Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház tetején ventilátor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) _George válasza engusz (#49) üzenetére


_George
senior tag

azt hiszem a mostani házadról van már link az egyik toppicban....
azt néztem már+
Én házilag raktam össze egy ilyesmi panelt, 5 kapcsoloval (4 3 állású, és egy tápkapcsoló)
egyébként erről is van kép, de nem a legjobb minőségben sajna, de majd ha még alakitok akkor teszek fel... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#52) engusz válasza _George (#50) üzenetére


engusz
veterán

Én mindíg a kész és megvásárolható cuccokért vagyok inkább oda. Lehet betegség, de így van. :)

Egyébként aranyos kis cuccos ez a Vantec, leszámítva, hogy nincs rajta LCD.
De Nekem nem kell már akkora csicsa...
A feladatát pedig bőven ellátja. Annyit hiányolok róla/belőle, hogy a ventiket nem lehet teljesen megállítani. Ennek ugye vanna kelőnyei és hátrányai is.
Előnye lenne az, hogy így nem tudom kipukkantani a CPU-t és a VGA-t. :P Hátránya pedig, hogy nem lehet full csendességet elérni vele.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#53) Hatamoto


Hatamoto
tag

Nem akarok szőrszálat hasogatni, de akármilyen trutyi is a légáramlás bent, a meleget valami termeli. Szóval az a Palomino nekem gyanús + a tápegység is. Alapból nem kellene így szétfagyni mindennek, AKÁRMILYEN gagyi is a szellőzés. Mellesleg milyen a prociventi és hány fokos a mobo és a proci?

(#54) _George válasza engusz (#52) üzenetére


_George
senior tag

engem is azok vonza(ná)nak inkább, de sajna ami nekem tetszik az számomra még megfizethetetlen, meg a házam is ajtós....
És úgy gondoltam ezt (1,3@1,8 Tua Gef4, 512 SD, TUSL2-C, Live! 5.1....)full felspécizem amennyire csak lehet, aztán majd nem adom el hanem e mellé még lesz valamikó' egy P4 és ahhoz veszek majd ilyen ''jobb'' kellékeket... persze talán addig azok ára is esik.
Látom te AMDs vagy :C, de ez itt nem számít!

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#55) zrubi válasza _George (#48) üzenetére


zrubi
senior tag

Igen, ez így van, DE! én a táp fölé akarom majd rakni a winyót, úgy hogy egy gumis felfogatású zárt ''dobozba'' és akkor a táp feletti fujná be a levegőt a bdobozba, majd a felső ventire rá lenne ''vezteve'' a doboz másik vége egy gégecsővel...

Na igen, így más a helyzet :D

De így már te vezeted meg a légáramlás útját, és nem fog tudni másmerre menni... :P

zrubi.hu

(#56) _George válasza Hatamoto (#53) üzenetére


_George
senior tag

De azért ha leveszi a ház oldalát, akkor az vajon minek tudható be hogy úgy jó?
biztos nem a ház oldala kontakt hibás... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#57) engusz válasza _George (#54) üzenetére


engusz
veterán

Látom te AMDs vagy ;]

Én is P4-ben gondolkodok a jövőben. Nagyobb teljesítmény+halkabb, normálisabb hűtés. De ez már egy másik téma... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#58) _George válasza engusz (#57) üzenetére


_George
senior tag

pont oda!!! :P

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#59) Il Padrone válasza Hatamoto (#53) üzenetére


Il Padrone
senior tag

CPU 52-3-x
Mobo 38-42

Befulledt egy ido utan, de ha tudsz mas indokot, hogy miert fagy le, orommel varom, mert a celom a fagyasmentes gep, es nem a forgacsolas.

Il Padrone

(#60) Hatamoto válasza Il Padrone (#59) üzenetére


Hatamoto
tag

Hm, a CPU terhelve nekem is 50 C, viszont az alaplapom 40-45-ről a prociventi fölé szerelt szívó házventitől lement szobahőre (30C). Pedig ez csak 1 db venti. Egyébként addig is stabil volt szal szerintem Nálad nincs ''befülledés''. Nem lehet, hogy a memóriád kezdi feladni? Memtest lemegy rajta egy-két órán át hibamentesen? Esetleg a videokártyád? A 42 fokos mobo kevés egy rendszerfagyáshoz... Szerintem elsőnek a RAM-ot vizsgáld meg! :P

(#61) Il Padrone válasza Hatamoto (#60) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia, teszteltem mar a memoriat, es nem jot rajta ki hiba memtesztel.
De lehet, hogy megprobalom a microsofteval, de szerintem nem itt van a kutya elasva.
Udv

Il Padrone

(#62) Fawkes


Fawkes
őstag

Hi!
Nem nagyon olvastam végig a topicot csak hozzászólak éopítő jeleggel.NE tegyél a ház aljába ventillátort.
Indok:Mert takaríthatod éjjel nappal.

(#63) Il Padrone válasza Fawkes (#62) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Hat igen, azon filozok, hogy a tetejeb rakjak, megsporolva a tobbit.
Udv

Mondjuk a levett oldalnal ez is jobb

Il Padrone

(#64) Hatamoto válasza Il Padrone (#61) üzenetére


Hatamoto
tag

Hm, akkor valami mással van gáz. Az alaplappal, a videokártyával, vagy bármivel, de én utoljára gondolnék a melegre és a + ventire, mert a 42 fokos rendszerhőmérséklet nem halálos... Dorongoljatok le, ha hülyeséget beszélek :DD

(#65) Il Padrone válasza Hatamoto (#64) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Azt tudom, hogy a jelzett homersekletektol nem kellene fagynia, de masra nem tudok gondolni, mert ha alapbol lenne instabil, akkor nem az ido elteltevel fagyna ki hanem szabalytalan idokozonkent.
A masik jellemzo, hogy 3d-s jatekoknal fagy ki, amikor a videokartya is gondolja a hot. A tapegysegbol is aramlik ki a meleg.
Amikor kifagyott, kezzel vegigtapogattam az alkatreszeket, a videokartya es a proci forro volt, tapegyseg kornyeke, a lemezek korulotte melegek voltak, mindenbol aradt a meleg. (Tudom az a dolga)
A windows, driverek nem lehet gond, mar frissitettem oket, felesleges dolog nem fut a hatterben.
Memoria is lehet hibas, de mar teszteltem.
Semmi sincs huzva...
Udv

Il Padrone

(#66) Hatamoto válasza Il Padrone (#65) üzenetére


Hatamoto
tag

Aha, ez esetben a videokártya a gyanúsítottam. Megy, megy, melegszik, meghal. A monitoring szoftik feljegyzik a hőmérsékletet, bootolás után láthatod, hogy mennyi volt a procihőmérséklet kevéssel a fagyás előtt. Azért feszegetem ilyen lelkesen a bűnös kilétét, mert szerintem a szellőztetés csak tüneti kezelés lenne, a tályogot kellene kiemelni a gépedből... :))

(#67) Il Padrone válasza Hatamoto (#66) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Van a 4600 aktiv hutes, a memoriakon pedif passziv, de ha nem szellozik ki a hazam, akkor hiab van rajta hutes, akkor egy ido utan megadja magat.
Az en driverem nem irja ki a videokartya homersekletet, csak kezzel tudom tapizni, de amikor a videokartyam miatt fagyott, akkor nagyon forro volt a borda.
En is kivancsi vagyok arra, hogy mi lehet a xar a gepemben, de mar kezdem elvesziteni a turelmemet, mert mar nincs otletem..........
udv

Il Padrone

(#68) Hatamoto válasza Il Padrone (#67) üzenetére


Hatamoto
tag

Na jó, egy utsó okosság a fűrészelés előtt. Mi lenne, ha a videokártya mellé tennél egy szívó ventit, azt a slotos (vagy milyen) változatot, ami leszívná a kártya aktív hűtőjéről a meleg levegőt?

(#69) Il Padrone válasza Hatamoto (#68) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Gondolkoztam azon is, meg volt, hogy PCI slotoknal levo 12cm venti nem tolta ra a hideg levegot, hanem kifele szivta, az eredmeny semmit nem valtoztatott.
Egy idon utan megadja magat, akarhova, akrhogy rakom a ventiket.
Egyebkent tokre nem akkarom moddolni, jo lenne nekem ugy ahogy van, csak levett oldallap szerintem gagyi.

Il Padrone

(#70) Hatamoto válasza Il Padrone (#69) üzenetére


Hatamoto
tag

Visszatérve a forró levegő keringetésére. Igaz, hogy hiába a hűtés, ha bent forróság van, de erre egy kicsit rácáfol a mobo 42 C-je. Ha bent ''gőz lenne'', akkor a mobo hőmérője is megérezné sztem. Továbbra is az idegen kártya kipróbálását javaslom a kis sütődben. :U
Most elmegyek a gép elől, de a fejleményekről tudósíts plz, kíváncs vagyok, hogy mit sikerül kihozni...
Üdv!

(#71) Il Padrone válasza Hatamoto (#70) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Hat igen, azon is van venti, es lehet (ezt valoszinusitem) a tapegyseg nem tud mar mit kezdeni magaval, meg a hovel es instabil lesz.
Majd meghanyom-vetem a dolgokat.
Azert Andorpapa velemenyere kivancsi lennek, meg mindekiere, aki csinalt mar ilyen.
Koszi az eddigi egyutt-gondolkodast.
Udv

Il Padrone

(#72) [w] válasza Il Padrone (#1) üzenetére


[w]
őstag

hey!
engem csak az erdekelne, hogy milyen eszkozzel lehet ezt a kisebb ''mutetet'' vegrehajtani (oldallap es/vagy teto kivagas)? es milyen ovintezkedeseket kell tenni stb.?
[w]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#73) _George válasza [w] (#72) üzenetére


_George
senior tag

dekopirfűrész a legjobb, de megteszi egy szokványos kis flex is...
óvintézkedés tulajdonképpen csak annyi hogy el ne vágd a kezed, meg a vonalon belül maradj amit felrajzoltál magadnak...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#74) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem szervesen a topic témájához kapcsolódik, de:

Azk a házhűtő ventik, amiket a CoolerMaster házakba gyárilag beszerelnek, szabályozható fordulatúak? Alapból tudom, hogy nem, de ha rákötöm egy-már az Engusz által is említett-Vantec szabályzóra, akkor lehet állítani a fordulatot?Ja és persze monitorozni?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem, de a képek alapján ezeknek 4 tűs molex csatlakozóik vannak. Ahhoz, hogy szabályozhatók legyenek, a szokásos 3 tűs csati kéne, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#75) Bogyó bá' válasza Il Padrone (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nézd meg az én megoldásomat, hátha találsz benne érdemlegeset:
Egyébként viccen kivül nagyon hatékony.

[L]http://kep.tar.hu/bogyo112[/L]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76) engusz válasza Atlantis (#74) üzenetére


engusz
veterán

Én a saját Codegen házamban gyárliag lévő ventiket tudom szabályozni.
Úgy tudom, hogy a fordulat méréséhez a ventibe is kell, hogy legyen kütyü. De ez nem biztos.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#77) engusz válasza Bogyó bá' (#75) üzenetére


engusz
veterán

Elég komoly és igényes dolgaid vannak. Grat!
Ez a ''fehér dobozkás'' hűtő felkeltette az érdeklődésemet! Írnál róla 1-2 sort?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#78) Il Padrone válasza Bogyó bá' (#75) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Sajnos nem latom a linket, mert tiltva van, esetleg megdobnal par keppel.
Egyebkent e helyzet bonyolodik, mert tegnap 8-ora utan megint lefagyott a gepem, levett oldallappal is. Na erre varjatok gombot.
Memetestet hajnalig futtattam, de nem talalt semmit.
Mit javasoltok, hogy jojjek ra a hibara.
Udv

Il Padrone

(#79) Hatamoto válasza Il Padrone (#78) üzenetére


Hatamoto
tag

Ahha, akkor mégsem a szellőzés a gáz. Legalább ez kiderült. :) Így mostmár bármi lehet rossz. Még akár a memória is, mert mi van pl. akkor, ha az első memtest hiba akkora, hogy szétfagy tőle a gép? Jöhet a ceteris paribus elven folytatott kísérlet.

10 Kicserélsz valamit,
20 teszteled,
30 ha nem jó, akkor kidobod, veszel másikat, algoritmus VÉGE
40 ha jó, akkor kipipálod
50 Goto 10

:P

(#80) _George válasza Atlantis (#74) üzenetére


_George
senior tag

MAGA a forulatszám állításhoz nem kell 3 csatlakozo...
fekete: föld
piros: +12V
sárga: ford mérő.
mindössze annyi dolgod van, hogy a feketét és a sárgát hagyod békén az alaplapon a pirosra pedig tetszőleges fesz.-t kötsz
(pl. a molex csatikon lévő piros szálat)

molex:
sárga +12
piros +5
feketék: földek

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#81) Atlantis válasza _George (#80) üzenetére


Atlantis
veterán

O.K.
CSak sajna nem vagyok egy nagy buheráló. Egy Enermax szabályzóval akarom szabályozni azokat a ventiket, amelyeken csak egy molex csatlakozó van. Meg tudom oldani?

Bocs, ha értetlenkednék.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#82) sardna


sardna
csendes tag

}emfogjátok elhinni! nekem éppezért nincs a házban a táp 90% kilóg hátrafelé, és belülröl még1 ventiis fúj rá kifelé uhh érthetö?
És kifurkáltam a ház tetejét és egynagy ventit raktam és kész bár ígyis 60 fokos a T bird .

(#83) Cane


Cane
őstag

Sok esetben az zavar be, hogy a táp felmelegszik, némelyik fel is forrósodik. Ez is egy hőtermelő forrás. A legjobb ha a táp nem lenne a proci mellett.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#84) _George válasza Atlantis (#81) üzenetére


_George
senior tag

szerintem az enermax szabályzon kis 3 tűs csatik vannak :(

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#85) Bogyó bá' válasza engusz (#77) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az alábbi topicomban, a #49. és az #51. hozzászólásban irkáltam erről, kinomban hoztam össze az egészet, mert nekem is melegedési gondjaim voltak, de rendesen. Amúgy nem szoktam moddolni, túl öreg vagyok én már ahhoz. :)
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18908&start=30&what=&how=&fid=15[/L].
Jelenleg csak a procin levő Falconrock II. megy 12 voltról, az összes többit egy közös IC-s szabályozóról járatom, mégpedig a legkisebb , 5.6V-os feszültségről.
Meglepően (!) csöndes,és sokkal hidegebb a proci, mint előtte levett oldallappal + 2 teljes fordulatú házventivel volt.
Ezután merült fel az a probléma, hogy a 2 éves ócska vinyóm volt a gép leghangosabb eleme, igy azt pedig rugalmasan felfüggesztettem, lényegesen csökkent a hangja, bár továbbra is Ő kelti a legnagyobb zajt a gépben. Erről is látsz egy képet. Az a bizonyos ''fehér doboz'' pedig egy régi magyar hütőszekrény vajtartó doboza, abból csináltam meg azt a légcsatornát, mely közvetlenül a proci tövéről kihúzza a felmelegedett levegőt, nem pedig a tápon keresztül távozik.
A táp igy szinte jéghideg levegőt fúj, a fordulatszabályozója legkisebbre (kb. 1300 ) veszi a ventijét, igy az sem zajong fölöslegesen.
Biztosan lehetne a megoldást tovább is fejleszteni, viszont a célkitüzéseimnek bőven megfelelt, igy nem foglalkoztam vele tovább.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#86) Atlantis válasza _George (#84) üzenetére


Atlantis
veterán

És ha veszek molex-3 tűs átalakítót? Lehet, hogy adnak is hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#87) sirály12 válasza Hatamoto (#79) üzenetére


sirály12
őstag

Á látom neked nagyon bejött a basic. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#88) _George válasza Atlantis (#86) üzenetére


_George
senior tag

akkor természetesen jo! :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#89) _George válasza _George (#88) üzenetére


_George
senior tag

idő közben én is elkövettem a házam tetejének kivágását! és megérte, szép is és átlagban 2-3 fokkal csökkent a házhő.... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#90) erdoke válasza _George (#84) üzenetére


erdoke
titán

Az én Enermax ventimnél be volt forrasztva a poti madzagja is a molex mellé.

A legjobb aláírás a héten

(#91) _George válasza erdoke (#90) üzenetére


_George
senior tag

igen a márkásabb ventiknél már így van...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#92) borely


borely
tag

Szerintem is az alkatrészek egymásutáni és egyenkénti cseréje juttat majd el a megoldáshoz. Én a táppal kezdeném, tapasztalatom szerint sokszor ez a magyarázhatatlan fagyások oka.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#93) Hold


Hold
őstag

van kép a kivágott tetejű házról ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#94) Il Padrone válasza borely (#92) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
persze, igazatok van, csak mivel csereljem ki az alkatreszeket, nincs meg pluszban tapom stb.
Ez a nagy kin.

udv

Il Padrone

(#95) _George válasza Hold (#93) üzenetére


_George
senior tag

ESTÉRE MÁR LESZ....

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#96) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Egy 60mm-es első venti helyére be lehet valahogy rakni egy 80mm-est?Nincs valamilyen átalakító?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#97) Hold válasza _George (#95) üzenetére


Hold
őstag

itt az este

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#98) _George válasza Hold (#97) üzenetére


_George
senior tag

még nem ért ide haverom, me gén is 10ig dolgoztam, de amint meglesz linkelek...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#99) Hold válasza _George (#98) üzenetére


Hold
őstag

ICQ-n miért nem válaszolsz ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#100) _George válasza Hold (#99) üzenetére


_George
senior tag

off
ááááá nem tudtam elképzelni ki vagy... :)
on

a link: [L]http://kep.tar.hu/sz_george/index.phtml?aid=27581444[/L]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház tetején ventilátor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.