Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) mayerlaci válasza Petike168 (#748) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Szerintem érteni fogod.Én elolvastam az egyik utána megnéztem az 1 2 3 -at filmban aztán jött a 4 majd az 5 és végül a 3:D

(#752) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Cho Chang és az X5:)

Bővebben: link

(#753) neduddgi válasza Harrylles (#749) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Persze, mindegyik köteten érződik, hogy Rowlin Mama úgy írta, hogy az se dobja el, aki az előzőeket nem olvasta. Néha kicsit zavaró is időnként az elhelyezett magarárazgatás, meg egyebek,... stb amikre nem lenne szükség, ha aból indulnánk ki, hogy mindenki elolvasta az előző részeket is. Én mondjuk mind az 5-öt olvastam. Na kíváncsi vagyok a 4. rész tartalmát hogyan lehetett egy filmbe bezsúfolni? Már megírtam korábban. hogy szvsz a 3. filmet is hosszabbra, ha ugyan nem 2 részesre kellett volna csinálni, a 4. - 5. rész pedig szvsz annyival hosszabb történet, hogy már csak abban lett volna szabad gondolkodni. Na mindegy. Én így gondolom, a producer ezek szerint másképp. :) :) :)
752: ezen a képen Cho se olyan rossz csaj, persze Hermione szebb...

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#754) Caesarion válasza mayerlaci (#752) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Wow, micsoda meseszép párosítás.. :C :C :C
kedvelem a csinos ázsiai nőket ( manga + hentai rulez ;] ) s a kedvenc kocsim a BMW X5 :B mayer, ebbe igencsak beletrafáltál. :R

#750 Petike168: nekem megvannak eBook-ként magyarul és angolul is (a németet még keresem szóval olyanra még nem tettem rá a mancsom), ha elég halk a géped -hogy ne zavarjon- hogy asztalra pakolva a lábad olvass a monitorról, szívesen átküldöm amelyiket csak akarod. ;)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#755) mayerlaci válasza Caesarion (#754) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Igen Harry Helyében nem tudnák választatni:D

(#756) Petike168 válasza Caesarion (#754) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ez mit jelent pontosan, hogy eBook? Ha azt jelenti, hogy ugyanaz mint a rendes könyv, akkor megköszönném! MAjd mond meg MSn-t!

(#757) Caesarion válasza mayerlaci (#755) üzenetére


Caesarion
aktív tag

''tudnék'' vagy ''tudnánk'' de amit te írtál az ''báncsa'' a látóidegeim! :P

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#758) Petike168


Petike168
aktív tag

A negyedik könyv elején a Denemék akik meghaltak az Voldemort családja?

(#759) Tele von Zsinór válasza Petike168 (#758) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Igen

(#760) Tele von Zsinór válasza mayerlaci (#752) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Jól néz ki, csak hozzám elég fiatalka... :)

(#761) Caesarion válasza Tele von Zsinór (#760) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Számolj úgy akkor hogy Cho 17-19 éves, hozzáadva az X5-ös meg 3-4 éves, így a legrosszabb esetben is 20 jön ki, :P

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#762) Tele von Zsinór válasza Caesarion (#761) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Akkor meg már öreg ;)

(#763) neduddgi válasza mayerlaci (#755) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Én tudnék.. Jöjjön a X5! ...és utánna beültetném Hermionét! :DDD :DDD :DDD


[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#764) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Azért ez elég durva:

A tegnapi nap folyamán megjelent egy híradás arról, hogy egy német nyomdában milyen szigorított biztonsági intézkedések mellett sokszorosítják a Harry Potter és a Félvér Herceget. Ez az újságcikk a The Age c. lapból betekintést enged mindazokba az erőfeszítésekbe, melyek által meg kívánják akadályozni azt, hogy esetleges másolatok vagy egyéb hírek idő előtt kitudódjanak.

Egy munkás a GGP nyomdánál (Kelet-Németország) elmondta: ''amióta a megállapodások érvénybe léptek, mindannyian le lettünk fényképezve és szinte mindenhova csak úgy közlekedhetünk, hogy ezeknek a speciális kitűzőknek látszódniuk kell''.

''Két őr áll állandóan a könyvkötő és a nyomdagépek között. A motozások is még érvényben vannak, illetve az őrök rajtaütésszerűen, bárkit, bárhol ellenőrizhetnek. Még az iratmegsemmisítő mellett is egy őr áll, nehogy az elgépelt oldalak ne legyenek megsemmisítve''.

''A megsemmisített iratokat egy konténerben őrzik és lőfegyverrel felszerelt őrök vigyázzák akkor is, amikor elszállítják máshova kiüríteni''.

''Azt hallottuk, hogy a brit kiadó szerződésben rögzítette, hogy ha egy árva szó is kiszivárog az új könyvből a kiadás napja előtt, akkor a cégünknek 3 millió eurót kell kifizetni bírságként''. (Ez kb. 756 millió forintot jelent.)

A hangfelvevő eszközök szintén ki lettek tiltva: a vezetőség nem szeretné ugyanis, ha a munkások a regény részleteit tárgyalnák meg. Az olyan mobilokat, amelyek képrögzítésre is képesek, szintén tiltólistára tették.

Azt nem tudni, hogy mire vonatkozhatott az előző büntetési záradék, azt azonban tudni lehet, hogy hasonló biztonsági intézkedések voltak érvényben a Főnix Rendje nyomtatása alatt is (a hulladék túlzott őrzését is beleszámítva). A hírek természetesen még megerősítésre várnak.

(#765) Caesarion válasza mayerlaci (#764) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Wow... :Y

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#766) Petike168 válasza mayerlaci (#764) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ismerős ez a hír! Véletlenül nem a www.mezesfalas.com-ról van? :D:D:D:D:D:D:D

(#767) mayerlaci válasza Petike168 (#766) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nem tudom egyik haverom irta msn-ben lehet hogy onnan szedte.

(#768) neduddgi válasza mayerlaci (#767) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Na látjátok így kell valamit ami fontos, őrizni. Nem úgy mint nálunk az érettségi tételeket. :R :R :R

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#769) Petike168


Petike168
aktív tag

[kép]
Egy kis poén :D

(#770) Petike168


Petike168
aktív tag

BAsszus! Nem engedi :O

(#771) neduddgi válasza Petike168 (#770) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ja! :O :O :O :O :O :O :O

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#772) newman2000 válasza neduddgi (#768) üzenetére


newman2000
csendes tag

Ne haragudj, de miért gondodlod, hogy az érettségi van olyan fontos, mint egy eredeti Harry Potter könyv? :C

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#773) Caesarion válasza newman2000 (#772) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Mert pölö mostmár egyenértékű a felvételivel, és nem hinném hogy politikai körökben bárki is szívná a fogát úgy ott, mint nálunk MagyarBé. :P :DDD

MOD: lemaradt a smiley, nehogy sértődés legyen. ;)

[Szerkesztve]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#774) Petike168


Petike168
aktív tag

Végre sikerült elolvasnom 1-4-ig a Harry Potter-t! Ezért hálás köszönet Caesarionnak:R:R:R! Könyvben nekem a 4 tetszett a legjobban! Mondjuk nagyon sajnáltam Cedric-et! Bántott, hogy semmi erőfeszítés nélkül megtudták ölni!Megpróbálom valahonnan megszerezni az 5-öt is!

[Szerkesztve]

(#775) mayerlaci válasza Petike168 (#774) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát végülis erős lehetett mert ő indult a kupán de Voldemort-nak nem volt erőfeszités megölni:)

(#776) Harrylles válasza mayerlaci (#775) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Pontosabban Féregfarknak. :P :)

(#777) Necrolyte válasza Petike168 (#774) üzenetére


Necrolyte
tag

Szerintem az a poén az egészben (Cedric halála). Kellett már egy ilyen is. Túl sokat kavart a csávó.

To die, to sleep...

(#778) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Észrevettétek, hogy csak a 3. kötet végén nem halt meg senki? Az első végén Mógus. A második végén a Bazliliskus. A negyedik végén Cedric. Az ötödik végén nem mondom meg, hogy ki halt meg, mert van köztünk a fórumon aki még nem olvasta az ötödiket.

(#779) Obi-1 válasza mayerlaci (#775) üzenetére


Obi-1
őstag

Lehet bármilyen erős, ha váratlanul telibe trafálják.

Egyébként fura, hogy Féregfark képes ilyen erős varázslatokra is.

Adava Kedavrát mivel lehet kivédeni? 5. részben a szobrok megvédik Harryt, akkor mindenféle tereptárgy alkalmas lehet? Félre lehet előle ugrani?

Only a Sith deals in absolutes.

(#780) Caesarion válasza Necrolyte (#777) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Szerintem az igazi poén(os egyéniség) az Rémszem Mordon, az auror. :P
Petike168, ha hamarabb szerzed be mint én az 5dik kötetet digitálisan, magyarul, küldj nekem kérlek egy tiszteletpéldányt. köszi. :U

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#781) Caesarion válasza Obi-1 (#779) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Eddigi ismereteim szerint konkrét ellenátok nincs az Adava Kedavra-ra, mindössze 3 lehetőséged van:

(1) elég magas sűrűségű tereptárgy a varázslat és a célpont közé pl. szobor. :P

(2) Transportus veno: Sikeres elvégzésekor egy olyan helyen tűnhetünk fel párbaj közben, amire ellenfelünk nem számít, például az illető háta mögött. Sajnos ez nem mindenütt alkalmazható. Csak olyan helyre lehet vele teleportálni, ami a varázslást végző személy látóterében van. A pálcával arra a helyre kell mutatni, ahová menni akarunk.) :D

(3)Descriptio: Magadat lemásolod, és ezzel megosztod az ellenfél figyelmét. A másolat teljesen ugyanolyan, és pontosan annyi átkot tud,mint te. Remekül lehet együtt használni a teleport-bűbájjal, olyan módon, hogy például, másolod magad, és ezután az ellenfeled háta mögé teleportálsz, ezzel általában a párbaj kimenetele eldőlt. ;]

egyébként a kérdés tetszik.. van még?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#782) Obi-1 válasza Caesarion (#780) üzenetére


Obi-1
őstag

Rémszem addig volt igazi jófej, amig a Halálfaló játszotta. A görénnyé változtatás igazán kijárt Malfoynak.

Only a Sith deals in absolutes.

(#783) Petike168 válasza Obi-1 (#782) üzenetére


Petike168
aktív tag

Nekem is ez a véleményem! Kivánáncsi vagyok, hogy milyen az igazi Mordon! Egyébként Mayerlaci, tudom, hogy Szipák fog meghalni:(!
Caesarion megígérem neked, hogyha meglesz elküldöm neked;] MOst az egész neten ezt keresem:DD! NEm túl nagy sikerrel:(

[Szerkesztve]

(#784) Harrylles válasza Petike168 (#783) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Az nem Mayerlaci volt hanem én, Harrylles!

(#785) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Üdv!
Először is:
A Harry Potter remek olvasmány és mese egyben, még a legelvakultabb ellenzőit is lenyűgözte a könyv, amikor a kezükbe vették, és ez nem az oviban történt, hanem egy munkahelyen, az ellenzők pedig a középkorú népek közül kerültek ki...

Nálam például jól elférnek Myamoto Muszasi története, Stephen King remekművei, Clive Barker darabjai, H.G Wells klasszikusai, Edgar Allen Poe, Howard Philip Lovecraft, és a Harry Potter öt kötete: eleddig egyik sem lázadt fel.

Másodszor: ez egy kérdés... ti mit gondoltok az eddigi filmek főszereplőinek későbbi sorsáról? Már tökre megszoktam a képüket, most meg le kell róluk mondani... ilyenkor eszembe jutnak az amcsi tinisorozatok, ahol lassan negyven évesen is lehetsz még tinisztárként elkönyvelve (Winona Ryder például, az örök kislány...). Szóval szerintem tök símán eljátszhatnák a mostani szereplők az összes részt. Gondoljatok bele, mivé lett volna a sw, ha George Lucas kipaterolta volna Harrison Fordot, vagy Mark Hamill-t, csak mert nem elég fiatalosak, vagy valami ilyesmi...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#786) mayerlaci válasza barbikenje (#785) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát nekem se lenne szimpatikus ha más szereplőket látnák az 5. 6. 7. filmben.
Ugy tudom Daniel,Rupert,Emma már aláirták a szerződést az 5. filmre.

(#787) Petike168 válasza Harrylles (#784) üzenetére


Petike168
aktív tag

Sorry! :) csak a képet néztem

(#788) Caesarion válasza barbikenje (#785) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Myamoto Muszasi-ról még nem hallottam...

Szerintem meghagyják a mostani színészeket, mert elég nagy érvágás volna ha lecserélnék... pl. a reszkessetek betörők sztárja mikor kiöregedett ( Mcally Kalkin vagy ki) le lett cserélve a kis gombafrizurás kölyökre s így már nekem nem tetszett a film...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#789) mayerlaci válasza Obi-1 (#782) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Azért segitette Harry-t hogy a kupában indulhasson ugye mert gondolom különben nem változtatta volna egy halálfalo fiát görénnyé.

(#790) neduddgi válasza Caesarion (#788) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Figyuszka rájöttem az ostromlók ellen nem dementhorokat kell bevetni, ...
??? ...???... hanem mit??? dementhor tojásokat! Na milyen az ötlet?
! All right reserved! :DDD :DDD :DDD

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#791) neduddgi válasza mayerlaci (#786) üzenetére


neduddgi
aktív tag

...látnÉk én, látnÁk ők... különben nekem se lenne szimpatikus... :) :) :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#792) Petike168 válasza neduddgi (#790) üzenetére


Petike168
aktív tag

Mi az a dementhor tojás?

(#793) Petike168 válasza neduddgi (#791) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ne szekáljátok szegényt! Nem tud írni és kész:D Remélem az enyémben nincs hiba;]

(#794) Caesarion válasza neduddgi (#791) üzenetére


Caesarion
aktív tag

a helyesírás miatt már én is szóltam neki, de ha van is füle botja, nem mozgatta meg.

Mellesleg a Dem.tojás nem túl sérülékeny? elvégre azt meg is kéne védeni hogy kifejtse a hatását, no meg jópár kéne belőle ... egyébként jó hogy mondod majd folytatom a történetet, csak mostanában örülök a szabadidőmnek, itt meg nem visongott senkihogy hiányozna, így elfeledkeztem róla...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#795) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Az a kérdés már felmerült, hogy a 4. rész végén, hogy van az, hogy Féregfark megöli Cedricet - hiszen Voldemort mondja neki: a másikat öld meg!, aztán meg mégis Voldemort pálcájából jön elő Cedric sz ominózud összeakaszkodásnál. Illetve, hogy miért úgy emlegetik Cedric halálát, hogy Voldemort ölte meg, miközben Féregfark volt? Vagy ez most hogy van? Mert azt nem hiszem, hogy Féregfark szólította volna föl Voldemortot, hogy ''a másikat'' ölje meg. Hm? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#796) Caesarion válasza Don Vittorio (#795) üzenetére


Caesarion
aktív tag

''Harry ott feküdt a hátán, a szemét sem bírta kinyitni, és úgy érezte, menten kettéhasad a feje az eszelős fájdalomtól. Aztán valahol messze a magasban egy éles, fagyos hang így szólt:
– Öld meg a másikat.
Suhintás hallatszott, majd egy másik hang belevisította az éjszakába:
– Adava Kedavra!
Zöld villanás hatolt át Harry csukott szemhéján, aztán valami súlyosan puffant mellette''

Ergo szeretném ezzel is vizualizálni, hogy valóban Féregfark ölte meg Cedric-et, Voldemorth parancsára, csak azért, mert nem volt a kölyökre szükség. Arról nem volt szó hogy a zsupszkulcs-TrimágusKupát ős is megérinti.

Harry élve kellett addig, amig el nem végzik Voldemorth nagyúr újjá-születésnapi zsúrpartyját. Ezt követően jött a Halálfaló gyűlés, létszámellenőrzéssel egybekötve. Harry közben a padlón figyel mint a moziban. Tudodki ikerek története után Crusius átokkal kicsit kínozza Harryt, majd pálcáját visszaadva kényszerítette hgoy bárbajozni álljon le vele.Később kviddicsreflexeknek köszönhetően beugrott Voldemorth apjának sírköve mögé ami megvédte egy Cruciustól. Mikor onnan kiugrott, Voldemort résen volt. s mikor Harry Capitulatus!-t kiáltott, ő is elordította magát hogy'' Adava Kedavra!''. Na itt a két varázslat összegabalyodott, s végül Cedric szelleme(?) kibújt a Voldi pálcájából, majd jött a szellem-riporter s Harry szülei, akik a varázsgomolyag elszakadása után feltartották Voldemorthot hogy Harry zsupszkulcsKupával visszamehessen Roxfortba.

Tömbösítve a zanzásított történetet: Féregfark ölte meg szándékosan Cedricet mert felesleges elem volt, Voldemorth parancsára. Egyébiránt az Adava Kedavra nem ''nehéz'' átok, hanem tiltott. Voldemort saját maga szórakozott Harryvel, de ráfaragott.

ha ezt szóvban mondom és boszorkány/varázsló hallgatja, akkor a sok ''Voldemorth'' emlegetéstől már keresztbe állna a szeme. :D

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#797) Caesarion válasza Caesarion (#796) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Kiegészítés: mert éjszaka még nagyon éjszaka volt s lemaradt hogy a varázst Féregfark hajtotta végre, elvégre neki volt fizikai kiterjedése, igazi teste, így a varázsokat rajta keresztül tudta csak érvényesíteni Voldi. Testetöltött, kapott talárt meg pálcát. Az meg hogy most a sajtó (meg a család) mit mond, ki ölte meg Cedricet asszem érthető, mégiscsak nagyobb a tisztelet és együttérzés, mintha az szerepelne hogy: ''...egy Féregfark nevezetű, egyébként Makesz névre is hallgató, patkány-animágus ölte meg az ifjú.... ''

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#798) neduddgi válasza Caesarion (#797) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Majd megmondom! A Dementhorok hüllők, akihez hozzávágják a demi-tojásokat, és egy kicsi is ráfröccsen a bőrére, a hidegleléstől kinyúvad és kihűl, ha nem kap sürgős segítséget... na milyen?
All rights reserved

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#799) Caesarion válasza neduddgi (#798) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Ez annyira borzalmas hogy már majdnem jó. ;] :O :C

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#800) Petike168


Petike168
aktív tag

Egy remek hír!

Heyman megerősítette a hírt, miszerint a Főnix Rendjét a tengeren túlon is forgatják majd
A Félvér Herceg producere mondta: Megvizsgálunk minden lehetőséget, hogy megtaláljuk a legjobb helyszínt, ahol elkészíthetjük a filmet. Nagy Britanniában és a világ különböző tájain szemlélődünk.

Forgatás kelet-európában?

Remek építményeivel, illetve adózás tekintetében is kevesebb pénzt követelő Cseh Köztársaság és más Európai országok, mint Magyarország és Románia kezdenek egyre szimpatikusabb helyszínnek számítani azon filmkészítők számára, akik kiszorultak Nagy-Britanniából, a font erőssége miatt.

Az ötödik film forgatásának a kezdetét a következő év elejére tűzték ki.

Jó lenne ha tényleg itt MAgyarországon forgatnák :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.