Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kobe válasza mayerlaci (#147) üzenetére


Kobe
veterán

de nekiálltak csak a Puszták népe lett belőle :)

(#152) ngabor2 válasza mayerlaci (#149) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3 nap :U Meglehetősen nehéz volt letenni. A 4-et is kb. 3-4 nap alatt végeztem ki. Remélem nem akarják egyiket se 2,5 órába besűríteni... nem menne, túl sokminden történik benne.

(#153) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Amúgy közülünk ki lehetne a ''korelnök''? Ki itt a legidősebb rajongó? Az eddig elárult korok alapján talán én, a 27 évemmel? (sőt, 27,5 év :DDD)

(#154) Obi-1 válasza F-ECT$ (#142) üzenetére


Obi-1
őstag

Tényleg furcsa lenne, ha nem maradna ellenfél a hetedik rész utánra. De Rowling nem akarja folytatni, úgyhogy lehet, hogy boldogan éltek stílusú befejezése lesz, végülis mese. A kis Malfoy szerintem valamikor rájön majd, hogy rossz oldalon áll, nem rosszabb gyerek, mint Piton volt (aki szintén Halálfalóként kezdte).

A hetedik rész vége az, hogy 10 évesen Harry arra ébred a lépcső alatti kuckójában, hogy a bilibe lóg a keze, és persze, hogy nem varázsló, csak álmodta az egészet.

Most leszek 26, egyébként, ngabor2 kérdésére reagálva, úgyhogy lehetsz korelnök.

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#155) Obi-1


Obi-1
őstag

Na, kifújt a téma, úgy tűnik.

Only a Sith deals in absolutes.

(#156) [amne] válasza Obi-1 (#154) üzenetére


[amne]
senior tag

A hetedik rész vége az, hogy 10 évesen Harry arra ébred a lépcső alatti kuckójában, hogy a bilibe lóg a keze, és persze, hogy nem varázsló, csak álmodta az egészet. - ezen nagyon nagyot röhögtem, nem lenne aláírásom tuti használnám :D

(#157) Integra


Integra
titán

hbo-n megnéztem a titkok kamráját, esküszöm jó volt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#158) Yaye válasza mayerlaci (#122) üzenetére


Yaye
őstag

Na, hiteles forrásból tudom hogy ki fog derülni hogy HP meleg, és a hatodik rész közepe táján fog összejönni Percyvel. A hetedik rész végéig Voldy kiirtja minden ellenfelét és boldogan és amíg meg nem hal.

A filmek kölönben szvsz úgy rémesek ahogy vannak. Csak az elsőt néztem meg önszántamból, kíváncsiságból, és phűű... atom csalódás volt. Hangulat zérónullasemmi, elképesztően hitvány alakításokkal. Harmadik is szörnyű gáz. Pedig nagyon jól is meg lehetett volna csinálni, kár volt érte. A könyvek viszont tényleg jók, fordításban és eredetiben egyaránt. Rengeteg ötlet van bennük.

(#159) Harrylles válasza mayerlaci (#149) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Az ötödiket 4-5 nap alatt kb a negyediket is ennyi idő alatt. Egyébként nekem nekem nem tetszett a 3. film, mert nem talárban voltak hanem mugli ruhában.

[Szerkesztve]

(#160) Integra válasza Yaye (#158) üzenetére


Integra
titán

úgy, hogy nem olvastam egy könyvet sem, egész jó volt.
persze mivel én is rengeteget olvasok csak mást, tisztában vagyok vele hogy nagyon ritka az a film ami vissza tudja adni a könyvet

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#161) Jam-Master J válasza Integra (#160) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Nekem a Gyűrűk ura kifejezetten tetszett...
Bár ezt se olvastam könyvben :D Aki olvasta, azt is mondja, hogy ''egész jól'' +csinálták.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#162) Yaye válasza Jam-Master J (#161) üzenetére


Yaye
őstag

Akkor rontom egy kicsit a statisztikát (én is olvastam magyarul és eredetiben is, először vagy tíz évvel a filmek előtt): az első kötetet -számomra váratlanul- tényleg egész jól megcsinálták, a második nagy pofon volt, a harmadik pedig már várhatóan lett szar. GYU-nál legalább akkora a film és a könyv közötti minőségi különbség mint a HP-knál.

(#163) Obi-1 válasza Yaye (#162) üzenetére


Obi-1
őstag

A Gyűrűk Ura filmek azért elég jók lettek, szvsz a hibák abból eredtek, hogy a könyv felosztása dramaturgiailag kivitelezhetetlen lett volna filmen.

Az első rész és a harmadik rész is elvett egy keveset a második könyvből. A második rész csatajelenete így túl hosszú lett, ráadásul fájdalmas baromságokat raktak bele (gördeszkázó Legolas, Aragorn ''halála''), a Frodó szálon időhúzás egy idióta kirándulással Osgiliathba. Így a második rész sokkal gyengébb volt az elsőnél. A bővített jobban sikerült, ott több hangsúlyt kaptak a szereplők.

A harmadik rész ennél kicsit jobb volt, bár Legolas olifántos szerepét kihagytam volna, na meg Samu visszafordulós jelenetét. Szarumán halálát nem tudom, miért nem tették be a moziváltozatba. A Megye megtisztítása tuti volt, hogy nem lesz leforgatva.

Kicsit a hiányzó időt még pótolták a jegyzetekkel.

Jellemeábrázolást illetően a könyv hibája viszont, hogy Gimli és Legolas már hangsúlytalan a 2-3. részekben. A film hibája, hogy Aragorn királlyá érését nem mutatták be eléggé.

Only a Sith deals in absolutes.

(#164) kiskubai válasza [amne] (#156) üzenetére


kiskubai
tag

ezt elvettem aláírásnak, mert naggyon-naggyon tetszett!!!!!!!!!
(utólagos engedelmeddel. ugye megengeded:F)

a kör. a film topicban. valaki: de a fő hiba hogy nem akis csaj jön ki hanem az áldozatot huzza be Tv -be.| erre a válasz: Fő a változatosság. Elképzelem, ahogy rémisztő hangon a következőket mondja: ''Benne leszel a TV-ben!'' BY: Vigneau

(#165) Obi-1 válasza kiskubai (#164) üzenetére


Obi-1
őstag

Megengedem, de #154 by Obi-1. :))

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#166) Integra válasza Jam-Master J (#161) üzenetére


Integra
titán

a gyűrűk ura szerintem is külön kategória a maga nemében és imádom, a 4 órás bővített dvd borzalmasan jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#167) Yaye válasza Obi-1 (#163) üzenetére


Yaye
őstag

Engem nem ezek a nagyléptékű dolgok zavartak, hanem az eredeti cselekmény lokális, indokolatlan és drasztikus megváltoztatása, ráadásul rengeteg helyen: a gázlónál Glorfindel helyett Arwen (abszurd), edorasi nép attlepítése Dunharg helyett a Kürtvárba, a rajtaütés, Aragorn ''halála'' Éomer és hadseregének ''száműzése'' és visszatérése, Dúnadánok teljes kihagyása, helyettük Elrond viszi el Aragornnak a Narsilt(:Y:F), Faramir kísérlete a gyűrű elvételére, és Frodóék Osgiliathi ''kirándulása'', a holtak amint fölszabadítják Minas Tirithet, a final Gandalf-Szarumán harc, amibe Szarumán kinyiffan (ez emlékeim szerint csak a bővített verzióban szerepel)... hirtelen fejből ennyi jut eszembe, és ezek mind olyasmik, amiknek semmi indokát nem látom hogy miért ne lehetett volna ugyanúgy leforgatni ahogy a könyvben van. Számomra ezek mérgezték meg a filmet, az sokkal kevésbé zavart hogy kihagytak dolgokat, mint ezek a gyenge át- és hozzáköltések.

[Szerkesztve]

(#168) mayerlaci válasza Yaye (#158) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Honnan tudod?Esetleg link:)
Ja és mik is a Tiltott és halálos átkok
1-et tudok az Avada Kavadar-át az azonnal meg is öli ellenfelét.Mi is a másik 2?

(#169) mayerlaci válasza Integra (#160) üzenetére


mayerlaci
senior tag

És nem tervezed hogy elolvasod a könyvet?

(#170) Yaye válasza mayerlaci (#168) üzenetére


Yaye
őstag

Tudom és kész. :D

Szerintem olvasd el az oda vonatkozó könyvet, és megtudod mi a másik 2-nek, nomeg annak az egynek is a helyes nevét ;). Egyébként nem tiltott és halálos, asszem, hanem megbocsájthatatlan (''unforgivable curses''), bár már nem emlékszem pontosan hogyan fordította magyarra a fordító.

(#171) mayerlaci válasza Yaye (#170) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Szerintem tiltott.

(#172) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Kiváncsi vagyok a zsupszkulcsra.Meg arra a részre mikor a végén hirtelen Harry Voldemort elé kerül.Elég horror lehet.

(#173) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Hermione Krum párosbol lesz valami?
Mert ez a levelezgetés nem valami jo dolog:)

(#174) bdav válasza mayerlaci (#168) üzenetére


bdav
őstag

Crucio, és az Imperius a másik kettő.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#175) mayerlaci válasza bdav (#174) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Köcce.
A Crucio-val lehet kínozni az imperiussal meg irányitani az elmét?

[Szerkesztve]

(#176) bdav válasza mayerlaci (#175) üzenetére


bdav
őstag

pontyosan

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#177) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Egyébként én nem gondoltam hogy Piton azért neheztel harry-re mert az apja ''goromba''volt vele.Azt hittem azért mert Piton halálfalo volt és Harry pedig tulélte Voldemortot.

(#178) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Ha valakinek kellenek képek a 4. film forgatásárol az keressen meg msn-en.

(#179) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Egyébként mi a kedvenc részetek a filmből vagy a könyvből?Nekem az nagyon tetszett mikor harry hangokat hellott meg az is volt mikor hagridrol lepattantak az átkok.

(#180) kiskubai válasza Yaye (#170) üzenetére


kiskubai
tag

''főbenjáró átkok'';)

a kör. a film topicban. valaki: de a fő hiba hogy nem akis csaj jön ki hanem az áldozatot huzza be Tv -be.| erre a válasz: Fő a változatosság. Elképzelem, ahogy rémisztő hangon a következőket mondja: ''Benne leszel a TV-ben!'' BY: Vigneau

(#181) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

#179?

(#182) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Milyen lesz a 6. könyv boritoja?
Ja és mit is csinál a dementor csókja?

(#183) ngabor2 válasza mayerlaci (#182) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Már van neki borítója?

A csók pedig kiszívja az ember lelkét.

(#184) Yaye válasza mayerlaci (#182) üzenetére


Yaye
őstag

Neked vagy rossza a memóriád, vagy rest vagy elolvasni a könyveket? :) Utóbbit furcsállnám, tekintve hogy ennyire érdekel téged a téma. Különben pontosítok: nem Crucio hanem Cruciatus-átok, a ''crucio'' ill ''imperio'' az maga az ige amivel végrehajtják.

(#185) Obi-1 válasza mayerlaci (#182) üzenetére


Obi-1
őstag

És Adava Kedavra volt, ha jól emlékszem, nem Kadavar. Egyébként mindenképpen ez hangzik leginkább abrakadabrának.

Only a Sith deals in absolutes.

(#186) Obi-1 válasza kiskubai (#180) üzenetére


Obi-1
őstag

Csöppet sem kicsinyeskedés, de nem javítod ki az aláírásod? :))

#164

Only a Sith deals in absolutes.

(#187) [amne] válasza Obi-1 (#186) üzenetére


[amne]
senior tag

Igazad van, kicsivel írom a nevem ;)

(#188) Harrylles válasza mayerlaci (#182) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Tényleg, olyanokat kérdezel, hogy....olvasd el a könyveket még egyszer!;)

(#189) mayerlaci válasza Harrylles (#188) üzenetére


mayerlaci
senior tag

OkOK:)

(#190) mayerlaci válasza Yaye (#184) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Jol van na.Elég lol kérdés volt.

(#191) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Az írónő azt mondta lehet hogy folytatja a hp-t de más műjajban.

(#192) Harrylles válasza mayerlaci (#191) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Műjajban? :DD Miféle más műfajban folytatná?

(#193) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Nem mintha nagyon érdekelne de remélem a 4. játék jobb lesz mint az első 3.

(#194) mayerlaci válasza Harrylles (#192) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ezen én is gondolkodtam.

(#195) Harrylles válasza mayerlaci (#193) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Nem nagyon változtatják a játékokat. Ugyanolyan rossz mindegyik.

(#196) mayerlaci válasza Harrylles (#195) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Na nem baj ha a játék szar lessz csak a film legyen jo meg a 6.könyv.

(#197) Harrylles válasza mayerlaci (#196) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Hát nekem a 3. film nem igazán tetszett. Mugli ruhában voltak nem talárban. Az 1. volt talán a legjobb filmben. A 6. könyv biztos jó lesz. ;)

(#198) mayerlaci válasza Harrylles (#197) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nekem az 1. csak elősszörre tetszett.A 2.-at még most is megnézem a 3. meg fenomenális szerintem.

(#199) kiskubai válasza [amne] (#187) üzenetére


kiskubai
tag

jóvanna, bocs! nézd meg az aláírásom......

a kör. a film topicban. valaki: de a fő hiba hogy nem akis csaj jön ki hanem az áldozatot huzza be Tv -be.| erre a válasz: Fő a változatosság. Elképzelem, ahogy rémisztő hangon a következőket mondja: ''Benne leszel a TV-ben!'' BY: Vigneau

(#200) mayerlaci válasza kiskubai (#199) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nagyon durva lenne ha igaz lenne az aláirásod:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.