Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) hunlevi


hunlevi
csendes tag

Sziasztok!

Egy új gépet szeretnék össze rakni,de nem tudom melyik alaplap lenne igazán jó hozzá.
- INTEL Core i5-6600K
- HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT
- COOLERMASTER Elite 431 Plus
Ezek az alkatrészek már megvannak:
- procira enermax ETS-T40 BT hűtő
- fsp hexa 500W

Kb 50 ezer forintom maradna alaplapra. Szerintetek melyiket érdemes megvásárolni?

(#1302) Victor91 válasza akoska07 (#1290) üzenetére


Victor91
tag

Szerintem baromi sok az az ár... 127 ezer forintra átszámolva... ehhez képest jóval olcsóbban is lehet kapni itthon...

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#1303) #Morcosmedve válasza hunlevi (#1301) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gigabyte GA-Z170X-Gaming 5 Lehet picit több mint az MSI Krait vagy az Asus Pro Gaming, de jobb is, alig drágábban.

© asszongya'hogy

(#1304) hunlevi válasza #Morcosmedve (#1303) üzenetére


hunlevi
csendes tag

Árban nekem az sajnos már sok! [link] én erre gondoltam,de nem tudom mennyire megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#1305) #Morcosmedve válasza hunlevi (#1304) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem is az, de még mindig az eredeti, az ddigi egyetlen BIOS van rá, egyelőre ez nem biztató, mert mindegyik lapnál már már 2 vagy több update volt, már amit eddig láttunk. Bár olyat is tudok, ahol egy BIOS jó, de az nem MSI és nem is Z170-es lap. Akkor már az Asus Pro Gaming.

© asszongya'hogy

(#1306) gainwardgs válasza Szinyák (#1283) üzenetére


gainwardgs
addikt

Még csak jövő héten jönnek meg cuccok majd akkor nyilatkozok :K

(#1307) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Elmentettem a bios.-ba a jelenlegi OC beállításaimat , létrehoztam egy OC profilt is .
Kérdésem , ha jön ki újabb bios és azt fel teszem majd akkor azért meg maradt a OC profilom ???. Persze az update. előtt miden vissza teszek auto.-ra

Melyik program írja ki pontosan, hogy mennyin mennek a ramok ?

(#1306) gainwardgs : Oksa .. Csak az adatlapod félrevezető egy kicsit :) , akkor ha össze áll a gépezet akkor egy 10 perces OC prime95.- t Small FFT.-be tolj már pls

Thx

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1308) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1307) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem marad meg, legyenek print screen edid! Ha veletlen megmarad, akkor boldogsag :)

© asszongya'hogy

(#1309) Szinyák


Szinyák
őstag

mikor nincs terhelést alatt a proci pl : netezés, megy a zenelejátszó közbe , tálcán több program meg van nyitva , cpu-z ben az órajel össze vissza ugrál (1700-1900-2200-3980-4000mhz) nem akarja teljesen le venni az órajelet 800mhz.-re ez normális??
NVIDIA BACKEND a háttérben folyamatosan tekeri ezzel lehet v.mit kezdeni ?

Szinyák

(#1310) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1309) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az is lehet, vagy vírusirtó, de ettől még le kellene vegye...

© asszongya'hogy

(#1311) flashpointer válasza Szinyák (#1309) üzenetére


flashpointer
őstag

Lehet valami alkalmazás, nekem is az tartotta állandóan 40+ fokon a procit idlében mire rájöttem mi az.

(#1312) Landon válasza #Morcosmedve (#1308) üzenetére


Landon
őstag

Jaja nekem is van egy mappám tele még a régi lapom BIOS snap-jeivel. :D Bár az meg is tartott aaz OC profilokat. Kíváncsi leszek itt mi lesz de ha nem tartja meg sem vágok magamon eret. :)

OC-sokat kérdezném, hogy ASUS lapnál hogy lövitek azt be, hogy ne csa az órajelet vegye vissza henem a fesz-t is mint alapon? Még nem nagyon babráltam BIOS-ban majd ha meg lesz az új hűtő mert addig még úgy is szét lesz kapva az egész stb. Meg talán jövőhét jön új BIOS is.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1313) h1mpi válasza Szinyák (#1309) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az nvidia backend nekem is szokta tekerni, de utána abba hagyja. Szedd le az expreience-t elvileg azzal van kapcsolatban. Win10 alatt vannak csodák az eredeti Panda AV-t le kellett szednem, mert fix 30%-on tekerte a cpu-t :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1314) Szinyák válasza h1mpi (#1313) üzenetére


Szinyák
őstag

köszi , jaja már meg néztem experience baromsága, de tényleg vissza veszi addig megy fel míg a feladatkezelőt megnyitom olyan 10% on használja a progi a procit , de utána szépen visszaáll az egész ..
Egy nvdia frissítés megoldja majd szerinted? eddig nem volt ilyen win8.1 alatt .
Leszedni nem akarom , mert a Led vizualizer és a shadowplay miatt használom

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1315) Szinyák


Szinyák
őstag

4,5GHz .- nél a biosba az EPU Power Saving mode az legyen kikapcsolva vagy be ???

Thx

Szinyák

(#1316) #Morcosmedve válasza Szinyák (#1315) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

ki, tuningnál semmi, de ez pláne!

© asszongya'hogy

(#1317) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#1316) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nálam bent van és nem kavar be. Pedig 4.67 GHz-en jár a dög.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1318) Szinyák válasza #Morcosmedve (#1316) üzenetére


Szinyák
őstag

okés, ki is van kapcsolva ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1319) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#1317) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor egy szerencsés ember vagy :D Nekem eddig mindig negatívan hatott :(

© asszongya'hogy

(#1320) Landon válasza #Morcosmedve (#1319) üzenetére


Landon
őstag

Egyelore sotet vagyok Asus teren, elnezest. Ez a EPU Power lenne hivatott a feszt is visszavenni nem csak az orajelekt? Vagy ez itt hogy mukodik? Nekem anno ha belottem egy OC-t es be voltak kapcsolva az energia takarekos opciok akkor nem csak az orajelet de a feszt is visszavette a lap.

Miklosss: mennyi vcore-t adsz neki ill. ring mennyin megy igy?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1321) Szinyák válasza Landon (#1320) üzenetére


Szinyák
őstag

Szeva,

Én kipróbáltam mind a két opciót , és vissza veszi a feszt is és az órajelet is .
Nálam ugrál feszt , mert a háttér progik egynémelyeik használja az erőforrást. De megtaláltam a ludast (nvidia Backend) . Illetve ha zenét hallgatok (Aimp player) akkor is ugrálnak az órajelek.
De ha kikapcsolom akkor szépen visszaveszi akár 800mhz is .

Szinyák

(#1322) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudja valaki, hogy mikor érkezik az országba rendes választék?

(#1323) Szinyák válasza D1Rect (#1322) üzenetére


Szinyák
őstag

mire gondolsz ? :D

Szinyák

(#1324) Locutus válasza D1Rect (#1322) üzenetére


Locutus
veterán

Nemhogy az országban, de nyugatabbra sincs. A legtöbb helyen ott szeptember végére várják.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1325) Erdei88


Erdei88
veterán

miklosss2012 adaptive módban próbáltad a tuningot?

(#1326) D1Rect válasza Locutus (#1324) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R

(#1323) Szinyák: Például a T-s procikra.

(#1327) Locutus válasza Erdei88 (#1325) üzenetére


Locutus
veterán

Nem javaslom, mert jelenleg minden asus z170-nek van egy olyan bugja, hogy wake-up után az adaptív fesz nem jó, és instabil a rendszer.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1328) Erdei88 válasza Locutus (#1327) üzenetére


Erdei88
veterán

Offset móddal?

(#1329) MiklosSaS válasza Erdei88 (#1325) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probaltam de valahogy nem az igazi, kicsit mintha tul feszelne az OFFset-el szemben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1330) Maotun válasza Erdei88 (#1328) üzenetére


Maotun
őstag

Erdei88 kolléga :R
A ranger lapról mik a tapasztalataid?
[I/O panelről készült fotó!]
"Vékony a nyák ,hajlik??? elbírna ez egy 1,2 kg cpu coolert meg egy 1,3 kg-os vga-t?

[ Szerkesztve ]

(#1331) Erdei88 válasza Maotun (#1330) üzenetére


Erdei88
veterán

Eddig sok okosat nem tudok mondani. 4.6Ghz megy most benne a proci 1.28Val. A Ti-t elbírja
Win10 is túlélte a váltást, ramok is eldöcögnek 2666Mhzen.

Mire lennél kíváncsi? A héten szívesen megnézem

(#1332) Maotun válasza Erdei88 (#1331) üzenetére


Maotun
őstag

Köszi , csak a linken az egyik képen görbe volt az alaplap nyák, biztos szarul fotózták...
Jó kockád van ,grat hozzá! Hűtőd?
akkor az alaplap is ajánlott gondolom...
Memoria milyen lett végül? Ez a gyári frekije?

[ Szerkesztve ]

(#1333) blu79 válasza Maotun (#1332) üzenetére


blu79
addikt

Valamilyen szinten minden lap be van hajolva, az enyém is be volt hajolva mindegyik amelyik volt nálam Asus is és Msi is .

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1334) Erdei88 válasza Maotun (#1332) üzenetére


Erdei88
veterán

Igen, ameddig meg nem érkezik a 3000Mhz-es

Adatlapomon lévő vízzel hűtöm

Viszont most az offset kifogott rajtam, nem értem, hogy kellene beállítani. +0,2V-ot adtam a procinak és be se bootol.

(#1335) Landon


Landon
őstag

Asus laposok,

Nalatok egyszer sem jott elo boot loop, memoria problema, boot fail 55 vagy 44-es post code error-al? Csak azert erdeklodom mert reddit, overclockers es meg jo par hely nyuzsog a felhaborodott emberektol akiknel mindenfele anomalia, memoria kompatibilitasi hiba es egyebek jonnek elo de a legyakoribb a boot fail/loop 55, 44-es koddal. Mindez minden tipusu lapnal... Deluxe, Rampage stb.

Ma mar tobben majdnem meg akartak lincselni az overclockers asus support forumon az Asus rep-et. Erdemes olvasno overclockers Asus temakat mert sok erdekes es ijeszto dolgot olvasni. Tobbek kozt a memoria kezeleseol...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1336) Erdei88


Erdei88
veterán

Fél óra GTAV multi után, legmelegebb mag 46 fokos volt, 800 rpmes letekert ventikkel a radin :D

(#1337) Landon válasza Landon (#1335) üzenetére


Landon
őstag

Ranger nem Rampage, elirtam...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1338) Erdei88 válasza Landon (#1337) üzenetére


Erdei88
veterán

Remélem nem lesz gond a 3000Mhz-es ramokkal

(#1339) Landon válasza Erdei88 (#1338) üzenetére


Landon
őstag

Jelenleg mi van benne pontosan?

En a beta bios feltetele utan azt hittem ennyi volt a lapnak. Folyamatos boot-loop, code 55, majd amikor nagy nehezen bebootolt utana az xmp-t nem tutam beloni es nyomta folyamatosan a code 44-et.

Per dolog amit az asus rep mondott:

Minden CPU más és teljesen mindegy mi van a RAM-okra írva, hogy mit bír és mit nem, ettől függetlenül ám a CPU képességeitől függően egyes RAM beállításokhoz magasabb SA/VCCIO és DRAM fesz kell. Én úgy tudtam csak beállítani az XMP-t, hogy adtam a RAM-nak 1.25-öt az SA és a VCCIO-nak 1.2v-ot. Ezen egyszer bebootolt és utána láss csodát MINDENT vissza tudtam pakolni autora és azóta is remekül megy XMP. Ilyennel életembe nem találkoztam így rákérdeztem a rep-nél ez még si hogy lehet és micsoda mert nekem úgy tűnt mintha a lap "megtanulta" volna a RAM-jaim és utána az alap feszeken is ment XMP. A rep gyakorlatilag szó szerint ezzel magyarázta a dolgot, állítása szerint létezik ilyen, hogy memory training. Ha bebootol a lap egyes beállításokon (persze nem agyament elszállt dolgokról beszélünk hanem amit gyárilag is bír a RAM) akkor utána már nem lesz olyan döcögős a továbbiakban ahogy ez nálam is volt.

Továbbiakban azt is írta, hogy az ASUS lapok memória kezelése eltér a többi lapétól a T-Topography miatt. Ez az ASUS saját memóriakezelése és szűkebb időzítésekkel operál ami az elsődleges forrása a problémáknak. A köv. BIOS-okban állítólag lazítanak a secondary timing-okon. Állítása szerint az msi rendelkezik még hasonlóval ami ugye Memory Boost néven fut de arra azt írta, hogy ott még inkább lazább timing-al dolgoznak mintsem hogy húznának rajta.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1340) Landon válasza Landon (#1339) üzenetére


Landon
őstag

PFf lol ma nem vagyok elememben. :DDD T-Topology nem topography akart lenni :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1341) gainwardgs válasza Landon (#1339) üzenetére


gainwardgs
addikt

De jó hogy nem asust vettem :D

(#1342) Landon válasza gainwardgs (#1341) üzenetére


Landon
őstag

Ha itt körbe nézel senkinek nincs baja az Asus-al vagy legalább is még nem írtak róla :) Én és Dantambt szívtunk a beta BIOS-szal de az az én hülyeségem volt, hogy felraktam egy beta BIOS-t + ezek szerint a HyperX memóriák nem a legkedveltebb darabok. :D Bár olvastam 2x8 RipJaw V-el is vesződni embereket....

Vedd figyelembe, hogy a problémák nagy többsége jelenleg a platform frissesége/gyenge BIOS-ok miatt van. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1343) Erdei88 válasza Landon (#1339) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez. Megy az XMP is vele!

(#1344) gainwardgs válasza Landon (#1342) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csak viccelek remélem nálam sem lesz majd gond.
Csak valahogy ezek a z170es lapok picit túl vannak árazva szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1345) Landon válasza Erdei88 (#1343) üzenetére


Landon
őstag

Ja Vengeance ramokat úgylátszik szereti a lap. Legtöbb teszt is ha jól emlészem ezzel ment. BIOS-t frissítettél?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1346) Szinyák válasza gainwardgs (#1341) üzenetére


Szinyák
őstag

Pedig elég jól sikerültek az Asus lapok.. És a elég sok helyen ott vannak OC ügyileg a topon...
Én igaz a qvl listából választottam régebbi Ripjaws 4 .-et ráadásul X99 platformra van optimalizálva és tökéletesen megy az első bekapcsolás óta XMP.-vel is kop kop :) a legfrissebb béta biossal kezdtem a műveletet pedig. Tuningba is szépen megy minden...

F4-3000C15Q-16GRBB

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#1347) gainwardgs válasza Szinyák (#1346) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ha mégse válna be a giga asust veszek.
De eddig mindig bevált kopp-kopp.
Egy stabil 4.5ghz bőven elég nekem is az pedig szerintem meglesz.

(#1348) Erdei88 válasza Landon (#1345) üzenetére


Erdei88
veterán

A legfrissebb van fent

(#1349) #Morcosmedve válasza Landon (#1342) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha nem jo valamelyik beta, de akar sima BIOS is, tedd vissza az elozot! :K

© asszongya'hogy

(#1350) Landon válasza #Morcosmedve (#1349) üzenetére


Landon
őstag

Jaja, gondolkodtam en ezen is de igazabol mar nincs vele bajom igy inkabb nem flashelek ossze-vissza. :) A CPU ME frissitesek miatt nem necces a downgrade? :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.