Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McCoy


McCoy
tag

Hellosztok a kérdés addot, valaki tudna segíteni?

(#2) maniac válasza McCoy (#1) üzenetére


maniac
senior tag

A Gamer egyik számában volt róla leírás, de lehet hogy a régi Guru teames PC Guru-ban volt. Az a lényeg, hogy Oldman írt róla. ÁHhhhhhhh, rohadt Vogel.

(#3) tildy válasza McCoy (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mennyire jó, de szerinte érdemes potit boltban venni.Csinálni pedig:gondolom kell hozzá egy változtatható ellenállás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

OFF! Moderátoroknak: a ''fordulatszám-szabályzó'' a nyelvtanilag helyes írásmód (hosszabb az összetett szó mint 6 szótag) ...ráadásul el is tudja esetleg tördelni a RIOS motor! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) TheVeryGuest válasza McCoy (#1) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Gondolom be kék forrasztani egy potmétert, a ventillátor tápzsinórjába.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#6) PeliScan


PeliScan
addikt

Ráadásul ha rákeresel a ''poti'' szóra, vagy csak szimplán a ''ford''ra a topiccímekben, lesz vagy 10 találatod. :t

(#7) Goose-T


Goose-T
veterán

OFF
Hogy vágjuk szét a topic-címmel a PH!-képet? ;]
ON

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) McCoy válasza Panther (#4) üzenetére


McCoy
tag

Sose azt nézd, na szóval a lényeg, hogy kéne, ha simán 1 változtatható ellenállást, azaz tekerő gombot teszek rá, akkor a venti nem igazán lassul illetve gyorsul, legalább is nagyon kis mértékben, ráadásul ha a felénél jobban letekerem eccerűen megáll :(

(#9) McCoy válasza McCoy (#8) üzenetére


McCoy
tag

Nahh valaki szakértő modja mit kéne csinálni :)

(#10) Panther válasza McCoy (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sztem is potméterel a legegyszerűbb... persze ha túlzottan letekered, akkor tényleg megáll, mert már kevés lesz a feszültség ahhoz hogy egyáltalán megmozduljon. De olyan is van, hogy letekered nagyon de még megy, viszont ha kikapcsolod és újra be, akkor már nem indul meg :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) tildy válasza McCoy (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez fura.
A poti ugyebár csökkenti a ventire eső feszültséget.Ezek a ventik 12 volton mennek nem?Mert mi otthon 6on sőt 4.5en is simán meghajtottunk egy coolinket. (AZt hittem kipurcant ez a ledes ventim, e csak meg kellett forrasztani.Nem gépben próbáltauk.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) KZT


KZT
tag

Boltban bruttó 600Ft egy Coolink poti.
Pl.MagiComp-ba.

(#13) Balage77 válasza tildy (#11) üzenetére


Balage77
csendes tag

Elindul jóval alacsonyabb feszültségen is, mint a névleges, csak arányosan alacsonyabb fordulatszámon fog menni. Persze, ha nagyon alacsony lesz a feszültség, akkor nem fog elindulni. Még nem próbáltam, de szerintem ez valahol 2-3 volt környékén következhet be nagyjából.

(#14) iwu válasza McCoy (#1) üzenetére


iwu
addikt

hi

[L]http://www.tuningnet.hu[/L]

keresd meg itt, most nem találtam, de le van írva a hőfokszabályzós venti elkészítése.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#15) Panther válasza Balage77 (#13) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Van ami már 5V-n sem megy :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#16) McCoy válasza iwu (#14) üzenetére


McCoy
tag

Ok, megvan

(#17) McCoy válasza iwu (#14) üzenetére


McCoy
tag

THX iwu

(#18) tsello


tsello
aktív tag

Nem mind1 milyen potit raksz rá. Van belőle több féle.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#19) Pici


Pici
tag

Itt egy régi topic ezzel kapcsolatban:

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=12043[/L]

Én speciel ezt raktam össze, tökéletesen működik azóta is:

[L]http://casemods.pointofnoreturn.org/vregtut/[/L]

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#20) iwu válasza McCoy (#17) üzenetére


iwu
addikt

szivSN!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#21) McCoy válasza iwu (#20) üzenetére


McCoy
tag

És egy 12V-os coolink tápventi számára milyen készítendő rpm szabályzóhoz millen erősségű alkatrészek kellenek?

(#22) botye válasza McCoy (#21) üzenetére


botye
tag

Ha csak simán (kézzel) állíthatót akarsz, akkor nézd meg a ventilátor értékeit:
pl.: U=12V, I=0,11A => R=110 Ohm (Ha a te értékeid mások, akkor úlyra kell számolni.)
Na ehhez kell választanod egy megfelelő potmétert. Ha azt szeretnéd, hogy a leglassabb fordulatszámhoz tartozó feszültség 5V legyen, akkor kell egy 150 Ohm-os poti...
Csak az a baj, hogy én ilyet az utóbbi időben nem láttam boltban... Vagy csak vak vagyok...

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#23) McCoy válasza botye (#22) üzenetére


McCoy
tag

THX

(#24) McCoy válasza botye (#22) üzenetére


McCoy
tag

És ezt a pot métert kell cska rákötni és kész?

(#25) LukE válasza McCoy (#24) üzenetére


LukE
veterán

a +12V-os (általában piros) vezetékét elvágod a ventinek, és oda kösd be, egyik drótra a középső, másik drótra az egyik szélső lábát a potinak. Leszigeteled, és hurrá.
Jah, forrasztás előtt próbáld ki, hogy melyik lábát kötöd be, nehogy 'fölfelé' tekerd, és lassuljon a venti:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) McCoy válasza LukE (#25) üzenetére


McCoy
tag

Ok, THX a segítséget, thx, thx, thx, thx :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.