Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház tetején ventilátor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,
van egy olyan problemam, hogy teljesen befulled a gepem.
Egyventillatoros tapom van, hatul egy venti ki, egy venti elol fent ki (6V-6V, volt mar 12V-is csak a hang nagyobb). De nehany ora utan felgyulemlik a levego, es kifagy a gepem. Tegnap levettem az oldallapjat, igy nem talalkoztam a problemaval.
Arra gondoltam, hogy a haz felso fedelet atfurom, perforalom, es egy 12cm-es ventivel kiszivom a levegot (mondjuk gari ugrik, vagy nem?).
Az lenne a kedesem, hogy noveli-e a hutest, ki tudja e szelloztetni a hazad, csinaljam-e?
Koszi elore is.
Udv

Il Padrone

(#2) Dirtyz válasza Il Padrone (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

A hűtést mindenképpen növeli, jobb lesz a házad szellőzése, sok helyen gyárilag is van.
A meleg felfelé száll, megrekedhet a tető alatt, meg a táp is ott van, az is melegít.
Ha nem csinálnék éppen vízhűtést én is kifúrnám a tetejét.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4) jojojo válasza Il Padrone (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Mondjuk nem írtad milyen a házad kiképzése:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#5) erdoke válasza jojojo (#4) üzenetére


erdoke
titán

Ezzel értek én is egyet. Venti lent fúj befelé, fent kifelé. Nekem van 7db házventi (+ a táp) a házamban, többek között a tetején is. Hasznos, mert kiszívja a felszálló meleg levegőt. A több vent azért jobb, mert alacsonyabb fordulatszámon járatható, és így még mindig halkabb a summa.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Il Padrone válasza jojojo (#4) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Most ugy van, hogy alul a PCI -helyen van a 12cm-es venti, befele fujja a levegot a videokartyara.
A tap alatt 8cm-es, kifele, felette a tap, vele egy szinten 5,25 helyen 8cm elore kifele.
Mar morcos vagyok mert ennyi ventillator nem kene egy gepbe, de meg igy is kifagy, es a tapom nagyon meleg levegot fuj kifele az ido teltevel.
A gondolatom az lenne, hogy felulre a 12cm a tap moge kiszivva alevegot, alulra meg befele a 8cm, es kesz.
Lattam mar en egy hazon felul, csak jo lenne a forgacsolas elott ha tudnam a valot, es vegre megtalalnam a jo megoldast.
Koszi

Il Padrone

(#7) Il Padrone válasza erdoke (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

En meg csak 5-nel jarok, persze halkan, de ettol meg nem hut jol. :(

Il Padrone

(#8) Goose-T válasza erdoke (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Te szénnel fütöd a gépedet? 7 venti egy kicsit túlzás.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) jojojo válasza Il Padrone (#6) üzenetére


jojojo
senior tag

Tegnap vettem itt a fórumon egy olyan házat aminek eleve meg volt a tetjén a venti helye:) ezért ezt még moddolnom se kéne
de ha a táp fölé kerülne a 12 centis hidd el jobban kivinné a hőt alul is 12 centi,de ezek a jó minőségű szabályozható ventik kellenek.
a mostani házam sajnos át kellett, hogy alakitsam, mert a fagyás nálam is fennállt ezért 12centis le 12 centis fel és az oldallapba is 12 centis került igy a proci közvetlen kapja a friss levegőt:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#10) rii válasza Goose-T (#8) üzenetére


rii
nagyúr

inkább csak elövigyázatosság.... ha 1 hétig megy a géped... nem árt....
nekem csak 1Ghz-s gépem van 2 vinyóval.....
de ....
3 nagy tápnventillátor van benne
3 kis ventillátor
+ proc+video card+táp
---------------------------
9 ventillátor.......



nekem is melegedett a tápom.... én az 3 db 5.25-ös helyröl küldöm be a levegöt.... és a táp alatt meg ki ...... meg a tápon keresztül is megy persze ki ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) erdoke válasza Goose-T (#8) üzenetére


erdoke
titán

Adták a házzal. Nem túlzás, és halk.

A legjobb aláírás a héten

(#12) rii válasza Il Padrone (#1) üzenetére


rii
nagyúr

sztem ne fúrd ki.... ha van elöl üres 5.25-ös helyed... inkább vegyél 5.25-ös helyre beépíthetö 3 kisventillátoros szerkentyűt .... 1,600 HUF ......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) zrubi válasza Il Padrone (#6) üzenetére


zrubi
senior tag

Szerintem nem feltétlenül kell több venti, csak át kellene rendezned egy kicsit őket...

Fontos szerintem, hogy befelé kicsit több friss levegő jusson, mint amennyit kifújsz, mert a túlnyomásnak több előnye is van:
- nem lesz poros minden
- a prociventillátor jobb hatásfokkal fog működni

Ezen felül fontos, hogy megfelelően tudjon áramlani a levegő a házban. Ezért szerintem a következő felállás kell:
- alul egy 9cm-es venti szívja befelé a levegőt,
- felül meg csak hátrafelé fújd ki a meleget a táp alatt
- a procihűtés javítására pedig szerintem jó megoldás:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=20158[/L]

zrubi.hu

(#14) Il Padrone válasza rii (#12) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Van elol ures helyem, 2db 5,25 helyen figyel egy 8cm ventilator, kifel fuj, de nem szellozteti ki a hazat.
Koszi

Il Padrone

(#15) rii válasza zrubi (#13) üzenetére


rii
nagyúr

''...............Ezen felül fontos, hogy megfelelően tudjon áramlani a levegő a házban....................''

......téllllleg.........
....ezé kell venni kötegelt IDE-cable-t is ..... mint hogy én is vettem.....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) rii válasza Il Padrone (#14) üzenetére


rii
nagyúr

kifelé..... akkor fujjon befelé nem .......?

azt vettem észre, hogy kifelé kisseb hatásuak ezek a ventik ...... ''szivni'' nem tudnak ..........

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) DaSilva válasza zrubi (#13) üzenetére


DaSilva
senior tag

Mér nem lesz poros minden? Ha a kinti poros levegőt sűríted be a házba, ugyanott vagy.

huss, fohászom száll feléd

(#18) Il Padrone válasza rii (#15) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Home made kotegelest vegeztem el (szike + bandazs).

Il Padrone

(#19) Il Padrone válasza rii (#16) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A ventik kefele es befele fujo/szivo allapotban is ki voltak probalva

Il Padrone

(#20) rii válasza DaSilva (#17) üzenetére


rii
nagyúr

jaja .... tiszta por minden ..... de a szgép-ben nem olyan nagy gáz .......

[L]http://call.of.cthul.hu/~ratman/rii_vasa.jpg[/L]

ez az én gépem.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-. ven van még hátul belül 3 kis venti ... a 8cm-es hüti a 2 vinyót ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) Il Padrone válasza zrubi (#13) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Igy volt eredetileg, de nem valt be.
A link jo.

Il Padrone

(#22) zrubi válasza DaSilva (#17) üzenetére


zrubi
senior tag

Azért mert nem fog minden résen befelé jönni a por, csak a befelé fújó ventiknél, ott meg könnyen el lehet 'kapni' :P

zrubi.hu

(#23) zrubi válasza rii (#20) üzenetére


zrubi
senior tag

De ugye az oldallap fent van a helyén?
Különben egyik házventi sem ér semmit...

zrubi.hu

(#24) DaSilva válasza zrubi (#22) üzenetére


DaSilva
senior tag

Hát azt nem mondtad, hogy szűrőt is raksz a venti elé..

huss, fohászom száll feléd

(#25) rii válasza zrubi (#23) üzenetére


rii
nagyúr

nem nincs ......... pedig fel kéne rakni ...... csak mindig buher-guber .......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26) zrubi válasza Il Padrone (#21) üzenetére


zrubi
senior tag

Akkor szerintem ott valami más probléma van...

Ennek így jónak kellene lenni. Esetleg az átáramlott levegőmennyiséget lehet növelni.

Mi van a gépedben és pontosan milyen típusú házad, tápod van?

zrubi.hu

(#27) zrubi válasza DaSilva (#24) üzenetére


zrubi
senior tag

A tapasztalat azt mutatja, hogy még szűrő nélül is kevesebb por kerül be, mintha minden résen befelé jönne a levegő. Főleg ha az első venti nem alulról, hanem tényleg előről szívja a levegőt...
+ lehet fokozni, ha nem a földön van a gép... :P

zrubi.hu

(#28) rii válasza zrubi (#27) üzenetére


rii
nagyúr

+ lehet fokozni renceres takaritással, portalanitással.... mer ha nincs por a szobában a polcokon, akkor nincs, ami a szobában lévő mozgás által keltett légáramlatok által a por a levegöbe vigye .... és a számitógép által átzúzott levegöben sem lesz por............... :) HUHH ... remélem érthetö a mondat....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29) Il Padrone válasza zrubi (#26) üzenetére


Il Padrone
senior tag

AMD Pal. 2000+, Falconrock, ujrapasztazva, Abit Gf4 4600, 256 ddr (tesztelve, jo),
DTK 300W tap, DTK haz.

Il Padrone

(#30) zrubi válasza rii (#28) üzenetére


zrubi
senior tag

:DD :DD
Ja, én már nem akartam fokozni :DD

zrubi.hu

(#31) jojojo válasza Il Padrone (#29) üzenetére


jojojo
senior tag

szerintem sok a venti és megzavarodnak;]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#32) zrubi válasza Il Padrone (#29) üzenetére


zrubi
senior tag

''DTK haz''

Pontosabban? Arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora, és hogy áll v fekszik benne a táp, stb

zrubi.hu

(#33) _George


_George
senior tag

Hello! szerintem, ha ugymond ''szép látványt akarsz kelteni'' és nem akarod hogy a géped ''összevisszának'' nézzen ki, akkor mindenképp vágd ki! meg a meleg levegő ''elmélet''....
Én is ki fogom, csak még az oldallapon gondolkodom hogy hol, meg hogy plexiset-e, meg ilyenek..
EGYSZÓVAL: mindenképpen megéri kivágni!

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#34) zrubi válasza _George (#33) üzenetére


zrubi
senior tag

mindenképpen megéri kivágni!

Hát ezt megcáfolnám, mert a levegő arra fog menni amerre kisebb ellenállásba ütközik, ezért, ha te 'csak' kivágod a tetejét, esetleg még egy kifelé fújó ventit is odapakolsz, akkor az alulról beszívott 'hideg' levegő egyből kimegy felül, és a procit nagyívben elkerüli. Igy ott marad a jó meleg... Ha felül is szívod a levegőt befelé akkor az ott beszívott levegő sem fog hűteni semmit, hanem egyből kimegy felül...

zrubi.hu

(#35) _George


_George
senior tag

ja: egy link: [L]http://kep.tar.hu/sz_george/index.phtml?aid=27581444[/L]
szerintem hátra elég ennyi, meg a CG tápomon is kicseréltem a rácsot, mert szerintem ha csak ki van furkodva, az RENGETEGET visszafog a légáramláson! És persze az Ide kábelek elrendezése is nagyon nagy szerepet jáccik....
meg persze 3 állású kapcsolók az elején, hogy ha pl. fej-hallgatózók -> akkor nyugodtan mehetnek a coolerek 12V on ha nem akkor elég az 5 V is.
(Ja és időközben beszereztem egy iPanel-t, meg egy Titan Cu5TB-t :) )
Ilyen rácsot pesig szinte már minden ''normális'' helyen lehet szerezni...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#36) zrubi válasza _George (#35) üzenetére


zrubi
senior tag

Igen a 'rácsok' (lyukak) kivágása sok + levegőt jelent és sokkal kevesebb zajt.

zrubi.hu

(#37) Il Padrone válasza zrubi (#32) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Allo haz, a tap nem takarja el a CPU, a tap a legfelso sarokban van, 4 5,25 hely, szellosnek mondanam, ha nem fagyna, es nem takarna el a 4600 vizszintben a hazad (azert van felett hely). A videokartyat is kell huteni, mert forro.

Il Padrone

(#38) _George válasza zrubi (#34) üzenetére


_George
senior tag

szvsz. ez nem igy van! ha egy kb 70 cm magas házban a tetején egy hűtő, mire a levegő odaér szvsz. ''bőven van ideje felmelegedni''
Alulra nem rakok, mert a proci ELŐTT fujja be, és a felső meg kivinné!
DE lehet hogy neked van igazad...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#39) engusz


engusz
veterán

Nekem így volt megcsinálva. Miután készen lett hideg a proci hidegebb lett és a táp is langyos (!) levegőt fúj ki, a meleg (!) helyett!


(Bocsi a bugyuta rajzért...)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) _George válasza zrubi (#36) üzenetére


_George
senior tag

Igen! pl a CG 7002esemen a táp feletti szellőzőlyukak erős tulzással sem elviselhetők! :)
Ki is vágom majd, helyére már el is képzeltem a ''kis'' krómrácsot...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#41) engusz válasza engusz (#39) üzenetére


engusz
veterán

Nekem így volt megcsinálva. Miután készen lett a proci hidegebb lett és a táp is langyos (!) levegőt fúj ki, a meleg (!) helyett!
Na így helyes... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) Il Padrone válasza engusz (#39) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ez nem semmi, valami ilyenre gondoltam en is.
Mennyi feszt kapnak a ventik?

Il Padrone

(#43) _George válasza Il Padrone (#42) üzenetére


_George
senior tag

szerintem 5V is bőven elég ilyenkor már... persze az is sokat számit hogy milyen márkásak a ventik, mert pl: egy Zalman 5Von is tökéletesen ''egyenletesen'' pörög, mig egy noname ''szitál''

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#44) engusz válasza Il Padrone (#42) üzenetére


engusz
veterán

Full sebességen mentek. Engem nem nagyon zavart hang. Mondjuk jó is szigetelt a ház!

2 klíma, táp venti, Thermaltake Volcano 7+, Thermaltake GeForce4 hűtő...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#45) _George válasza engusz (#44) üzenetére


_George
senior tag

engem zavart! ugyanis szeretem nézni ahogy ''teker'', és így a fejem mellett van az asztalon, EZÉRT... nekem Zalman van a gef4en, meg Spire ramhűtőbordák a vid.ramokon, és mellette egy 8 cmes épp hogy csak tereleli rá a levegőt 5Von, a proci leszabályozva minimumra (TITAN CU5TB-nél ez 2300 rpm, de hangja sincs..)
a táp alatti is 5V, és a tápban is lekötöttem fix 5 Vra...
/pill. a d740xes maxtor a leghangosabb a házban
SZVSZ ha Több venti van a házban, persze jó helyen, akkor már lehet visszavenni a fordulatukból,

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#46) zrubi válasza _George (#38) üzenetére


zrubi
senior tag

Ahogy nézem a te házad esetében szinte külön légtér a felső és az alsó rész. szvsz itt kivágni a tetejét tök felesleges. Ott az a felső,hátsó ventihely az fujja ki a meghajtók által termelt meleget.

szerintem csak akkor jó a tetején a kivágás, ha:
- a prociventi biztosan friss levegőt kap (pl oldal kivágáson keresztül)
- a procin lévő bordák arra terelik a meleg levegőt
- a proci és a felső kivágás között szabad az út (nem lőg be pl. a táp.)

ebből következően a pl a nagy tornyok egyből kiesnek.

zrubi.hu

(#47) Il Padrone válasza zrubi (#46) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Es ha a proci melletti hatso venti ami eddig kifele fujt, most befele tenne a dolgat, a procin a lamellak vizszintesek.
Ha felul van ami kihuzza a hot, akkor legaramlas kezdodik a proci korul is, vagy tevedek
Udv

Il Padrone

(#48) _George válasza zrubi (#46) üzenetére


_George
senior tag

Igen, ez így van, DE! én a táp fölé akarom majd rakni a winyót, úgy hogy egy gumis felfogatású zárt ''dobozba'' és akkor a táp feletti fujná be a levegőt a bdobozba, majd a felső ventire rá lenne ''vezteve'' a doboz másik vége egy gégecsővel...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#49) engusz válasza _George (#45) üzenetére


engusz
veterán

Jelenleg már egy Codegen 9011-es házam van 3 gyári ventivel. A CPU és a VGA hűtő maradt ugyanaz. Igaz most már az ''esti üzemmódhoz'' van egy Vantec fan controller is. :P

Még mindíg nem zavar a hang. Igaz a mellettem lévő P4 Celeron-nak kanyi hangja sincs. Ez igen imponáló, de a teljesítmény is elmarad.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) _George válasza engusz (#49) üzenetére


_George
senior tag

azt hiszem a mostani házadról van már link az egyik toppicban....
azt néztem már+
Én házilag raktam össze egy ilyesmi panelt, 5 kapcsoloval (4 3 állású, és egy tápkapcsoló)
egyébként erről is van kép, de nem a legjobb minőségben sajna, de majd ha még alakitok akkor teszek fel... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház tetején ventilátor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.