Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) 4Grider válasza p5quser (#9800) üzenetére


4Grider
nagyúr

A remote gw ip-nek publikus ip címnek kell lennie.
A remote network ip meg gondolom 192.168.42.1

(#9802) p5quser válasza 4Grider (#9801) üzenetére


p5quser
tag

Az otthoni ip-m ugyan publikus, de nem fix. Ezért fut a home routeren a ddns szolgáltatás. Mivel változik az ip, gyanítom nem írhatom be fixen az aktuálisat.
A 192.168.42.1 pedig gyanítom a vpn server átjárója, ha ahhoz kapcsolódik először a tracert alapján.
De megnézem az ajánlott beállításaiddal is.
Köszi!

(#9803) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Új kérdés:
Egy wifi routerre szeretnék csatlakoztatni wifin laptopokat, tableteket, mobiltelefonokat. (1-2 tucatot) Nem lesz internet a router wan portján, csak egy mobiltelefonról osztanék rá mobilnetet. Hogy tudom ezt megtenni?

Ha a mobiltel wifi hotspotját használnám, akkor a tel nem tud csatlakozni a wifi routerre, önmaga meg csak nagyon kevés (és közeli) eszközt tudna ellátni (vezetékes gépeket is kizárná).
Ha mobilnetet biztosító telefonra proxyt telepítek az jó lenne valahogy? Ekkor hogy érem el hogy a telefon wifire is és mobilnetre IS csatlakozzon, de ne váltson router módba. (Android telefon)

(#9804) Gubek-Einste válasza Doky586 (#9803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9805) Doky586 válasza Gubek-Einste (#9804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TL-1043ND + ddwrt

(#9806) SP4C3 válasza Doky586 (#9803) üzenetére


SP4C3
veterán

Hasamra csapok és router WDS tel meg HotSpot?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9807) Gubek-Einste válasza Doky586 (#9805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB porton összekötés mint megoldás nem játszik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9808) Doky586 válasza SP4C3 (#9806) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont az lenne a lényeg hogy ne a telefon kezelje a tucatnyi kliest amik amúgyis egymás közt akarnak kommunikálni és a forgalom 1%-a menne csak a telefon és ezzel az internet felé...
A telefon router funkciója ekkora forgalmat (ennyi klienst) nem tud(na) lekezelni, erre van a router.

(#9809) Doky586 válasza Gubek-Einste (#9807) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt gondolom arra célzol hogy ezen telefont wan oldalon mint modemet használjam. Ezt még nem vizsgáltam, de se a kábeles kapcsolatnak nem örülnék, se annak hogy ezen telefon ne lehessen része a lan-nak és csak dedikált net megosztó funkciója legyen.

(#9810) SP4C3 válasza Doky586 (#9809) üzenetére


SP4C3
veterán

Kicsit sokat akarsz nem?
Nem sértésként, de ilyen lehetetlen kívánságokat...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9811) Doky586 válasza SP4C3 (#9810) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi ebben a "lehetetlen"..?

Pont Te említetted a "HotSpot" funkciót. Csak az kellene hogy közben NE osszon DHCP-t, és tudjon egy AP-ra csatlakozni (mobilnet mellett). Tehát csak kevesebb kell mint amit tud. Na majd átmegyek valamelyik mobilos/androidos topikba, talán ott jobban tudják. Kösz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#9812) mtz81 válasza Doky586 (#9805) üzenetére


mtz81
tag

A dd-wrt wiki-n van leírás hogyan tudod repeater bridge-nek konfigurálni.
[link]

(#9813) krealon válasza Doky586 (#9805) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha a WAN oldal kepes wifi klienskent mukodni, akkor elvileg megfelelo az eszkozpark.

OpenWRT alatt megoldhato lenne, de a sok kliens miatt vallalhatatlanul lassu lenne.

OpenWRT-ben lehetseges virtualis wifi interface-szel klienskent csatlakozni, mikozben egy
masik virtualis wifi csatolon Access Point-kent mukodni. Persze mivel csak 1 radios egyseg van a TL-WR1043N(D) -ben, kotelezoen azonos csatornan kellene uzemelniuk, ami sok kellemetlen mellekhatassal jarhat.

DD-WRT-hez nem nyultam, miota kiderult, hogy a firmware-be van egetve 2 kitorolhetetlen tuzfal szabaly, ami hatsokapukent szolgal. Innentol kezdve a DD-WRT nalam elvesztette minden hitelet.

(#9814) Doky586 válasza krealon (#9813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

& (#9812) mtz81

Köszönöm mindkettőtöknek az infót. Lényegében ugyanarról beszéltek.
Kipróbáltam, elvileg működik is de amire használni akarom pont nem jó.
Sajnos a repeater bridge mód csak az elsődleges ssid módnak adható be, de amíg nem csatlakozom (egy külön vezetékes PC segítségével) a telefonra, addig se az elsődleges se a másodlagos ssid nem működik (radio off). (nyilván mivel nem tudja csatlakozásig milyen frekit kéne repetelnie)

Így arra amire nekem kell, nem megfelelő. (hogy kiránduláson, kitelepülésen a semmi közepén ad-hoc jelleggel előkapon az autó csomagtartójából és oszton a wifit lan-nak és esetleg internetnek. Ha nincs telefon nem megy, ha nincs kábeles PC (pl laptop) nem megy (nem tudom beállítani). Ez így nem jó. (De majd még teszek egy kisérletet később vele)

De találtam a fiókban egy ősrégi dlink DIR-655 routert (gyári firm) ami meg tud osztani 3G mobilnetet usb-stick-ről. Lehet majd ezzel próbálkozom. Vagy két két routert használok, egyik wifi megosztásra, másik csak a telefonhoz AP-client módban, így független, csak több utp kábel kell. :)

Mégegyszer kösz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#9815) Ripper17 válasza Doky586 (#9814) üzenetére


Ripper17
tag

Miért nem veszel egy mobilnetes wifi hotspotot? De komolyan, már 15ezerért is kapsz olyat (pl. Huawei E5576-320) ami - ha jól értem az igényeid - teljesen prímán tudja azt stabilan és gyorsan, amit keresel.

(#9816) tjsz válasza krealon (#9813) üzenetére


tjsz
senior tag

Erről a kitöröhetetlen tűzfal szabályokról hol olvastál? Ez nemcsak a régi verziókra volt érvényes?

(#9817) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek melyik a legjobb os router firmware? Ahogy nézem most ami aktív az az OpenWRT, Gargoyle, FreshTomato, AsusWRT-Merlin, DD-WRT. Az utolsó elég fura, hogy csak béta van stable nélkül. Arra gondoltam, hogy először firmwaret választok, és csak utána routert, mert nem minden chipsetet támogatnak ezek a firmware-ek.

Buliban hasznos! =]

(#9818) bambano válasza inf3rno (#9817) üzenetére


bambano
titán

debian/x86.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9819) mtz81 válasza inf3rno (#9817) üzenetére


mtz81
tag

Attól függ mire szeretnéd használni. Mennyit szánnál rá?

[ Szerkesztve ]

(#9820) SP4C3 válasza inf3rno (#9817) üzenetére


SP4C3
veterán

RouterOS, DD-WRT fut 2 helyen wireless link, egyik már több mint egy éve. pfsense is nagyon ottvan, az debian...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9821) bambano válasza SP4C3 (#9820) üzenetére


bambano
titán

ja, a pfsense annyira debian, hogy freebsd...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9822) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
van egy TP-Link SG108E Switch-em és minden átmegy rajta kivéve a DLNA forgalom. Ha arra dugom a TV-t, médialejátszók akkor nem látják a media szervert de net (pl. Youtube) van rajtuk. Ha másra kerülnek akkor megy minden.
MIt lehet ezzel kezdeni?

plata o plomo

(#9823) inf3rno válasza mtz81 (#9819) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gyakorolni akarok hálózatos dolgokat, biztonságot, ilyesmik, szóval jó lenne, ha be tudnék állítani egy csomó mindent rajta, nem csak alap dolgokat. Ezen felül lenne egy DNS proxy rajta, VPN szerver (wireguard), valszeg QoS, amit még komolyabban használnék. Torrent nem muszáj, sőt talán jobb is lenne inkább a szerveren csinálni. Ha lehet megosztanám a hálózaton az USBs nyomtatót. Wifi terén n kell, ac nem kötelező, de jó lenne, ax biztosan nem kell még. 2 gigabites port elég egyelőre, később valszeg úgyis külön 10g-s hálózat lesz a két vezetékes gép között, csak az nem fért bele a mostani keretbe. Esetleg még szóba jöhet, hogy egy harmadik portra egy AP-t teszek, hogy a földszinten is erősebb legyen a wifi. Nagyjából ennyi. Olyan 30-50 közötti összeget szánok rá. Az 50-et csak akkor tenném bele, ha valami látványos különbség lenne a 30 vagy 40 pénzbe kerülő routerek és a között.

Nem nagyon jött át, hogy mi a különbség az említett firmwarek között. Nagyjából nekem úgy tűnik, hogy mindegyik ugyanazt csinálja, csak egyik többféle chipsetet támogat, másik meg csak egyfélét, pl Tomato -> Broadcom. Gondolom ezek alapján a GUI kényelmessége, vagy tudomisén mi dönt arról, hogy melyiket válasszam. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9824) inf3rno válasza SP4C3 (#9820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A pfsense az FreeBSD. Néztem azt is, de annyira azért nem akarok DIY lenni, meg külön virtuális gépet sem akarok neki a szerveremre. Igazából azért sem jöhet szóba, mert a routeren keresztül akarom ébreszteni a szervert, ha elment az áram és utána visszajött.

Aztán lehet, hogy félreértem, de az jött le, hogy a pfsense az ilyen szerver vagy pc jellegű gépekre lett kitalálva, ezek a firmwarek meg ki tudják használni a feladat specifikus hardvert, ami a routerben van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9825) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na olvasgattam, kiderült közben, hogy ez a Gargoyle csak az OpenWRT-hez egy lehetséges GUI, szóval az kihúzva a firmware listáról. Nyilván ha OpenWRT lesz a befutó, akkor kipróbálom hozzá.

Buliban hasznos! =]

(#9826) SP4C3 válasza inf3rno (#9824) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha csak arra kell hogy egy servert ébresztgess, akkor miért nem állítod be a servert úgy, hogy amint visszajött az áram induljon. Nekem úgy áll, biosban van rá opcio.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9827) SP4C3 válasza bambano (#9821) üzenetére


SP4C3
veterán

Rosszul emlekeztem, sorry, nem kell megkövezni, inkább akasztást kérnék..

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9828) inf3rno válasza SP4C3 (#9826) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na majd ránézek, hátha ez is tudja. Igazából még ha tudja is, akkor sem akarom, hogy a szerveren legyen a VPN szerver.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9829) SP4C3 válasza inf3rno (#9828) üzenetére


SP4C3
veterán

Hogy jön ehhez VPN?
Ez egy egyszerű beállítás, általában 3 opció.
Ha elment az áram és visszajött, akkor:
1) OFF
2) ON
3) Last state (utolsó állapot)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#9830) inf3rno válasza SP4C3 (#9829) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy, hogy titkosítva van a root, és ha a szerverre tenném a VPN-t, akkor nyitnom kéne még egy portot a routeren SSH-nak, hogy beüssem a jelszót. Ha a routeren van a VPN, akkor meg nem kell plusz egy portot nyitnom a net felé, hanem megoldom a helyi hálón. Ezen felül ha valami gond van a szerverrel, akkor az is kiderülne távolról, mert fel tudnék csatlakozni a routeren keresztül a helyi hálóra, és csak a szervert nem látnám ahelyett, hogy nem tudok felcsatlakozni, és tippelhetek, hogy vagy a net szakadt meg, vagy áramszünet van, vagy a szerver rossz.

Nem tudom, hogy hasznos e nekem ez a 3 opció, mert szünetmentesre van kötve. Úgy sejtem, hogy simán újraindulna azzal, hogy van áram, aztán leszívná a maradékot is az aksiról, ha áramszünet lenne. Aztán persze lehet, hogy én vagyok túl pesszimista ezzel kapcsolatban. Majd ránézek. Amúgy ez egy workstation lap, c236-os, nem szerver lap. Hiányoznak róla dolgok, pl headless sem tudom járatni monitor vagy HDMI dongle nélkül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9831) rekop válasza inf3rno (#9823) üzenetére


rekop
senior tag

Én ránéznék az Edgerouterekre is, ott a firmware debian stretch alapú. Van gui, illetve van cli is amivel gyakorlatilag egy debian shellt kapsz. Egy ER-X nagyjából ~18k, igaz kell mellé még egy AP is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9832) inf3rno válasza rekop (#9831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerinted jobb így külön egy csak vezetékes router és mellé egy AP? Nem vagyok ellene az ötletnek, csak nem tudom, hogy van e értelme szétszedni két dobozra, amikor más routerek egyben is tudják ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9833) mtz81 válasza inf3rno (#9823) üzenetére


mtz81
tag

A pfSense jó választás lehet, igazából mindent tud. Azon bármit ki tudsz próbálni. Jó a dokumentáció is.
Eszközt alá egész jó áron lehet szerezni, pl: [link]
A netgate gyárt hozzá vasat. Azok kicsit drágábbak. De, ott fel van tüntetve, hogy milyen vastól mekkora teljesítményt várhatsz el.

[ Szerkesztve ]

(#9834) inf3rno válasza mtz81 (#9833) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem az érdekel, hogy vesztek e vele valamit. Amennyire én tudom ezekben a routerekben van valami dedikált hardver, amivel gyorsabb ez az egész hálózatos csomagkezelős téma. De ennél mélyebben nem merültem bele. Most akkor egy mini pc pfsense-el ugyanazt tudja hozni, mint egy dedikált eszköz egy openwrt-vel? Én valahogy nehezen hiszem el, de lehet én vagyok hülye a témához. :D Amúgy a pfsense tetszene, szeretem a FreeBSD-t, csak vannak ezek az aggályaim. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9835) mtz81 válasza inf3rno (#9834) üzenetére


mtz81
tag

A dedikált eszközökben jóval alacsonyabb teljesítményű proci van. Általában azokban van hardveres gyorsítás, és csak úgy érik el a nagyobb teljesítményt, viszont az a biztonság rovására megy.
A legtöbb esetben egy soho routert vagy biztonságosra, vagy gyorsra konfigurálsz, a kettő nem megy együtt általában.
Olyan 90e forint környékén vannak azok a soho routerek, ahol mindkettő egyszerre lehetséges.
De tudásban azok is alulmaradnak egy pfSense-hez képest.
Arra kell még figyelni, hogy a proci támogassa az aes-ni -t.

[ Szerkesztve ]

(#9836) rekop válasza inf3rno (#9832) üzenetére


rekop
senior tag

Környezet függő is. Nálam kétszintes ház, szintenként egy diszkrét AP a plafonon. Nagyjából húsz végpont egy rack szekrényben egy külön helységben. Nálam ez volt az ideális megoldás. Illetve egyszer már cseréltem AP-ket N-ről AC-re, router és switch maradt a régi. Ha váltok majd AX-re, ismét csak az AP-k lesznek cserések, többi eszköz marad. Ez is lehet egy szempont. Viszont egy kisebb lakásban akár elég lehet egy aio eszköz is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9837) inf3rno válasza mtz81 (#9835) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, akkor ez lesz, ha tényleg ennyivel jobb. Körülnézek, hátha van valami bővíthető. Hosszú távon beletennék egy 2 portos SFP+ kártyát, aztán optikán 10g-t is kihajtanék belőle, már ha bírja a processzora.

Buliban hasznos! =]

(#9838) inf3rno válasza rekop (#9836) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez elég logikus így. Viszont ha egy AP tud 1Gbps felettit wifin, akkor a gigabites port nem korlátozza le a kommunikációt?

Buliban hasznos! =]

(#9839) bambano válasza inf3rno (#9834) üzenetére


bambano
titán

mihez képest gyorsabb.
valóban van egyes routerekben hálózatkezelés-gyorsító, ami annyit tesz, hogy a sima arm vagy mips magos procikhoz képest gyorsabb.
de egy pc mindig leveri a porba az összes ilyen szappantartót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9840) rekop válasza inf3rno (#9838) üzenetére


rekop
senior tag

802.11ac esetén nem lesz szűk keresztmetszet a gigabites uplink. Ha Wifi 6-os AP-re gondoltál, ott sem feltétlenül. Vannak 802.11ax 2x2 MIMO access pointok, gigabites ethernettel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9841) vatomi


vatomi
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Huawei B535-232 LTE routert ami ha jól sejtem, nem tud port forwardot vagy én nem értek hozzá (Virtual Server van, azon keresztül nem sikerült de valóban nem értek hozzá). Nem az mindenem a torrent, de néha jól jön. A kérdésem a következő.

A routert nem szeretném cserélni emiatt. A gép, amin fut a torrent kliens fenti routeren keresztül lehet helyi hálózatban mint médiaszerver, miközben egy usb LTE sticken keresztül kapja az internetet így nem kell a port forwarding szolgáltatás?

Egy telekom mobilszámom van 2+ multisimmel, tehát semmilyen plusz költsége nincs, ráadásul nem enné a routeren bejövő internet sebességet.

Köszönöm

VaTom

(#9842) mtz81 válasza vatomi (#9841) üzenetére


mtz81
tag

virtual server = port forward
Amúgy teljesen mindegy, mert a mobilneteken a szolgáltató is nat-ol, így bármilyen portforwardot állítasz, úgysem fog működni.
Közvetlen mobilnetkapcsolattal sem fog menni a torrent aktív módban a szolgáltatói nat miatt.
Mobilneten keresztül be kell érni passzív móddal.

(#9843) vatomi


vatomi
aktív tag

Oké, köszönöm. Elengedem akkor...

(#9844) inf3rno válasza bambano (#9839) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézegetem őket, de most nem akarok hirtelen százereket elkölteni routerre, switch-re, ap-ra. Sok időm nem is nagyon van már ezen rágódni, mert akadozik a wifi a mostanin, napi szinten újra kell indítanom miatta, úgyhogy most egyelőre az lesz, hogy veszek egy Asust 40 körül, felteszek rá egy AsusWRT Merlint, aztán kész. Majd később, ha lesz rá keret belefolyok ebbe a külön APs pfsenses dologba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#9845) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, lehet a következő kérdésem sokatokat kiakaszt, de nem leheséges LAN kábelt visszalakitani DSL-re? Arról lenne szó, hogy anyósomnak szeretném átvezetni routerre, Wi-Fi-re akarom használni!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9846) MaCS_70 válasza JONAS77 (#9845) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én konkrétan nem értem, hogy mi a kérdés. De még csak nem is sejtem. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9847) JONAS77 válasza MaCS_70 (#9846) üzenetére


JONAS77
aktív tag

a képen levő job oldali LAN kábelt valamilyen átalakitóval DSL-re, ez lenne a kérdés, de lehet van is ilyen kábel, mert ezt keresőbe találtam kapni is, talán ez kell nekem?! Nekem végül is egy átalakitó kellene nem a kábel, mert a LAN kábel be van vezetve.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9848) Doky586 válasza JONAS77 (#9847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érthető mi a problem.
Nincs kettőtök közt 8 eres utp kábel? Annyira megfizethetetlen venni?
100m-ig jó.
4 eres utpn is átmegy 100Mbps...

[ Szerkesztve ]

(#9849) mtz81 válasza JONAS77 (#9847) üzenetére


mtz81
tag

Ehernetet akarsz telefonkábelen átküldeni?
100Mb/s két, a 10Mb/s egy érpáron átmegy.

[ Szerkesztve ]

(#9850) korcsi válasza JONAS77 (#9845) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen távolságot kellene áthidalni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.