Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, kicsit másabb témájú kérdés, a Ruckus mint cég valakinek mond valamit a hálózatokban? Egy szállodának a komplett hálózatát akarják kivitelezni és ezt a céget választották, mennyire ajánlott megbízható?

(#8602) crok válasza kmisi99 (#8601) üzenetére


crok
nagyúr

Volt pár ügyfelem akik Cisco-ról váltottak Ruckus-ra mint márkára. Eszméletlen jók az eszközeik / megoldásaik. Bár nem tudok róla hogy kivitelezést vállalnának (egy amerikai cég egyébként).

(#8603) Galopp válasza seger (#8599) üzenetére


Galopp
tag

És eza lehetőség?

(#8604) seger válasza krealon (#8600) üzenetére


seger
addikt

Valami még hiányzik. Ha csak ezt beírom, nem megfelelő

(#8605) zone


zone
őstag

Fejlesztők szeretnének adatbázis replikációt tesztelni egy csak IPv4 és egy csak IPv6 laptop között. A jelenlegi teszt router kezeli mindkét IP verziót külön-külön, de nem tud köztük fordítani. Már kaptam tippet, hogy egy olcsó használt Cisco 2611 vagy 2621xm képes lenne rá, de kisebb eszközt szeretnének. Van valakinek ötlete?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#8606) bambano válasza zone (#8605) üzenetére


bambano
titán

kizárt, hogy egy router képes legyen fordítani a két gép között.
kizárólag alkalmazásszintű proxyval lehet ezt megcsinálni.

vagy valamelyik gépre rakni kell a másik hálózatából is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8607) zone válasza bambano (#8606) üzenetére


zone
őstag

A NAT64 nem erre való? [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#8608) bambano válasza zone (#8607) üzenetére


bambano
titán

de, nat64 is jó lehet erre. (szigorúan véve az ipv4 header leszedése és ipv6 header rápakolása az nem l3 funkció, hanem l4 vagy magasabb...)

kérdés, az a cisco router, amit ajánlottak neked, tudja-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8609) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

Mastermarkot és Jerry-t már elég rendesen boldogítottam az otthoni hálózatos topicban (ezúton is köszönöm a türelmüket és a nagyon hasznos információikat), de úgy érzem, a kérdésem már nem igazán oda való.

A helyzet az, hogy van egy Asus RT-N18 router, és azt kellene megoldani, hogy egyetlen Ethernet LAN-portján egy olyan hálózat jöjjön létre, ami nem fér hozzá sem a többi LAN-porthoz, sem a wifihez, tehát tulajdonképpen egy vezetékes vendéghálózat kellene.
A porthoz egyébként egy TP-Link EAP110 Outdoor AP csatlakozna, és ehhez kapcsolódna az a felhasználó, akit távol kellene tartani a saját hálózatomtól. Ha az segít, ide egy kültéri routert is tehetek.

Magán az N18-ason HGG FW megy, így elérhetőek a vconfig, ipconfig, roboconfig, iptables, ebtables, stb. parancsok -- de végső esetben Tomatot is tehetek rá.

A nagy kérdés tehát az, hogy ezt hogyan tudnám felkonfigurálni...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8610) bambano válasza MaCS_70 (#8609) üzenetére


bambano
titán

az ehhez hasonló routerekben eddig mindig azt láttam, hogy a processzor 1 vagy 2 ethernet csatolóval rendelkezik, a többit switchen keresztül oldják meg.

tehát valószínűleg az lesz a megoldás, hogy eredetileg van benne két vlan, amiből az egyik a wan, a másik a lan, ez trönkölve megy a prociba, és a switch konfigja úgy van beállítva, hogy a megfelelő csatlakozókra a megfelelő vlan-t tegye.

ehhez kell hozzáadnod egy harmadik vlan-t, és az egyik switchportot beállítani, hogy access módban azon legyen az a vlan, a bejövő csomagokat tagelje be, a kimenőkből szedje ki a vlan taget. ugyanezt a vlant a trökön keresztül be kell vinni a prociba.

ha ezt így összeraktad, akkor az oprendszer felől nézve lesz egy újabb csatolód, aminek lehet külön ip címet adni, és be kell állítani a tűzfalon, hogy ne lássák egymást.

szerintem az m33g jobb cucc :) és wifi kártya is fér bele...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8611) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom jó topicba írok -e, de a következő problémám van:

Van egy nemzetközi weboldal, ami valamiért kitiltott, viszont használni szeretném.
Nem tudom, hogy mi alapján tiltott le, de nem IP-cím alapján az biztos. IP-címet váltottam, ugyanúgy rossz.
Mik alapján tilthat még ki egy weboldal?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8612) korcsi válasza #97950976 (#8611) üzenetére


korcsi
veterán

Sütik törlését vagy másik böngészőt próbáltál?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8613) MaCS_70 válasza bambano (#8610) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy a Mikrotik minden szempontból jobb eszköz, egy pillanatra sem kétséges számomra. Egy baja van: pénzt kérnek érte. Én meg történetesen szívességből csinálom az egészet, és 50e Ft árán (ha a meglevő routert használom AP-ként, egyébként a 25e forintos LTE-adapter fáj a legjobban) azért nem akarok jó fej lenni.

Viszont úgy gondolkodom, és ezért is nem engedem el ezt a témát (hiszen mondhatnék egyszerűen nemet: bocs, de nem tudom megoldani, vegyél mobilnetet...), hogy szeretném megérteni, elsajátítani a dolog működését.
Ha már az IOS-t megtanultam (legalábbis ennyire), akkor a (számomra) sokkal hasznosabb linuxos hálózatkezelés se okozzon már gondot!

Az a gondom, hogy nem áll össze nálam a rendszere, a nevezéktana, a parancsalkalmazása ennek a linuxos rendszernek. Sok tucatnyi beállításlistát próbáltam már visszafejteni a netről, de nagy örömömre pár kommenttel később szinte mindegyikről az derül ki, hogy nem működik, de helyes megoldás nem szokott lenni.

A routerem minden bizonnyal alkalmas a feladatra,ezt legalábbis számos helyen megerősítették). Szeretném ezt kihasználni és megtanulni!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8614) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#8613) üzenetére


MaCS_70
félisten

Folyt:

A VLAN-kiosztásom egyébként így néz ki, és már eleve ezt sem értem (mondjuk a VLAN1 kivételével):

VLANs: BCM5301x enabled mac_check mac_hash
1: vlan1: 1 2 3 4 8t
56: vlan56: 8t
57: vlan57: 0 2t 5
58: vlan58: 0 1t 3 7
59: vlan59: 3t 4
60: vlan60: 8u
61: vlan61: 0t 1t 3t 5t 7 8t
62: vlan62: 0t 3t 4 5 7t

Mire kellenek ezek az érdekes kombinációk, és miért pont ezek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8615) bambano válasza MaCS_70 (#8614) üzenetére


bambano
titán

az a switch táblázat azt mondja meg, hogy melyik switch portra melyik vlan forgalmát kell kiküldeni, plusz azt, hogy tagelve vagy nem tagelve.

lehet, hogy tévedek, de az a konfig rossz. például a 4-es portra untagged 1,59,62-es vlanok is kimennek, ami nem tűnik jónak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8616) MaCS_70 válasza bambano (#8615) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, hogy mit jelent, azt tudom -- csak azt nem értem, hogy az az egyes sorok (VLAN-ok) mégis mire jók... :F

Ez egyébként az érintetlen, gyári értékű beállítás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8617) bambano válasza MaCS_70 (#8616) üzenetére


bambano
titán

"csak azt nem értem, hogy az az egyes sorok (VLAN-ok) mégis mire jók...": ezt neked kell meghatározni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8618) #97950976 válasza korcsi (#8612) üzenetére


#97950976
törölt tag

Igen, mindent töröltem, Chrome-ot használok.
Annyit próbáltam még meg, hogy a Chrome-ot újratelepítettem, de úgy hogy még a mappáját is töröltem.
Bár a registry adatbázisból nem töröltem, nem tudom ez lényeges -e.

(#8619) MasterMark válasza MaCS_70 (#8613) üzenetére


MasterMark
titán

Abban a TPlink ap-ban biztosan nincs ap isolation, vagy valami tűzfal beállítás?

[link] Ott van SSID isolation, guest access control stb.

Biztos jól megnézted? Szerintem ezt még mindig ott kéne megoldani...

A VLAN és a hálózati szeparáció nem indokolt jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8620) MaCS_70 válasza bambano (#8617) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ezeket a sorokat a "gyár" határozta meg!

Vagy úgy kell felfogni, hogy adtak pár tipikusnak tartott mintabeállítást, amit fel tudok használni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8621) MaCS_70 válasza MasterMark (#8619) üzenetére


MaCS_70
félisten

SSID Isolation van -- de az nem csak arra szolgál, hogy az AP wifis oldalán különítse el a klienseket? Át tud "nyúlni" a túloldalra, tehát a switchig is?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8622) bambano válasza MaCS_70 (#8620) üzenetére


bambano
titán

valamit tölteni kell a switch chipbe, hát csináltak egy konfigot.
azért rak az ember custom firmware-t a routerére, hogy át tudja állítani, ha nem tetszik.

a másik hsz-edre: nem tudom, ez a firmware mit csinál ssid szeparálás címszó alatt, de valószínűleg ugyanolyan virtual ap-t, mint a többi más cucc. a mikrotiknél a hardver betagelni a forgalmat, ami a virtual apról jön, így egyszerű szeparálni a forgalmakat.

(asus routerem nem volt az utóbbi 10+ évben, tplinket hajtottam openwrt-vel, azt kicsit ismerem, meg mikrotiket.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8623) MaCS_70 válasza bambano (#8622) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk nem is igazán értem, hogy egyes számok mit keresnek a táblázatban.

A hivatalos N18 leosztás:

WAN L1 L2 L3 L4 CPU
0.......1...2... 3...4....5

Tehát a CPU lenne az 5. Ez akár 8 is lehetne, amit alátámaszt a VLAN1, ami ugye 8-ra hivatkozik, márpedig ő csak jobban tudja...

De akkor mire szolgál a többi VLAN-nál az 5 és a 7??? :F

Baromi sokat kerestem ezzel kapcsolatban, de konkrétan semmilyen információt nem találtam. Ezek miatt (is) érzem magam borzasztóan hülyének... :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8624) MasterMark válasza MaCS_70 (#8621) üzenetére


MasterMark
titán

Itt minden csak az AP wifi oldalára vonatkozik. Nem ez lenne a cél???

Ha az van, akkor meg van Acces Control Rule is, és akkor meg is van oldva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8625) MaCS_70 válasza MasterMark (#8624) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Itt minden csak az AP wifi oldalára vonatkozik. Nem ez lenne a cél???"

Az lenne a cél, hogy az AP-ra wifin bejelentkező egyetlen emberke ne lásson át az AP-ot kiszolgáló router többi Ethernet LAN-portjára és wifijére. Lássa a netet, de semmi mást.

Az Acces Control Rule sajnos semmit sem mond nekem... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8626) MasterMark válasza MaCS_70 (#8625) üzenetére


MasterMark
titán

Amit linkeltem az pont ezt csinálja. A rule beállítás is ott van.

Amit leírtál ezzel megoldható. Mi kell még? :DDD

Switch Tax

(#8627) MaCS_70 válasza MasterMark (#8626) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyi, hogy kipróbáljam. :)

Kontrollerrel még sosem játszottam -- annak ugye nem kell üzem közben on-line lennie?

Amúgy felcsillant a remény Mikrotik-oldalon is, ami azért szárazabb, tisztább érzés lenne, és feltétlenül elegánsabb megoldás. Meg férfiasabb is! :) (Az kellene hozzá, hogy ne csak saját LTE-kártyával menjen.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8628) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!
Olyan problémám van, és nem tudok rajonni már órák óta, hogy van a fenti hálózat, de a hostot nem tudom elérni.

Ezért csináltam a vpn t, hogy a hostra rá tudjak RDP zni.
Cloud szervert és más gépeket tudok pingelni, csak a hostot nem. Minden mást elerek.

Jelmagyarazat :
I: internet
R: router
H: Win 10 host
C: ubuntu cloud Server
O: OpenVPN ubuntu Server, virtual NAT ra csatlakozok a 10.8.0.0/24 es hálózatra, majd innen az iptablesnak meg van mondva, hogy a gatewayre tovabbitson. Működik, van rajta net és a cloudom is elerem, mindent elerek, kivéve a hostot. Se ping, se rdp.
G: Win 10 számítógép a hálózatban

A vonalakkal a traceroute ot akartam vazolni, illetve azokat jelöltem be ahol kaptam választ és volt ping reply.

Annyi kiegészítés még, hogy bridged módban kapnak IP t a cloud és az openvpn szerver. Szóval kevés közük van a host géphez.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8629) MasterMark válasza MaCS_70 (#8627) üzenetére


MasterMark
titán

Nem értem a mikrotik problémát se. Ehhez nem kell mikrotik, és az se csak a saját cuccával megy.

Amit akarsz ahhoz nem kell se vlan, se külön háló se semmi, csak egy tűzfal az AP-n, amid van is.

Mit akarsz kirpbóbálni?

ludsimon: A tűzfal fogja, a rajz meg érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8630) ludsimon válasza MasterMark (#8629) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik tuzfal?
1. Dd wrt router
2. Host tuzfal
3. Ubuntu tuzfal

Mar megprobaltam amúgy hogy az összes tuzfalat kikapcsoltam. Host és a router tuzfalat is. Semmi eredmény. Ha a lan on belül vagyok rá tudok rdp zni.

Ha kívül + openvpn el bejövok akkor a host rdpt és pingelni se tudom, minden más jó.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8631) MasterMark válasza ludsimon (#8630) üzenetére


MasterMark
titán

Melyik IP-vel próbálod?
Amúgy használj inkább routing-ot, ne NAT-olj feleslegesen.

Switch Tax

(#8632) ludsimon válasza MasterMark (#8631) üzenetére


ludsimon
veterán

10.8.0.2 t oszt a NAT.
Routingot hogy állítsam be?
OpenVPN tudtommal csak úgy működik ha tun0 ba virtual NAT ot hozok létre.

Van erről a bridged modrol leírásod?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8633) MaCS_70 válasza MasterMark (#8629) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik-ügyben van még egy tényező:

Mivel a meglevő Asus routereimmel ha belegebedek sem tudok 20-22 Mbps mobilnet-sebesség fölé menni, megpróbálkozom egy másik hardverrel -- tehát valamit a jelek szerint vennem kell.

Egy D-Link router beszerzés alatt áll, holnap beüzemelem. Ebben az lenne az okosság, hogy modemként tudná ellátni nettel a meglevő routeremet, és akkor mehet az Általad javasolt megoldás.
Ez 30e Ft-ba kerülne.

A Mikrotik viszont, ha tényleg megy USB-stickkel normális sebességen, akkor még olcsóbb is, és szerintem elegánsabb megoldás már a routeren belül megoldani az izolációkat.

Áldozni tehát mindkét megoldásra kell -- ezért aztán akkor lennék boldog, ha valahogy megtáltosodna az Asus a mobilnettel, és a meglevő eszközökkel, ingyen tudnám beállítani a Te megoldásodat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8634) MasterMark válasza MaCS_70 (#8633) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell semmire áldozni, azt mondtad a tplink az már megvan, nem? Azon beállítod a guest networkot és kész.

Switch Tax

(#8635) MaCS_70 válasza MasterMark (#8634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, kb. 20 Mbps sebességgel.

Úgyhogy fel is akarom gyorsítani, amire eleve áldoznom kell. Akkor meg már jól hangzik a Mikrotik.

Két cél van: a normális sebesség és a vendéghálózat.

Te melyik lehetőséget választanád:

1.
Mikrotik RBM33G router (benne az izoláció)
A meglevő Asus router átlényegül AP-tá
A kültéri AP unalmasan teszi a dolgát
Bekerülési költség kb. 20e Ft

2.
D-Link router modemként üzemeltetve
A meglevő Asus router a router
A kültéri AP intézi az elkülönítést
Bekerülési költség: 30e Ft.

A 4G stick adott.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8636) ludsimon


ludsimon
veterán

Hmmmm, van tun helyett tap mode.
Ez elkerulte a figyelmem eddig.
Lesz ma is mivel játszani akkor.
[link]

undefined

(#8637) ludsimon válasza ludsimon (#8636) üzenetére


ludsimon
veterán

Kevesebb szopás volt mint gondoltam. fél óra alatt bekonfigoltam. :D

undefined

(#8638) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
100as digi előfizetésemet szeretné a szolgáltató 1Gigásra bővíteni hálózatfejlesztés címszóval, ami azzal jár, hogy optikára cseréli a végponti cat5e kábelemet.
Nekem ezzel csupán annyi a bajom, hogy egy huawei isten tudja milyen sfp átalakítót is le akar rakni, amit bizonyos okokból én kizáró tényezőként tekintek.
Az lenne a kérdésem, hogy a szolgáltató váltáson kívül milyen alternatívák lehetnek? Elsősorban nyilván azokhoz azól a kérdés, akik hasonlóan jártak.

[ Szerkesztve ]

(#8639) seger válasza brickm (#8638) üzenetére


seger
addikt

Optikát nyilván át kell alakítani... más megoldás nincs!
Mi az ok, amiért nem engedet?
Ha meg szabad kérdezni

(#8640) brickm válasza seger (#8639) üzenetére


brickm
őstag

Nem az optikával van bajom. Hanem a huawei routerrel. Azt nem fogják ide betenni a házba. Ennek az egyik oka, hogy volt huawei eszközöm ami filrmware szinten beszélgetett kéretlenül kínával. Másrészt a munkám home office hozománya, a kifejezetten érzékeny adatok..és itt lép be az elöző tapasztalatom, ami miatt nem lesz kémbotrányba keveredett cég eszköze itthon.
A digis topikban láttam, hogy saját sfp eszközt nem engedélyeznek. Ezért írtam ide.

(#8641) crok válasza brickm (#8640) üzenetére


crok
nagyúr

Az egy GPON vegpont lenne ami egyben wifi router is. Ha nem akarod a marka miatt akkor nem lesz megoldhato mert a sajatjukat engedik hasznalni csak, azzal lett kitesztelve. Ez az o oldaluk, az meg s tied. Szerintem a szerzodesbontas lesz a jarhato ut, mert a "fejlesztes" miatt a vegpontod meg fog szunni.

(#8642) bambano válasza brickm (#8638) üzenetére


bambano
titán

a szolgáltató váltáson kívül a szolgáltató váltás a lehetőséged, de ezt a digi topicban párszázszor már kibeszélték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8643) MaCS_70 válasza bambano (#8642) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon eszement gondolatmenet az, hogy lehet, hogy a közeljövőben éppen a Huawei lesz a megbízható márka? Csak mert most mindenki az ő eszközeiket vizslatja, annyira szem előtt vannak, hogy fokozottan tisztának kell bizonyulniuk.

Egyébként kifejezetten ezzel foglalkozó, állambiztonságnak dolgozó ismerősöm mondta még a botrány első hulláma idején, hogy ők a Huawei eszközökben speciel kevesebb furcsaságot találtak, mint pár fedhetetlennek tartott márka egyes termékeinél...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8644) Gubek-Einste válasza brickm (#8640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt tudod, hogy hálózat más részein milyen gyártótól származó eszközök vannak használatban jelenleg is? Mi van ha most is Huawei eszközök vannak használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8645) MasterMark válasza brickm (#8638) üzenetére


MasterMark
titán

ONT-t bridge módra kérd, a wifi antennát meg kösd ki. Én ezt fogom csinálni majd.

Switch Tax

(#8646) bambano válasza Gubek-Einste (#8644) üzenetére


bambano
titán

a hálózat távoli pontján levő eszköz nem képes a lakásomban kémkedni.
abban teljesen igaza van a kollégának, hogy jelentős kockázatnak értékeli a huawei lomját.
a kérdés az, ő hogyan oldja meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8647) bambano válasza MaCS_70 (#8643) üzenetére


bambano
titán

"Nagyon eszement gondolatmenet az": igen, az.

mondok egy ötletet: 5g torony nem kémkedik, nem küld ki a gerinchálózati linkjén adatokat, nem csinál semmit. jól megvizsgálják, azt mondják rá, hogy tiszta. de van benne egy sorozat imei eltárolva, ha azok a mobilok feljelentkeznek a toronyba, akkor nyit nekik egy admin konzolt. usákiába legálisan bejutott kici ócó kínai kémkedős szakmunkás képes kémkedni vele.

"Egyébként kifejezetten ezzel foglalkozó, állambiztonságnak dolgozó ismerősöm mondta még a botrány első hulláma idején, hogy ők a Huawei eszközökben speciel kevesebb furcsaságot találtak, mint pár fedhetetlennek tartott márka egyes termékeinél...": lehet, de az, hogy más sárosabb, nem tisztázza a huaweit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8648) #42556672 válasza bambano (#8647) üzenetére


#42556672
törölt tag

Meglepne ha a szolgáltató nem figyelné folyamatosan a hálózati forgalmat és nem venné észre ha furcsa kommunikációt látna. Amúgy szerintem mindenben van hátsó ajtó a kérdés csak, hogy az oroszok a kínaiak vagy az amerikaiak telepítették. ;-)

-szerintem!-

(#8649) bambano válasza #42556672 (#8648) üzenetére


bambano
titán

de a szolgáltatónak csak azt a forgalmat van esélye elkapni, ami kimegy a mobil toronyból, mert ami a tornyon belül zajlik, azt a toronyba rakott szoftverrel el lehet rejteni.

"Amúgy szerintem mindenben van hátsó ajtó a kérdés csak, hogy az oroszok a kínaiak vagy az amerikaiak telepítették.": a duna plázán se egy ajtó van, hanem több :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8650) MaCS_70 válasza bambano (#8647) üzenetére


MaCS_70
félisten

lehet, de az, hogy más sárosabb, nem tisztázza a huaweit.

Persze, semmiképpen.
De nem is hangzott el semmi konkrétum -- nyilván nem is mondhatott semmit és azt sem tudhatom, hogy milyen lehetőségeik voltak a vizsgálódásra...
Csak elgondolkodtató és nem túl szívderítő információmorzsa.

Nekem valahogy automatikusan a Juniper hátsó kapuja ugrik be. Azelőtt mindenhol azt hallottam, hogy ők a hálózati eszközök csúcsa, a megkérdőjelezhetetlen minőség... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.