Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GRID: Autosport

Hozzászólások

(#161) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Egy kolléga vélemény:

"Jobb mint a Grid 2 volt szerintem.
Az irányítás jobb, de vannak problémák, mint például az autó kanyarodási képességei, főleg a lassú fordulókban teljesen érzéketlen, mintha a kormány nem lenne kapcsolatban a kerekekkel.
Még mindig van némi folyamatos túlkormányzottság, amit egy kis beállítással lehet talán orvosolni. A fékezés is hasonlít az előző részben látottakhoz, sokszor elég hozzáérni a fékhez és már lehet padlógázon bevenni a kanyart, máskor hatalmas féktávokat kell venni hogy sikerüljön.

A probléma nekem még mindig egy kicsit a fizikával van szerintem, az autók közti kontaktusok még mindig szörnyűek. Már pedig számíts rá hogy lesznek ütközések, ugyanis az AI nincs a helyzet magaslatán, teljesen kiszámíthatatlan nekem.
Mediumon kezdtem, túraautókkal, az egyenesben esélyem se volt a többiek ellen, féktávokon be lehet fogni őket. De itt jön be az hogy érthetetlen féktávokat vesznek, mikor csak elég elvenni a gázt.
Ezt be lehet tudni a nehézségi szintnek, de viszont sose tudhatod hogy ha követnek hátulról, mikor száll beléd valaki, miközben életed legrövidebb féktávját veszed. A kanyarsebességük néhol túlságosan is nagy, lehetetlen volt sokszor tartani a lépést, ha kikapcsoltam a driver aid-eket, ha nem (kontrollerrel játszom).

A legnagyobb csalódás, illetve a legidegesítőbb dolog, az a büntetés rendszer. Ha elhagyod a pályát négy kerékkel akkor szépen fogja és belassít pár másodpercre, hogy ne szerezz jogtalanul előnyt. Ezzel az elvvel semmi baj nincs, csak a megvalósítás elég borzalmas. Nem tudtam egy futamot megtenni hogy ne lassított volna be a játék. Ha kilöknek akkor is megkapod, ha nem szerzel előnyt (pl kisodródsz külső íven) akkor is, míg ha az ellenfél hagyja el a pályát és szerez vele (vagy nem) előnyt, ők mennek tovább amit szól. Csak ugye látott már itt majdnem mindenki autóversenyt, sokszor vannak sikánok amiket rendszeresen átvágnak, de nem fognak büntetni érte. Na itt ezt felejtsd el, ha levágod akkor satufék van. Nem egyszer majdnem a falhoz csaptam a kontrollert.

Na de hogy mondjak jót is, a pályák amiket eddig láttam jók, a grafika szép, az autó felhozatal tetszetős, remélem a felsőbb kategóriás gépek irányítása is tűrhető lesz majd.
Nekem egyenlőre tetszik bár sokat ront ez a pár hiba amit felsoroltam. Érdemes leszedni és kipróbálni, a split screen nagy plusz nálam. Viszont a belső kamerás nézet hiánya - illetve minősége/kinézete - engem nem tud izgatni. Ez még mindig egy arcade játék, kormánnyal nem játszanám az biztos. A baj az hogy simcade-nek lett beharangozva, de attól nekem fényévekkel messze van. Ettől függetlenül szép és jó, az előzőnél biztosan, de az év játéka ebben a kategóriában nem ez lesz, majd a Horizon 2 inkább. Bocs ha hosszú voltam."

Bankkártyával? Hát persze!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GRID: Autosport
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.