Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#803) Yso válasza tlac (#801) üzenetére


Yso
tag

Az is megvót... :R FSB Voltage-al együtt kaptak +0,1V-ot. De akkor még jobban fagyizott a gép mint normálon.. :O Ekkor már kékhalál, meg satöbbi finomságok. :O
Lehet +0.2 kellene neki? vagy kapcsoljam ki a Loadline Calibrationt? Hátha az zavarja be? Illetve van egy olyan pont is a BIOS-ban, hogy Clock Driving & Skew Control..
Az alatt 3 pont: CPU/PCIEX CLokc Driving Control - 700mV-re állítva, a másik 2 pont normálon - CPU Clock Skew Control és (G)MCH clock skew control. Ezekhez 50ps-től mennek az értékek 750 ps-ig de bevallom ezek nem tudom micsodák, és mire vannak hatással. :F

Azon kívül most a beállítások BIOS-ban:

CPU freki: 4.04Ghz (426x9,5)
CPI EX freki: 100 fixálva
C.I.A: Disabled
Performace Enhace: Standard (OC-hez ezt "ajánlja" BIOS)
SPD: 1066 (OCZ Reaper DDR 8500)
Standard Timing Control (CAS és többiek): 5-5-5-15 (gyárilag ez lenne a beállítás)
Advanced Timing Control: minden Auto-n (Ezekhez sokat ismét nem tudok szólni. :F )
Clock drivin skew controlt fent írtam
DDR2 Overvoltage: +0,30V
PCI-E, FSB, (G)MCH most mind normal-on (ha valamelyiket emeltem, kékhalál. :O )
Loadline Calibration: Enabled (Szintén "javasolja a tuninghoz a BIOS)
CPU voltage: 1.39375V

A gépben megy amúgy 2db HD4870-is, de szerintem a 600W-os CHIFI tápom azt elbírja (enyhébb tuning mellett fogyasztásmérővel a falból 412W-ot vett fel a gép csúcsterhelésen)

Remélem ezeket leírva sikerül megoldani a problémámat. :R Mivel a proci vízhűtött, szerintem simán el kéne érnem egy kb. 4.4Ghz-et stabilan. :) Legalábbis azzal már ha sikerül teljesen megelégednék. (északi és déli hidat felülről venti hűti) A két karit még úgysem hajtaná ki de onnét nem érdekel. :DD Szénné azért nem akarom tuningolni, csak legyen jó kis kraftja.. :DDD

Előreis köszi mindenkinek :R

ui: (Hűű most látom milyen hosszú litániát írtam.. :B )

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.