Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Jonatán válasza illjo (#48) üzenetére


Jonatán
tag

A masik ha tudsz olyan masik videot vagy leirast ami jo P40prohoz azt is belinkelheted, de olyan kel amit
PC-vel lehet csinalni a downgradelest, nem akarok venni mar semmi szart az-az igazsag, pendrivom van 4db 16GB-128Gb ig , atalakito idaig sem kelett semmihez ugy hogy nem akakrok venni...
FingR86 leirta hogy o megcsinalta de nem linkelt semmit es annyi hasonlo video van hogy nem tudom melyik lenne pontosan es persze o pendrivert hasznalt...

(#52) illjo válasza Jonatán (#51) üzenetére


illjo
Topikgazda

Teljesen mindegy, hogy p40 pro, vagy lite, a lényeg ugyanaz. Amit tudtam, összeszedtem itt a topikban. Hát ezt pont pc vel csinálod, a dloadod ami egyszerűbb, az meg nem pc s és ez egy működő megoldás.Így van ő az egyszerűbb dloadost csinálta, segítettem neki is.
Ugye mikor pc firmware finderbe beírod a verziószámot, utána rányomsz ott a kör alakú nyíl ikonra, nemcsak beírod?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#53) Jonatán válasza illjo (#50) üzenetére


Jonatán
tag

Hat igen ez a duhito hogy ha a telon megtalaltam azt amit linkeltem akkor most a szmitogepen miert nem tommonBase alalom, Anyira figyelmetlen nem vagyok, azt mutatja a video szeriint Firemware progi PC-n elindit majd a CommonBase kattint es beirom ugyan azt mint a telefonon is irtam tehat ELS-LGRP4-OVS erre keresek ra!
Kapok 1 tablazatot a talalt firmwarekkel, igen le is es fel is gorgettem de a tablazatban lehet az adatokat rendezni az oszlopok feleti feliratokra kattintva, so rendezte datum szerint, rendeztem szamozas szerint es igy sem talalom.
Az elozo irasomban linkelt kepen datum szerint van rendezve es latszik hogy a legregebbi datum a tablazatban
2020.07.29....

(#54) illjo válasza Jonatán (#53) üzenetére


illjo
Topikgazda

Els-nx9 el kezdődik a telefonod verziószáma nem?? De nem azt látom odaírva.Eleve rosszra keresel omg.
Keress telón és pc n is ezzel csak. Els-nx9. Jó lesz...
Amúgy csak szólok, még ezután jön a neheze😃
Melózom, szóval türelem, h írjak

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#55) Jonatán válasza illjo (#54) üzenetére


Jonatán
tag

Koszi a valaszt igy dolgozva megertem nehez irogatni meg a munkadra is figyelni, majd ha lesz tobb idod raneznel a videora, a faszi 2;40 nel a Base Softver Versonrol beszel az az adat kel neki es az is irja ben telon amikor firmware keres es a szamitogepen is ugyan azt az adatot irja be es ugy keresi a firmwaret legalabb is nekem ugy tunik tehat nem a telo tipusat irja be de beirtam ugy is ahogy irtad Els-nx9 de ugyan azt talalja mint a masik adattal es nincs 2020.08.01

Esetleg ha megvan ez a progid a szitogepeden rakeresnel hogy te miit talalsz, az adatok meg vannak Els-nx9 , vagy hasznalod a ELS-LGRP4-OVS

(#56) illjo válasza Jonatán (#55) üzenetére


illjo
Topikgazda

Nincs most olyan pc, csak munkahelyi. Holbap tudom csak. Azt tudom, mert telón megvan a ff er, hogy jny, ennyivel cdináltam, még lx1 et sem tettem oda.és ment a diwngrade sokat nem veszíthetsz, max fr lesz 08.01 nem is jó, annál régebbi kell

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#57) illjo válasza Jonatán (#55) üzenetére


illjo
Topikgazda

Jahh, most belenéztem videoba, azt írja be. De most kezd rémleni, hogy nekem sztem arra nem dobott fel semmit, azért használtam csak jny kx1 et ami az én modellem. De úgyis működött. De akkor is az van, hogy a pc verzió ugtanazokat az adatokat dobja fel ugyanazt keresve, mint telefonon. Ha a telefon azt írja egy verzióra, hogy ok, jó lesz a checknél, akkor az jó, bármi alapján is kerested. Azt csak próbáld meg, hogy mikor leírtad a csekkolt verzió 6 jegyű számát, pc n mikor teljes kéoernyőre vant téve firmwarefinder, akkor nyomj.ctrl f et és kereső jön elő. Abba írd be a 6 jegyű számot és keress rá

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#58) tom150


tom150
újonc

A Gspacebol csak nekem tűnt el a play aruhaz?

(#59) illjo válasza tom150 (#58) üzenetére


illjo
Topikgazda

Nem csak neked. Új verzióban csak úgy tudsz belemenni, hogy vannak az appok, amiket képernyőn ajánl telepítésre kis lángocskával. Egyikre rámész, ami amúgy nincs fent telefonon, hogy ne klónozni akarja. És akkor megnyitja a playt hogy onnan telepítse. Onnan vissza nyíllal visszanavigálsz play áruház főképernyőre

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#60) tom150 válasza illjo (#59) üzenetére


tom150
újonc

Akkor eljott az ido visszarakni a regi verziot, koszi a gyors valaszt :R

(#61) illjo válasza tom150 (#60) üzenetére


illjo
Topikgazda

De nem kell, ha nem szedted le az ajánlott appokat. Vagy letöltöd régit, appgellryből frissíted és ott lesz. Mondjuk újban már benéznek reklámok

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#62) tom150 válasza illjo (#61) üzenetére


tom150
újonc

Na hát igen, az első verzio jobb volt, mar csak ez miatt is. Erről tudsz valamit - - - > VPhoneGaGa?

(#63) illjo válasza tom150 (#62) üzenetére


illjo
Topikgazda

Nem ismertem, ahogy nézem, android emulátor, mint a vmos és ezen is 7es android fut. Hogy mennyivel jobb, vagy rosszabb, passz. Lehet majd vmikor kiprrbálom.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#64) Jonatán


Jonatán
tag

No meg oldotam, szerintem a PC-s firmware kereso nem muxik rendesen, de online Firmware keresoben megtalaltam ugyan azokat az adatokat es a video szerint meg csinaltam, egyaltalan nem volt nehez barmikor ujra megcsinalom es majd hogy nem video nelkul is! Ezert nem kell meg 1 kabel minek!?
Online Firmware adatbazis; [link]
a mester mu; [kép]
Holnap befejezem a GMS-t, remelem a 131es firmware jo mar nekei!

[ Szerkesztve ]

(#65) illjo válasza Jonatán (#64) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szuper! Akkor jöhet a gms. Azért jó, ha megosztják itt tapasztalataikat akik csinálják, mert akkor összegyűlik egy stabilabb apokon álló nagyobb tudásbázis

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#66) Jonatán válasza illjo (#65) üzenetére


Jonatán
tag

Azert koszi neked is a segitseget !
Nem tudom hogy GMS telepitesbol hanny fele-fajta van de ha van tobb akkor azokat en kiprobalom, szeretnem ha mukodne az play aruhaz, email, terkep, drive lehessen ra menteni es onnan vissza, fenykepek szinkronizációja kb ennyi!
Ugy hogy en majd nyomatom a tapasztalatom!

[ Szerkesztve ]

(#67) illjo válasza Jonatán (#66) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szívesen, bár sokat nem tudtam. Az lenne a jó, ha tudnék csinálni topik összefoglót, amit szerkeszteni is lehet.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#68) pepetech válasza illjo (#67) üzenetére


pepetech
őstag

Én anno még Asus padfone 2 korszakomban kerestem egy admint/moderátora és nekik jeleztem, hogy szeretnék csinálni téma összefoglalót és meg is oldották nekem. Igaz az sem ma volt 😃

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#69) illjo válasza pepetech (#68) üzenetére


illjo
Topikgazda

Írtam nekik ma a moderátort keresek topikba, úgy láttam topikgazda leírásban, hogy ott kell kérni. Majd meglátjuk reagálnak e ill. mit.Most egyelőre a 19.hsz az összefoglaló, de már pofozgatásra szorulna

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#70) Jonatán


Jonatán
tag

1 ujabb virtualis GMS megoldas , eleg vaskos a progi 350mb VPhoneGaGa

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71) Sumptuous válasza illjo (#44) üzenetére


Sumptuous
senior tag

"Egyszerűbb lenne" a dload-os módszer, ha lenne olyan zip, amiben a megfelelő szoftver van. Sajnos én 4-félét is letöltöttem, és mindegyikre hibát dobott az erecovery.
Próbáltam újra letölteni, másik pendrive-al, dns-el és anélkül, egyszerűen sehogy nem ment. (Nem ez lett volna az első próbálkozásom, még a p20p és p30p-s korszakomban is csináltam nemegyszer ilyet. )
Viszont a hisuite valahogy egyből működött. Szerintem érdemesebb inkább azt ajánlani. Igaz, hogy nekem sem volt olyan rom a pc-s finder-ben, mint amit telefonon kiadott, de kimásoltam telefonról a linketket/szövegeket és emailben átküldtem magamnak. Azt írtam be a hisuite (10.1.1.500! újabb nem jó!) proxyba és ment, mint a karikacsapás :D

Én a 131-ig nem mentem vissza, csak a 134-ig. Így is működött a dolog, mostmár csak az emui 11-es frissítés megjelenítését várom, mert ez mégiscsak egy régi verzió..

Ha sikerül megnyitnod a témaösszegoglalót, szívesen írok bele egy szösszenetet ezzel kapcsolatban. (P40Pro, downgrade, hisuite-, proxy, googlefier)

[ Szerkesztve ]

(#72) Jonatán


Jonatán
tag

Igen mukodott a dolog, erdekes a szamozas a 134es az regebbi FW mint a 131es,
134-2020.05.29 meg a 131 na az is erdekes szamozasu van belole 2020.06.01 es van belole regebbi 2020.05.21
[link]

(#73) Jonatán válasza Sumptuous (#71) üzenetére


Jonatán
tag

Meg kerdezhetem, hogy mukodik-e minden GSM szolgaltatas rendesen, vagy vannak problemak nemelyikkel, csak azert lenne fontos tudnom mert 3 napom van vissza adni a telot es vissza jar a penz, ha nem lehet megoldano a Google szolgaltatasok rendes mukodeset akkor vissza cserelem a telot sajna!

(#74) Sumptuous válasza Jonatán (#73) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Meglepően jól működik a dolog. Egy laikusnak odaadnám a telefont, nem gondolná soha, hogy ezen a telefonon nem volt gyárilag gms. :K

Nekem csak pár napja van fent, eddig amit észrevettem:
-Valamiért nem szinkronizál a google fiókkal a névjegyek app. (Googlefier-ben van fix, de akkor sem :F )
-A naptár app sem jeleníti meg a google naptáramban lévő eseményeket.
-Érintéses Google Pay fizetés egyáltalán nem megy. (Ezt tudtam előre.) (Elvileg a Simple működni fog.)
-A gmail app nem vált át sötét témára. (lehet emui 11 alatt át fog.)

Egyelőre mást nem találtam, ha van neked valami, ami fontos, szívesen megnézem, hogy működik-e.

Viszont ami pozitívum:
-Egyik app sem problémázik a google hekkelés miatt.
-Helymeghatározás eleinte vacakolt, de végül hibátlanul működik.
-Az összes jelszavam/felhasználónevem szinkronizáva van a chromeban, sőt! még a jelszótároló is működik!
-Bármelyik app amivel google-el léptem be, hiba nélkül belép és működik. (Stocard, Gplay, Aliexpress, stb. elég sok van :D)

Illetve ami nekem még áldás, mivel témákat készítek a telefonra: A gyári hauwei sms app van a telefonon, nem pedig a google messages, ami az összes europai gms-es huawein.. :C

Összességében én nagyon elégedett vagyok mind a telefonnal, mind ezzel a gms megoldással. Nem bántam meg a váltást :)

[ Szerkesztve ]

(#75) illjo válasza Sumptuous (#71) üzenetére


illjo
Topikgazda

Hol is kezdjem.. :) A topikot általános érvényűnek szántam a létrehozásakor. Tehát a cél az lenne, hogy minden gms nélküli huawei telefonnal rendelkező, akit érdekelnek a lehetséges megoldások kaphasson információt, nemcsak p40 pro ról szól. Annál is inkább, mert nekem pl p40 lite om van:) De az is igaz, hogy ugyan "élőben" jó pár p40 lite ra feltettem a gms-t ismerősök, imserősök ismerőseinek körében (volt aki azért vette meg pl,, mert látta h fel tudom mókolni és ugye alig van ára a kereslet csökkenés miatt, de azért középkategóriában nem egy rossz telefon, sőt), akiknek azóta neten segítettem, jó pár embernek, mind p40 pro juk volt.De utólag, mióta találkoztam rengeteg kérdéssel fb on (is) arról, mit jelent egyáltalán a gms nélküliség, arra is jó szolgálatot tudna tenni ez a topik, hogy első lépésként aki nincs tisztában azzal, mit jelent ez az egész, már esetleg telefonvásárlás előtt eldönthesse, akarja e így, vagy nem. Vagy ha már megvan a készülék, és elmulasztotta az előzetes tájékozódást, és/ vagy az értékesítő nem tájékoztatta, nem értett stb stb, legyen tisztában a lehetőségeivel. Nem sorolom fel az összes permutációt :) Aztán ha valaki bármilyen indokok alapján úgy dönt kell neki a gms, kiválaszthatja a neki megfelelőt, azt amihez megvannak a képességei hogy feltegye, vagy megtudja mutatni olyan ismerősének, aki felteszi neki stb stb.A topik jólelkű, témában jártas látogatói pedig segítenek ahogy tudnak :)
Azt gondolom, hogy jelenleg is létezik összefoglaló a 19-ik hsz erre a célra szolgál,. Ez az 1-es hszem kibővített változata, amelyben az 1-re linkelt hivatkozások vannak. Kértem, mint írtam a topikgazda jogosultságot, a válasz szerint az igényem továbbításra került. Amennyiben megkapom, elkészítem a két hsz összegyúrását eggyé, kiegészítve a tapasztalatokkal egy egy fajta metódussal kapcsolatban. Előtte aki igényli megküldöm neki, és a visszejelzések alapján javítom. Már amennyiben egyetértek vele :)
Én a legelső gms mókot saját telefonon hisuite+hisuite proxy+ firmware finder módszerrel csináltam. Nekem a hisuite egy rémállom volt őszintén szólva, már az küzdelmes volt, hogy egyáltalán kapcsolódjon hozzá a telefon. Óriási megkönnyebbülés volt, amikor rájöttem, hogy de hiszen nekem van otg kábel type c vel. Tehát abban megegyezhetünk, hogy dload megoldás egyszerűbb, csak a downgrade firmware megléte kérdéses. Nálunk jellemzően az ELS-NX9 verziójú modellek vannak p40 proban a hivatalos viszonteladóktól. Akiknek segítettem, vagy beszámoltak a tapasztalataikról, egyiknek sem volt gondja a downgrade firmware-el, vagy letöltötték az xda oldalról, vagy, az általam letöltöttet használták. A gond azzal szokott lenni, hogy az oldal nem engedte nekik letölteni, ezért én megelőzve ezt, feltettem megámba és azt szoktam linkelni, mindig elindult nekik a folyamat vele. Szóval ha a tapasztalatokat leírjuk, mindenki eldöntheti dload vagy hisuite megoldást választja a végső downgrade hez. Volt olyan is, aki inkább beszrzett type c csatlakozási lehetőséget, mert annyira nem ment neki hisuite os megoldás.
Fórumtársunk aki most tette fel, ugye a pc-s fw finder hibája miatt ötletesen kitalálta hogy az ismert orosz oldalon levő fw ek között keresse meg amit telefonos fw findere mutatott, ezt a tapasztalatot is beépíteném.
Valamint egyik fórumtásrunk itt belinkelt gms mók tapasztalata alapján, amiben valmilyen szinten részt is vettem távolról, beépíteném a gms mók teljessé tételét (?) célzó, push hibák kijavítására szolgáló fagyasztásos módszert. Ami azért is fontos az értesítések megkapásán kívül, mert pl simple nfc fizetés ennek a hiánya miatt nem lehetséges, banki appok push -jai megjönnek, nem kell sms stb stb

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#76) Jonatán


Jonatán
tag

Koszi a valszt, szeretnem ha mukodne az play aruhaz, email, terkep, google drive lehessen ra menteni es onnan vissza, fenykepek szinkronizációja kb ennyi! A google drive kellene nekem nagyon mert oda van elmentve par progi mentese es anelkul nem tudom visszaszerezni a menteseket pl a Viber beszelgetesek mentese.

(#77) illjo válasza Jonatán (#73) üzenetére


illjo
Topikgazda

Én is leírom a tapsztalatokat, csatlakozva az előttem szólóhoz. Igen, google appok mind futnak kivétel nélkül. Azt fontos megemlíteni, bár EDDIG nincs talán túl nagy jelentősége, de a play protect tanúsítást a telefonok továbbra sem kapják meg. Először azt gondoltam tévesen, hogy pl otp simple -ben azért nem végezhető el a kártya digitalizációs regisztrációja az nfc fizetéshez, mert ez nincs neg. De később felviláosítottak, hogy a hiányzó pushok miatt nem kap az app visszacsatolást, így a foylamat megszakad. Viszont google pay már az elején közli, hogy valami gond van, lehet rootolt a telefon stb, nem mlékszem az üzenetre. Tehát google paynél úgy néz ki a play protect hiányon már elhasal a dolog. Ami még ezzel kapcsolatos, ugye jött a hír, hogy márc1-től a messages nevű, a sima sms eket kiváltani szolgáló, nyugaton egyre népszerűbb app már igényelni fogja a play protect tanúsítást az üzenetek biztonságossága miatt. Bár szinte csak egy mozdulat lenne nekik, remélem, ezt többi google app tekintetében nem fogják meglépni, mert akkor buktuk a google apppokat mókolt gms el is. Nem látok a fejükbe, talán nem akarják olyan készerhelyzetbe hozni több millió, nem kínai illetőségű, gms nélküli telefon tulajdonosát, hogy akaratuk ellenére leszokjanak a google ről.
Ami a probléma mókolt gms el, amint említettem a push ok hiánya, mivel a google service framework öt a mók során elhallgattatjuk, hogy ne kiabáljon, de így a többi push nak is odavágunk. De úgy néz ki a fagyasztása adb segítségével, icebox appal megoldja a problémát.Akkor nem lesz play aruház, de mivel állítólag fagyasztott gsf el is mennek google appok, ott van helyette az aurora.
A gmail push prolémáját én jelenleg macrodroid használatával oldom meg, a makro szépen frissíti az általam beállított időközönként és kapom az értesítéseket.
Tehát összességében a push problémán és annak hozadékain kívül szinte minden működik gms mókkal.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#78) Sumptuous válasza illjo (#75) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Valóban faék egyszerű a dload, nem tudom nálam miért nem ment. Pedig kitartóan próbálkoztam, ahogy írtam, több verzióval (xda és más tárhelyekről származó fájlokkal is) és 3 pendrive-al. Van amelyik gyárilag type-c-s és van, amelyiket átalakítóval próbáltam. Mindet látja a rendszer, el is indul a folyamat, de hamar kifut arra a hibára, hogy "wrong version, please download the correct frimware". Ami tudjuk mit jelent, de nem ez a gond. A szoftver ehhez a telefonhoz való, csak egyszerűen nem fogadja el valamiért. (Imei alapján az összes használt szoftver egyébként approved..)

Tudom, hogy nem csak a p40pro-ról lenne itt összefoglalva a dolog, de ahogy te is írtad, nagyon hasonlóan lehet az összes telefonra rámókolni, így nagy az eggyezés a folyamatban.

Majd ha kész az írásod, küld el nekem is, örömmel átolvasom publikálás előtt. Előre is köszi a belefektetett időd. :R

@Jonatán: Play Aruház, Gmail, Térkép, Drive, Fotók is hibátlanul megy, próbáltam. Talán az értesítésekkel lesz valami gubanc, amihez framework fagyasztás kell, de ez a majdani összefoglalóban le lesz írva, hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#79) illjo válasza Sumptuous (#78) üzenetére


illjo
Topikgazda

Örülök, hogy két hónap után kicsit 'belendült' a topik. Néha úgy érzetem elején, magamnak írok, de azért nem adtam fel. Nem láttam az összefüggést azzal, hogy fb on folyamatosan jönnek a huawei csoportokban a kérdések, itt meg semmi.. :) Jó nyilván tudjuk a fb egyeduralmát (persze nem, de mégis..:)), valamint azt, hogy nagyon sok embernek egyszerűbb feltenni egy kérdést, két kérdést, sok kérdést ott abban a hiszemben, hogy majd "megoldódik', vagy mások megoldják helyette a problémát, mint venni a fáradtságot és kicsit - saját érdekében - elmélyülni a témában és elolvasni pár mondatot.Pl volt akinek belinkeltem az összefoglalót, de a válasz: "neki ez kínai' Pedig magyarul leírtam az összefoglalókban a számára ésszerű, képességeihez illő tök egyszerű megoldást is a mók mellett ugyanott, csak el sem olvasta. Persze amikor belinkeltem neki a gspace-t akkor jött az óóóóó de jó, ez megy. Linkeltem sokszor a topikot, az is tény, hogy sokszor messengerben privát üzenetekben ment a segítségnyújtás, ami amúgy célszerűbb is, viszont FingR86 kivételével snki nem összegezte itt a tapasztalatait. Azt meg azért már nem akartam felvállalni, hogy még ide kivonatot is írjak az adott esetekről.
Downgrade: csak találgatok, senki ne sértődjön meg, ha néha szájbarágós vagyok, meg evidensnek tűnő dolgokra kérdezek rá, mert sosem lehet tudni alapon, nem lebecsülöm a másik fél képességeit, csak annyiféle dolog miatt csúszhatnak el a megoldások, hogy el sem hinnétek. Downgradet ugye emui 11 ről csináltad már? És ugye nem emui 11-ről akartál egyből dloaddal downgradelni, hanem előtte megcsináltad roll backet hisuite al? Csak tényleg nem értem, hogy a mindenkinél működő downgrade verzió, már ha ugyanaz volt, miért nem ment? Én pl ezt szoktam elküldeni p40 pro oknak és mindig bevált:
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#80) Sumptuous válasza illjo (#79) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Próbáltam emui11 alatt is, de gondoltam hogy "túl nagy ugrás" így azt csak egyszer próbáltam. A többi alkalom már a hisuite-es downgrade után volt. Még nem jöttem rá, mi volt a gond, de mivel minden működik végűl, nem szívesen deríteném ki ;]

Mennyi idő kell, míg megjelenik az első emui 11-es update, a 10.1-es downgrade-re? Gondolom ez változó, de már 3 napja csináltam, és még semmi. Aggaszt :D

Az a baj, nem sokan keresnek ilyen topikot, és gondolom azért sem találnak ide. Én is valaki linkjéről találtam meg. Bár jó ötlet, mert nem mindenki akarja a saját telefonja topikjában a gms-es hack "felszenvedést" olvasgatni. Így legalább egyben van :D

Én fészbukot egyáltalán nem használok, nem tudom ott mi van. Gondolom nem sokan regisztrálnak csak ezért ph-ra. :R

(#81) illjo válasza Sumptuous (#80) üzenetére


illjo
Topikgazda

Na igen, ha akkor olvastad volna 19-es hsz összefogllót, abban leírtam, hogy 11 ről a downgrade csak két lépésben megy, egyet megspróltál volna. Sanos a 11 már nem támogatja a dloadot :( Igaz, nyilván a lényeg h működik és nem fogsz fr et csinálni h kiderítsd egy újbóli nekiálással, mondjuk működne e pl azzal amit linkeltem :) Csak azért találgatok, mert minden hiba tapasztalat és főleg azok ismert megoldásai jól jöhetnek a késbőbbi minél könyebb telepítések megvalósításának érdekében. Apropó Fr..azt is leírtam sok helyen, hogy, bár a tutorialokban nem nagyn írják, mindig érdemes fr el kezdeni a downgradet, hogy megtisztítsuk a telefont azoktól, amik akadályozhatják bármelyik metódus normális működését. Én egyszer hagytam ki lustaságból, na szívtam is a googlefier módszerrel, de talán azt le is írtam utána itt a topikban.Tehát FR alap véleményem szerint, mielőtt bárminek nekiállunk.Akár még lehetett ez is a probléma nálad, ha nem volt feltéve.
Hát van akinek szinte azonnal frissít 11 re vissza, van akinek 1-2 nap is eltelik. Volt olyan, aki firmware finderes fw el tette vissza pl 10 legfrisebbre re valamiért, na annak újból kellett kezdenie egészet. Szóval sztem csak türelem kérdése, ha magától frissült vissza 10 legújabb verziójára.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#82) Sumptuous válasza illjo (#81) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Rendben, akkor várok még. Igen, nagyon szépen le van írva az összefoglalódban minden, a probléma csak az, hogy későn találtam meg. Pont addigra, amikorra már sikerült megoldanom a problémát. Ha hamarabb tudom, hogy van magyarul is leírás, akkor nem kezdem el az angol szerint. Az meg nem volt ilyen részletes, mint a tiéd. :R

(#83) illjo válasza Sumptuous (#82) üzenetére


illjo
Topikgazda

Köszi! Esetleg még szokták javasolni a gyári támogatás appot a frissítés megnézéséhez. Van, akinek ott hamarabb mutatta amikor sok"an várták a 11 et.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#84) Sumptuous válasza illjo (#83) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Próbáltam, eddig még semmi. Végülis mindegy, nem rossz ez a 10.1-sem, de már a P30Pro-n is ez volt, meguntam. ;]

(#85) illjo válasza Sumptuous (#84) üzenetére


illjo
Topikgazda

Heuréka! Öröm és bódottá..! Bocsánat az érzelemkitérésért, de 3 hónap ínséges nfc fizetés nélküliség után sikerült otp simple appban beregisztrálnom a bankkártyám, tehát elvileg már megint tudok mobil érintéses fizetést használni, miután novemberben hms telefonra váltottam, alig várom, hogy kipróbálhassam élesben is :).
Az elsődleges tesztek szerint g maps bepozicionál, appok mennek, de gmail app pushok, miután kikapcsoltam az eddig frissítésre használt macrodroid makrót, ugyanúgy nem jött meg az e-mail érkezésről a push. Szóval ez több push problémánál sajnos, de makroval ismét helyreállt a rend. Természetesen play aruház nem megy, de az természetes, végre igazi hasznát vehetem az aurora app store-nak. Már ha remélhetően működik, utóbbi időben tudjuk hogy rapszodikus volt ismeretlen okból. De mivel maga a fagyasztási aktus nem vesz több időt igénybe ha már be van járatva, 5 percnél többet, ugyanez igaz a gsf feloldására is a fagyasztásból. Van egy "push notification" elnevezésű, playben (aurora) fellelhető checker app, azza bárki le tudja ellenőrizni, hogy van e neki elérése pushokhoz. Miután a fagyasztás megtörtént, az apptól pipát kapott a push is.
A funkció elérése a push értesítések visszahozatalával történt, fagyasztásos módszerrel, amelynek során lefagyasztjuk pc-ről a minimal adb, hisuite és icebox app segítségével a google services framework-öt.

Menete:
- [link] a video orosz nyelvű, igazából annyira nem kell, mert elég egyszerű az eljárás, ha követed a leírásom, de támasznak jó. A leírásában ott vannak a letöltő linkek ha kell hisuite-hoz, minimal adb-hez és Ice Box apphoz. Én csak a minimal adb-t töltöttem le onnan, az akkor még futó play ből egyszerűbb volt az appot feltenni, hisuite meg megvolt.
- Telefonon fejlesztői módban legyen bekapcsolva a HDB mód és az USB hibakeresési mód is
- Összekapcsolod a szokásos módon telefonod USB kábelen a hisuite segítségével a pc vel.
- A pc-re telepített minimal adb-t elindítod, ez megnyit egy parancssor terminált pc-n.
- Nyisd meg telefonon az ice box appot , ott lépkedj addig, míg ki nem lehet választani három egymás alatti opcióból az alsót, a "simple adb" opciót.
- A videoban is megvan ez a parancs, meg az Ice boxban is, de a könnyebbség kedvéért idemásolom, ezt illeszd be a parancssorba pc-n: adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh
- menj az "add apps from list" opcióra, ami megjelenik ice box appban a parancs leenterezése után. Válaszd ki felül a "system"-et, keresőbe írd be hogy google.
- válaszd ki a google services framework appot (nálam magyarul volt: google szolgáltatások keretrendszer) és nyomhj rá a "freeze"-re. Ha rányomsz az appra megint, megjelenik a "defreeze" opció hozzá, amivel értelemszerűen a kiengedés történik (ha pl mindenáron kell play áruház, nem jó aurora stb)
- Bontsd a kapcsolatot, kábelt húzd ki, indítsd újra telefont-
- A "push notification" nevű app, ha letöltötted, most már zöld pipával jelzi a pushokat.

Köszönet az úttörésért, video-ért FingR86 fórumtársnak, aki gms mók után nemrég megcsinálta ezt a mókot is.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#86) Jonatán


Jonatán
tag

Gratula remelem 1szer en is eljutok odaig!
Probaltam a GMSt felrakni eme video alapjan; [link] de bekeveredtem a vegenel, most gondolkozom az ujrakezdesen, gondolom 1 telefon visszaallitas eleg neki es ujra kezdothed a gms telepites!

(#87) illjo válasza Jonatán (#86) üzenetére


illjo
Topikgazda

Igen, elég. Nem ismerem azt a videot. Én a,magam helyében azt használnám, amit én linkeltem a leírásomban videot😃😃😃
Holnap ha kell tudok segíteni,ha mégis az mellett döntesz, ma már kiszálltam..

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#88) Jonatán válasza illjo (#87) üzenetére


Jonatán
tag

A video ugyan az mint amit belinkeltel csak mastol van, lenyege Googlefier letoltese inditasa majd a kinai app inditasa es elojon 1 tablazat amiben levannak irva pontokban hogy mit kell telepiteni es hogy csinald,. A te linkeld videodat hasznaltam mert az enyemben a srac 1kicsit gyorsan csinalta es a vegefele elkeveredtem.
Vegig vittem a video lepeseit telepitettem 1 csomo google appot amik mukodnek is nem akadnak.
De valami nem 100as a Play aruhz telepitesekor volt nekem 1kicsit mas a dolog volt 1 hiba uzenet valami Play protect de sajna nem irtam le, utana minden ment ugyan ugy ahogy a videoban, de az ujrainditasok utan nekem ez maradt [kép]
a googlefier progival probaltam fixalni a telot szinkrozinalasra ajanlott fixalast megcsinaltam. Mai proba szinkrozionalasra [kép]

[ Szerkesztve ]

(#89) illjo válasza Jonatán (#88) üzenetére


illjo
Topikgazda

Amit belinkeltél képet, az a kínai LZplay app, az ún. G app, ami végülis az alapja az egész móknak, a googlefier módszer 'csak' vmilyen szinten autimatizálja az addig manuálisabb, de ugyanilyen alapú eljárásokat. Ha jelenleg minden google app fut, nem kapod a play protect pushokat, akkor minden ok. Azt a kínai appot ajánlatos is letörölni, mivel rendszeradmin jogokat adunk neki. Az appra nyomva nem lehet simán eltávolítani, csak a beállítások/alkalmazásokból.
Bár legtöbb helyen systemhacks videoit linkelem, a googlefier nél pont azért linkeltem portugál srácét,amit mondasz is, mert ő lassan,magyarázva mutatja. Hiszen neki is az volt az első

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#90) Jonatán


Jonatán
tag

Ja idaig minden mukodik minden gooogle progit tobbszor is elinditok nincs hiba uzenet,mit lehet meg csinalni valami fagyasztasrol is irtal, de linkelj videot is rola legyszi.
Azt azert nem vagom hogy tudott mar 10.1.0.176re felfrissiteni a telo amikor direkt kiloltem az automata frissitest a telo teljes torlese utan... [kép]

[ Szerkesztve ]

(#91) illjo válasza illjo (#85) üzenetére


illjo
Topikgazda

Lehet, korai volt az öröm?🤨
Ma kipróbáltam élesben is az nfc fizetést az otp simple appal, a tegnap érintéses fizetésre beregisztrált bankártyáról, de sajnos nem sikerült. Kiírja, hogy 'tokenek letöltése folyamatban' a terminálhoz érintés után, majd mivel nem sikerül, próbáljam később. Az otp a bankkártyák digitális klónjait felhőbe teszi és 10 db tokent küld telefonra. Ezekkel az azonosítókkal net nélkül is,tudunk nfc fizetést indítani, a 10-re kiegészítés tokenek elhasználása után netkapcsolattal folyamatosan megtörténik. Hogy miért nem tőlti le nekem, sem mobilnetről, sem wifiről, rejtély. Remélem, nem a play protect hitelesítés hiánya miatt. Bár fórumtársunk, DraXoN anno azt írta, hogy ő nyár óta, gms mókkal és ezzel a gsf fagyasztással tudja használni az nfc érintéses fizetést.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#92) illjo válasza Jonatán (#90) üzenetére


illjo
Topikgazda

Ha figyelmesebben megnézed a fagyasztásról szóló hsz emet, a menete alatt ott a video link. De írom azt is, hogy orosz, de azért ha érteni nem is fogod, látni mit csinál. De leírásból is meg lehet simán.
Ja, agresszíven frissít, sztem néha többek között ez zavar be mókba is, mikor vkinek nem sikerül azonnal.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#93) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Friss p40pro tulaj vagyok, sajnos szomorkodva nezem hogy a gms mokolasok csak ideig-oraig mukodnek, szerintetek van ra esely hogy Trump bacsi felallt a szekebol es igy vissza kaphatja a huawei a googlet? A masik hogy igazabol sok mindenrol le tudok mondani de a waze az nagyon hianyzik, van ra valami megoldas hogy mukodesre birjam, sajnos terkepet nem tolti be, gondolom mert ugye ez is google. :(

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#94) illjo válasza Joci?? (#93) üzenetére


illjo
Topikgazda

- a VALÓDI gms mók, ami alatt nem a vmos, google space, dual space stb vackok értendők, stabil. A push értesítésekkel gond lehet, de pont tegnap osztottam meg arra is megoldást itt.A 19-es hsz ben összefoglaltam gms megoldásokat itt, abból tájékozódhatsz, linkelt tutorial videokkal megcsinálhatod
- ha benézel a p40 pro topikba, linkeltem véleményemmel együtt, egy friss cikket arról, hogy nem várható tiltás feloldás. Azért mert az amcsik meghozatnak a világ számára nem szeretem döntéseket egy bohóccal, majd kikiáltják bűnbaknak, hogy mindenki trumpozzon, ne amerikázzon, egy dolog. Másik dolog mikor valaki elhiszi, hogy majd jóságos joe bácsi mindent helyretesz, ami nem is az érdekük. Kína előzi amerikát, próbálják megfékezni, ennyi. Hogy hogy hívják az aktuális kirakatembert, akit elnöknek hívnak, irreleváns
-waze megy google nélkül is, de csak ha bejelentkezel. Ha nem voltál beregisztrálva, mostani telón nem lehet, kell egy gms képes telefon amin az appban regisztrálsz. Sztem megoldható. Letöltése: appgalleryben ugyan nincs fent, de érdemes beszerezni, letölteni alternatív app áruházakat. Ajánlom nagyon az aurora app store t, ami végülis ua. mint play áruház. Vagy aptoide, apkpure stb. De ha beírod petal searchbe is meglesz lehet.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#95) Joci?? válasza illjo (#94) üzenetére


Joci??
senior tag

Szomoruan olvasom, kar lenne egy ilyen jo gyartot kinyirni, google nelkul tenyleg elegge nyogvenyelos, a valodi mokolas viszont garanciavesztessel jar amit nem szeretnek, a tobbi meg csak atmenetileg jo. Koszonom a waze mukodik, tenyleg csak be kellett jelentkeznem a regi regisztraciommal, ami erdekes hogy a hang felismeres nem erheto el pedig engedelyeztem. Nalatok az mukodik?

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#96) illjo válasza Joci?? (#95) üzenetére


illjo
Topikgazda

Nem jár garanciavesztéssel. Elvileg erre anno valaki kért hivatalos szerviztől állásfoglalást, amiben azt nyiltakozták, hogy olyan appokat telepít, amilyeneket akar, semmi közük hozzá. de mégis megoszlanak a vélemények, nyilván azóta az idő is telt és huawei láthatóan jobban nem akarja már a google t a telefonjain, mint maga a google.. A lényeg: amikor elviszi az ember szervizbe garanciális javításra, úgyis le kell, hogy mentse az adatait, mert hiába van szerviz funkció, azzal kezdik, hogy factory reset., Mivel a gms mók során, a g appok user partícióra települnek, egy fr nyomtalanul törli őket, meg kell csinálni adatmentés után. Tehát gőzük sem lesz arról, hogy mi volt rajta. Ezt egyébként a békesség kedvéért szervizben dolgozó fórumtárs ajánlotta, mert lehet jogi vitában neked lenne igazad, de minek..Szóval garanciavesztés legenda kilőve.
Mivel nekem gms mókom van, működik hangfelismerés .:)de ugye az google alapú, tehát természetesen nálad nem fog.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#97) Joci?? válasza illjo (#96) üzenetére


Joci??
senior tag

Ertem, at olvastam amit irtal, de ez nekem mar sok, felek valamit elcseszek aztan kuka a telo, jo lenne ha valaki hozzaerto csinalna ezt meg nekem rajta, csak a kornyekemben nem igazan ismerek ilyet, lehet majd megkerdezek 1-2 gsm boltot, hatha... :( koszonom a segitsegedet. :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#98) illjo válasza Joci?? (#97) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szívesen

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#99) Sumptuous válasza Joci?? (#97) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Szerencsére nagyon biztonságos folyamat, egy sor ellenőrzésen átmegy a rom mielőtt feltelepíti azt a telefon. Gyakorlatilag kb. lehetetlen téglázni a telefont ezekkel a módszerekkel. (dload, hisuite proxy) szóval nagyon ne félj tőle, de persze megértem, ha nem szívesen vágsz bele így sem. :D

(#100) Jonatán


Jonatán
tag

En vegul is kesz vagyok a hackel nem kell mar mast csinalnom hisz minden muxik, ugy ahogy jo nekem, a fagyasztasos resz nem erdekel nem ad semmi pluszt nekem.
Youtube Vanced ami most problema felraktam majd beirtam a google accom adatait de nem tud betolteni cds fogog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.