Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hupákolás

Hozzászólások

(#1) Csemike


Csemike
csendes tag

A hatodik kerületben eldöntötte az Önkormányzat, hogy este 10 után nincs hupákolás.
Igazából nem vérzik a szívem a Liszt Ferenc téri yuppie-kért, és a "harmincévesenisaszüleimtartanakelmertmegintelbasztamegyfélévet" bulikingekért. ;] Egy ember nyugodt életkörülményekhez való joga előrébbvaló, mint mások szórakozáshoz való joga. Igen, akkor is, ha a nyugalomra vágyó ember nyolcvan éves és sokak szerint már fejbe kéne vágni, mert csak útban van, és fizetni kell neki a nyugdíjat.

Aki meg hupákolni akar, menjen a pusztába. :DDD

(#2) Vakegérke válasza Csemike (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Blamázs, de fogalmam sincs, mi a fittyfene az a hupákolás.

Árujjad mán el esztet néköm, lelkem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Csemike válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én se tudom mi az eredeti jelentése, de az ismeretségi körömben a bulizás szinonimájaként használják. :) Sőt, hallottam már a semmittevés kifejezéseként is. A linkelt videóban is hupákolást emleget az öreg, amitől nem tudnak aludni. :D

(#4) fekeandras válasza Csemike (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Egyetértek.DE...
Most az önkormányzat bezárja azokat a szórakozóhelyeket amiknek nemsokkal ezelőtt jó pénzért kiadta az engedélyeket??Bár nem féltem őket.Mi a kiskapuk országa vagyunk és a magyar ember elképesztően találékony.Simán megoldják majd ezt is akár csak 2éve a RIO és a Zöld Pardon estében is tették.De ha jól emlékszem este 10 után sehol nem árulhatnak szeszes italt.Erre kitalálták, hogy "melegkonyhássá" alakítják a szórakozó helyet vagyis kapható pl pizza amit ott helyben készítenek el.És már ki is van játszva a szesztilalom.De van más lehetőség is a nyitva tartásra és pia árusításra.

"A teljes alkoholkorlátozás a boltokra és az italkimérésekre vonatkozik - a melegkonyhás helyekre nem -, a részleges pedig csak a boltokat érinti. Emellett lehetnek itt –hely hiányában-fel nem tüntetett kivételek,főleg a kevésbé lakott területeken.

Budapesti kerületek:

Óbuda (III.) 22-06, részleges (csak boltok) + rendezvényekre (Sziget Fesztivál) nem vonatkozik
Terézváros (VI.) 22-06, teljes (kivéve a Liszt Ferenc téri és a Jókai téri kávézók)
Erzsébetváros (VII.) 22-06, teljes (de csak április és október között )
Ferencváros (IX.) 23-06, teljes
Újbuda (XI.) 22-06, teljes (kivétel a Rio és Zöld Pardon szórakozóhelyek)
Angyalföld (XIII.) 23-06, teljes
Újpalota (XV.) 23-06, teljes + évi öt alkalommal mentességet kérhetnek a helyek
Pestszentlőrinc-Pestszentimre (XVIII.) teljes
Kispest (XIX.) 22-06, teljes
Pesterzsébet (XX.) 22-06, teljes + harmad - és negyedosztályú melegkonyhás vendéglátóhelyek hétfőtől - csütörtökig munkanapokon 24-06 szintén tilalom alá esnek
Csepel (XXI.) 23-06, teljes

Vidéki városok:

Debrecen 22-06, teljes
Hatvan 22-06 (pénteken és szombaton csak éjféltől), teljes
Salgótarján 22-06, részleges (boltok)
Szolnok 22-06, részleges (boltok) " /google/

mod: friss

[ Szerkesztve ]

(#5) qdak válasza Csemike (#1) üzenetére


qdak
addikt

már van topikja: [link] :)

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6) Vakegérke válasza fekeandras (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Édös egybarátom. Asztat árujjad mán el néköm, hogy mijaza hupákolás. Vén koromra sem tudom, osztán így nehézséges, hogy véleményet alkossak.

qdak: Mi az a hupákolás? Te tudod? Akkor oszd meg velem a tudományt, kérlek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Csemike válasza fekeandras (#4) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem zárnak be semmit végleg, de csak este 10-ig lehetnek nyitva.

Ha viszont van már másik topik, akkor ezt hagyjuk is. :)

(#8) qdak válasza Vakegérke (#6) üzenetére


qdak
addikt

ez most komoly ? :D hangos zene, ordibálás (mint 1 normális buli itt :D )

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9) fekeandras válasza Csemike (#7) üzenetére


fekeandras
őstag

De nyáron pont akkor vannak a legtöbben mindenhol erre kitalálnak egy ilyet... Magyarisztán - abszurdisztán.

(#10) NoLF válasza Vakegérke (#6) üzenetére


NoLF
addikt

népszótár.com:

hupákolás
Zajkeltés, mások zavarása egyes helyeken bulit is jelent

példák:
Mit hupákolsz má?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11) R válasza fekeandras (#9) üzenetére


R
aktív tag

nyilván zsebbe megy majd és mehet tovább a hepaj

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

qdak és NoLF: Tudjátok, néha kényelmesebb kérdezni, mint utána nézni dolgoknak. Ráadásul kiélveztem a helyzetet. Hátradőlök, és elmélkedem a hupákoláson.
Számomra olyan a szó hangulata, mint ami összefügg a huppanással. Na nem olyan pillanatnyi élmény, inkább valami olyasmi, ami szándékosan puffantat valamit kemény alapra folyamatosan. Mondjuk papucsban csárdást járni.

Szóval az okítást köszönöm, és ha Isten egészségben megtart, ígérem, meg is hálálom. De rójátok fel a kapufélfátokra, hogy háromszor vagyok hálás az okításért. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mint azóta kiderült, a boltok pult alól árulják a piát, az utcán ugyanazok az arcok "hupákolnak", de pluszba még több az üres(összetört) piásüveg.
Jah és egyes szórakozóhelyek akiknek volt kapacitása étkeztetős lett és árul piát a többi meg szépen becsődöl. De ez is ő baja rossz helyen és pont kocsmát nyitott a szerencsétlenje :U

Szóval hatalmas nagy eredménye van, amint hallom.

- http://pazsitz.hu -

(#14) qdak válasza Vakegérke (#12) üzenetére


qdak
addikt

hupákolás :U

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15) Olcsi válasza qdak (#14) üzenetére


Olcsi
senior tag

Az nem olyan, mint a kupakolás? :B
Na a viccet félretéve...a hupákolásról nekem az jut eszembe, amikor a kannával elkezdenek zenélni az emberek. :DDD

(#16) Gyufaaa válasza Olcsi (#15) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Volt egy ilyen rövid hangfelvétel is. Mikor az apuka veszekszik a lányával vagy mi volt benne. Annak is ez volt a címe. :DDD

(#17) Gyufaaa válasza Olcsi (#15) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Most láttam egy filmben és valóban erre gondoltak benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) helike13 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


helike13
csendes tag

A hupákolás zajongást jelent, és a német "hupen" igéből származik, ami azt jelenti, hogy dudálni.

Bővebb infó

(#19) Pubszon válasza Csemike (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez a felvétel nagyon kemény... :DDD :DDD :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hupákolás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.