Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) bigrock


bigrock
addikt

Hello!
Az alábbi probléma megoldásában kérem a segítségeteket:
Adott 2 db. IP kamera, amiknek a képei Nano M5 5Ghz rádiókon van továbbítva. A távolvégen vagy egy video szerver, ahol a képeket meg kellene jeleníteni.
A két IP cím tartomány teljesen eltérő: a kameráké és rádióké: 10.0.10.x, subnet: 255.255.255.0, gateway: 10.0.10.1
A szerveré: 172.26.0.200, subnet: 255.255.255.128, gateway: 172.26.0.254
Hogyan tudnám összehozni a két hálózatot? Van egy TP-LINK routerem, ahol valahogy port forwardinggal kellene megoldani a routolást, de nem tudom, hogy kezdjek neki. A kameráknak lehet portokat megadni, amire hivatkozhatok a szerveren.
Köszi, előre is!

(#4152) Sytex válasza bigrock (#4151) üzenetére


Sytex
tag

Miért nem teszed őket egy tartományba?

A "video szerver"-nek nem lehet két IPt adni? (Ugyanannak az interfésznek)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#4153) bigrock válasza Sytex (#4152) üzenetére


bigrock
addikt

Nem tehetem egy tartományba az IT policy miatt. Továbbá, nem tudok két külön IP címet adni, mert egy Linux-os cél hardver a rögzítő.

(#4154) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok,

Remélem a megfelelő topikba írok.

Véleményetekre lenne szükségem miszerint adott egy kb 50 gépből álló hálozat, ennek a fele rendelkezik internet eléréssel, másik fele pedig helyi hálozaton van csupán. A vírusírtást NOD látja el, a lanos gépeken ez a szerverről ragyogóan kezelhető, a netesek meg amúgyis frissítgetik magukat. Hosszútávon tervbe van véve majd egy hardveres tűzfal, viszont addigis ideiglensen milyen tűzfalat, vagy megoldást ajánlanátok, ami megfelelő védelmet nyújtana a külső behatolások ellen?

Köszönettel,
X Factor

Make things work

(#4155) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A probléma a következő:

Szeretnék ausztrál ip-cím mögül netezni.
Ausztál lóverseny-közvetítéseket szeretnék nézni élőben az skyracing.com.au oldalon. Ám ez az oldal földrajzilag blokkolt, tehát csak ausztrál ip-címmel lehet nézni. Elérni el tudom a hidemyass vpn szolgáltatón keresztül, csak borzasztó lassú lesz a netem (25M helyett 1M, feltöltés gyakorlatilag 0) így 30mp-et késik a közvetítés és az sok.
Erre szeretnék valami megoldást találni. ha van gyorsabb vpn szolgáltató, akkor azzal vagy vps szerverrel. Erről nemrég hallottam és nagyon szimpatikus. Eszerint egy ausztrál vps szervert bérelnék, ott futtatnám a közvetítést és egy távoli asztali kapcsolattal tudnám itthon is nézni. ha jól tudom....azért gondolom, hogy kell lennie megoldásnak, mert amerikai lóversenyeket is nézek, és onnan gyakorlatilag élőben jön a kép pedig az is messze van.
A megoldás keresése közben (felnyaltam a google-t és kértem az informatikus ismerősök segítségét) találkoztam az "ssl tunneling" nevű fogalommal és a putty nevű programmal is, ám ezekről még annyit sem sikerült kiderítenem, mint a vpn-vps dologról.

Nem vagyok informatikus, úgyhogy előre is sorry, ah hülyeséget mondok, kérdek.

A segítséget előre is köszönöm

Üdv

(#4156) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,

Adott két laptop WIN7 x64, Kábelen routerre dugva mindkettő, velük egy alhálózatban egy WD MY Cloud NAS. Az egyik laptopon simán megjelenik a hálózati kapcsolatok között a NAS, míg a másik laptopon egyáltalán nem. Viszont azon a laptopon amin nem jelenik meg is lehet a NAS könyvtárait hálózati helyként hozzáadni és mountolni. Tehát a hálózaton simán elérhető...csak alapból nem látható :S

Mi lehet a probléma? Hogyan lehetne rábírni ezt a laptopot is, hogy megjelenjen maga a NAS a hálózati helyek között?

Nem szeretném az öszes főkönyvtárát hálózati meghajtóként hozzáadogatni, hanem egyszerűen szeretnék rákattintani a Hálózati adathordozó hivatkozására és ott tallózni a mappák között. (a Másik laptopon pontosan így működik)

(#4157) Gubek-Einste válasza Szaszabond (#4156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs a NAS-hoz valami telepíthető program amellyel megoldható az egyszerű csatlakozás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4158) Szaszabond válasza Gubek-Einste (#4157) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Az a gond, hogy tudok csatlakozni hozzá programmal meg főleg, ugyanazok a beállítások mindkét laptopon (legalábbis vélelmezhetően, mert nyílvánvalóan nem az ha nem úgy viselkedik :D ) és az egyiken megjelenik a másikon meg nem.. de mindkettőről elérhető ha nagyon akarom, csak nem ugy hogy látni a hálózati eszközök között alapból

(#4159) krealon válasza Szaszabond (#4156) üzenetére


krealon
Topikgazda

A Network Discovery be van kapcsolva?

(#4160) Szaszabond válasza krealon (#4159) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igen be :S Sajni nagyon rendben tűnik minden... Na mindegy majd lesz valahogy :(

(#4161) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Adott egy LAN, aminél tradicionális okokból 2 kimenet van.
Az egyik egy TP-Link TL-R600VPN, ez a default gateway (192.168.190.3), a másik egy Sonicwall TZ210 (192.168.190.229), itt csak dedikált IPSec VPN kapcsolatok vannak.
Namost, a TP-Linken megcsináltam az advanced route-okat, hogy mik menjenek a Sonicwall felé.
Ez működik.
Viszont a 16 lehetséges routing szabály kevés, ezért a TP-Link le lett cserélve egy Cisco RV320-asra.
A Cisco-n ugyanazokat az Advanced Routing szabályokat beállítottam, és hozzáadtam még kettőt.

Ezek a szabályok bizonyos partner hálózatok forgalmát a Sonicwall felé irányítják, ott meg ugye maga a sonicwall tolja tovább a megfelelő ipsec csatorna felé.

És ez működik is kb 10-20 másodpercig, majd a kapcsolat megszakad.

Vagyis, pl. RDP-zni szeretnék egy partner egyik szerverére, akkor az RDP szépen felépül, de 10-20 másodperc múlva leszakad.

Ha a TP-Linket visszateszem, tökéletesen működik. (Sonicwall-hoz nem nyúlok.)

Erre valakinek ötlet, esetleg nyomult már valaki RV320-szal?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4162) brazso


brazso
tag

Sziasztok! Adott egy lakásban 2 szoba, amely össze van kötve 15m-es s-video kábellal, valamint 3 db sztereo audio kábellel. Lakásfelújításnál feleslegesen lettek berakva a falba, azóta eljárt felettük az idő. Előbbiben azt hiszem 4 db réz vezeték fut, utóbbiakban pedig összesen 6 (3x2) db réz vezeték. Használható szerintetek valamelyik ethernet hálózati kábelként, vagy teljesen más a vezetékek tulajdonságai?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#4163) club1 válasza brazso (#4162) üzenetére


club1
veterán

Ethernethez csavart rézérpárak kellenek, mivel sokkal érzékenyebb az elektromos/rádiófrekvenciás ricsajra. Standard rézérpárak tehát összeszednek mindenféle vackot, ami a csomagok elvesztésével jár. Azaz standard rézérpáron - ha az adott szakaszon működik is az átvitel - a sok hibajavítás miatt belassul majd leáll az átvitel.

(#4164) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni az otthoni hálózatom átépítésében.

Kábelnett van otthon amin a televízió adás is jön. A jel egy kültéri 75-ohm -os koax kábelen jön be a lakásba, amelynek a hossza kb16méter. Ezután van benne egy osztó egy szűrővel. Az osztó egyik leágazása megy a tv készülékekhez, a másik ága a routerhez. Az osztótól a routerhez menő kábel hossza kb. 5 méter. A routerből a jel kétfele van osztva, az egyik kábel megy a PC-be, a másik kábel meg egy Playstation 3 konzolba. A routertől a PS3-ba menő kábel hossza kb. 15 méter.
A gondom az hogy a Playstation 3 konzolon játék közben nagyon nagy lagom van, pont ezért szeretném a házban lévő kábeleket profíb kábelekre kicserélni, valamint egy stabilabb jól konfigurálható routert venni.

A kérdéseim a következők a kábelezéssel kapcsolatban
Milyen túlajdonságú kábelekre érdemes lecserélnem a kábeleimet?
Koax kábel az osztótól 50ohm vagy 75 ohm-ós kábellel oldjam meg?
Hálózati kábelek cat5 cat6 cat7 ?
Valamint hogy érdemesebb megcsinálni a kábelezést? A PS3 és a bejövő kábel közt van kb. 20 méter távolság. Ebből a húsz méterből melyik kábelen menyen inkább a jel (Koax vagy Hálózati kábel) melyiknek kisseb a vesztesége?
Tehát a routert közvetlenül a bejövő kábelhez tegyem és onnan vigyem tovább a jelet hálózati kábelen (cat5, cat6, cat7) a PS3-hoz? Vagy a másik megoldás hogy bejövő jelet koaxon ( 50ohm 75ohm) elviszem a PS3 hoz, és a ps3 mellé teszem a routert és csak egy rövid (max 1m) hálózati kábellel (cat5, cat6, cat7) csatlakoztatom össze a két készüléket.

Remélem érthetően írtam le hogy mit szeretnék.
Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat

(#4165) Gubek-Einste válasza haarmaan (#4164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Koax-ból 75 ohmos kell, háromszorosan árnyékolt. UTP-ből CAT5E is jó lesz, megy rajta a gigabit is.
Nem érdemes a kábelek hosszán változtatni mert ekkora távolságban ami nálad van nincsen érzékelhető jelveszteség sérülésmentes kábelek esetén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4166) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

tud vki olyan free secure dns szolgáltatást (mint a norton secure dns) ami támogat ipv6-ot is?
comodo opendns norton nem.

(#4167) Gubek-Einste válasza t420s (#4166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Google-nak van IPv6 támogatása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4168) t420s válasza Gubek-Einste (#4167) üzenetére


t420s
aktív tag

belőttem ezt a google dns-t de érdekese eredményei vannak (pedig meg van adva az ipv6 dns is):

http://www.test-ipv6.com/

Test with IPv4 DNS record
ok (0.437s) using ipv4
Test with IPv6 DNS record
Started
Test with Dual Stack DNS record
ok (0.437s) using ipv4
Test for Dual Stack DNS and large packet
ok (0.530s) using ipv4
Test IPv4 without DNS
ok (0.453s) using ipv4
Test IPv6 without DNS
bad (0.016s)
Test IPv6 large packet
bad (0.016s)
Test if your ISP's DNS server uses IPv6
ok (0.452s) using ipv4
Find IPv4 Service Provider
ok (0.499s) using ipv4 ASN 31581
Find IPv6 Service Provider
bad (0.031s)

eszerint nem működik a dns.

(#4169) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket. Van itthon két számítógépem, az egyikkel csak torrenteket töltök le 0/24-ben, a másikra meg felmásolom hálózaton keresztül, amit letöltött. Tehát az egyik csak seed/leech-nek van gyakorlatilag fennt tartva.
Eddig távoli asztallal tökéletesen elboldogultam, mert nem kell rákötni se monitort, se egeret, se billentyűzetet.
Viszont felmerült bennem az, hogy valahogy a főgépen, amiről vezérlem ezt a letöltő gépet valahogy megjelenítsem, hogy milyen hálózati forgalmat bonyolított le, úgy, hogy nem kapcsolódok hozzá távoli asztal klienssel. Gondolotam arra, hogy a Serious Samurize programmal lekérdezem WMI-n keresztül a paramétereket, de falakba ütköztem, mert nem tudok a távoli seeder/leecher géphez csatlakozni vele. Azzal a hibával szállt el, hogy hozzáférés megtagadva. Nem tudom hogy a seeder/leecher gépen hol kellene beállítani a hozzáférést hozzá.

Node nagykegyesen az ugrott be hogy MMC konzol használatával majd a teljesítménynapló-val monitorozom, de ez sem jött be, mert itt is acces denied fogad. Mi lenne a megoldás?

Van valamilyen életképes megoldás erre, program, vagy valami más?

Köszi a válaszokat.

(mindkettő gép csatlakozik az internetre egy switchen keresztül ami egy routeren keresztül lát ki a netre.)

--- N/A ---

(#4170) bugizozi válasza jimmy399 (#4169) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha uTorrenttel töltesz le, ahhoz van webui-s kiegészítő, így a főgépen böngészőből látnád a forgalmat.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4171) jimmy399 válasza bugizozi (#4170) üzenetére


jimmy399
senior tag

sikerült beállítani, de nem mutatja az összes le meg feltöltést, csak az aktuálist... :S

--- N/A ---

(#4172) kisapa


kisapa
senior tag

Üdv mindenkinek.Egy olyan programot keresek amivel tudom online mérni a hálózat sebességét amivel a távoli videószerverről töltődik a kép. Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora sávszélesség kell bizonyos számú és minőségű kamera képének a figyeléséhez.

(#4173) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Remelem jo helyre irok. Lenne egy olyan kerdesem, hogy a milyen technologiak leteznek arra, hogy egy haztartas internet kapcsolatot kapjon (elonyok, hatranyok). Tudtommal ezek vannak:

- telefon vonal (talan a legelterjedtebb, elegge korlatozott egy bizonyos savszelesseg felett, tovabba a telefon vonalak allapota, elavultsaga, ill. a szerver kozponttol valo tavolsag nagy mertekben befolyasolja a megbizhatosagot, savszelesseget)

- TV kabel - ???

- uvegszalas technika - ???

- satelit - ???

Egy kicsit ha kitudnatok okositani, azt megkoszonnem... Videken lakom, oda kene internet kapcsolat, eddig csak telefon vonalon keresztul erkezik, de eleg gyenge (lasd a linket). Szeretnem tudni, hogy milyen lehetosegeim vannak, ha van egyaltalan.

A segitsefet elore is koszonom!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4174) Gubek-Einste válasza BenJoe80 (#4173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek meg kellene nézni, hogy ott helyileg milyen szolgáltatók vannak mert ami nincs arra nem is lehet előfizetni.
A műholdas az nem lakossági kategória, drága és lassú is egyben.
A felsoroltakon kívül még vannak wifi-s/mikros/mobil szolgáltatók is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4175) club1 válasza BenJoe80 (#4173) üzenetére


club1
veterán

(#4176) BenJoe80 válasza Gubek-Einste (#4174) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ezzel csak aza baj, hogy nem otthon vagyok. Szoval ha megadom neked az itteni szolgaltatok neveit azzal nem leszel okosabb.

Amit igazabol megszeretnek tudni, azaz, hogy ott ahol jelenleg lakom megoldhato-e, hogy ne telefonkabelen, hanem TV kabelen kapjuk a netet. Hiaba vannak olyan hirdetesek, hogy 16MB-es savszelesseg, ha a telefonkabelek allapota miatt ebbol en max. 1MB-t kapok!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4177) Gubek-Einste válasza BenJoe80 (#4176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudni kellene, hogy milyen szolgálatok vannak mert ha nincsen olyan amelyik coax-on szolgáltat akkor nem is tudsz coax-os netre előfizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4178) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdv!
Ezt a topikot ajánlották, a helyzet leírása ITT megtalálható. Remélem nagyjából érthető a helyzet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4179) korcsi válasza BenJoe80 (#4176) üzenetére


korcsi
veterán

"Ezzel csak aza baj, hogy nem otthon vagyok. Szoval ha megadom neked az itteni szolgaltatok neveit azzal nem leszel okosabb."

Ez nekem nagyon magas...

"..ott ahol jelenleg lakom..." és az hol van???

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4180) m19


m19
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem OpenWRT konfigurálásban. Feltettem az OpenWRT topicbam is a kérdést, de nem érkezett válasz. Hátha itt szerencsével járok.

Az eszköz egy TP-Link WDR4300 (vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655))
A cél, hogy 2 internetet osszon, de egy hálózatban legyenek, lássák egymást a gépek.

Van 4 interfészem, VLAN-ok beállítva. WAN1 és WAN2 konfigurálva, valamint a LAN és LAN2 is.

Tökéletesen működik a dolog, LAN-ra megy a WAN1, LAN2-re a WAN2. De csak külön IP tartományban jó.

Pl. 10.1.1.1 és 10.1.2.1, 255.255.255.0, mindkettő DHCP-n oszt, de ugye nem látják egymást a gépek.
Próbáltam úgy is, hogy 255.255.0.0-ra veszem a maszkot mindkét interfészen, de nem oszt ki IP-t a LAN2-es interfészre.

Hogyan konfiguráljam, hogy egy hálózatban legyenek, de egyik WAN, másik WAN2-ről vegye a netet?

Jelenlegi tűzfal beállításaim:
lan -> wan (elfogad, elfogad, visszautasít)
lan2 -> wan2 (elfogad, elfogad, visszautasít)
wan -> reject (eldob, elfogad, visszautasít)
wan2 -> reject (eldob, elfogad, visszautasít)

Előre is köszönöm. Üdv!

(#4181) VeryByte válasza m19 (#4180) üzenetére


VeryByte
őstag

Mennyi belső gépről van szó?
Én mondjuk egy LAN-ba tenném a gépeket és routing-gal játszanék, source IP alapján, a dhcp-t pedig reservation-nel használnám, első körben..

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4182) m19 válasza VeryByte (#4181) üzenetére


m19
újonc

20-25 kliens van a hálón. Főleg wifin, de nem közvetlenül a wdr4300-ról, hanem 2 külön switchen lógnak az AP-k.

Valahogy így:
(wdr4300)

wanport: 'wan'
lan1port: 'wan2'
lan2port: 'lan' --> switch1 'wan' source -> 3 wifi ap
lan3port: 'lan2' --> switch2 'wan2' source -> 1 wifi ap
üres

lan-lan összekötés van a switch és az ap-k között.

Kiosztott dhcp-s címekkel jó lenne végülis, de hátha van elegánsabb megoldás is. Ha nem, akkor marad ez. Köszi a tippet.

(#4183) spiderjoe111


spiderjoe111
csendes tag

Tudom, hogy nem ide tartozik, de hátha !

Eladó egy vadonat új, soha nem használt Great Lakes márkájú 6U 600X450 méretű, fekete színű fali rack szekrény. Biztonsági plexi ajtó, melynek nyilásí íránya megfordítható. Ár: 16000 forint. Átvehető személyesen Zalaegerszegen, vagy hívj.

Érd: 06/30/649-7617

(#4184) VeryByte válasza m19 (#4182) üzenetére


VeryByte
őstag

Mindenképp egy lan-ba tenném a klienseket, mert erről is van szó.
(Mondjuk lehetne kettő, de akkor kell routing szabály, hogy lássák egymást.)
Viszont lenne 2 vlan a két wan kapcsolatnak és 2 vlan a klienseknek.
A kliens vlan-oknak engedélyezném az átjárást (vagyis a megfelelő router portok mindkét vlan-ban benne lennének).
És routing szabállyal játszanék, hogy melyik vlan melyik wan felé menjen, vagy esetleg sima láthatósággal is.
Most nincs ilyen cuccom, szóval kipróbálni nem tudom, csak elmélkedek. :-)
Ilyenkor nem kéne a dhcp reservation.

Egyébként lehet, hogy hülyeség amit írtam. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4185) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!

A következő témában szeretnék egy kis segítséget:

VPN-en keresztül követek egy ausztrál műsorszolgáltatót. Rendelkezik csak rádió-streammel és élőképessel is. Az élőképes 10 mp-et csúszik a rádióhoz képest. Érdemes küzdeni a vpn-nél gyorsabb eléréssel (vpn-el ausztráliát nagyon lassan érem el: ~400-as ping, és ~1,5/0,5) vagy fölösleges ezen erőlködnöm, mert a távolság miatt az élőkép mindig késni fog a hanghoz képest? (Azért kell a vpn, mert csak ausztrál ip-vel lehet elérni az oldalt).

Üdv

(#4186) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az megoldható két egyforma sávszélességű internet elérés esetén, hogy a gép minden második csomagot töltsön le ugyanarról a vonalról? Mint a winyók esetén a raid0. :U
Ha igen, akkor mi kell hozzá?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4187) poli27 válasza felsatan (#4185) üzenetére


poli27
veterán

Sztem hacsak nem húzol el egy dedikált optikát Ausztráliáig, akkor nem fog javulni,messze van és sok csomóponton megy át ez a baja!

(#4186) Bici Load balance router kell hozzá : [link] itt egy videó róla : [link]

[ Szerkesztve ]

(#4188) Bici válasza poli27 (#4187) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!
Egy PC-vel nem lehet megoldani két hálókártyával? :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4189) bambano válasza Bici (#4186) üzenetére


bambano
titán

a csomagot a router abból a drótból tudja kihúzni, amibe a szolgáltató beletette. tehát ha nem tudod megbabrálni a drótjaid túlvégét, akkor nem oldható meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4190) Bici válasza bambano (#4189) üzenetére


Bici
félisten

Értem.

Ezek szerint - csomagoktól függetlenül - nem is lehetséges mondjuk 2db 100MBit-es vonalból 200MBit-eset csinálni úgy, hogy egy file stream-elése is 200MBit lehessen?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4191) bambano válasza Bici (#4190) üzenetére


bambano
titán

műszakilag lehetséges, gyakorlatilag nem, vagy nem egyszerűen.

például úgy lehetséges, ha beraksz egy rendesebb gépet egy hosztingba, gigabites kapcsolatra, csinálsz oda két vpn-t és azt ott összefogod egy terhelésmegosztásos interfészbe. ebben az esetben, mint már írtam, te határozod meg, hogy a drótok túlvégén mi melyik drótba kerüljön. ha ezt nem tudod kontrollálni, akkor nem lehetséges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4192) Bici válasza bambano (#4191) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4193) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Jópárezerszer kiadtam már a ping parancsot, de ilyen választ még nem kaptam:

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>ping 192.168.2.155

192.168.2.155 pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

Válasz 192.168.2.155: Forráselnyomás üzenet érkezett.
Válasz 192.168.2.155: bájt=32 idő=4 ms TTL=128
Válasz 192.168.2.155: bájt=32 idő=4 ms TTL=128
Válasz 192.168.2.155: bájt=32 idő=3 ms TTL=128

Mi ez a forráselnyomás üzenet? :DDD

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4194) krealon válasza bugizozi (#4193) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#4195) bugizozi válasza krealon (#4194) üzenetére


bugizozi
őstag

Koszi :) :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4196) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Zyxel tűzfalon (usg 200 talán) állított már be valaki VPN-t? Jól látom hogy IPSec-es típust szereti?
ilyesmi módon kell?
Holnap kell beállítanom és próbálok infot gyűjteni hozzá :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4197) VeryByte válasza bugizozi (#4196) üzenetére


VeryByte
őstag

Mit akarsz csinálni, mit kell összekötni?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#4198) club1 válasza bugizozi (#4196) üzenetére


club1
veterán

Én USG100-asokkal dolgozom. A site-to-site ipsec-es vpn-ek jól/stabilan működnek rajta, a klienses (remote access) vagy fizetős (ha zyxel klienst használsz hozzá), vagy shrewsoft vpn klienssel használható de az natolt háló felől sokszor szívás, gyakorlatilag nekem csak mobilnettel működik.

(#4199) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ!
Olyan VPN-t kell majd beállítani, amivel utána távolról be tudok jelentkezni és elérni azt ottani szervereket!
Azt láttam hogy van zyxel vpn client ami fizetős, jobb lenne az ingyenes megoldás. Lehet esetleg ehhez a sima windows-os hálózati kapcsolattal csatlakozni?!

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4200) club1 válasza bugizozi (#4199) üzenetére


club1
veterán

Tudtommal nem. Ha ingyen akarsz csatlakozni, akkor shrewsoft vpn kliens (mint írtam).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.