Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

HP foreva! 18 évesen is izgi tud lenni....
Imádom a filmet, de a könyv kismilliószor jobb....
Ajállom a www.mugglenet.com Bővebben: link oldalt, itt nagyon sok hasznos info van, meg kép meg játék, meg hírek meg minden, ami csak kell...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#52) mayerlaci válasza Loretto (#50) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Köszi.

(#53) Kobe


Kobe
veterán

hülyén hangzik de 15 voltam mikor az elsőt olvastam, most 20 vok lassan és még ugyanugy várom a folytatását...hiába, valahogy egy részem gyerek maradt, aminek örülök

(#54) GombócArtúr válasza Kobe (#53) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

miért hangzana hülyén? Szerintem egyáltalán nem gyerekeknek készült a könyv.
Egy ismerősőm együtt elolvasta a 10 éves fiával és a srác csak nagyon nehezen értette.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#55) mayerlaci válasza Gleatcher (#51) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ez nagyon kemény:) Számlálja vissza az időt hogy mikor jön ki a 6.-ik könyv.

(#56) mayerlaci válasza Kobe (#53) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Én meg a harmadik film hatására olvastam el a 4-et meg az 5-öt.Utána nem volt mit olvasni és a 2-t még most is olvasom.A 6-ot pedig már nagyon várom.Jobban mint a 4 filmjét.
Nem hangzik hülyén.

[Szerkesztve]

(#57) mayerlaci válasza Loretto (#46) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Mért volt gyengébb a 3.-ik rész szerinted?

(#58) Obi-1 válasza GombócArtúr (#29) üzenetére


Obi-1
őstag

Baki van benne ezer. Például az időforgatóval mindent meg lehetne oldani...

De ettől függetlenül szerintem jó kis sorozat, jól kombinálta a krimi és mese alapokat az író. Nem szeretek szőrszálhasogatni, végülis ez egy mese. Biztos tartogat még pár meglepetést a tarsolyában.

Múlt ősszel olvastam el az egytől ötig, előtte az első filmet láttam már, de nem nagyon tetszett. De a könyvek jók. Filmekből szerintem a harmadik volt a legjobb, az első két rész nagyon amatőr szinjátszókör volt, a harmadikra kicsit megtanultak színészkedni is a gyerekek. Na meg nem akarták mindenáron az egész sztorit belezsúfolni, hanem maradtak a film műfajnál.

Only a Sith deals in absolutes.

(#59) GombócArtúr válasza Obi-1 (#58) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Nekem is ez a vélményem a 3ik részről. Az első kettőben túlságosan ragaszkodtak a könyvhöz...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#60) mayerlaci válasza Obi-1 (#58) üzenetére


mayerlaci
senior tag

És melyik könyv tetszett legjobban.Ja egyébként ha a bakiknál tartunk akkor itt van például hiszis mirtil ő se közvetlenül nézett a baziliszkusz szemébe hanem a szemüvegén keresztül.

(#61) Obi-1 válasza GombócArtúr (#59) üzenetére


Obi-1
őstag

Mondjuk Lupint gyűröttebb alaknak képzeltem, a vérfarkas tényleg béna volt, és a bizonyos Titanic jelenet sem kellett volna. De egyébként jó film volt, nem pedig az a képeskönyv hangulat, mint az előzőeknél. Örülök, hogy egyetértünk. :))

Egyébként a negyedik részt megint nehéz lesz filmre vinni, nagyon hosszú. Valószínűleg ki kell hagyni az egész kviddics kupás részt, és a serleg próbatételei közül is valamelyiket. Rémszemre kiváncsi leszek.

Only a Sith deals in absolutes.

(#62) mayerlaci válasza Obi-1 (#61) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Szerintem nem merik kihagyni valamelyik trimágus tusa feladatot.

(#63) Loretto válasza mayerlaci (#57) üzenetére


Loretto
veterán

Hát nekem nem volt akkora pörgés és kevésbé volt a végkifejlet feszültebb mint az 2. részben. Igazán nem volt egy olyan ''misztikum'' mint a kamra, ami igazán lekötött volna. Nem volt rossz a 3., inkább a 2. volt nagyon jó.

Soirée...

(#64) Obi-1 válasza mayerlaci (#60) üzenetére


Obi-1
őstag

Ha bőgött a mosdóban, akkor lehet, hogy nem volt rajta. A szemüveg valószínűleg nem számít, mert különben HP-nek se kellett volna vacakolnia :))

Mondom, sok benne a baki, de végülis nem ez a lényeg.

Hogy melyik könyv volt a kedvencem? Jó kérdés! Mindegyiknek volt jó ponta. Az első könyv volt talán a leggyengébb, mert már láttam a filmet. A második rész végén eléggé meglepődtem, a harmadik és negyedik vége szintén nagyon meglepő volt. A Főnix rendjében arra számítottam, hogy sokkal aktívabb harc lesz a Halálfalókkal, nem ez a hidegháború és rejtőzködés. Viszont tetszett, hogy HP gyenge, sebezhető volt az ötödik részben, nem pedig szuperhős, mint a negyedikben. Voldemort kemény ellenfél lesz!

Only a Sith deals in absolutes.

(#65) mayerlaci válasza Obi-1 (#64) üzenetére


mayerlaci
senior tag

A 4 vége mikor megérinti a kupát akkor én nagyon meglepődtem.a 4 és az 5 közül én nem tudok választani.Kiváncsi leszek hogy néz majd ki voldemort meg a sárkány amivel majd meg kell küzdeni.Remélem lesz majd olyan jo mint a dementorok.

(#66) Obi-1 válasza mayerlaci (#65) üzenetére


Obi-1
őstag

A harmadikban nem az lepett meg, hogy Sirius jófiú, azt már tudtam, hanem hogy ki tudták szabadítani. A negyedik rész vége igazán durva volt.

Az ötödik részben Voldi és Dumbledore összecsapása eléggé Mátrixos, nem? Olyan, mintha direkt filmre írta volna, könyvekben nem is szokták ilyen részletesen ecsetelni az összecsapásokat.

Kicsit csalódás, hogy az átkok elől félre lehet ugrálni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#67) mayerlaci válasza Obi-1 (#66) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nem tom lehet hogy 1 kicsit filmes.Meg hagridrol hogyhogy lepattatak az átkok?Ezt nem értem?

(#68) BenJoe válasza GombócArtúr (#29) üzenetére


BenJoe
senior tag

:F Piton a rendben van, és azért kémked utámuk. Akkor most mi a hiba? :F

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#69) Obi-1 válasza mayerlaci (#67) üzenetére


Obi-1
őstag

Az óriások immunisak a varázslatokra, legalábbis nehezen fog rajtuk. Hagrid meg félóriás. De mikor volt ez?

Only a Sith deals in absolutes.

(#70) mayerlaci válasza Obi-1 (#69) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Akkor mikor a végén hagrid bemérgedett és elment a tiltott rengetegbe az 5.részben.Ott azt irja a könyv hogy lepattognak rola az átkok.Ja és ezt harryék ezt az ablakon keresztül léátják mikor irják a vizsgát.

(#71) mayerlaci válasza Vangelis (#34) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Könyvet olvastad?

(#72) asimov válasza GombócArtúr (#29) üzenetére


asimov
aktív tag

Hehe...
Az elsőbe amikor Harry nézi, hogy mit lehet vinni a roxfortba, azt írják. hogy bagoly macska, v békát lehet vinni...
Ronnak patkánya volt! :DDD

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#73) mayerlaci válasza asimov (#72) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Igaz:)

(#74) asimov válasza GombócArtúr (#29) üzenetére


asimov
aktív tag

Szerintem az áruló alatt akkor(szubjektív), Karkharov-ról beszélt...
Amugy szerintem az ötödik könyv elég durva let...
A végére egész depressziós lettem :DD
Az biztos, hogy a fiam/lányom 16 éves kora előtt nem kapja kézbe :P

[Szerkesztve]

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#75) mayerlaci válasza asimov (#74) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nekem az a rész tetszett legjobban:)

(#76) mayerlaci válasza Obi-1 (#69) üzenetére


mayerlaci
senior tag

De ha féloriás csak félig immunis nem?Róla meg az összes átok lepattant.

(#77) asimov válasza mayerlaci (#75) üzenetére


asimov
aktív tag

Nekem nem...
Bírtam Siriust. Amugy most mi történt vele??
Annyira nekem nem tiszta az a rész... :(

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#78) mayerlaci válasza asimov (#77) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ja Sirius nekem is az egyik kedvencem volt.Hát nem tom az a függöny mit jelképez vagy hogyan tud meghalni benne :F.Azt tudom hogy beleesett és meghalt.Ha valaki tudja mit jelent az a függöny az lécci irjon.

[Szerkesztve]

(#79) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Én tudok egy oldalt. Bővebben: link

(#80) mayerlaci válasza Harrylles (#79) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Köszi.

(#81) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Én olvastam a könyvet is, mind az ötöt, és a filmeket is láttam. A szvsz a 3. rész gyengébbre sikerült, mint az előző kettő. Egy rohanás volt az egész film. Nem volt benne egy néhány percnyi olyan párbeszéd nélküli rész, ami megadhatta volna azt a hangulatot, ami az első két részből áradt. Kicsit ahoz hasonlítanám, mint amikor a némafolmek idején időnként felgyorsították a filmet, hogy ledarálják a történet szempontjából nem lényeges összekötő részeket. Csakhogy itt az egész film benne maradt a darálóban. Ha kb 30 perccel hosszabb lett volna a film, akkor ezt a hangulatot meg lehetett volna teremteni, így időnként sajnos sematikus ''legyünk túl rajta, mert benne van a könyvben'' íze volt. Tehát szvsz meg kellene fontolni, hogy egy még hosszabb könyvet nem kéne-e 2 részes filmben feldolgozni. Az is lehetett ennek a minőségromlásnak az oka, hogy sajnos szép csendben lecserélték az első két film eredeti rendezőjét . Nekem annyira csalódás volt a 3. rész, hogy megsem vettem a Dvd-t. Pedig az első két részt meg is vettem rendesen, de elhatároztam, hogy ezt nem veszem meg. Mellesleg a többi szereplő helyére is pályáztak különböző befutott színészek csemetéi, lehett olvasni róla a neten, meg máshol is, ugyebár amikor indult a film, nem lehetett tudni, hogy ekkora siker lesz, és ennyi pénzt hoz majd a kis ''Potter'' gyereknek is. Őt is meg akarták fúrni, meg ''Hermionét'' is. ''Ronnak'' mind a két szülője odakint is ismert színész, az ő babérjára ( és ''Malfoyéra'') nem pályáztak. Úgy látszik, a rendezőére viszont igen, pedig ez a lengyel művészfilm-rendező aki átvette a 3. rész rendezését, lényegesen gyengébben muzsikált, nem találta el az új karaktereket sem, amennyire kellett volna, vagy talán a rendezői széknek az volt az ára, hogy olyanokat is be kellet venni egy-egy szerepre, akikre nem igazán volt rászabva az illető karakter. Remélem a következő részt nem rontják tovább. :( :( :(

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#82) asimov válasza neduddgi (#81) üzenetére


asimov
aktív tag

Egyetértek veled, DE a Star Wars izlésünk külöbözik!! :DDD

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#83) mayerlaci válasza neduddgi (#81) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Eddig nem tűnt fel de most hogy igy mondod.Na de a 4.-ik részt már nem ő rendezi szerencsére.Vagy igen:Y

(#84) F-ECT$ válasza asimov (#74) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát igen egyre durvábbak a részek, és egyre kilátástalanabb HP helyzete. A negyedik vége és az egész ötödik szinte végig eléggé lehangoló, sokkal több rossz történik, mint jó. De nekem ez tetszik :)

Dive ever, work never.

(#85) F-ECT$ válasza neduddgi (#81) üzenetére


F-ECT$
titán

Én nem értek mindenben veled egyet. Az első film nekem pl nem tetszett, mondjuk ebben a könyv is ludas. Az viszont igaz, hogy ezek a hosszabb kötetek nehezen férnek bele 2-2.5 órába, viszont sajnos a filmgyártó cég szvsz nem fog belemenni, hogy 2 részben oldják meg őket... :(

Dive ever, work never.

(#86) mayerlaci válasza F-ECT$ (#85) üzenetére


mayerlaci
senior tag

És ez nem is baj szerintem.

(#87) Obi-1 válasza F-ECT$ (#85) üzenetére


Obi-1
őstag

Úgyis elvisznek minden gyereket a moziba a szülei (minimum 3-4 jegy), aztán jól megveszik neki a filmhez kiadott aktuális ''ié gémsz cselendzs everiszing'' játékot. Ez tényleg nem az értelmes rajongókról szól, még annyira sem, mint a Star Wars előzmények, vagy a Gyűrűk Ura.

Only a Sith deals in absolutes.

(#88) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Jaj voltak ilyen gagyi játékok a film előtt amit lehetett vennni a mozi büfé előtt.Na aki olyan vesz hát az nincs magánál.Mondjuk az óriásplakát jó.

(#89) mayerlaci válasza Obi-1 (#87) üzenetére


mayerlaci
senior tag

A játék szerintem elég gagyi.

(#90) Obi-1 válasza mayerlaci (#89) üzenetére


Obi-1
őstag

Egy hatéves jól el van vele. Inkább ilyennel játsszon, mint a Doom3-al.

Only a Sith deals in absolutes.

(#91) neduddgi válasza mayerlaci (#78) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Hogy a függöny pontosan mit jelent, azt szvsz még az írónő is ezután fogja kitalálni. :DDD :DDD :DDD

Jó lenne, ha nem lenne irreverzibilis folyamat beesni a függöny mögé. :O :O :O

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#92) mayerlaci válasza neduddgi (#91) üzenetére


mayerlaci
senior tag

:)

(#93) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Egyébként azon gondolkoztam hogy mikor Dumbledornak lett volna alkalma megölni Voldemort-ot akkor mért nem tette?Lehet hogy rokona vagy nem tudom.Valaki esetleg sejt valamit?

(#94) Arhquis válasza mayerlaci (#37) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Láttam a filmet, azért mertem ide írni...
De mind1
Ki mit szeret.
Nekem a LOTR jön be!

Ui.: az efektek azért figyelemreméltóak!

[Szerkesztve]

(#95) mayerlaci válasza Arhquis (#94) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nekem a lotr is bejön meg a hp-is.Mind kettő nagyon cool.Ja csak ugy irom hogy a hp4 több pénzbe kerül mint a gyűrűk uran:Y

(#96) Arhquis válasza mayerlaci (#95) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Nekem az első rész nem nagyon jött be, mert kicsit többet vártam, de ígérem, megnézem a többit is, és beugrok véleményt mondani...

(#97) mayerlaci válasza Arhquis (#96) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Az első rész tényleg nem volt nagy szám de a 2. és a 3. nagyon jo volt mert hirtelen fordulatot vett minden.Esetleg ha megvan vagy el tudod kérni a 4-ez és az 5-öt akkor érdemes elolvasni mert szerintem azok sikerültek a legjobban.

(#98) mayerlaci válasza neduddgi (#91) üzenetére


mayerlaci
senior tag

''irreverzibilis '' ez mit is jelent:)

(#99) F-ECT$ válasza mayerlaci (#98) üzenetére


F-ECT$
titán

Visszafordíthatatlan. Pl tojásrántottából már sosem lesz kikelő csibe :)

Dive ever, work never.

(#100) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

A 42# hszemért sorry vagyok. Késő is volt, álmos is voltam, meg a hsz elött fejeztem be pár perccel a Szent Ágoston referátumomat. Nem, nem vagyok sem pap, sem rabbi, sem táltos, csak filozófia szeminárium ollé.

Nekem a 3. film több okból kifolyólag is tetszett. Az egyik ok az, hogy végre le lett mosva a cukormáz, meg ki lett öntve a langymeleg vizecske amiben eddig pacsolt a megvalósítás.
A másik ok, azok az apró poenok.
Harryék ott lamentálnak a fúriafűz melett. Elrepül egy veréb a fa melett, erre az leveri a szerencsétlen madarat, mint vak a poharat. Tetszett még amikor a film elején a takarítónő benyit a szobába, mire bentról leordítják a fejét. ''Jó akkor jövök késöbb. Aztan a kedvencem: Harry rejsz..akarom mondani olvas az ágyban, közben Ron felriad: ''Pókok, jönnek a pókok. Azt akarják hogy szteppeljek velük. Nem akarok szteppelni velük. - Akkor ne szteppelj'' :C

Bocs ha nem idézek pontosan.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.