Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) bandus válasza Boglya (#649) üzenetére


bandus
veterán

Az nem fog menni, a zsír nem ekvivalens az izommal ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#652) Norbo03 válasza bandus (#651) üzenetére


Norbo03
őstag

ekvivalens az mit jelent?

(#653) Norbo03 válasza bandus (#651) üzenetére


Norbo03
őstag

Tényleg akkor olyat nem lehet h a zsírt izommá alakítani?

(#654) deniro2 válasza Norbo03 (#653) üzenetére


deniro2
senior tag

Szerinted? Ha beleolvasol a fogyjunk le topikba (gondolom már megtetted, hiszen diétázol :U ), akkor láthatod, hogy diéta alatt nemhogy nem képződik izom, hanem még fogy is, pedig ég a zsír... Tömegelés alatt pedig hogyan nyúlsz a zsírraktáraidhoz? És mégha valami csoda folytán használni tudnád a zsírodat eneriaként, akkor is fehérjéből lesz az izom.

(#655) Antonio válasza Norbo03 (#652) üzenetére


Antonio
senior tag

ekvivalens= egyenlő,egyenlő értékű ''azonos'' ''értelemszerű''stb.

tehátmagyarul a zsír nem egyenlő az izommal ...

attól hogy elégeted a zsírt (energiát ad a szervezetnek) nem lesz több izmod , sőt ...
a zsírhoz nyúl legutoljára aszervezet (a rohadt szemét) előbb a szénhídrátokat égeti aztán ha az fogyóban van akkor az izmokból vonja ki a szükséges fehérjéket és csak után/párhuzamosan a zsírból ... na és itt jön kébbe hogy miért is nem szabad engedni hogy a szervezet szénhidrátraktárai kimerüljenek ill hogy eleve csak annyi tápanyagot (és minőségit) bevinni amiből csak energia lesz és nem rakódik le zsirrá stb bla bla bla you know (?)


de ha este bevágsz jó kis zsíros kolbászt kenyérel :) (még edzés előtt hagyán) de után mész alukálni oszt amit napkozbe elégettél zsírt nagy nehezen az megy is visza ...

de ezt nálam sokkal jobban tudják itt egy páran (én csak most olvasok a dolgok után) majd ők elmondják ill régen is tudtam csak nem vettem komolyan a dolgokat :(
meg most úgy is takarítanom kéne :) megyek is porszívózni :D

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#656) Antonio válasza Norbo03 (#653) üzenetére


Antonio
senior tag

sehogy :)

ez kb olyan mintha azt mondanád hogyan lesz a tapátából tégla?

más szövet más fnkcióval
izom= elsődlegesen tartja mozgatja a csonvázat stb ezt kár magyaráznom
zsír= meg elraktározza a fölösleges energiát nehezebb időkre + hőszigetel meg egy csomó más :) ez az élettani funkciója
de mivel mi már olyan modern (?) :F korban élünk ahhol táplálék/energia bőség van + megy ugye nem ''trendi'' (egészséges a zsírpárna meg te ugyis fogyozól ezért nincs szükséged rás tb :)

minnél északabra mész a a füldgolyón annál több lesz az élölényeken a zsírréteg
nézzmeg egy sarkvidéki állatot (kell a kaja télire meg hideg is van nosza gyüjtsük a zsírt)

afrika: néz meg egy ottani állatot jóval kevesebb rajta a zsír ... nincs szüksége a szervezetének annyirr

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#657) Norbo03 válasza Antonio (#656) üzenetére


Norbo03
őstag

Köszike mind2töknek. Kardiózni érdemes? Futni, biciklizni? Lehet vele zsírt égetni? Jah és felüléstől miért nem megy le a has?

(#658) Antonio válasza Norbo03 (#657) üzenetére


Antonio
senior tag

hát én nagyon nem vagyok képbe a zsírégetéssel ... ez is egy külön tudomány
persze ezeket kell csinálni ... de ha a zsírégetés a cél akkor ne zsodákozz hogy nem nő izom

has: a hasazással a hasizmod erősödik,fejlődik, nő
de a hasazás intenzitása nem elég ahhoz hogy leégjen róla a zsír,
akinek látod a bordás hasizmát azt elsősorban nem azért látod mert olyn rohadt nagy a hasizma, hanem mert nincs rajta zsír ... de ezt nem azzal lehet elérni hogy hasazol mint az őrült ... ez egy nagy félreértés ... ehhez kell mozogni egész testet aza zsírtégetni

tehát nyugodtan hasazz (mert az is kell a szép hasizomhoz) mert az jó és egészséges :) egy erős hasizom a beleket gyomrot is bentartja :) de a csodát ne etől várd

hanem a megfelelő táplálkozástól/ill aerob kardió edzéstől azza a megfelelő calória beviteltől (minőség mennyiség) calóriaégetésről ... meg van egy csomó olcsó és jó zsírégető amely segít ezt ...

:U egy pár napja még én kérdeztem oszt most meg osztom az észt :U
ha hülyeséget írnék javítsatok :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#659) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#639) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha jól tudom a képfeltöltés nem érhető el külföldről.. :U

(#660) Geli válasza Janesz (#645) üzenetére


Geli
senior tag

muszály annyit ennem,mert délelőtt csak 2*100g megy.
50g még elvileg határeset,amit meg lehet emészteni :U

(#661) Boglya válasza Antonio (#658) üzenetére


Boglya
senior tag

Hasizom tényleg nem olyan erős mint amilyennek látszik:D. Nekem a kövér korszakomból maradt a hasamon egy kis zsír így a bordák alig látszanak, mégis 2szer akkora súlyokkal tudok hasazni mint bordás hasizmú haverjaim:DDD. Lépegetőgépezni meg pont azért szoktam, mert az megmozgatja a testet rendesen, égeti a zsírt (a hasról is:) ).
Szerk.: bioszból hiányos a tudásom, de vmi rémlik, h ha a zsírsejtben fehérjeszálak képződnek amik össze tudják húzni azt hívjuk izomnak.

[Szerkesztve]

(#662) Antonio válasza Boglya (#661) üzenetére


Antonio
senior tag

hát nem tom ... nem tudok hozzászólni :) de szerintem a zsírban lévő fehérjászalas dolog ez kicsit érdekes ... utána kellene olvasni :)

amúgy lehet én meg kicsit összekevertem a zsírt a hájjal (mert zsír az izmok között is lehet ? mig a háj ugye teljessen külön van?) aki volt disznóvágáson :D az talán vizuálissan is eltudja képzelni a zsír és a háj közti különbséget ... na de ne bonyolódjunk bele:DD
most nincs kedvem utánnanézni

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#663) penene


penene
őstag

Sziasztok, láttam épp a kalkulátorokról volt kis eszmecsere, átlagolgatás, stb.

Én is ránéztem pár kalkulátorra neten (igaz, ez a kalória kalkulátor volt, nem a testzsír), és mindegyik mást írt..

A bodyn olvastam:


kalória:

Egy testépítőnek, aki izomtömegét növelni szeretné, és heti 3-6 alkalommal végez súlyzós edzéseket, átlagosan napi 52-60 kalóriára van szüksége ehhez testsúlykilogrammonként.

Fehérje:

Egy testépítőnek, aki izomtömegét növelni szeretné, és heti 3-6 alkalommal csak súlyzós edzéseket végez, átlagosan napi 1,6 gramm fehérjére van szüksége ehhez testsúlykilogrammonként. Amennyiben a súlyzós edzések mellett más sportot is űz, és naponta 2 vagy több edzése van, akkor ez a szükséglet 1,8 gramm.


szénhidrát:

Ha Ön csak súlyzós edzéseket végez, akkor a napi szénhidrát szükséglete 8-9 gramm körül van testsúlykilogrammonként. Ha azonban a súlyzós edzések kiegészülnek valamilyen más sporttevékenységgel (különösen ha ez valamilyen aerob jellegű edzés, pl. futás, foci, labdajátékok, stb.), akkor ez a szükséglet elérheti a napi 10 grammot is.

zsír: kalóriaszükséglet - (fehérje + szénhidrát kalóriája)


Ezt javasoljátok ti is?

Mármint számszerűleg?
Mert ugye itt testzsírt nem is vesz figyelembe, aztán az nem tudom mennyire befolyásolja a dolgokat, picit biztosan. :D


testzsírom 9.5% ilyen gyógyszertári mérleg alapján, de amúgy vékony vagyok tényleg, szal nincs az, h. a fenekemen, combomon arányalanul sok zsír lenne stb.. (kb. semmi feles sincs) :D

Amúgy én is a tükrös módszer híve vok, de picit azért ki is szeretném számolni, h. mennyire találkozik a 2.

Mert eddig tükör alapján is kevesebb kalóriát eszem, mint amennyi kéne... Fehérje valszeg okés. És az ész nélküli emelés előtt ezt szeretném számolni is a tükrös módszer mellett is, ha csak tényleg KBre is. :D
Nem kell halál pontosan... Értitek. Aztán majd úgyis korrigálok a tükör alapján. :DD


Köszi! :)

[Szerkesztve]

(#664) deniro2 válasza penene (#663) üzenetére


deniro2
senior tag

Ez mind anyagcserefüggő, nincs konkrét szám. Ch kicsit soknak tünik, itt többen 300 és 400 g közötti mennyiséggel tömegelünk és egyikünk sem 40-50 kg. :D

(#665) penene válasza deniro2 (#664) üzenetére


penene
őstag

nekem rendkívül gyors az anyagcserém... Amikor minden zsírosat meg bármit ettem kocsiszámra, akkor se híztam el...

Persze ahogy öregszik az ember, változhat, de elmúlt életem ez jellemezte. :D


Igen, 8.5tel számolva 80 kilós emberke pl 680 grammot kéne csak a szénhidrátból.

Valamilyen javaslat, egyéb szorzó? Kbre?


ill. egy újabb kérdés: a mérőkanál, amit pl. fehérjéhez adnak (nem a pici amit a creatinhoz - adtak nekem anno), az hány grammos kb? :D tudom függ, mit rakok bele, de átlagra?
Nincs ilyen gyógyszertári mérlegem és csak nagyon régről rémlik h. 50 grammos, v. 30?


pl. szőlőcukrot mérnék vele, meg maltodextrint, meg ugye fehérjét...
Eddig 1 mérő fehérje oké, h. beveszem, de jó lenne tudni, mennyi is az.. Cukroknál meg pláne, nem csak úgy bemérek 1et, aztán csá :D (eddig így volt:D)


Köszi. :)

(#666) deniro2 válasza penene (#665) üzenetére


deniro2
senior tag

Elvileg 30 g, de ha ólmot mérsz vele, akkor 200 g. :DDD

(#667) penene válasza deniro2 (#666) üzenetére


penene
őstag

:DD

köszi! :)

(#668) God Vazzeg válasza penene (#667) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Arra figyelj, hogy az ólom mérgező! :P Csak szólok... :B :DDD

(#669) LOTR válasza Geli (#660) üzenetére


LOTR
addikt

de tudod ez hogy működik, 49g-ot meg tudsz emészteni, de 51-et már nem :D

One Ring to rule them all

(#670) LOTR


LOTR
addikt

el is felejtettem: voltam péntbólozni, a bal tricepszem megnőtt :D
és a szurinyomok is elég nagyok a bal kezemen :D
egyszer majd csak elmúlik

és rájöttem arra, hogy 0 kondim van, amíg röplabdáztam nem volt gond végig ugrálni/végig futni 1-1,5 órát, de ma elég sűrűn kellett vennem a levegőt

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#671) Boxer001 válasza LOTR (#670) üzenetére


Boxer001
veterán

és ez szted kit érdekel? ;] :D
én meg voltam wc-n, megnőtt a vádlim :D :W
ma nyűgös vagyok, elnézést :O :D

(#672) deniro2 válasza LOTR (#670) üzenetére


deniro2
senior tag

Mer' kövér vagy, azé' nem megy a futás. ;]
Én nemhogy 1 órát, de 10 percet sem bírok végigugrálni, megnyugodhatsz. :)

[Szerkesztve]

(#673) LOTR válasza Boxer001 (#671) üzenetére


LOTR
addikt

amennyit te itt összeoffoltál kicsicsíra ez asszem belefér ;] de ki más is írhatna ilyet ide
azért nőtt meg a tricepszem, mert azt vagy 5x eltalálták, és csak 1 rétegű ruha volt rajt
menjél aztán egyél valamit :D
én is azt teszem most

One Ring to rule them all

(#674) Boxer001 válasza LOTR (#673) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor írj egyértelműbben csíragyerek. :D Zabájjá, nőjjön a beled. :D 1-2 embernek muszáj offolnia, jó az. :))
Manitou-t is kell helyettesíteni, duplaoff. :D

[Szerkesztve]

(#675) Norbo03 válasza deniro2 (#672) üzenetére


Norbo03
őstag

Amugy sztem a gyúrás mellet jó focizni pl h az ember ne csak izmos legyen hanem bírjon futni is. ;] Én focizok a gyúrás mellet. Mert sztem vannak olyan kigyúrt emberek akik hiába izmosak de 30 perrcet se bírnak végig futkározni. ;]

(#676) Antonio válasza deniro2 (#672) üzenetére


Antonio
senior tag

hello ha jól emlékszem te montad hogy van gramm pontos mérleged!?
nekem mist nincs semilyen ...

ha jól tudom Whey pro-s mérőkanalad (nekem is az lesz :) )

szóval ha megkérlek akkor megmérnéd hogy mennyi fér bele nyers rizsből :)
köszi


meg esetleg egy túrot is mérhetnél ha van kéznél :D
meg mindent ami eszedbe jut ha netán unatkoznál :U :DD

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#677) LOTR válasza Boxer001 (#674) üzenetére


LOTR
addikt

mostanában eltűnt a topikból, meg attilam is, metilinről nem is beszélve
legalább nincs annyi off ;]

One Ring to rule them all

(#678) deniro2 válasza Antonio (#676) üzenetére


deniro2
senior tag

Sajnos nekem még konyhai mérlegem sincs, a fürdőszobai meg nem elég pontos ilyen mérésekhez... :DDD
Whey pro-s mérőkanalam sincs, de úgy sejtem, hogy ezek full sztenderdek, úgyhogy hasonló anabolic, 100% whey, prostar whey kanalakkal tudok szolgálni. :D
Egyébként most épp dolgozom, nincs kéznél nyers rízs vagy túró, de legközelebb hozok igérem. :DDD :)

(#679) LOTR válasza Antonio (#676) üzenetére


LOTR
addikt

azt Fless írta
nekem csak 2g pontos mérleg jutott :D
de a rizses zacsi oldalán van ilyen mérce ha csak annyira mérsz pontosan, az már bőven elég
a túró meg vagy fél kiló vagy 250g, és tudod, ha mindig felezed, akkor a súlya is a felére csökken ;]

One Ring to rule them all

(#680) Norbo03 válasza Norbo03 (#675) üzenetére


Norbo03
őstag

Jah mondjuk én nem akarok annyira kigyúrt állat lenni hanem azt akarom h szálkásítás után felszedjek vagy 5-6 kg izmot ami gondolom kb 1év ha minden jól megy és az nkm elég. Tehát h látszon rajtam h gyúrok meg jó kondiba legyek és legyen bennem erő. Nkm ennyi elég. ;)

(#681) Antonio válasza deniro2 (#678) üzenetére


Antonio
senior tag

bocsi akkor valakivel kevertelek :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#682) Dumb válasza Norbo03 (#657) üzenetére


Dumb
senior tag

A bringa a lábakat és a feneket edzi elsősorban, ott leszedi a zsírt rendesen :) De a hasról kevésbé. Ahhoz inkább/leginkább a futás ajánlható azt hiszem.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#683) Bubee82


Bubee82
őstag

Wat da fak iz goin on hír? :F :W ;]

(#684) fLeSs válasza Bubee82 (#683) üzenetére


fLeSs
nagyúr

generációváltás... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#685) Norbo03 válasza Dumb (#682) üzenetére


Norbo03
őstag

Értem. Járok focizni. :P Most jöttem nem rég kb fél hétkor haza 1 óra hossza intenzív fociból. :P

(#686) Boxer001 válasza fLeSs (#684) üzenetére


Boxer001
veterán

:( :O :D

(#687) Bubee82 válasza fLeSs (#684) üzenetére


Bubee82
őstag

Látom :Y :( :D

(#688) Geli válasza LOTR (#679) üzenetére


Geli
senior tag

és mi van ha a túró egyik fele meg van fagyva,a masik meg folyik?? ;] :DDD

(#689) Dumb válasza Bubee82 (#687) üzenetére


Dumb
senior tag

Most szomorú vagy, meg vagy lepődve, vagy örülsz? Vagy mind a három? :P

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#690) Bubee82 válasza Dumb (#689) üzenetére


Bubee82
őstag

Vagy egyik se? ;] :P

(#691) Boxer001 válasza Dumb (#689) üzenetére


Boxer001
veterán

Vagy csak idióta. :( :D

(#692) Bubee82 válasza Boxer001 (#691) üzenetére


Bubee82
őstag

Te meg egy kisköcsög ;] :D

(#693) deniro2 válasza Bubee82 (#692) üzenetére


deniro2
senior tag

Mi a helyzet mester?
Mennyit nőttél?
Természetesen magasságra gondolom. ;] :D

(#694) Bubee82 válasza deniro2 (#693) üzenetére


Bubee82
őstag

Hát izébigyó :U :D

Továbbra is büszkén képviselem a Kertitörpék Országos Szövetségét a hihetetlen, incredible, terrifájing 163 cm-es magasságommal :DDD

Mellesleg Godnak üzenem hogy asszem én is gurtni fan leszek (felhúzás kivételével) mer úgy néz ki h rosszul használtuk eddig. Most pénteken ismét megpróbáltam és ennek hatására tudtam húzni 8-10-et 110 kilóba - döntött törzsű evezésben. T-rudas evezésben most emeltem kicsit ott most 115 vagy 120 kilóba húztam párat, gurtni nélkül.

(#695) Bubee82


Bubee82
őstag

[kép]

A kép magáért beszél ;] :DDD

(A csákó nem én vok... Bár ezt gondolom tuggyátok)

(#696) God Vazzeg válasza Bubee82 (#694) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mit nem mondasz :D Azé örülök, mikor valaki végre nem csak azt bizonygatja hogy miért is vagyok hülye :D (Tudom, egyik nem zárja ki a másikat.. ;] :B)

(#697) Bubee82 válasza God Vazzeg (#696) üzenetére


Bubee82
őstag

Najó de ez most nem azt jelenti h orrba-szájba fogom használni. Evezéshez nagyon fasza, máshoz nem hinném h nagyon kéne.

(#698) God Vazzeg válasza Bubee82 (#697) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jóvan, én is evezéshez meg csuklyázáshoz használom csak, felhúzást meg csak ünnepnapokon iktatok be :D

(#699) Boxer001 válasza God Vazzeg (#698) üzenetére


Boxer001
veterán

Vigyázzá, nehogy megsértsd Őfelségét, a Törpék Királyát. ;] :D

(#700) Bubee82 válasza Boxer001 (#699) üzenetére


Bubee82
őstag

:Y :W :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.