Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hol van barmi ilyesmi az eredeti forrasban mint amit a cim allit?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#52) pusszycat válasza Zanik (#49) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt most nem értem ha kamatmentes hitelre veszed meg, nem vághatod a földhöz? Vagy nem adhatod el? :U :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#53) zsolidodd válasza Zanik (#49) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Ahogy az is, aki részletre veszi. Ha meg szükséges, akkor kifizeti az ember.

(#54) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"Az is biztos, hogy az M13 nagyon drága lesz az Apple-nek, így az iPhone 15 generációs áremelkedése meg a szokásosnál is nagyobb lesz."

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#55) Zanik válasza pusszycat (#52) üzenetére


Zanik
addikt

Összetörheted, de fizetni kell tovább a törlesztőt. Ezért írtam hogy kötöttség.
Eladni is el lehet, de fizetni kell tovább a törlesztőt, vagy visszafizetheted egyben. De ez mind kötöttség.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#56) Gerybut


Gerybut
tag

A következő lépésük a hírhedt terméktámogatásuk csökkentése lesz, lehet csak fű alatt, de biztos vagyok benne, hogy nem fogják azt megadni, amit alapból terveztek az x évvel ezelőtti telefonoknak.
Gusztustalan egy cég és szégyellem hogy ilyet vettem.
A minősége legalább rendben van és addig tudom használni, amíg ez a fospermet gondolkodás a gyártóknál lecseng és ismét ésszerű dolgokkal és NORMÁLIS ÁRAKKAL próbálnak vásárlókat szerezni.
(Hagyjuk ezt,hogy ilyen meg olyan hatások miatt drasztikusan megemelkedtek a .... a fele bullshit, ezt mindenki tudja.)

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#57) Emericus Max válasza Armagedown (#28) üzenetére


Emericus Max
tag

Nagyobb pélóhoz nagyobb kéz is kell :DDD

(#58) Noukoum válasza Gerybut (#56) üzenetére


Noukoum
veterán

Lehet hogy nem az ő gondolkodásukkal van a baj hanem a tiéddel.;]

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#59) Beri78


Beri78
őstag

Lehet nem leszek népszerű, de az apple szinte semmit nem emelt az évek során.
Árak: https://www.androidauthority.com/iphone-price-history-3221497/

Sőt - a legnagyobb androidos, a samsung se nagyon ugrál:
Árak: https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s-prices-1192063/

Fel kell szerintem fogni kis hazánkban, hogy a saját fizetőeszközünk, a forint, nagyon gyenge. Pár éve még 220 Ft volt 1 dollár....

Erről nem az apple vagy a samsung tehet.

Az, hogy ki veszi meg és ki nem....hát én is látok sok mindent. Én bevezetnék egy ökölszabályt :) Kint az USA-ban ez egy átlagos fizu ~25-30%-a.
Itthon is hasonlóan kellene gondolkodni - egy telefon a fizetésem max 50%-a lehet...ahogy pl a totalcaron is megmondták, hogy kocsit ~6 havi fizetésednek megfelelően vegyél - ez az ideális. Ehhez képest mindenki fél millás telefonnal rohangál és 10+ milliós autókba csücsül nálunk. Külföldön teljesen más fizetési konstrukciók vannak telefonra is...ott ez nem egy luxuscikk, hogy 3 havi keresete egy átlagembernek.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#60) aujjobba válasza Beri78 (#59) üzenetére


aujjobba
addikt

Alapvetoen egyetertek, egy dolgot azonban erdemes megemliteni:
Regen nem volt Pro/ProMax verzio, az alap iPhone-ban benne volt minden uj technologia.
Ha az alapot akarod manapsag megvenni, annak nem is emelkedett kulonosebben az ara, de ha a technologiajuk csucsat szeretned (ami anno az alap modellben megvolt!) akkor melyebben a zsebedbe kell nyulnod.

(#61) nexwo válasza aujjobba (#60) üzenetére


nexwo
őstag

Manapság nehéz új dolgot kitalálni, ha mégis, annak már felára van, mert nehéz volt kitalálni. :D

@all
Az más kérdés, hogy kell-e vagy csak a szeme kívánja az embernek. iPhone 15+
Nagyobb kijelző a jelenlegi plus/pro max -nal?
- nekem bejön az hogy az alapmodell többnyire egykezes.
thunderbolt csatlakozo usb-c?
- nem használom fájok másolására.
10 Gbps wifi 6e?
- számítógépben a 2.5 Gbps is kihasználatlan
titán váz?
- hát igen, amikor az apple előbb találta ki a hajlítható kijelzőt véletlenül (iPhone 6)… valószínűleg a nagyobb kijelző igényli.
1 milla?
- ugyan kérlek, árul ő sokkal drágább cuccokat is amit kb 10-ed annyiért vásárolna vissza (mac pro).
van hátránya az iphone-nak?
- hát persze, meg előnye is van, ezt mindenki beszélje meg a saját pénztárcájával.
utálod az apple termékeket? túl van árazva?
- a minőséget nem adják olcsón, természetesen lehet utálni, ez csak egy profit orientált cég mint a többi (jobb mintha állami lenne, csak gondolj bele ;) )

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#62) GeryFlash válasza Gerybut (#56) üzenetére


GeryFlash
veterán

Helyes, meg hasnzalod 3-4 evig majd nagy hepciaskodva visszamesz a Hauwei/Samsugnhoz hogy aztan 1.5-2 evente fizesd ki az iPhone aranak 85%-at :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#63) totron válasza zsolidodd (#43) üzenetére


totron
addikt

az lehet hátrányos
Mondj egy esetet amikor nincs termékkapcsolás. Nem feltételes mód való ide. A kamatmentes konstrukcióba meg eleve be van építve a THM vagy az azzal analóg nyereség.

(#44) Szakiii, a többség azért kompromisszumokkal, átmeneti-, ill. részmegoldásokkal él. Tudod, nem elég fizu, család, egyebek. A megfelelő kompromisszum összehozása a művészet, nem csak a 2 véglet van (mindenre van farzsebből <-> semmire se nincs, de villantani akar).

(#23) forumpista, :C :R :D

(#56) Gerybut, már ezek a normális árak. :) Ezért sem tetszik strogov okfejtése. Ha elszállhat a prémium ár, az lentebb is érezteti a hatását. És bár ott vannak a dzsunka modellek kiszolgálandó az olcsóbb szegmenst, mégis nyílik az olló, középkategóriában nehezebb a minőséget megkapni. Cáfoljon ez ügyben rám valaki és akkor jó lesz.

(#61) nexwo, ez nem a minőségről szól, csupán történetesen a minőség is része az egyenletnek.

(#64) aujjobba válasza nexwo (#61) üzenetére


aujjobba
addikt

En nem utalom, hasznalom a cuccaikat aktivan, telefonbol orabol az alapot (Xr es Watch SE), hosszu ideig. Van itthon ket ATV4K is, egy regebbi meg egy ujabb, ezek napi hasznalatban.
A hibaikat termeszetesen eszreveszem, nem tokeletesek ezek se.
(ceges macbookpro 5 perc munka utan mar zug mint a fene es throttle-ingol erosen, i9 de minek ugye)

Annyit akartam mondani, hogy regen az alapmodell volt a fullextra ami most a Pro (mivel nem volt tobb modell), ahhoz kepest a jelenlegi Pro sokkal dragabb, mint anno.
Persze nem kell mindenkinek Pro, nekem se kell, ahogy a legujabb se kell, eleg a tavalyi.

(#65) strogov válasza totron (#63) üzenetére


strogov
senior tag

"Ha elszállhat a prémium ár, az lentebb is érezteti a hatását."

Ehhez képest az USD árak eléggé stagnálnak. 2018-as XR 750 USD volt mint legolcsóbb modell, most az iphone 14-nél 800 USD, de az alap modell is 128GB-os lett.
Nem tudom érdekes-e, de az első iphone 500 USD árral jött ki, olyan felszereltséggel, hogy Balmer elröhögte magát egy interjúban. Ez inflációt számolva ma kicsit több mint 700 USD lenne.

Apple Watch SE 2 ugyanakkor jött ki mint az ultra ami a logikád szerint ultra árral fel kellett volna verje az alsó szegmens árát is. Ehhez képest 30 USD-vel olcsóbb lett az SE2 mint az SE.

Nem az árak szálltak el hanem az forint lett kalap szar amit az apple beárazott elég keményen :( Nem szoktak év közben árat emelni, ezért beárazták az egész évet.

(#66) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tovabbra is elhanyagolt temanak latom hogy mennyire egy bullshit clickbait cikk cim ez, de ugy latszik mukodik, 65 komment csak osszejott erre a nonszensz cikkiro alatal vizionalt baromsagra amire semmilyen konkret bizonyitek vagy jel nincs.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#67) totron válasza strogov (#65) üzenetére


totron
addikt

Alsó szegmens = minden más gyártó kínálatára értettem. De értelek.

(#66) GeryFlash, ez csak bemelegítés a vásárlás előtt. ;)

(#68) pusszycat válasza Emericus Max (#57) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet kicsi is, csak akkor kettő kell hozzá. Izé, azt hallottam. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#69) aujjobba válasza totron (#67) üzenetére


aujjobba
addikt

Úgy mondjuk érzékenyítés.

(#70) akaido válasza strogov (#48) üzenetére


akaido
addikt

Nekem már a 71k HUF is sokk_olóan hat egy telefonért. Ezért -is- vettem 45-ért a mostanit.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#71) pusszycat válasza akaido (#70) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Látjuk, h te bringára költöd inkább. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#72) aprokaroka87 válasza pusszycat (#71) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biciklivel könnyen utol lehet érni egy macskát..

(#73) zsolidodd válasza Zanik (#55) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Érdekes a logikád. Nem mindegy, hogy egy kifizetett telefont, vagy egy részletre vásárolt telefont török össze? Ha erőn felül vásároltad, akkor mindenhogy gáz, ha részlet, ha nem.
Nekem az a saját szabályom, hogy olyan műszaki cikket nem veszek, amit nem tudok bármikor pótolni.

(#74) zsolidodd válasza totron (#63) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Ha csak azért vállal valaki drágább előfizetést, amire amúgy nincs szüksége, az nem éri meg. Én pl. direkt alacsonyabb csomagra vállaltam hűséget, hogy ha kell, akkor felfelé tudjak váltani.

(#75) pusszycat válasza aprokaroka87 (#72) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltál már? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#76) akaido válasza pusszycat (#71) üzenetére


akaido
addikt

2002 óta ugyanazzal a TREK vázzal tekerek.(Nyilván szinte az összes többi cumó már cserélődött)
A telefonjaimnál ellenben sok változatosság volt, pláne a korom miatt is(61 leszek májusban), de iPhone-ra valahogy sosem tellett, különös tekintettel a mostani időszakra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#77) pusszycat válasza akaido (#76) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az iPhone-t nem szeretem, idegesít a hype ami körülveszi meg h sokan csak azért veszik, h villogjanak vele. Bringát, hát 3 évente leviszem a pincébe, veszek másikat. Most egy elektromosra fáj a fogam. Bírom hajtani a mostanit is, de érdekesnek találom, meg mindent szeretek amibe akku van.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#78) Zanik válasza zsolidodd (#73) üzenetére


Zanik
addikt

Nem ugyanaz. Ha így összetöröm és mondjuk nem éri meg megjavítani, akkor eladom alkatrésznek és kész. Nincs több teendőm. Nincs törlesztő, nincs végtörlesztés, nincs semmilyen további tennivalóm mondjuk a hitelintézet felé.
A szabályod amúgy jó. Én is így gondolkodom. Mégse veszek hitelre dolgokat. Mert szerencsére nem szorulok rá. Ha holnap összetörik/ellopják, veszek másikat. De nekem többet ér, hogy nem kell vesződni hitelszerződéssel, munkáltatói igazolással, törlesztővel, bármivel. Kifizetem, hazaviszem, használom, és jobb esetben nincs több kapcsolatom az adott bolttal, pláne egy hitelintézettel.
Az meg más kérdés hogy alig látok valódi 0% THM-es áruhitelt.
De ha még lenne is, de nem szorulok rá, minek vegyem igénybe?
pár cikk:
[link] [link]

Jah, és ezzel nem azt mondom hogy a hitel rossz, vagy ördögtől való. Csak el kell dönteni mikor érdemes, illetve szükséges hitelre vásárolni, és mikor teljesen felesleges. Nekem a legtöbb kütyüre az. Azért mondjuk lakást és autót én se zsebből veszek.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#79) zsolidodd válasza Zanik (#78) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Én a szolgáltatónál részletre vásárolt készülékre gondoltam, az ugyanannyi ügyintézés, mint kifizetni egy összegben. Áruhitelt biztosan nem vennék fel, annyit nem vacakolnék, inkább kifizetném.

(#80) Fritz Teufel válasza pusszycat (#68) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én ezt nem értem. Kifejtenéd bővebben? :B ;] :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#81) Scalpel válasza Fritz Teufel (#80) üzenetére


Scalpel
senior tag

A tied már csak akkuval működik? ;]

(#82) Fritz Teufel válasza Scalpel (#81) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Na és?? pusszycatnak így is tetszenék :DDD :DDD :DDD :C "mindent szeretek amibe akku van"

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#83) Chibass válasza SkyLine3000 (#14) üzenetére


Chibass
tag

Ez csak azért nem igaz, mert az autók árai is az egekben. Kollégám 4 éves kis Yarist 4,5 misiért passzolt el, igaz nagyon jó állapotban volt és kevés km-rel.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#84) ddaydome


ddaydome
senior tag

Engem màr nem is érdekel, ha egymillió. Majd akkor hoz làzba, ha 3 millió ft. Vagy egy új Mazda àra...... Ne olcsóskodjunk màr...... :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#85) Szakiii válasza gattolino (#46) üzenetére


Szakiii
addikt

Akkor ez így jó, hogy van rá opció, én tuti nem venném részletben. :D Nem vagyunk egyformák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.