Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) kokoato válasza monosz (#1850) üzenetére


kokoato
aktív tag

Tuti az fsb-től fúj a szél! Ott kell kaparkodni, bár ujrafejleszteni nem tudunk! :W

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1852) klac válasza Laraxior (#1811) üzenetére


klac
aktív tag

Általában 6 órákat szokott bekapcsolva lenni a gép, most is pont úgy jött ki pedig nincs beprogramozva, csak véletlenszerű.
De szerintem ezt bírja teljes stabilan, az eddig feltetttt képek is tanúsítják hogy eléggé stabil az 1200MHz. en teljesítő RAM okkal.
Közben ezeket a teszteket futtattam, a Core Temp mutatja hogy így nem melegszik túl, mert nálam léghűtés van.
Ez Q9650, a többi vas meg látható a korábbi képeken.

Ez indítás körül ez meg most készült.

Üdv.

(#1853) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Rutinos kollégákhoz fordulok!

Próbálgatom a lap tunning potenciálját és aknára futottam. Néhány hete megakadtam és utána nem is fordítottam különösebb időt a próbálgatásra. Akkor a legkisebb emelésre is befagyott a rendszerem, hiába emeltem feszültséget az E8400-nak. 9 szeres szorzóval próbálkoztam. Már a 3,4 GHz-en is megfagyott a win7. Elvileg ezt vidáman, alapfeszen vinnie kellene, bármiféle plusz hozzáadása nélkül.

Tegnap este volt egy pici időm, rápróbáltam a 8.5 szorzóra. Mindent beállítottam alapra a biosban ill. mindent disabled-re váltottam. Egyedül a loadline calibrationt kapcsoltam be. Lazán elindult és működik 400-as FSB-vel. A Cpu-Z 1,21V-ot mutat a cpu feszre (1,25V a VID és a beállított érték) Magasabb fsb-vel még nem próbálkoztam viszont remélem, hogy van aki találkozott már ilyennel.

Mit lehet ebből leszűrni? Hol lehet a bibi?? 3,6 GHz-et tudtommal mennie kellene 9szeres szorzóval ha mást nem, maximum egy csöpp feszemeléssel ennek a C2D-nak. (MSI lapban ugyanezzel a procival megvolt a 3,8GHz@1,25V)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1854) emre válasza SipiBcs (#1853) üzenetére


emre
veterán

Nekem X38 DS5-ben simán megy az E8400 9x400-on.
Ráadásul auto fesszel, C1E, EIST mellett.
Csak a ramok kaptak +0,2voltot, megt az MCH +0,1-et

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1855) SipiBcs válasza emre (#1854) üzenetére


SipiBcs
őstag

Szinte ugyanezekkel a beállításokkal próbálkoztam én is 9-es szorzó mellett, mint amit írtál. Ha a feszt auton hagytam, akkor feldobta 1,34V-ra. Ehhez képest kb 5 - 10 perc használat után megfagyott a win7. A Prime95-ig el sem jutottam. Most ezekkel a beállításokkal 37-38 fokkal eldöcög! Majd megpróbálok még húzni rajta. Kíváncsi vagyok, hogy meddig megy fel. Talán másnál olvastam a 450 FSB-t is.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1856) emre válasza SipiBcs (#1855) üzenetére


emre
veterán

Nem lehet oprendszer probléma?
Én megnézném mit telepített az elmúlt időszakban. :F

Nagyobb FSB-n nem járattam folyamatosan, 4Ghz-n még elketyeg, vid körül, de akkor nem használhatom a C1E-t.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1857) SipiBcs válasza emre (#1856) üzenetére


SipiBcs
őstag

A C1E1 és az Eist is ki van most kapcsolva. Lehet rátapintottál a lényegre, mert most friss Win7 van fent. Sajnos a régi vinyóm megadta magát és ezért másik winchester és oprendszer került fel rá. Ha lesz időm rápróbálok mostanában a 9szeres szorzóra. :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1858) SipiBcs válasza emre (#1856) üzenetére


SipiBcs
őstag

Most volt rá egy pici időm és állítgattam szépen fokozatosan felfelé. Normal fesz beállítás mellett a cpu-z 1.216V-ot mutatott terhelés mellett. Azzal 3,8 GHz-ig sikerült elmennem. Utána csak feszemeléssel boldogultam. Most így kocog. Prime-ot nem csináltam, a fiam játszott másfél órát a géppel és nem fagyott.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1859) Myth


Myth
aktív tag

Hali! A silentpipe hűtésre van valami jó passzoló ventillátor ami ehhez való? Vagy valami frankó kis hűtés?

Battletag: Myth#1775

(#1860) Myth válasza pcsabat (#1787) üzenetére


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne mint ebben (#1787) a hszben, hogy ugyanígy minden esetben ha tuning van akkor fagy a windows memtest alatt 2-3%nál. A memóriák 2x2gb ocz reaper hpc 800mhz szóval kompatibilitási gond nem hiszem hogy lenne, inkább a biosra gyanakszom mert az előttem szólónak is F8C volt nekem is az van és ő visszarakta az F7-et aztán jó lett persze ramot is cserélt de sztem nálam azzal nincs gond. Előző lapom p35 ds3 volt, abban 970mhz-n vígan mentek a ramok feljebb meg nem próbáltam de biztos bírta volna. Kérdésem, hogy hogyan tudom visszarakni az F7es biost, mire figyeljek hogy ne legyen gond? Nem szeretném tönkretenni :)

Battletag: Myth#1775

(#1861) Daffni2 válasza Myth (#1860) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem tud tönkremenni, Quad BIOS van rajta :C :DD

A Giga saját programjával 3 perc az egész.

Egyébként meg észrevehetetlen különbség van 800-970 MHz között.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1862) SipiBcs válasza Myth (#1860) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nálam is fagyás van, ha elkezdem cibálni. Milyen meglepő... nekem is OCZ van a gépben, csak 1150-es. :U

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1863) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Azt meg lehet oldani valahogy, hogy win7 alól lehessen állítani, hogy a 2.-ik pci-e port mikor működjön? Mert most van benne nekem egy physx gyorsítónak szánt 8800gts viszont azt szeretném, hogy csak akkor menjen ha physx-es játékkal játszom, amúgy meg ne fogyassza az áramot meg ne pörögjön a ventije...

Battletag: Myth#1775

(#1864) Myth válasza SipiBcs (#1862) üzenetére


Myth
aktív tag

Nekem megoldódott a húzás probléma miután a biosba a cpu clock skew controlt és az mch clock skew control 50re állítottam....

Battletag: Myth#1775

(#1865) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Eladnám SŰRGŐSEN a Gigabyte X48 DQ6 alaplapomat, a procimra van vevő, és elviszik 2 napon belül, így nemlesz gépem 3 hónapig ha nemveszi meg vki a lapomat

Szóval ha érdekel valakit az alaplap írjon privátot!!!

Vannak dolgok...

(#1866) AKHook1 válasza ricshard444 (#1865) üzenetére


AKHook1
tag

Ezt nem inkabb aprohirdetesnek kellett volna :F

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#1867) ricshard444 válasza AKHook1 (#1866) üzenetére


ricshard444
veterán

De hátha valakit érderkelne egy ilyen lap, és először ide néz be vélemények után kutatva...
Már mindent megteszek azért,hogy elmennyen 2 napon belül :(

Vannak dolgok...

(#1868) kokoato válasza ricshard444 (#1867) üzenetére


kokoato
aktív tag

Remélem nem hunyt ki ez a topik!
Van itt valaki aki kitudott csikarni ebből a deszkából 450 feletti fsb-t?
Ha van megosztaná velem?
Előre is köszönöm!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1869) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!

Más típusú alaplappal rendelkező konfigom van, de azért itt is felteszem a kérdést, hátha valaki találkozott már hasonló esettel.

Az alábbi probléma merült fel a gépemmel(P35 DQ6).
Ha a BIOS-ban akár egy picit is módosítok a proci-ram beállításokon, akkor a mentés és kilépés után nem indul el a gép. A ventilátorok pörögnek, de még a POST-ig se jut el a gép, majd pár másodperc után újraindul, mint egy rosszul sikerült tuning után.
Ha lekapcsolom a tápot, majd vissza akkor elindul a gép a beállított értékekkel. Sima újraindításnál zökkenőmentesen elindul, csak is abban az esetben xaraxik, ha állítok a BIOS-ban. A RAMok jók, próbáltam BIOSt frissíteni, de az se segített.
Ötlet?
Köszi!

Üdv!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1870) kokoato válasza debut12 (#1869) üzenetére


kokoato
aktív tag

Csak tipp! Próbálj egy bios reset-et, nem a default-betölteni, reset, jumperrel. vagy átkötővel, vagy csipesszel, nem tudom azon hogy van megolva a reset, utána próbálkozz!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1871) debut12 válasza kokoato (#1870) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget, de ezen már próbáltam, és nem használ semmit.
Éppen ezért nem vágom mi baja lehet. :F

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1872) tocso83


tocso83
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes jelenséggel találkozok mostanában:
Egy Giga X48T-DQ6 lap, E2140 proci, Mushkin 1600-as ramok, ASUS 5770, Vista oprendszer.
Némely indításnál, esetleg restartnál fekete képernyő fogad. Csak villog a monitor standby módban, tisztára olyan mintha túlhúzás után nem bootolna. Először a tuning stabilitásra gondoltam. 1,375V-on 400-as fsb-vel (6-os szorzó) 2,4Ghz-en jár a proci, ramok 1,65V 1600Mhz szépen szinkronban - atomstabil.
Aztán tegnap bekapcsolva volt az eset közben a hangfal és a Vista hangjai tűntek fel. Szóval olyan mintha bebootolna, csak épp a monitor nem kap videojelet vagy valami ilyesmi.
Power gombbal kinyom, újra bekapcs. és minden működik.
Valami ötlet?

(#1873) lac13


lac13
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy milyen memóriából komáz az X48T-DQ6 4X2 gigát.?

[ Szerkesztve ]

(#1874) tocso83 válasza lac13 (#1873) üzenetére


tocso83
csendes tag

Szia!
Hát ha itt visszaolvasol akkor elég sokan panaszkodnak, hogy nem nagyon szeretik ha mind a 4 slot tele van pakolva - bár itt leginkább a sima DDR2-es X48-al nyomultak.
Nos nálam rendhagyó módon Tri-channel 3x1Giga van benne Mushkin 1600-asból (1,5V, 8-8-8-24). Mennek szépen dualban + a harmadik foglalatban lévő, de csak ha feszt emelek! Alapfeszen 1,5V-al még 9-9-9-24el sem hajlandó még bootolni sem (MCH feszt emelhetem világba is), kéri az 1,65V-ot a memó. Viszont tuningban elég jól szuperál: 1720Mhz-en is (szintén 1,65V és 8-8-8-24) atomstabil, és még rendesen meg se tudtam rángatni a proci gyengeségem miatt (nem megy 430Fsb fölött az e2140-em).
Nálad a 4x2 Giga szerintem már húzósabb lesz, szerintem feszemelés nélkül nem úszod meg egyetlen Kit esetében sem. Csak azt mondom, amit én nem ajánlok: OCZ.
Volt nálam egy OCZ kit 2x2 Gigával 1333Mhz-es és vagy fagyott, vagy már boot közben megadta magát.
Amúgy sajna elég halott a topic:(

[ Szerkesztve ]

(#1875) lac13 válasza tocso83 (#1874) üzenetére


lac13
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. Nekem most 4X1 GB van a deszkában /Corsair XMS3 DHX CM3X1024-1600C7DHX/ ebből a fajtából. 333MHz FSB-n szépen mennek 7-7-7-20(1,8V) időzítéssel. Kipróbáltam 400MHz FSB-n ott is szépen ketyegnek 1600MHz-en ugyanezzel az időzítéssel. Igazából arra gondoltam, hogy ezeknek a memória moduloknak van 2 GB-os verziója és lehet, hogy meg kellene vele próbálkozni, csak az a gond látatlanban nem akarok beleugrani. Egyébkén húzni nem nagyon húzom a lapot mert egy 4890-es VGA van benne, ezt egy Q9400 hajtja így alapon is VGA limites a rendszer. Régebben egy P45-ös ASUS lapom volt abban 8GB memória volt, érezhető a különbség a 4 és a 8 GB között.
Olvasgattam a fórumot és sokan panaszkodnak, hogy nem lehet 450 MHz fölé húzni a lapot. Régebben egy 8400-es procim volt a lapban az simán ment 500 MHz-es FSB-vel, a Q9400 nekem sem megy 450 fölé akármit csinálok. A 4890 megy a levesbe és lesz helyette valamikor a jövő héten két db 5770 remélem jól fognak hasítani. Végül is ez a lap nem a tuningról hanem inkább a 2X16-os PCIe sínről szól.

(#1876) tocso83 válasza lac13 (#1875) üzenetére


tocso83
csendes tag

Igen, nyilván a Crossfire a fő erény.
Nekem volt P45-öm az is Giga volt UD3R verzióban, hát ott extra fesz nélkül is ment 520Fsb-t az E8200-am.
A Quad procik szinte mindenkinél kihaltak 450fsb környékén ebben a lapban, nálam meg ugye itt ez a kis e2140, örülök hogy az alap 200-hoz képest meg 420-430-at:)
Nálad mennyi difi van a memó időzítések között? Nálam az everest alig mutat sebességnövekedést 8-8-8-24-ben, a 9-9-9-24hez képest.

(#1877) lac13 válasza tocso83 (#1876) üzenetére


lac13
csendes tag

Hétvégén ha ráérek méricskélgetek egy kicsit.

(#1878) klac


klac
aktív tag

Korábban már tettem fel képeket GA-X48-DQ6 Q9650 proccal, most pedig E8500 proccal, mindkettő síma léghűtéssel.
Tehát.
1. kép
2. kép
3. kép
4. kép
5. kép

ebből egyértelműbb a dolog.
Jó lap ez, bár itt nem CF hanem Radeon NVIDIA páros megy Physx miatt.

Üdv.

(#1879) klac


klac
aktív tag

A Prime teszt helyett én ezt szeretem jobban, mivel nem kell rá órákat várni.

(#1880) klac


klac
aktív tag

A Prime teszt helyett én ezt szeretem jobban, mivel nem kell rá órákat várni.

Ez már kép !

[ Szerkesztve ]

(#1881) JaniS


JaniS
senior tag

Ismerősnek van egy X48T-DQ6 alaplapja, benne egy E8500-as proci és 2x2GB OCZ Reaper 1600MHz-es DDR3 memória. Minden alapon van, FSB 333MHz-en, proci 3.16GHz-en, memóriák meg csak 1333MHz-en auto időzítéssel. Az a baja, hogy sehogy sem stabil a gépe. Nem csak terhelés alatt, hanem félóránként vagy néhány óránként csontra fagy az egész, ritkábban kék képernyővel újraindul, akár üresjáratban vagy filmnézés közben is. A tápja egy Corsair 620-as, több mint elég. Amit eddig csinált vele: proci feszültségét felemelte egészen 1.3V-ig, nem változott semmi, hőmérséklete nem vészes, meg sem közelíti az én E6850-esemet. BIOS-ból nem a legújabb van fent neki, asszem F5-öt mondott. Meg hogy voltak fagyásai régebben is, de most már nagyon gyakori. Prime-mal tesztelgette, ott is kifagy egy idő után, de ha nem csinál semmit, akkor is. Nekem nincs ötletem. Valakinek esetleg van, mit csináljon?

(#1882) tocso83 válasza JaniS (#1881) üzenetére


tocso83
csendes tag

Az F5 bios elvileg támogatja a wolf-okat, bár az F6-ot meg lehet próbálni, hátha...
Viszont szerintem az Ocz memók lesznek a hunyók, nálam ugyanígy csinált az Ocz 1333-as platinum. Nálam ugyan csak 2 napig voltak, de ugyanilyen rendszertelen fagyások és kékhalálok. Esetleg meg lehet próbálni kivenni az egyik modult, megpróbálgatja másik slot-ban. Esetleg meg kell nézni, kap-e elég feszt a memó (1,7V neki az alap, lője be 1,8-ra, akkor biztos nem lehet gond az 1333Mhz-el, de még az 1600al se 400-as fsb vel. Csak ha 400fsb, akkor az mch-t is küldje meg +0,1V-al.)
Ha a rendszer bebootol majd rendszertelen fagyások és kékhalál szerintem mindenképp a memóriára gyanusak.

(#1883) JaniS válasza tocso83 (#1882) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszi a választ. Mondtam neki tegnap nem túl nagy meggyőződéssel, hogy próbálja ki a RAM-okat modulonként, de ott még nem tart. Akkor ezt mondom neki. Meg a feszt is megkérdem tőle, szinte biztos, hogy auto-ra állította. Meglátjuk. Köszi!

(#1884) tocso83 válasza JaniS (#1883) üzenetére


tocso83
csendes tag

Én nem szeretem auto-n hagyni akkor se ha nincs tuning.
Hát még egy ilyen lap, proci, memó kombó mellett biztosan nem hagyom:D

(#1885) lac13 válasza tocso83 (#1876) üzenetére


lac13
csendes tag

Memória időzítések közötti különbség.

(#1886) klac


klac
aktív tag

Q9550 C1 proccal.

(#1887) JaniS válasza tocso83 (#1884) üzenetére


JaniS
senior tag

Ismerősöm üdvözletét küldi, bejött, amit írtál. 1.78V-on 5 órát Prime-olt idáig és stabil.
Köszi! :R

(#1888) tocso83 válasza JaniS (#1887) üzenetére


tocso83
csendes tag

Csak egy pár tipp volt, ráhibáztam:)
*
Közben bekerült a gépembe egy E8400 és gyorsan nekiestem. Fél óra babrálás után ez jött össze: E8400

Remélem meglesz az 500Fsb is, egyelőre a Pista még nem tölt be, majd még finomítok a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

(#1889) lac13


lac13
csendes tag

Szép. Nekem összejött E8400 procival az 500MHz.

Milyen BIOS beállításokat használsz? Mire mennyi feszt emeltél? Mármint nem a ramon meg a procin.

F6 BIOS-t próbálta valaki?

Elvileg azt olvastam, hogy G.Skill moduloknál támogat 4X2GB-ot.

(#1890) tocso83 válasza lac13 (#1889) üzenetére


tocso83
csendes tag

Még semmi extrát nem csináltam. Nekem is meglesz az 500 szerintem, tegnap még mindenáron a 9-es szorzóval erőltettem és 1,38...V mellett már a Vista betöltőképernyőig jutott (8-as szorzóval meg kell lennie az 500-nak). 1,375V proc, +0,1V MCH, +0,15V Fsb fesszel próbáltam. A többi beállítás szokásos: PCI-E freki 100-on, C1E és EIST off, ramok visszaosztva 1600-ra. A Mushkin ramok amúgy nagyon szépen mennek még 1800-on is, 1920-nál már kötekszik a bootnál, így azt nem erőltettem tovább.
Az alaplapon a bordák eléggé forrók voltak, bár ez nem meglepetés; a P45 UD3R-nél is iszonyúan melegedett a NB.
Majd valamelyik hűvösebb reggelen rányitom az erkélyajtót aztán hadd szóljon:D
Talán az MCH-nak még adhatnék egy kis plusz feszt, meg a procinak 1,4V-ot és akkor megnézni mit tud. Efölé már nem szívesen mennék léggel.
Az F6 bios meg engem is érdekelne...

(#1891) lac13 válasza tocso83 (#1890) üzenetére


lac13
csendes tag

Én is nekiülök valamelyik nap.
Most nézem, hogy 5770 VGA van a gépedben.
Nekem ilyenből [link] van kettő.

(#1892) tocso83 válasza lac13 (#1891) üzenetére


tocso83
csendes tag

Nekem egy Glaciator-os Asus, nem valami szép, de cserébe legalább csöndes. CF-be rakok majd én is még egyet, ha összegyűlik rá a keret - de hogy mi a búbánatnak azt nemtom, még ezt az egyet se nagyon használom ki :))

(#1893) tocso83


tocso83
csendes tag

Azt hiszem megtaláltam a lap felső határát:
505FSB, 4293Mhz (8,5-ös szorzóval). Ha 1 Mhz-et is emelek már nem jut el a Vista bootig.
MCH-nak +0,15, FSB-nek +0,15, Proci 1,375V.

E8400

[ Szerkesztve ]

(#1894) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kb 1 hete lettem tulajdonosa egy X48-DQ6-nak, de már megbántam az egészet, mert iszonyat instabil. (előtte is Gigabyte-om volt, P35-ös, azzal ilyesmi probléma sosem volt a 3 év alatt)
Az egész úgy kezdődött, hogy nem vette be a memóriákat, 4fajtával is próbáltuk, de vadul sípolt mindre, ha dual-ba raktam be őket. Ellenben ha csak 1 modul volt benn, vagy 2, de az egyik sárgába a másik pirosba, akkor nem akadékoskodott. Ezt talán sikerült kiküszöbölni azzal, hogy emeltem a memó feszültségét (úgy hallottam a deszka csak 1,8-at ad le alapból)
Mivel az én GEIL Black Dragon-jaimnak 2,0V az igényük, beállítottam +0,2-t, jobb lett, de néha még mindig produkálta a hibát, akár 1 hirtelen újraindulás után is. Emeltem +0,3-ra, azóta nem tapasztaltam memóriahibát, de megnövekedett a random fagyások száma. Például ma reggel egy usb-s winyó csatlakoztatása fagyasztotta meg, újraindítottam otthagytam, 2 órára rá már nem bírtam elérni, most mondja bnőm, hogy sötét a monitor, bármit nyom semmire nem reagál.
Kezd a t*k*m kilenni az egésszel, a memóriák hibátlanok, több mint 1 éve használom őket és egyszer sem volt még velük bajom. Táphiba fordult még meg a fejemben, de 2 éve van meg, és azzal sem volt még korábban semmi problémám, egy 600-as CM Silent Pro adja a kraftot.
Ha ma hazaérek, futtatok 1 memtestet kíváncsiságból, de várom az építő jellegű ötleteket! :(

(korábbi tulaj azt mondja nála semmi gond nem volt a lappal, ő 1066-os OCZ Premium ramokkal hajtotta + Q9550 volt benne)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1895) Myth


Myth
aktív tag

Hali! Meg tudnátok mondani, hogy az x48ds5ös lapka szereti-e a corsair ramokat? Pontosan ilyenről lenne szó: Corsair DDR2 Dominator 1066MHz 4GB TWIN2X4096-8500C5DF

Battletag: Myth#1775

(#1896) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#1894) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szuper, eljutottam addig, hogy a post képernyőnél elakad, és nem megy tovább sehogyan sem, tehetek bele akármilyen memóriát akármelyik slotba, resetelhetem a biost akárhányszor, nem segít. Legalább valami standard hiba, amivel vihetem szervízbe, hogy üljenek rajta 1-2 hónapot, soha többet nem cserélek alaplapot! :(

Direkt azért vettem valami komolyabbat, hogy ne legyen vele annyi gond, eddig legdrágább lapom, és az eddigi legtöbb sz*pás... :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1897) tocso83 válasza A_ScHuLcZ (#1896) üzenetére


tocso83
csendes tag

Mivel a lap alapból 1,7V-ot ad a memóriának, így ha +0,3V-ot adsz neki az még a gyári ajánlott, tehát semmi gond nem lehet. Ha egy kicsi tuning is van rajta akkor meg egyenesen kevés. Nekem anno 1066-os Geil Ultrák voltak a P45-UD3R-ben, a lap alaból 1,8-at adott neki (gyári érték 2,2-2,4V), persze nem is óhajtott bootolni...2,3V-on volt stabil. Szóval a Black Dragonnak tutira kevés a 2V alatti fesz, talán 2,05-2,075 között lenne ideális. Memóriaidőzítéseket is manualon állítsd be.
MCH és FSB feszt normalon hagytad? Ha igen, akkor inkább az MCH-nak is adj +0,1V-ot. Stabilabbá teszi a memókezelést. Melegedni nem fog jobban (amúgy is elég forrófejű a NB) - jól szellőző ház nem hátrány. Látom E8400-ad van, szerintem annak is adj 1,25V-ot alapórajelen és hagyd pár órát Prime-olni. Ha stabil akkor mehet kevesebb fesszel és újra tesztelni.
A lényeg szerintem, hogy semmilyen feszbeállítást ne hagyj rá a lapra, inkább kézzel állítsd be. Ha mindezek ellenére sem stabil, akkor Bios frissítés.
Ha az is ok, akkor passzolom...

[ Szerkesztve ]

(#1898) A_ScHuLcZ válasza tocso83 (#1897) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi a választ, mindenképp kipróbálom amit írtál, eddig csak a memófeszekkel játszottam, tuningot nyilván nem is mertem ráküldeni még, előbb legyen végre stabil.
Azt honnan vetted, hogy a lapom 1,7-et ad le alapból? Nem 1,8? Próbáltam már kideríteni, de nem találtam sehol, haver mondta, hogy 1,8-at ad le (neki is ilyen lapja van), egyetlen oldalon találtam 1,8-ra utaló jelet, de számomra az sem volt egyértelmű. Hogy lehetne ezt tutira kideríteni? Papírját is lapozgattam már, hátha vannak benne ilyenek, de nincs.
Más: tegnap +0,3-al sem volt stabil, memtest 1 perc után fagyott, pedig ha 1,7 alapból, az már akkor is 2V-ot kapott, ha 1,8, akkor pedig 2,1-et. Olyan mintha a dual channelt nem bírná lekezelni... Áthoztam a kingmaxokat, bedobtam őket alapfesszel, atomstabilak voltak dualban, utána visszaraktam a Geil-jeimet alapfesszel, azok is atomstabilak lettek, másfél óráig memtesteltem sárga-sárgában és piros-piros-ban is, teljesen jó volt mind a 2. Utána menet közben észrevettem h abban a slotban ahol nem volt ram kihajtva maradt a kis műanyag pöcök, vissza akartam lökni, mire kép elment, pi-pi-pi-pi-pi, megint elkezdte a hibát. És utána jött az, hogy bármilyen ramot tettem bele, akármelyik slotba, akár dualban akár önmagában, kiakadt ott, hogy Memory Te... nem írta tovább a szöveget, ráküldtem 1 bios resetet, utána pedig amit írtam, hogy a gigabyte logós képernyőn sem jutott már túl, és bios-ba sem lehetett belépni, akárhogy és akármilyen memót etettem meg vele. Éjjelre kivettem az elemet, most vhogy sikerült magam elügyeskedni a bios-hoz, de nem akarom elhinni, hogy ez a lap ennyire instabil, megbántam már, hogy ilyet vettem, ASUS Formula-ról beszéltek le ezért a lapért.

BIOS-ban a monitorozásnál van ilyen, hogy DDR18V: 1,888V, ez lenne az alap fesz? Mert ezesetben már elmentem 2,2-ig is korábban.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1899) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Már épp írni akartam, hogy úgy tűnik sikerült stabillá tenni a gépet, de lelombozódtam.
Adtam +0,1-et a déli hídnak, ahogy írtad, a procinak viszont nem, mert az a korábbi lapban is alapfeszen ment, a memóriák feszültségével pedig játszadoztam. A lap 1,888-at ad le alapból, BIOS-ban meg lehet nézni, először +0,3 környékével próbálkoztam, lépegettem kicsit lejjebb, kicsit feljebb, de mindegyik beállításnál fagyott a memtest fél percen belül, nyomtam resetet, pi-pi-pi-pi-pi, lekapcsolta magát, újra elindult, jött a következő beállítás.
Akkor lett stabil, amikor +0,15 +0,1 környékére állítottam, 2 óra memtest után elhittem neki. Használtam utána még a rendszeremet is, majd eldöntöttem, hogy újrahúzom, mert a sok fagyás nem tett neki jót, még úgysem laktam be. Telepítés közben eddig 2x fagyott ki, és jött a sípolós hang.

Ezekkel a random hibákkal nem tudok mit kezdeni, van egy olyan érzésem, hogy rövid úton belül meg fogok szabadulni ettől a laptól.. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1900) tocso83 válasza A_ScHuLcZ (#1899) üzenetére


tocso83
csendes tag

Hát ahogy írtad működés közben pattintottad be a memó rögzítő kis fülecskét, ez semmiképp nem volt jó ötlet. Ki tudja károsodott-e a slot, a lap vagy épp a memó. A déli hídnak nem sok köze van ehhez, itt valami memória kezelési gond van. Sajnos nem nálad fordul elő először. Pedig mégiscsak a 775-ös lapok felső kategóriája ez. Nehéz rá mit mondani.
Nekem ezzel az X48T-vel nem volt ilyen, így nem tudok többet segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.