Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9751) P00By válasza Tipo16V (#9749) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem is. Lassan csak egy nagy repedés leszek :D
Én kentem meg bioptron lámpáztam, de semmi. Most mikor kihagytam hosszabb ideig halványodott.

van rá krém is. magam találtam ki illetve loptam.
patikában vegyél:
- cremor aquosa sine aetherolum citri-t
- vaselinum cholesterinum
ezeket keverd össze. a cremor aquosából kb 3-4-szer több kell mint vazelinből. egy jó sűrű krémet kapsz.

Fitness Pontban vegyél:
- Co-Q10 50mg
- C vitamin
- esetleg E vitamint is

virágosnál vegyél egy Aloe Vera barbadensis miller nevű növényt. ez a közismert aloé növény nagyon hatékony sebgyógytó. lehet kapni DM-ben, Schleckerben ennek a növénynek a levét is. belsőleg is használható, én már nagyon sokat megittam belőle. Azért érdemes a virágot megvenni, mert a krémhet nem kell sok anyag, a növény elég olcsó, és magától megtermeli a hatóanyagot.

tehát, az alap krémet összekevered. kiveszel belőle egy evőkanálnyit. szétvágod a Co-Q10 lágyzselatin kapszulát, és belekevered azt a narancssárga trutymót a krémbe. a C vitamin kapszulát széthúzód, és belekevered a port a krémbe. hasonlóan teszel az E vitaminnal is. Fontos hogy kapszulás c vitamint vegyél. Aztán az aloe levelét levágod, és a benne lévő teljesen víztiszta, átlátszó gélszerű cuccot is belekevered a krémbe. egy elég vegyes állagú, érdekes színű trutymót kapsz. ezzel kell kenegetni a bőrödet. és rendszeresen napozni, majd ha már lehet. a krém egyébként napégésre is igen kitűnő.
mivel nincs benne tartósítószer, célszerű minden nap elkészíteni az aznapi adagot, és hűtőben tárolni.

- Szász Máté

(#9752) Tipo16V válasza Eagle16 (#9750) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

én nem eszek vitaminokat, mert nincs rá pénzem, de tervezem :DD vagy a szájtek liquid mega vitre, vagy a multi x re gondoltam.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9753) P00By válasza Tipo16V (#9752) üzenetére


P00By
nagyúr

Nincsen pénzed, de majdnem 6000 ft-os vitamint fogsz venni? :U :D

(#9754) swoody


swoody
senior tag

Aki rendelt már myprotein-ről glutamint van valami különség a között és a pl: szájteck glutaminja között?
Nem használtam még glutamint szóval nem tudom,hogyan kérdezzek rólla.

(#9755) Tipo16V válasza P00By (#9753) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

hát ha nyáron tudok dolgozni akk igen, addig marad a pezsgő tabi, meg az alma és a narancs :D esetleg vmi olcsóbb alternatíva?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9756) P00By válasza swoody (#9754) üzenetére


P00By
nagyúr

Az L-glutamin az L-glutamin. Mindegy, h szájtek dobozban, vagy myproteines zacsiban van :)

Tipo16V: daily one

[ Szerkesztve ]

(#9757) Typhoon47 válasza Tipo16V (#9749) üzenetére


Typhoon47
őstag

E-vitamin segíthet esetleg (valakinek bejön, valakinek sz*rt se segít), illetve különböző krémek is vannak erre, de inkább azok is csak megelőzésre vannak illetve javítanak vmit a helyzeten, de szakadt területet teljesen nem hoz már rendbe semmi sem...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9758) P00By válasza Typhoon47 (#9757) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, azért egy sensolite "kúrára" kíváncsi lennék :)
Szász Máté féle krém meg a polarizált fény biztosan ütne :)

(#9759) Manitou


Manitou
addikt

Up, mert megyek gyurdába, ma rekorddöntés lesz remélem. :K :D

(#9760) kovsol válasza Eagle16 (#9750) üzenetére


kovsol
titán

vagy nem nősz így nincs mitől repedjen ;] nekem vállam, csuklyám ahol repedt, de nem annyira feltűnő módon

May the Force be with you!

(#9761) Typhoon47 válasza P00By (#9758) üzenetére


Typhoon47
őstag

persze egy "Máté kúra" lenne a legjobb, csak azért szerintem egy repedés nem olyan nagy cucc na : ) persze egyeseket kvára tud zavarni, de a legjobb megoldás még mindig a spontán "hagydafaszba" szvsz .

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9762) Bibby válasza meroly (#9732) üzenetére


Bibby
addikt

Minek vagy itt ha nem akarsz izmot? Van fogyós topik is.
A hordóhas férfiasabb mint a zsírmell...hát nagyszerű. :N

Az a szép a te történetedben is, hogy a diéta az ott kezdődik hogy három kakaós csiga helyett csak egyet eszem. :U

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#9763) P00By válasza Typhoon47 (#9761) üzenetére


P00By
nagyúr

Engem is zavart és jelenleg is zavar, de nem tudok vele mit csinálni szóval mindegy :)

(#9764) Zájec


Zájec
veterán

Tudna valaki ötletet adni hol tudnék patika egészségpénztáras kártyával vásárolni... :F
Csak egy sima Jumbo tömegnövelőt szeretnék venni,,
bármilyen megoldás érdekel ... valaki vásárolt már igy ?

(#9765) nepszter1 válasza Typhoon47 (#9757) üzenetére


nepszter1
addikt

És ha szépen lassan nő a bőröm az izomal együt akkor lesz baj vagy mitől lehet nagybaj mert elégé félek énis a repedéstől .

(#9766) P00By válasza nepszter1 (#9765) üzenetére


P00By
nagyúr

A bőrszakadás igazánbiból ne feltétlenül szakadás. a bőröd egy többrétegű hám. az alsó sejtréteg a legaktívabb. itt tulajdonképpen egyfajta őssejt csoport ül, amelyek osztódásukal biztostják a bőr megújulását. ez a csírahám. ez a réteg normál esetben szép lassan, szinkronizált osztódásokkal képezi az új bőrsejteket, melyek a felszín felé vándorolnak, és szép fokozatosan felveszik a rájuk jellemző alakot, szerkezetet. a Bőröd hámja legalább 5 rétegből épül fel, melyek olyan szabályos elrendeződést mutatnak, mint a dobostortában a rétegek.

amikor az izom nő, a bőrnek követnie kell a felület növekedést. ilyenkor az osztódó réteg vad tempóban kezd osztódni, és a sejtekben nincs ideje felvenni azt a szép szabályos réteges szerkezetet mint a tortában, ezért egy rendezetlen struktúra alakul ki, aminek más a színe, mert vélhetően a pigmentsejteket tartalmazó réteg ezekből hiányzik vagy nem megfeleőlen felépített. ezért is van hogy fini napozással meggyorsítható a tigriscsík eltűnése.

beszúrtam két képet. az elsőn a bőr felépítése látható. a legfelső nagy réteg az epidermisz, ami tulajdonképpen az az elszarusodott felhám, amit látsz.
Az alatta lévő rétegek azbirha és a bőralja, ill már erek, idegek futnak, izzadtság mirigyek vannak.
a második képen látható csak a felhá, az epidermis rétegződése. az alsó réteget a képen stratum basale néven említik. ez magyarul alsó réteget jelent, ez az osztódó sejtréteg. fölötte van a stratum spinosum, ami tüskés réteget jelent, mert itt már a sejtek víztartalma csökken, ezért összezsugorodnak és mikroszkópban tüskésnek tűnnek. a lényeg, hogy ez a szerkezet a striák területén nem így néz ki.

Ugyancsak Szász Máté. Nem tudsz mit csinálni, ha nem eléggé rugalmas a bőröd és "jó" ütemben nősz akkor meg fog repedni :)

(#9767) meroly válasza kovsol (#9748) üzenetére


meroly
veterán

Hát egyébként az biztos, hogy 15kg-t nem tudnék kinyomni, de nem is akarok.

Bibby: akármit is mondasz én büszke vagyok a fogyásomra. Amúgy korábban 4 kakaóscsigát ettem és diéta alatt egyet sem. Más még ennyit se tesz a külsejéér, én legalább lefogytam.
Ja és azért írtam ide, mert azt hittem ehhez már erősíteni kell. Nem kimondottan gyúrni akartam, csak szálkásítani és a kollegák segítettek is ebben. Fogyni már nem akartam, de úgy látszik még mindig kell kicsit.

Még egyszer köszi a többieknek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9768) Eagle16 válasza kovsol (#9760) üzenetére


Eagle16
addikt

Na látod erre nem is gondoltam :D

De amúgy azt vettem észre így kezdőként, hogy mindegy mit csinálok, ha megvan a heti 3 edzés akkor fejlődök tőle. (súlyokban is, meg látom is magamon) Még akkor is, ha szalámis kenyeret eszek mellette. (amit persze nem szoktam ;] )
Ez a 4. hónap, amióta edzőterembe járok, de 1 hónapot még sosem sikerült végigedzenem, itthoni problémák miatt. Most is két hét kihagyás után kezdtem újra, fáj mindenem, még a hátamat sem tudom megvakarni, de ez olyan jó érzés valamiért :D Ha minden igaz, innentől nem lesznek gondok, szóval nőni fogok, mint a gomba, és nem hagyok ki egy napot sem.

Egyébként olvasgatom Arnold műveit, egyikben azt írta, hogy amíg a saját súlyom alatti súllyal vádlizok, addig az sosem fog megnőni. Még aznap megpróbáltam 80 kilóval vádlizni. Körülbelül éppen ki tudtam nyomni ennyit az állóvádliban, örültem, hogy nem tört vagy szakadt el semmim :D (pár véraláfutással is gazdagabb lettem) Meg olyan edzésterveket ír, hogy hát-mell egy napon... De azért az életrajzi részeket, meg a visszaemlékezéseket jó olvasni.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9769) Bibby válasza meroly (#9767) üzenetére


Bibby
addikt

De mi az hogy már nem akarsz fogyni??? Most mondtad hogy zsíros például a melled. Akkor hogy képzeled, valamilyen gyakorlattól átalakul formássá mintha gyurma lenne?
A szálkásítás pontosan azt jelenti hogy a zsírtól szabadulsz meg edzés által végzett munkával és kalóriadeficittel.

Ελευθερια η θανατος

(#9770) P00By válasza nepszter1 (#9765) üzenetére


P00By
nagyúr

Egyébként tetszett ez a nagy baj megfogalmazás, mintha nem tudnál gyermeket nemzeni úgy írtad :D Na, az nagy baj lenne! :) Bár... ;]

(#9771) Typhoon47 válasza nepszter1 (#9765) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát nézd, ha komolyan csinálod az edzést és ezt a sportot, akkor biztosra vehető a repedés. De inkább fogd fel ezt egy fajta pozitív jelnek, hogy nősz mint gomba ; )
mellesleg nyáron úgyis lebarnulsz ergo nem látszik majd semmi, szóval ne aggódj : )

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9772) nepszter1 válasza P00By (#9770) üzenetére


nepszter1
addikt

Hát jól van na ne gonoszkodjatok :B

okés akkor majd a dinnyébe .... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9773) Osynho válasza meroly (#9767) üzenetére


Osynho
addikt

Ez okés is, de pl nem az a megoldás, h semmit (vagy minimálisat) eszel, hanem az, hogy elhagyod a hulladék kajákat, számolod a kalóriát, fehérjét, szénhidrátot, zsírt és mellé mozogsz. Nem kell brutál módon gyúrni, napi 30km-t futni. A te semmit se mozgó állapotodon már napi 30 perc séta is sokat segítene.
A kis súly, sok ismétlés = szálkásítás meg amúgy is baromság. Az izom vagy nő, vagy csökken. Nőni a kemény edzéstől, kajától, pihenéstől fog. Szálkás meg az alacsony testzsírtól leszel.

(#9774) penene válasza meroly (#9767) üzenetére


penene
őstag

Gyúrjál mellre, és még nagyobb lesz, mint volt. ;] Vagy törődj bele!

Ma volt mell, éreztem is, ahogy nő... :D És éreztem, hogy férfiasabb vagyok :)
Mondjuk pont azt néztem, hogy a zsírdisznó csávók mind szép vékony lánykákkal mászkálnak... Disznókéavilág! :K

MOD: jah, tegnap volt kar, így ma mell-váll lett. Full kész karokkal legalább jobban ment mellre. :D

[ Szerkesztve ]

(#9775) P00By válasza penene (#9774) üzenetére


P00By
nagyúr

Mivagy? :DDD
Én is mell, karoztam :)

(#9776) meroly válasza Bibby (#9769) üzenetére


meroly
veterán

Bocs, nem vagyok szakértő, fogalmam sem volt. Fogyni nem akarok mert a 72kg az ideális, az más kérdés hogy 72 kilónyi izom vagy 72 kilónyi zsír nem mindegy. Valahogy át kell alakítanom és erre kaptam megoldást a többiektől, szénhidrát számolás plusz edzés.

Osynho: igen tudom csináltam egy évig, igaz mozgás nélkül és bevált, nem tudom lesz-e megint erőm hozzá. Valóban én is úgy gondolom hogy elég lesz napi fél óra súlyzózás, többre úgy sem telik az időmből.

Ja áruljátok már el, hogy miért vagytok ilyen ellenszenvesek velem Ti ketten?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9777) Tomics válasza meroly (#9776) üzenetére


Tomics
addikt

zsírt nem tudod izommá alakítani :U :O
inkább fuss abban a fél órában, többet ér zsírégetés szempontjából...izomépítéshez több kell

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#9778) Typhoon47 válasza meroly (#9776) üzenetére


Typhoon47
őstag

csak tudod ez egy elég komplex dolog, olvasgatnod kéne egy kicsit a témában, az alapokkal legyél tisztában > ez a lényeg.

én (meg úgy mindenki aki jártas ebben a sportban) ajánlom neked a teszto.hu-t. egyfajta szakirodalom : )

a lényeg olvass el mindent ami téged érint, vagy érinteni fog , ha elkezded a témát!

mert itt ugyan kapsz tanácsokat, de igazából senki nem ért hozzá (amennyire kéne) és nagy az esélye , hogy valami félreértesz vagy nem érted meg a lényeget komplexen.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9779) Woodslave válasza meroly (#9776) üzenetére


Woodslave
nagyúr

alap hozzáállás ;] mivel nem eszel napi 6szor csirkemellet ezért nem vagy ember :P :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9780) P00By válasza Woodslave (#9779) üzenetére


P00By
nagyúr

:Y :K :D

(#9781) Tipo16V válasza Eagle16 (#9768) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

Én 120kg-val szoktam vádlizni, keretbe, köszönhető ez a több évnyi bmxezésnek :B

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9782) P00By válasza Tipo16V (#9781) üzenetére


P00By
nagyúr

Emberes.
Nekem 95 volt eddig a max. állva is ülve is. Most 70-nél tartok.

(#9783) Tomics válasza Woodslave (#9779) üzenetére


Tomics
addikt

Te valami női egészségvitalitás magazin szóvivője lettél vagy miaf..? :D

PH! addikt since 2004

(#9784) Typhoon47 válasza Tipo16V (#9781) üzenetére


Typhoon47
őstag

nice. mondjuk a csúcsra figyelj azért, ha megtartva 2 mpig ezzel a súllyal nyomod szép lassú negával minden elismerésem !

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9785) Tipo16V válasza P00By (#9782) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

Na most előjött a sok év biciklizés előnye, hátránya, hogy a térdem néha fáj hidegben, kattog. Glutamin segíthet rajta, vagy már mindegy? Különösebben nem zavar, de ha meg lehetne hegeszteni akkor jobb lenne ;]
Daily One van még? bb-n azt írták, hogy már megszűnt, van helyette Daily Vita-Min. Hát hogy van ez? (háttal nem kezdunk mondatot :C )

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9786) kovsol válasza Tipo16V (#9781) üzenetére


kovsol
titán

nekem többel is megy, de mivel 4x20 álló majd 4x20 ülő vádlit szoktam azért a 20-t csak kisebb súllyal tolom szép szabályosan lassan nem hinta-palainta módszerrel mint sokan tolják

May the Force be with you!

(#9787) Tipo16V válasza kovsol (#9786) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

Énse aztmondtam, hogy énvagyok a király ;] Az a baj, hogy nálunk a terembe nincsen csak keret :( más vádligép nincs.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9788) 1hijjanhusz válasza Tipo16V (#9787) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Én pl gyakran csinálom az egylábasvádlit.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#9789) meroly válasza Woodslave (#9779) üzenetére


meroly
veterán

Ja meg ugye a férfi 100 kilónál kezdődik ;]

Tomics: sajnos, akkor eddig tévhitben éltem, de komolyan. Amúgy nem vagyok a téma nagy hozzáértője ez tény, tehát elnézhető nekem ez, gondolom.

Typhoon47: köszi a linket, olvasgatni fogom, de ennyire nem akarok elmélyedni a témában, azért jöttem ide hogy megadják az irányt, hogy mégse essek neki csak úgy a dolgoknak.

Impossible is nothing

(#9790) Tipo16V válasza 1hijjanhusz (#9788) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

úgy, hogy a kezedben egykezeseket fogsz? és billegsz?:D

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9791) Typhoon47 válasza Tipo16V (#9790) üzenetére


Typhoon47
őstag

megfog egy tárcsát (átfog rajta), megtámaszkodik, feláll valamire amiből tud negatívba menni és hajrá. sokkal koncentráltabb (és jobb is) mint a két lábas keretes vádli.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9792) Tipo16V válasza Typhoon47 (#9791) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

kétlábas vádli után szoktam, kisebb súllyal, ameddig birom, és így megölöm a vádlim, és utána úgy megyek, mint aki beszart :DDD
Most megyek túrózni, holnap meg hát+lábazni. na jóestét :)

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#9793) 1hijjanhusz válasza Typhoon47 (#9791) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Így van :K . Nekem is jobban bejön.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#9794) Tomics válasza Tipo16V (#9792) üzenetére


Tomics
addikt

hát láb az kemény :D
én ma láb-vállat nyomtam mivel másfél hete nem jutottam le a terembe muszáj volt pótolni :(
láb végére szédültem mint a picsa nem voltam túl jól így vállra beültem az oldalemelő gépbe meg a nyomogépbe lenyomtam 4-4 sorozatot azt csókolom, ennyit bírtam. még jó hogy vannak ilyen gépek, kényelmes :DDD. kell is néha, faszán durrant.
holnap hátazok+has. szombatra marad a mell-kar.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#9795) Manitou válasza Typhoon47 (#9771) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem még anno fél év alatt kb 7-8 cm-t nőtt a karom és semmi repedés nem történt. Szerintem ez egyénfüggő is, egyátalán nem hajlamos a bőröm repedésre. Azóta se, igaz a növekedés drasztikusan lelassult :D

[ Szerkesztve ]

(#9796) Woodslave


Woodslave
nagyúr

én se repedtem sehol. Pedig voltam 60 kiló meg 96 kiló. Igaz nagy soha nem voltam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#9797) 1hijjanhusz válasza Woodslave (#9796) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Van, aki arra büszke, hogy a foltok a kemény edzés eredményei. Személy szerint én sem repedtem soha.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#9798) Weaver


Weaver
senior tag

na mi ez a szarság már megint !? :)

[link]

(#9799) God Vazzeg válasza 1hijjanhusz (#9797) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szanaszét vagyok szakadva, de nem zavar, szoktak pislogni hogy mivan, de nem baj, harci sérülések, egy férfi hegekkel az igazi :D Az arcomon is van már, mondjuk ez tényleg harc közben jött :D ;]

(#9800) Atomgeszi válasza Weaver (#9798) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez fantasztikusan hangzik!
Én már be is rendeltem belőle dupla adagot. Először 8 hetesre tervezem, de lehet csak 1 hét próba lesz. Nem akarok olyan nagy állat lenni. Baromi jó cucc lehet. Kíváncsian várom , hogy mi lesz az eredmény. :) Köszi a linket!

God Vazzeg Látod, faxnak verekedsz össze mindig a kutyákkal. :( :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.