkább a proci ereje ami érdekes lehet. És a te esetedben az IGP is az lehet.
IGP miatt nem biztos,hogy 6600K-ra adnék ki pénzt,sőt,biztosan nem. Most nem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#820) bombibmw


bombibmw
veterán

Ezt nem hiszem el, hogy megint felvitték a 6700k árát. :(((
15k-val lett drágább minenhol.
Eddig azt mondtam, hogy az a 110k körüli ár még jó nekem és akkor legyen majd i7, de így nem biztos, hogy ennyit megér nekem 1151-re váltani.
Ramra kb. 25-30k, procira 30k-t kell rádobjak az 1150-es platformhoz képest.
Persze kezdhetném egy 8gigás kit-tel, aztán később még 8giga bele, de a proci az horror így.
Ááá! :(

[ Szerkesztve ]

(#821) blu79 válasza bombibmw (#820) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ne keserdj el, az új platform nem sokat hozna a mostanihoz képest, csak a zsebed fogja bánni, én is mellőzöm az új platformot, és a különbözetet inkább az eclipse-re fordítom :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#822) bombibmw válasza blu79 (#821) üzenetére


bombibmw
veterán

Már nincs se procim, se lapom.
Csak a pénzemet várom és vásárolnék, erre most viszik fel az árakat. :(
Egy 4790k-s rendszerrel 50-60k-t tudnék "spórolni".
Nem érdekelt, hogy rá kell fizetni a váltásra, de ennyiért már erősen gondolkodóba estem.

[ Szerkesztve ]

(#823) bombibmw válasza bombibmw (#822) üzenetére


bombibmw
veterán

Ha nem megy le addig az ára, amíg pénzhez jutok(1 hét kb.), akkor maradok 1150-en inkább.

(#824) bandi0000 válasza bombibmw (#823) üzenetére


bandi0000
nagyúr

így se úgy se éri meg, nekem főleg, számításaim szerint 70k+befektetés kellene, és csak K-s i5-öt cserélnék k-s I5-re, hero 7-et hero 8-ra, nagyon drága nagyon rossz a forint, lista ára a 6600k-nak 250 dollár

Xbox One: bandymnc

(#825) Lauda


Lauda
félisten

Erdekesek ezek a megeri/nem eri meg gondolatok. :D Ha ujat szeretne valaki kiprobalni, akkor "megeri" neki. Ha gondolkodunk kicsit, akkor mar 1155-rol is teljesen felesleges valtani. Egy 2600k proci bosegesen eleg mindenre. :D Nyilvan az extrem video es mas szerkesztes/kodolas feladatokat lesamitva.

[ Szerkesztve ]

(#826) MPowerPH válasza bandi0000 (#824) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem jelen helyzetben maximum akkor jo valtani 4790k-rol, ha az ujdonsag varazsa nem bir aludni hagyni. Tul sok az az osszeg, meg a feleert sem eri meg a befektetes. Mas persze, aki mondjuk SB-rol valt...

Don't Tread On Me

(#827) bandi0000 válasza MPowerPH (#826) üzenetére


bandi0000
nagyúr

4690k-m van, itt már nem is az a kérdés, hogy lenne e felár, hanem az hogy azt a felárat ki adnám e csak azért mert új :D a 70k az nagyon sok, majd ha 30 körül tudok cserélni cserélek

Xbox One: bandymnc

(#828) blu79 válasza MPowerPH (#826) üzenetére


blu79
addikt

+1
Függetlenűl attól hogy valakinek van e pénze rá vagy nincs haswellről nem érdemes váltani de talán 3770k ról sem, túl nagy különbséget kell érte fizetni.... aki mindíg az újra vágyik annak ez a hsz. nem szól.. de legyünk realisták , annyival nem tud többet hogy megérje a különbözetet. Nekem is lenne rá főleg ha elpasszólnám a konfigomat meg ha nem is ... de tudom hogy nem kell csak azért mert legyen nekem mindig a legújabb, én is váltok de majd 2-3 év múlva. Inkább vidikarit váltok többszőr ha jelenik meg vmi új :) . Akinek régi konfigja van 3-4 éves vagy régebbi annak jobb a Skylake. Annak éri meg de az is jobb ha vár picit hogy mérséklődjenek az árak mert szerintem megy valamennyit le

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#829) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

@Bandi000, @Bombibmw : 60+ K-t nem erdemes rafizetni, egyaltalan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#830) MPowerPH válasza bandi0000 (#827) üzenetére


MPowerPH
félisten

CPU ara biztosan lejjebb esik... Az alaplap es memiria duo mar most sem annyira draga.

Don't Tread On Me

(#831) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nem hát ezért nem is fogok, tegnap mikor agyaltam azt hittem 30 körül megúszom, de csak 30k lenne a Hero7-ről Hero 8-ra való váltás

Most nézem Hero 7 is majd 20k-val drágább mint amennyiért vettem, így aztán nem lehet bukni :DD

a proci max 70 ig megy le szerintem, mert nagyon drága a forint

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#832) bombibmw válasza Lauda (#825) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem is gondolkodok rajta többet.
Berendeltem egy Z97-es lapot és jön egy 4790k, aztán ennyi.
Elég lesz bőven a következő generációig.
Ennyit nem ér nekem a kíváncsiság. :)

Miklós:
:R

[ Szerkesztve ]

(#833) laychi válasza bombibmw (#832) üzenetére


laychi
veterán

Nem akarod kipróbálni a Broadwellt,ha már új konfig? :)
Te lennél az 1. a fórumban,aki nyilatkozhatna róla :)

Elég i5 is :)

[ Szerkesztve ]

(#834) MiklosSaS válasza laychi (#833) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Siralmasak a tuningban...az a baj.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#835) laychi válasza MiklosSaS (#834) üzenetére


laychi
veterán

Én nem igazán találtam info-t róla.
Megy egy PM

(#836) Lauda válasza bombibmw (#832) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az elkovetkezendo 5 evre biztosan eleg lesz.

(#837) Locutus Miben gyorsabb? Rendereles szerkesztes stb. Erre irtam is. Jatekban gyakorlatilag elhanyagolhato a kulonbseg pl a 4790k-hoz kepest. [link] A 6700k-t meg varjuk meg, mert keves az info rola.

[ Szerkesztve ]

(#837) Locutus válasza Lauda (#825) üzenetére


Locutus
veterán

Azért egy 2600k-nál 30-37%-al gyorsabb a 6700k c/c.
Szóval onnan már megéri frissíteni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#838) akoska07 válasza Balupapa (#801) üzenetére


akoska07
nagyúr

Most látom csak...
Grat a cucchoz. :K

Adatlapod nem ártana frissíteni. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#839) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

Nos döntöttem,mindenképpen erre fogok váltani inkább várok picit.
Ahogy látom esett a i5-6600k ára is. 75k jelenleg.
Remélem Non-k verziók jönnek szeptember elején fizuig.
Azok talán becsúsznak 60k környékére.

(#840) Locutus


Locutus
veterán

Na ha minden igaz, jövő héten nálam is itt lesz a max8gene+6700k+16gb ram :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#841) Szinyák válasza bombibmw (#820) üzenetére


Szinyák
őstag

Ment PÜ :)

Szinyák

(#842) MikeMyers válasza Immy (#817) üzenetére


MikeMyers
tag

VM-eknek, hasonló tick-enkénti teljesítménynél a több mag mindig jobb, már csak a resource management miatt is.

No pain - no game

(#843) Balupapa válasza hjanoo (#812) üzenetére


Balupapa
senior tag

Sima.

_-=*WheelWhores*=-_

(#844) Locutus


Locutus
veterán

Most olvasom itt-ott, hogy a logitech g software inkompatibilis win10 alatt a Z170 chipsettel, és kékhaláloz.
Valaki tapasztalt ilyesmit?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#845) Crytek


Crytek
veterán

Azta most néztem csak poénból iponon. Már "csak" 78k az i5 6600K. 1-2 hete még 90k volt ott.
I7 is 130 volt most már az is "csak" 117.
i5 4590k ára meg párszázforintonként araszol felfelé.
Érdekes. Elég erőteljesen el akarják adni a Skylake-et ahogy én látom :C :C

Melyik a legolcsóbb alaplap a Skylakehez ami még jónak mondható és 4ghz-es tuningot is lazán elbírná?
És cpu hűtőt ehhez a 4ghz-es tuninghoz mit ajánlanátok?

CM 212+-ot nem lehet ráeszkábálni?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#846) ForRedGlory válasza Crytek (#845) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem nagyon vagyok képben még ezzel a generációval kapcsolatban, de azt gondolom, hogy ha alaplap, akkor az aranyközépút : MAXIMUS VIII RANGER. Nem túl drága, nem túl olcsó, de elég jónak néz ki.

Már egy ideje nézegetem az alaplapokat, mert szerintem 2, max 3 héten belül összerakok egy PC-t a nulláról ezen a platformon: i7-6600k, 980 TI (talán SLI), 16 GB DDR4, szép nagy táp és egy Coolermaster Cosmos II ház. 1440p monitor mellé kell a kraft. Megint nem akarok fejleszteni 2-3 évig.

[ Szerkesztve ]

(#847) Crytek válasza ForRedGlory (#846) üzenetére


Crytek
veterán

Már a dobozképet látva bezártam a weboldalt.
30-40 ezres kategória az enyém de inkább alatt ami az alaplapot illet. Itt sajnos ahogy néztem nincs alatta mert 36tól kezdődnek gondolom a "putri"nak számítok azok.
Gondolom az ilyen 4ghz-es tuninghoz azok is elegek...

Next PC Upgrade: 2022

(#848) blu79 válasza Crytek (#847) üzenetére


blu79
addikt

- ez jó is lenne neked :) , egy ilyen kockával

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#849) gk004 válasza ForRedGlory (#846) üzenetére


gk004
tag

Ha! Pont ilyen konfigot akarok összerakni télen :D Alaplapnak én a Asrock Z170 EXTREME4-et néztem ki.

CMDR Blian

(#850) Szinyák válasza ForRedGlory (#846) üzenetére


Szinyák
őstag

i5 6600k akarna lenni ? A heten jönn meg nekem is a motyó ;]

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.