Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Pokskill válasza illjo (#600) üzenetére


Pokskill
tag

Sziasztok. Erősen gondolkozom egy huawei nova 9 készüléken. Valakinek esetleg van tapasztalata lehetséges rá feltenni a gms-t? :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#802) illjo válasza Pokskill (#801) üzenetére


illjo
Topikgazda

A mókot biztos, hogy nem. Mivel az annak az alapját jelentő LZplay app csak a 2020 júliusa előtti hms firmware verziókon futtatható, ezért is kell downgradelni korábbi verziókra, amely telefonok firmware jeinek van korábbi fw verziója. Ennek pedig nincs

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#803) jeni válasza Pokskill (#801) üzenetére


jeni
félisten

El kell felejteni a Nova 9 -t, ha szükséged lesz a Google szolgáltatásokra.
Biztosan ennél még szigorúbban veszik majd a dolgot. Nem lesz senki majd aki érdemben fog majd vele foglalkozni mók ügyben.

(#805) Pokskill válasza #72445440 (#804) üzenetére


Pokskill
tag

Igen. Korábban a p40 pro pont ezért tetszett, a kijelző extrém mértékbe hajlik és kiér a széléig :DD
Köszönöm mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#806) firemanus82 válasza firemanus82 (#794) üzenetére


firemanus82
senior tag

Na sikerült elkiabalnom, már a p30 pro-ról is eltűnt az android autó... :W

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#807) jeni


jeni
félisten

Hát kitudja.....

[ Szerkesztve ]

(#808) Kezai


Kezai
csendes tag

Sziasztok!

Mivel azt elmúlt 1 hétben rengegteget szívtam egy P40 Pro és a Play Protect probléma kapcsán, és sikerült rendbehozni, így gondoltam megosztom a tapasztalatot.

Volt egy faszán működő sima mók, majd jött a Play Protect probléma (emui 11). ICTFIX neten több videó és fix van rá, de egyikkel sem sikerült helyrehozni, ő viszont segített:

Fix Errors & Receive Push Notifications - Huawei GMS Guide! - YouTube

Friss mókra raktam ezt rá, nagyon fontos, hogy ezen megoldás lényegi eleme, hogy a Playtől elveszik a netes jogot (hogy ne frissítse magát), így APK-kat kell lehúzni. Viszont cserébe nincs Play Protect para, és működnek a notik, pl. Gmail, calendar és Revolut is jön patent módon.

Szóval aki most éppen szív ezzel, próbálja ki a videót.

(#809) balpis válasza Luzsi04 (#784) üzenetére


balpis
őstag

Az android auto P40 pro-n mivel megy neked? GMS vagy valami más megoldás?
Én egyelőre csak a dualspace-t próbáltam, azzal nem megy sajnos, hiába tudtam feltenni a play-t, úgy tűnik, nem látja, egyszerűen indul és kilép, üzenet nélkül.
új telo, költöznék át a mate20pro-ról, és ez az egyetlen, ami megakadályoz benne. Egyelőre csak keresgélem a megoldást, de ha valaki tömören tud útbaigazítani, akkor az sokat segítene :)
(mondjuk a goole pay is jó lenne a revoluthoz, de anélkül megvagyok. Mást eddig nem hiányolok rajta)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#810) illjo válasza balpis (#809) üzenetére


illjo
Topikgazda

Csak az összefoglalóban ismertetett gms mókkal megy az android auto. Goggle pay mókkal sem, mivel azzal sem történik meg a play protect hitelesítése a telefonnak, az pedig azt igényli.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#811) illjo válasza Kezai (#808) üzenetére


illjo
Topikgazda

Köszi! :R

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#812) balpis válasza illjo (#810) üzenetére


balpis
őstag

köszi!
Ha lesz egy szabad éjszakám, próbálkozom vele...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#813) illjo válasza balpis (#812) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szívesen!

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#814) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, ez a videó alapján visszaállítottam egy P40 Lite telót a leírásában szereplő (10.1.0.)226-os FW-re, utána Googlefier-ben eljut addig, hogy nyissam meg, majd zárjam be párszor az Google Play-t, viszont az csak 1 másodpercre felvillan, nem nyílik meg rendesen (plusz ennél a lépésnél eltűnik az előző lépésben hozzáadott Google fiók) és nem jutok tovább. A Googlefier azt írja, hogy 150 alatti FW kellene vagy hát azzal lenne az igazi, de akár működhet is, downgrade-eljem tovább, vagy mi itt a megoldás? Továbbá van egy olyan probléma a telefonnal, hogy az OTG nem igazán akar működni, érzékeli, ha valami rá van dugva, viszont a pendrive-okat nem kezeli, sem az USB A-sat átalakítóval, sem pedig az USB C-set, egyik fájlrendszerrel sem (exFAT, FAT32, NTFS) ha pedig át akarom állítani töltésről mondjuk fájlátvitelre, akkor 1-2 másodperc múlva visszaugrik töltésre és ennek megfelelően a Recovery-ben sem látja a rámásolt FW-t, ez nem a mostani downgrade következménye, előtte sem ment, ha jól emlékszek a 377-es legújabb FW-rel.

(#816) Luzsi04 válasza firemanus82 (#794) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Fel tettem az új Android Auto verziót, egyelőre megy a kocsival.
Ezek a verzioim:
Packages:
Google Play Store: 26.9.22-21 [0] [PR] 394273994
Google Play services: 21.42.18 (120400-410302452)
Google: 12.47.14.23.arm64
Android Auto: 7.1.614564-release

Igen, az itteni mókot raktam fel, illetve nemrég egy külön álló service file-t, mert jöttek a play not protected üzenetek.

[ Szerkesztve ]

(#817) firemanus82 válasza Luzsi04 (#816) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nekem ezek vannak fent:

Google play store 27.1.14-21... (újabb)
Play Services 20.21.17... (régebbi)
Google 12.48.23.23.arm 64 (újabb)

Akkor vagy a store vagy a Google miatt van a gondom. Lehet őket downgradelni?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#818) Luzsi04 válasza firemanus82 (#817) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Play protect hiba miatt én ez alapján tettem fel a service-t: https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra_osszefo/hsz_17-17.html

(#819) firemanus82 válasza Luzsi04 (#818) üzenetére


firemanus82
senior tag

Megprobaltam, de a továbbra sem működik :(( a kocsi kijelzőjén ezt írja.

A telefonon elindul az Android autó, de az első lépések után ez a kép jön be.

Viszont a verzioszam nem változott, a play Services ugyanaz maradt az eltávolítás majd a telepítés után :F

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#821) firemanus82 válasza #72445440 (#820) üzenetére


firemanus82
senior tag

Értem. Egyszer már megszivtam a szolgaltatasok frissítését, így nem frissült mióta újra mokoltam a telefont. A 7-es apk-t tegnap este újra raktam, de ezt a verziót telepítette nekem :U

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#822) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Sziasztok!

Egy P40 Lite-ot gyűrök, sikerült a firmware visszaállítás és a GSM mók.
A kérdesem az lenne,hogy feltehetek gyári frissítéseket vagy ezután semmilyen Huawei frissítést nem szabad használni?

(#823) illjo válasza Vikipizsama (#822) üzenetére


illjo
Topikgazda

Felthetsz! Viszont a google play services apk-t ne engedd frissíteni, mivel az új verziói már felismerik a play protect hitelesítés hiányát, amit a mók sem old meg.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#824) borbar


borbar
tag

Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Tavaly nyáron az Alin vásároltam egy Mediapad M6 8.4 Turbo tabletet. Még Googleval.
Nagy meg voltam elégedve vele, de a sok huaweies bloatwaret még magam le tudtam szedni tavaly, igaz a kedvelt Nova Launchert nem mertem, ill. a Huawei Homet nem mertem letörölni.

Rajta maradt az automatikus frissítés, így lett Harmonym.
A Google még működött, de már sok programot lelőtt az operációs rendszer. Ezért azt gondoltam, megint előveszem az ADB-t, és törlök pár programot. A netes keresgélés közben jött elő, hogy vissza lehet térni az Androidra, így lefuttattam a HiSuiten keresztül egy visszaállítást EMUI11-re.
Viszont ezzel odalett a Googlem.

Szeretném, ha valaki elvállalná a tabletet "mókolását", még egy-két évig szeretném használni, jó ki tablet.
És ha megoldható, a Nova Launchert szeretném indítónak. Amit, amelyik huaweies applikációt le lehet törölni, attól szeretnék megszabadulni, így amennyire lehet egy tiszta, akár régebbi verziós (10/11-s) Android tabletként szeretném visszakapni, hogy arra, remélem, minél több googles appot vissza tudjak telepíteni magam.

Pesten élek, mozgok, és így most nem nagyon veszem hasznát a tabletnek, akár egy hétre is megválnék tőle.

Ha valaki elvállalná, természetesen fizetség ellenében, az jelezze, kérem.

köszönöm és üdv, borbar / Bittó Zoltán

(#825) thebiker válasza #72445440 (#820) üzenetére


thebiker
tag

Ja ja ... Javaslom én is alaposan megfontolni ... Én is szívtam az AA-val és csak hosszú órák után sikerült visszaállítanom az eredeti gms állapotot.

(#826) firemanus82 válasza thebiker (#825) üzenetére


firemanus82
senior tag

Neked működik akkor? A play Services verzioszamodat megnezned nekem? Mert nekem nem megy, annak ellenére, hogy nem frissítettem az újra mokolas óta. Mert előtte 1x engem is megszivatott és a P40 Pro topicban van másik user is aki szív vele.

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#827) thebiker válasza firemanus82 (#826) üzenetére


thebiker
tag

Lefrissítettem az utolsó Play servies-t és akkor ment az AA, de semmi más :) Így gondoltam :) Most a 20.21.17-es van fent. Ezzel jól működim minden kivéve az AA :) :)
Az AA-nak viszont csak a legfrissebb verzióval indul el. Nincs valami moddolt verzió belőle? Vagy más módszer mondjuk a Mirrorlink?

(#828) illjo válasza thebiker (#827) üzenetére


illjo
Topikgazda

Mirrorlinket utoljára, ha jól tudom, p20 széria támogatta.
Én nem tudok jelenleg megoldást AA működésére régi GPS el.
VMOS-el próbáltad már esetleg?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#829) Luzsi04 válasza thebiker (#827) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Nekem így még mindig működik alapvetően minden, service esetében használtam az említett fixt, AA frissitem ahogy jön új verzió Aurora-ban.
<span;>Google Play Store: 26.9.22-21 [0] [PR] 394273994
<span;>Google Play services: 21.42.18 (120400-410302452)
<span;>Google: 12.48.23.23.arm64
<span;>Android Auto: 7.1.614574-release

(#830) golan7


golan7
tag

A legujabb (p40 pro-n a .260 végű) firmware - nél nem lehet vissza menni proxy-val régebbi rom-ra!
A megoldás: [link]
Először dload módszerrel vissza 230-ra, és onnan már jó a proxy módszer!

(#831) thebiker válasza illjo (#828) üzenetére


thebiker
tag

VMOS -al sajnos nem működik :( Vagy legalább is az USB kapcsolat nem ment.

(#832) thebiker válasza Luzsi04 (#829) üzenetére


thebiker
tag

Nekem a fix 20.21.17-re állítja be. Van már olyan fix ami 21.42.18-re vonatkozik?

(#833) Luzsi04 válasza thebiker (#832) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Legutoljára én innen raktam fel a 7est: http://www.mediafire.com/file/kzsydqxas8fgq51/Install_Google_Play_Store_by_ICTFIX.net.7z/file
De lehet függ attól is melyik verzió fut, mikor felteszed

(#834) firemanus82 válasza Luzsi04 (#829) üzenetére


firemanus82
senior tag

És a 21.42-vel működik a mók is és az AA is? :Y

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#835) Luzsi04 válasza firemanus82 (#834) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Igen, nekem mióta felettem az említett fixt, megy minden, AA, Google dolgok, jönnek a banki security notification-ök is.
Gondolom átmeneti, de most minden faja

(#836) firemanus82 válasza Luzsi04 (#835) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm, megprobalom, nálam működik e!

A 7es nekem települt, de ugyanaz maradt a szolgaltatasok verzioszama :F

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#837) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok. MKB Bankos alkalmazás p40 lite on nem működik mivel nincs rajta google. Esetleg valaki használja az MKB Bank alkalmazást rámókolt google-el? működik minden megfelelően ? nem tilt le az alkalmazás?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#838) Luzsi04 válasza jencsikdani (#837) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Nekem p40 Proval megy a Takarék bank appja.
Kellett hozzá a mok+fagyasztás de azóta jönnek a jóváhagyásos értesítések is.

Korábban ment a ViCA megoldás is, amíg azt használta a Takarék bank.

(#839) thebiker


thebiker
tag

Ma sikerült összehozni az Andoid Autot.
Google Play services 21.24.56 (040408-383540743) (040408) verziójú apk tettem fel. Vagyis frissítettem erre.
clear data/force stop/update ennyi. Működik a GMS is.

:C :C :C :C

(#840) Vakkancs666


Vakkancs666
csendes újonc

Hello, megint én :D

Adott egy P40 pro, kombinált (fagyasztásos) gms mókkal... amin figyelmetlenségből lefrissítettem ma a Play protect-et és/vagy a Play áruházat, ezzel pedig a google appokat (pl. gmail, naptár, stb) elbuktam. Így ennek megfelelően az lenne a kérdésem, hogy vissza tudom-e hozni a régebbi, működőképes verziókat a telefon teljes downgrade-elése és a gms újra-mókolása nélkül? (Vagy a mostani nehezítések miatt kb egyik megoldás sem lehetséges?)

Előre is köszi a segítséget :)

(#841) FingR86 válasza Vakkancs666 (#840) üzenetére


FingR86
Topikgazda

Szerintem csak a play services frissült le, próbáld meg felrakni az előtted lévő hozzaszolasban említett verziót. Vagy az eredetit ami a mók csomagban van.

(#842) thebiker válasza Vakkancs666 (#840) üzenetére


thebiker
tag

https://forum.xda-developers.com/t/badmania98-huawei-p40-lite-pro-plus-guides-news-discussion-support.4346741/post-85769693

Ebben a postban van video is és 4 féle verzió. Nem szükséges újra végig játszani mindent. :)

(#843) Vakkancs666


Vakkancs666
csendes újonc

Köszi mindenki, a #839 segített :DD

(Selfnote- jó lenne ha telefonon is oda figyelnék a kommentek sorrendjére és számozására és akkor nem csinálnék hülyét magamból :)) )

(#844) Vakkancs666


Vakkancs666
csendes újonc

Egy kis örömteli hír, vagy mi: megérkezett az emui12 a telefonomra, és jelenleg semmi gond nincs a gms mókkal (valamelyik nemzetközi fórumon olvastam, hogy bekavarhat, de szerencsére nem) :R

(#845) thebiker válasza Vakkancs666 (#844) üzenetére


thebiker
tag

Igazából csak akkor lehet baj ha FR-t kell csinálni. Akkor nehezebb visszamenni egy olyan verzióra ahol lehet GMS-t feltenni.

(#846) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok hms telefonnál ti milyen email alkalmazást használtok?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#847) firemanus82 válasza thebiker (#839) üzenetére


firemanus82
senior tag

Örök hála neked, újra működik az AA!
:R köszönöm szépen :R

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#848) Sumptuous válasza jencsikdani (#846) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Spark. Szerintem a legjobb.

(#849) akika111


akika111
csendes tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy frissült a telefonom EMUI 12 re, és a rohadék play szolgáltatás is, akkor már nem tudom a hitelesítési problémát orvosolni a korábbi módszerekkel?

Köszi

(#850) illjo válasza akika111 (#849) üzenetére


illjo
Topikgazda

Nincs emui 12-es tapasztalatom a témában, de mivel újabban a GMS mókon a google play services app frissülései okozzák a play protect hitelesítési problémát, a gps app korábbi módszerrel történő régebbi verzióra való cseréjével elvileg ugyanúgy meg kell, hogy oldódjon a probléma. Mellesleg nem látom az összefüggést az emui 12-re frissítés és a GPS frissülése között, hiszen a két dolog teljesen párhuzamos univerzum :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.