Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szacsee


szacsee
nagyúr

Az intel LGA1156-os tokozású processzoraiban szunnyadó GPU-t lehet kihasználni a H55, H57 és Q57-es chipkészletű alaplapjaival.
Aki számítógépet szeretne építeni szinte bizonyos, hogy megtalálja köztük a választását a kis fogyasztású HPTC-től egészen az erősebb játékgépekig. (tudom arra ott az LGA1366, de az nem mindenkinek elérhető)... :P
Az intel ugyan nyugdíjazza ezt a foglalatot (LGA 1156), viszont ha megfelelő processzort választunk alaplapunkba, akkor pár évig nem lesz gondunk a teljesítményével.
Gondolok itt arra, hogy irodára egy Core i3 bőven elegendő, ha pedig valaki játszani szeretne még ha LGA1366-os rendszere van akkor sem biztos, hogy 2-3 év múlva nem lesz kénytelen cserélni, hiszen sok mai program még a processzor sebességéből profitál.
Megemlíteném még, hogy az LGA1156 platformnál a Turbo Boost magasabb frekvencián engedi dolgozni a processzort, amiből szintén sok alkalmazás jobban profitál mint 2+ magból.

Nézzük is a választékot, hogy Gigabyték mit alkottak a boszorkánykonyhájukban:

H55 Express Chipset :

VGA kivezetés nélküli alaplapok:
GA-P55-S3
GA-P55-US3L
GA-P55-UD3L

Nem tudom milyen megfontolásból maradt le a DVI, D-Sub, vagy a HDMI... talán túl sok H55-ös chipet gyártott le az intel, vagy olcsóbb mint a P55. :F
Specifikáció szerint H55-ös chipsettel szerelt olcsó modellek lehetnek.

Következzenek a D-Sub, DVI, vagy HDMI-vel felszerelt alaplapok:

GA-H55M-S2H

GA-H55M-S2

GA-H55-UD3H

GA-H55M-UD2H

GA-H55M-D2H

GA-H55N-USB3

GA-H55M-USB3

GA-H55-USB3

H57 Express Chipset:

GA-H57M-USB3

Q57 Express Chipset :

GA-Q57M-S2H

[ Szerkesztve ]

(#2) Szteff2 válasza szacsee (#1) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Üdv!

Szemezgetek egy H55M-USB3-as alaplappal, de nem vagyok elég jártas a mai technológiában, ezért lenne néhány kérdésem:

Új PC-t szeretnék összerakni, amivel képszerkesztést (PS), videóvágást (SD, HD) végeznék (Adobe Premier, Sony Vegas).

Az alaplapi video kimenetek - főleg a DVI és a HDMI érdekel: mennyire veszik fel a versenyt egy külön videokártyával? Két 19' monitort meg tudnék-e hajtani DVI-on keresztül az alaplapról, pl. HDMI + DVI kimenettel?

Az alaplapi video működéséhez használható i5/750-es proci, vagy a 600-as sorozatból kellene választani? Tudomásom szerint ez utóbbi rendelkezik HD videós képességekkel.

Egyáltalán a fentebb leírt tevékenységhez melyik proci lenne alkalmasabb? 750-es: 4 mag de alacsonyabb órajel, 600-as sorozat: 2 mag de magasabb órajel. Különféle tesztek alapján a 750-es gyorsabb ilyen alkalmazásoknál is. Van erről valakinek konkrét tapasztalata?

Mi a különbség a H55M-USB3 és a H55-USB3 lapok között?

Bocsi ha nem minden kérdésem kapcsolódott kifejezetten az alaplaphoz.

Szteff

(#3) szacsee válasza Szteff2 (#2) üzenetére


szacsee
nagyúr

A H55M USB3 Micro ATX formátumu lap, nagyjából ugyanazt tudja mint a H55 USB3 csak kisebb és tudja a Cross Fire-t, bár csak 8x sebességen ha két kártya van benne. 1 kártyánál x16.
A H55 USB3 ATX lap, több csatlakozóval, viszont nincs rajta még egy PCI-E x16 foglalat.
Igazából az dönti el, hogy mekkora alaplapot akarsz és milyen csatlakozókkal.
Intel Init VGA-ival nincs még személyes tapasztalatom, ha a Giga oldaláról letöltöd a manualt akkor láthatod, hogy papíron Windows alatt tudja az összes csati a Dual Display Módot (DVI-D és HDMI is megy együtt papíron), csak a Bios/Post alatt nem mennek a digi csatik együtt (csak a DVI- D-Sub és a HDMI-D-Sub párosítás).
A procis kérdés jó, de nem tudom, hogy az IGP képességeit mennyire támogatják a programok... ha van egyáltalán ilyen... pl mint filmnézéskor a DXVA gyorsítás.
Proci erejét nézve a 750-es jobb lenn, viszont akkor kellene videókártyát is venni.
A 650-es igaz, hogy némileg gyengébb, de tartalmaz integrált VGA-t.
Neked kell eldönteni, hogy a gyorsabb működés megéri-e egy VGA árát és a 650 és 750 közti árkülömbözetet.

Lehet ezzel nem segítettem sokat, ha ezzel keresed a kenyered, akkor lehet idővel megtérülne a 750 és egy VGA ára, ha viszont hobbi szint, akkor nem biztos, hogy megéri.
Neked kell eldönteni. Ja és 650 esetén még a Dual Display supportnak nem csak papíron kellene működnie... elvileg működik, csak nekem nincs vele tapasztalatom. I5 és I3 topikokban kérdezd meg, ott hátha használja így a gépét valaki... esetleg beír valaki akinek ilyen tapasztalata van ide.

(#4) Szteff2 válasza szacsee (#3) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Szteff

(#5) D@ni88


D@ni88
addikt

lehet olyat csinálni ezeknél a lapoknál hogy ha pl bent van a 4770-em. De nem akarok játszani biosban simán lekapcsolom és a core i3ba integráált vga-t használom? Majd ha kellene akkor reset és aktiválom?

(#6) kisza25 válasza szacsee (#3) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szevasz nekem is lenne pár kérdésem,
GA-H55N-USB3 mini Itx lap
dual biost hogyan lehet használni?
dynamic ES, smart 6, easy tune6 jó valamire?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7) kisza25 válasza szacsee (#3) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

te szacsee elég döglött a topicod :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) szacsee válasza kisza25 (#7) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az én topikom?
PH topik bakker ne nekem kelljen már mindenre figyelnem. :P
X58-as deszkám van szerinted mi köze a H55-höz?

#5-ös hsz-ra a választ nem tudod? Már csak azért kérdem, mert ha van a biosban ilyen beállítás, akkor Te tudhatod a választ. :K

szerk..:
Dynamic Energy Saver A feszültségellátó áramköröket kapcsolgatja ki-be ha nincs terhelve a rendszer akkor kevesebb látja el a procit feszültséggel... Auto feszen megy csak ha nincs tuning. Alúlfeszelt procival többet spórolhatsz.

Dual Bios: 2 bios chip ha bedöglene az elsődleges a másikról visszaírja rá a rajt levő működö biost.

Mindent itt megtalálsz..

[ Szerkesztve ]

(#9) szacsee válasza kisza25 (#6) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ugyanez magyarul.. ;)

Szerk: "Az én topikom?
PH topik bakker ne nekem kelljen már mindenre figyelnem. :P
X58-as deszkám van szerinted mi köze a H55-höz?" - itt lehagytam pár vigyori szmájlit, szóval ne vedd véresen komolyan. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#10) kisza25 válasza szacsee (#8) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

te nyitottad vagy mi :P
köszi a válaszokat, az #5-re megtudnám nézni a választ, de ahhoz szerelni kellene és mára elég volt az alpine modding :DDD
majd holnap megnézem :)
amúgy azért nem foglalkoztam vele, mert ha működik is az integrált úgy, hogy a diszkrét kártya bent van, akkor is a vezetéket át kell mindig dugni, tehát elég vacak megoldás lenne...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) szacsee válasza kisza25 (#10) üzenetére


szacsee
nagyúr

Biosban kellene lennie, ha van ilyen opció... :F
Ja vagy a fogyimérőt beiktatni szerelés...

Ilyen opciókat látni biosban:

Init Display First
Specifies the first initiation of the monitor display from the installed PCI Express graphics card or the onboard graphics.
Onboard Sets the onboard graphics as the first display. (Default)
PEG Sets the PCI Express graphics card on the PCIEX16 slot as the first display.

Onboard VGA
Enables or disables the onboard graphics function.
Enable If No Ext PEG
Activates the onboard graphics only if no PCI Express graphics card is installed. (Default)
Always Enable
Always activates the onboard graphics, whether or not a PCI Express card is installed. If you wish to set up a dual view configuration, set this item to Always Enable.

Esetleg ha az Init Display First-nél nem a PEG-re van állítva és az Onboard VGA Always Enableden van, bár nem hinném hogy ki tudná kapcsolni a VGA-t.. :U

[ Szerkesztve ]

(#12) kisza25 válasza szacsee (#11) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kibővítettem az előző hozzászólást, amúgy meg rozál fut, ilyenkor nem indítgatok csak úgy újra :P
amúgy meg 2 opció van biosban
1 igp kikapcs
2 igp automatikusan kikapcsol, ha diszkrét kártyát érzékel, ha jól emlékszek, de azért is nem írtam, mert meg kéne néznem biztosra :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13) szacsee válasza kisza25 (#12) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na így már okés, de amíg körmölök nem figyelem mi frissül. :)
Igaz ha dugdosni kell a kábelt, akkor annyi erővel akár oldallap le VGA bele oszt jóestét.
Tudom, hogy macera megoldás, de így tuti nem fogyaszt. Ha ritkán játszik valaki, akkor még okés is lehet, de ha 1-2 naponta, akkor tök felesleges még a bios-ba is bemenni érte, mivel a normálisabb VGA Idle nem pörgeti le a falról a villanyórát...

(#14) kisza25 válasza szacsee (#13) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ja az enyém idle 8W-ot zabál, load max59W a TDP-je :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy kis ízelítő a mini-ITX-es giga H55N-USB3 lapról
alap feszen(1,2V) felhúztam 3,66Ghz-re, de ezzel 2óra prime után 65fokos volt a CPU ami már nem volt túl szimpi, ezért elkezdtem csökkenteni a feszt és 1,125V@3,66Ghz prime stabil :DD így 54-58fokosak a magok és a venti is csak 1850RPM-en pörög :)
Az alaplapra visszatérve, nagyon tolerálja a tuningot, ha elszáll a win egyből újraindul kikapcsolja a gépet és beállítja a legutóbb jó biost és mehet is tovább a móka ;] rengeteg saját profilt lehet menteni a biosban és mindent lehet állítani, nem kell számolgatni, mert minden alapértéket feltüntet a lap és kiszámolja az adott beállítást és láthatod mi mennyin fog menni :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16) jolti05


jolti05
őstag

Szerintem semmi gond a topikkal, de látom nem túl felkapott. Pedig engem most igencsak elkezdtek érdekelni a H55ös alaplapok, kár, hogy nem jár ide nagyon senki. :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17) kisza25 válasza jolti05 (#16) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha ezzel segítek nekem H55-ös lapom van igaz mini ITX
itt van a bios-a
itt az i3 ban legalul láthatsz vele pár tuning eredményt
mire lennél kíváncsi? :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18) Overlocker


Overlocker
veterán

Megérkezett a Gigabyte H55N-USB3 a tesztlaboromba, holnap rakok fel képeket! ;)

(#19) kisza25 válasza Overlocker (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a kicsi, vagy a nagy :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20) Overlocker válasza kisza25 (#19) üzenetére


Overlocker
veterán

? :)

(#21) kisza25 válasza Overlocker (#20) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

őőő benéztem egy betűt :B
GA-H55M-USB3
GA-H55N-USB3
ezek szerint az utóbbit, nekem is olyanom van :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22) szacsee válasza Overlocker (#18) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már elmúlt a "holnap"
A véleményedet is írd meg kíváncsi vagyok rá. :R
Egy ilyennel kipróbálnám mit tudna tuningban.

(#23) bim válasza szacsee (#22) üzenetére


bim
veterán

Van olyan integrált vga. kivezetéses H55 ami SLI-t is tud? :F

(#24) Overlocker válasza szacsee (#22) üzenetére


Overlocker
veterán

Facebook-on a Gigabyte Hungary oldalára raktam fel képeket! ;)

Eddig nagyon tetszik, a biosa olyan mint egy felsőkategóriás lapé, minden igényt kielégít szerintem. :K

(#25) szacsee válasza Overlocker (#24) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, lesem is...
szerk: :C

bim: Nincs, csak CF-et tudják szoftveresen azt is 4x-es PCI-E sebességgel szóval nem valami multi GPU-ra tervezett chipset. P55-nél 8x-os sebességgel megy a CF ha jól tudom, mint P45-nél, viszont ott nincs integrált VGA kivezetés, de van SLI is.. (P55A-UD4P adatlapját néztem csak)

(#26) kisza25 válasza szacsee (#25) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt vannak képek a biosról ha érdekel
Overlocker:én is így látom, volt már pár lapom, Giga is ASUS is meg sok minden más, de ez eddig a legjobb :DD nem semmi ahhoz mérten, hogy egy mini-ITX lapról beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27) Overlocker válasza kisza25 (#26) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem rossz valóban, ahhoz képest hogy mini-ITX :K Nálam a legjobb lap címet eddig ezek tartják: DFI Nforce 4 Ultra-D/SLI-D, Asus Rampage Extreme, és mondjuk a Crosshair III / IV.

(#28) kisza25 válasza Overlocker (#27) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor úgy mondom, hogy ez az eddigi kedvencem :)
mini-ITX kategóriában egyenlőre nem tudok jobbat, csak AMD fronton van egy sapphire ami ilyen jól felszerelt
szerintem egyre nagyobb divatja lesz a kicsi gépeknek és az egyre magasabb integrációval egyre kisebbeket is tudnak csinálni :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29) Overlocker válasza kisza25 (#28) üzenetére


Overlocker
veterán

(#30) kisza25 válasza Overlocker (#29) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az kemény :C nekem 220-ig ment eddig max, bár feljebb nem is próbáltam
a proci meg léggel egy gyengécske alpin 11 mellett 4400Mhz-et ment
a RAM meg 1,5V-n 1800Mhz cl9
mivel mindez egy mini-ITX házba van bezsúfolva tovább nem is kínoztam szegénykét, de még biztos menne, mert pl. 4,3Ghz-en cinebanch még simán lefutott, csak már nem győztem hűteni a procit :D
jut eszembe az NB-t vissza lehet valahogy osztani?
amikor QPI-nek adok+ feszt akkor NB is kap?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#31) Overlocker válasza kisza25 (#30) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem rossz eredmények ;) A BCLK emelésével megy feljebb a QPI és az NB freki is...Ennek az együttesnek segít illetve a ramkezelésnek..

Sikerült egy kicsit följebb tornászni, 268 bclk

(#32) kisza25 válasza Overlocker (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szóval azt tudom, hogy együtt mennek felfelé, de csökkentem QPI szorzót a biosba NB-é nem csökken, azt hogyan lehetne csökkenteni?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#33) Overlocker válasza kisza25 (#32) üzenetére


Overlocker
veterán

Sehogy, clarkdale-nél nem állítható :/

(#34) kisza25 válasza Overlocker (#33) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az baj :((( a QPI fesz az NB-fesz is egyben vagy azoknak nincs közük egymáshoz?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#35) Overlocker válasza kisza25 (#34) üzenetére


Overlocker
veterán

Egyben van..

(#36) kisza25 válasza Overlocker (#35) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor már értem miért kellett +fesz a 4,4ghz-hez a QPI-nek, pedig az vissza volt osztva :P
köszi :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37) szacsee


szacsee
nagyúr

Alex123

No akkor részletesen.
kisza25 írt egy logout blogos írást itt meglesheted. (innen fogom lopni a képeket is) ;]

Minden ami fontos az a M.I.T. menüben van a biosban. (ami neked kell).
Ebbe a menübe lépve találod az alábbi menüpontokat.
A legfelsőben (Current status) látod az aktuális beállítást frekire vonatkozóan. (itt elvileg nálad van XMP profil lehetőség is ha jól sejtem)
Az advanced freq menüben pedig beállíthatod a frekiket.
Ami számodra még érdekes az advanced voltage settings menü.
Ha lehet xmp-t disabled-re tedd, PCI-E freq-t fixáld 100Mhz-re, CPU/PCI-E Clock drive-t ellenőrizd, hogy 800/900-on van-e. A memória szorzót állítsd a megfelelő értékre a többi mehet auto-n advanced freq menüben, ha alapon használod. Advanced Voltage settings menüben minden mehet normal-on, Load Line Disabled, QPI/VTT pedig 1,1V helyett próbáld meg 1,15-1,19V-ig. Advanced Memory setting-ben pedig auto, ha jól sejtem, ha nem indul, akkor kézzel lődd be.
Viszont nekem nincs ilyen alaplapom, így erről Kisza tud pl többet mondani ha erre jár.

Szerk: Nézd meg hányas bios van fenn.. lehet egy biosfriss megoldaná a problémádat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Adott: GA H55N USB3-as mini-itx-e alaplap
Ram típusa:
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP KIT
KHX1600C9D3LK2/4GX

Elvileg (hol ezt olvasom itt-ott, hol azt), ez a típusú ram 1,25V és 1,35V alacsony fesz.-en megy 1600-al vagy 1860-al...

Van benne 2db XMP profile és nekem a profile1-hez hozza az 1600-at, a profile2-höz pedig 1333-at ?!

Mind1, a lényeg, hogyan tudom belőni a lappal, hogy működjön 1600-on?

Leírom a lap általam átállítgatott BIOS beállításait, kérem a hozzáértők javítsák majd ki:

M.I.T. Adv. freq.settings

CPU clock ratio: 19x (3.04GHz(160x19))
Adv.CPU core features: - alapon, nem állítottam
QPI clock ratio: AUTO (7.04GHz)
BCLK - Enabled
BCLK frequency: 160
X.M.P.: Profile1
SPD: beállítva 10.0
Mem. freq. SPD 1600 (1600)
PCI Ext. freq.: beállítva 100 -ra
Ebben a menüpontban a többi alapon....nem állítottam.

Advanced Memory settings

X.M.P. Profile1
SPD 10.0
1600MHz
Performance Enhanced: Standard -ra állítva
Dram Timing selectable (SPD): Quick -re állítva
Profile DDR Voltage 1,35 V
Profile QPI Voltage 1,3 V
Channel A timing settings:
fentről lefelé haladva:
CAS: 9
tRCD 9
tRP 9
tRAS 27
tRC 36
- a többihez nem nyúltam, AUTO-n vannak....

Advanced Voltage Settings

Load line calibration: Disabled - ez jó így?!
A többit NORMAL-ra állítottam....

DRAM Voltage: 1,500 V ?! - nem ennek kellene lennie 1,35V-nak? (a lap csak 1,4V-ot enged beállítani, most 1,5V alapon van)

Ennyi, várom a hozzáértők segítségét és nagyon köszönöm előre is!

- Alex -

(#39) Alex123 válasza szacsee (#37) üzenetére


Alex123
senior tag

Hooppsssssz, egyszerre írtunk, már olvasom is... :)

BIOS F4 -es verzió

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40) kisza25 válasza Alex123 (#38) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én a QPI-t vissza szoktam osztani alap érték környékére, de nem árt neki egy kis +fesz mert NB-t nem tudod visszaosztani és közös a fesz
az is lehet,hogy a 19-es szorzót nem szereti a procid rakd alap 22-re
én azt az XMP-t kikapcsolnám
a memória időzítéseket nekem írja a lap és én manuálisan beállítottam mindent
Performance Enhanced: nekem a középsőre van állítva most meg nem mondom mi az :P
a QPI-nek az 1,3V soknak tűnik, nekem 1,05V-n van és csak a 4,4Ghz-nél kért 1,1V-t

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41) Alex123 válasza kisza25 (#40) üzenetére


Alex123
senior tag

Nemtudom, kezdem feladni lassan....bármit állítok csak újraindul a rendszer.... :W

CPUZ fotó az asztalról: Kép

Ezen is látszik, hogy menne ez 1600-on 1,35V-al csak nem tudom hogyan.... :F

Ha kikapcsolom az XMP-t és manuálisan beállítom a ram értékeit, meg a szorzókat, stb...nem megy....

Írtad, hogy QPI-nek 1,3V soknak tűnik...
Az XMP Profil2 1,1V-ot ad neki, a Profil1 (ezzel indult még el egyedül 1600-on a cucc) pedig 1,3V-ot állít be...

Lehet, hogy ez a ram még sem volt jó választás?
Mert akkor megpróbálom becseréltetni, hogy ezzel bizony nem működik ez a lap... :W ??

(#42) kisza25 válasza Alex123 (#41) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na majd kifényképelem neked bios beállításaimat, vagy kiírom :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43) Alex123 válasza kisza25 (#42) üzenetére


Alex123
senior tag

Az nagyon sokat segítene!
Főleg a 3,2GHz és a 3,6GHz beállítása érdekelne, ez menne ahogy olvastam a gyári hűtővel is...

Most eddig ennyire jutottam, ez még az előző "Profilos" beállítás ami ment: #38-as hozzászólásomban található...

Van egy új is, ami még nem fagyott le, tesztelni még nem volt időm:
(amúgy a ccc jó vagy az Everest stab.-ja hozzá?)

CPU clock 20x (3200MHz (160x20)
QPI AUTO-n (7,04GHz)
BCLK 160
SPD 10
PCIE 100
CPU clock drive 900mV
(ezek voltak már 700mV-on is de Load Default után erre álltak be!?)
PCIE clock drive 900mV
QPI Voltage 1,05V (Normal beállítással)
Dram Voltage 1,5V - Normal-beállításon (az AUTO-esetleg jobb lenne?)

Ebben nincs profile, a ramot manuálisan állítottam be aszerint, amit a lap felkínált:
9 9 9 24 33 a többi AUTO-n.

Most már a QPI Voltage nem magas (az előző 1,3V-hoz) DE: a ram feszültsége még mindig zavar, ha leveszem pl. 1,4V-ra, akkor nem indul el a rendszer...

Most akkor hogy van ez az alacsony ram feszültségekkel? (1,25V - 1,35V) :F

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#44) szacsee válasza Alex123 (#41) üzenetére


szacsee
nagyúr

Memset-et nézd ne a cpu-z képet, mivel az részletesebb. Itt azt sem látni, hogy 1T vagy 2T-ben tolja 1600-on. QPI tényleg sok 1,3V.
Nem vagyok lapguru, de kisza megaszondja, hogy 4Ghz-hez mennyi kellett.

Szerk:
CPU clock 20x (3200MHz (160x20)
QPI AUTO-n (7,04GHz) - oszd vissza 5,8Ghz körülre
BCLK 160
SPD 10
PCIE 100
CPU clock drive 900mV - alapon nem 800mV? csak mert az is elég lenne.
PCIE clock drive 900mV

[ Szerkesztve ]

(#45) szacsee válasza Alex123 (#43) üzenetére


szacsee
nagyúr

Memóriát tesztelni HCI memtest.
Procihoz pedig LinX.
szerintem

(#46) Alex123 válasza szacsee (#44) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok.

Itt vannak az infók: KÉP

(a Memset nem ment, a Cpu-Tweaker kellett, mert integrált a mem.vezérlő...)

A memókat teszteltem, elvileg nincs hiba...

:R

-Alex -

[ Szerkesztve ]

(#47) szacsee válasza Alex123 (#46) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet még nincs a QVL-ben a ramod és még nem komálja teljesen az alaplap ezért nem megy 1,35V-on benne, lehet ezt hamarosan egy biosfrissel orvosolják.
Tweaktown fórumon giga topikba less bele... ha tudsz angolul akkor írj hátha tudnak segíteni ott azért 1-2 nálam tapasztaltabb arc is megfordul. :K

(#48) kisza25 válasza Alex123 (#46) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

rakd fel a F5b bios-t nekem is az van fent

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#49) Alex123 válasza kisza25 (#48) üzenetére


Alex123
senior tag

Az van már fennt....(F5b)

1.) A ramoknál a Dram Voltaget érdemes AUTO-n hagyni vagy maradjon Normal-on - így ad neki 1,5V-ot aaz 1,35V helyett.....(ha leveszem 1,4-re nem indul el) ??? :F

(Nem megy tönkre a ram a magasabb fesz miatt, hogy nem 1,35V ?!)

2.) Neked a CPU clock drive és a PCIE clock drive hány mV-on áll?

3.) A QPI-t kötelező visszaosztani vagy maradhat AUTO-n?

- Alex -

(#50) Alex123 válasza szacsee (#47) üzenetére


Alex123
senior tag

Megpóbálom, hátha...
(ezek szerint a többi beállítás jó...)

Thx.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.