Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) RetepNyaraB válasza Robi BALBOA (#1950) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

uhh korrektül fest... :K
De ezt a fémipariban hegesztetted rá, vagy egyébként kaphatók is?

Tehát ilyen baromi lapos NB hűtőt én nem láttam, meg a FETekre húzott cuccot se, de érdekel :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1952) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#1951) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Egyedi az egész.
Vannak itthon szerszámok és azokkal csináltam meg.
Lehet látni, hogy amekkora csak odafért akkorát raktam oda, ha egy milliméterrel nagyobb lenne a Chipset vagy Pwm(fet) hűtő már nem is férne el.

A Chipset hűtő az egy régi Amd hűtő(akkora kb mint egy P4 hűtő), nehéz volt oda varázsolni, de gondoltak rám a lap tervezésénél és pont odafért. :DDD

A Pwm(fet) hűtés már húzósabb volt, de befaragtam oda, mondjuk nem volt egy szerü, mert ügye két sor fet van és az egyik egy-két tized milliméterrel lejebb van, így azokra nagyon vékony hővezető párnát kellett raknom, hogy a hűtés érintkezzen velük normálisan. Gyárilag jóformán azokkal nem is érintkezett, csak az egyik sor FET-el azokkal is félig-meddig.
Amúgy a borda itthon volt nem tudom mibe volt, van itthon sok borda, de ugyanilyen már sajna nincsen.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1953) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Viszi a lap a win7-et?
Csak mert hivatalosan nem szerepel a támogatásban, ha jól látom.
Ha igen, érdemes-e beruháznom a mostani 64 bites vista helyett, vagy nincs számottevő különbség..?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1954) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#1953) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Gond nélkül megy Win7-el.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1955) RetepNyaraB válasza Robi BALBOA (#1954) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Herzlichen Dank :R

Ja, és érdemes is, vagy mind1 szerinted?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1956) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#1955) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hàt amikor én találkoztam a vista-val akkor még elég sz@r volt, de azóta sokat felõdöt, így szerintem nem igazán éri meg cserélni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1957) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Felnyomtam a Win7-et. Gyorsabb vele érezhetően, legalább is játékokban. Mást eddig nem próbáltam :B
Újabb kérdés: érezhető-e bármi előny, ha 4 Gb helyett 8 Gb ram van a gépben?
Ehhez kapcsolódik, hogy támogatja-e vajon a 4 Gb-os modulokat, mert telepakolni nem szeretném mind a négy slotot; úgy olvastam nem komálja...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1958) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#1957) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A 4gb-os modulokról nem tudok nyilatkozni, de azt tudom, hogy 4gb és a 8gb között kb 0 különbség van.
A sok modult semmi nem szereti igazán.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1959) emre33 válasza RetepNyaraB (#1957) üzenetére


emre33
addikt

nálam 8GB ram üzemel már jóideje, gond nélkül.
Ráadásul 1066Mhz frekin,

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1960) icon


icon
senior tag

Sziasztok!

A múlt héten lettem tulaja egy x48-DS5-nek.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen beállításokkal működhet a 4x1GB Kingmax 1066-os ramom 1066-on?

422-es FSB-ig tudtam vele menni, ekkor 3798MHz-en áll az E8400-am míg a memó 1012MHz-en megy, a memóriáknál mindent autón hagytam, illetve DDR2 OverVoltage Controlnak adtam 0.2V-ot

Néha masszív fagyás van Mass Effect 2 közben, de az lehet még akármi miatt is, bár a melegedés a procinál, és a videókártyánál nem valószínű (proci nem megy 40 fok fölé a CM212EVO végett, míg a videókártyámnál a mag 71-72 fokos...
Ezért gyanakodom a lap memóriakezelésére, mert olvastam, hogy a 4 modul kezelése egy kissé macerás...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1961) emre33 válasza icon (#1960) üzenetére


emre33
addikt

Nekem x48-DS6 lapom van, 4 ram modul 1066Mhz-n.

430FSB felett nem nagyon sikerült stabilizálni.

Aztán mivel 4 éve nálam van a lap, végül is 400FSB-nél megáltam, így 1066Mhz ram freki is megvan.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1962) icon válasza emre33 (#1961) üzenetére


icon
senior tag

Dobnál a beállításokról infót, nagy segítség lenne...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1963) icon válasza emre33 (#1961) üzenetére


icon
senior tag

Köszi...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1964) tiderenszky


tiderenszky
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen valaki! A problémám a következő: a minap "új" alaplapot tettem a gépbe(gigabyte-X48 DS5). Legfrissebb Bios van rajta, processzor Q6600 G0, CM TX3 prochűtő.
Win7 64 bit- et újra telepítettem, ezután be a biosba alapfeszen 8x375- re állít, pci 100 fix, dram time manual, újraindítás után procihűtő felpörg 2900 rmp, proc hőfok 75 C( a másik deszkán - asus P5E VM SE) simán ilyen beállításoknál 35-37 fokos volt alapon.Procihűtő le újrapasztázás MX-2.Ezután Bios alpra állítás, ugyan ez a szitu. Ismét kikapcs. vártam 15 percet bekapcsoltam és láss csodát 30-33 fok alapon. Utána ezt kétszer eljátszotta a pasztázás után, de többet nem kísérleteztem vele.A proci hűtő rendesen illeszkedik!

Kérem segítsetek!

(#1965) icon válasza tiderenszky (#1964) üzenetére


icon
senior tag

Még nincs ötletem, ha még fenn áll a hiba... bár a 775-ös foglalattal kapcsolatban láttam már érdekes dolgokat - szerencsére nem a nálam landoló lapokról van szó.

Mivel feltételezem az ASUS lapodon nem jött elő a hiba, így a processzort nagy valószínűséggel kizárhatjuk, mint a jelenség oka.

Azért a biztonság kedvéért meg nézném egy másik processzorral is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1966) icon válasza emre33 (#1961) üzenetére


icon
senior tag

Közben megoldódott a dolog, 2x2GB Geil One Evo képében született a megoldás.

Igaz tapasztalok mást, bár nem tudom, hogy ezen lapok sajátossága-e.
Bár nincs módom a videókártya és a processzorhűtő közötti területen lévő északi híd bordáját kitapogatni, de a hőcsöves szekció bordáit a többi helyen igen, és ezek a bordák a legmelegebbek a gépben.

Ez normális jelenség, vagy valamit ki kéne találni meghűteni valahol?

(212EVO van a procin, a legdurvább esetben teker 1100-on, így a tápellátókon lévő bordát annak szele nem igazán tudja hűteni, a ház hátuljában lévő 9 cm-es Noctua kifelé fúj...)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1967) tiderenszky válasza icon (#1965) üzenetére


tiderenszky
csendes tag

Köszönöm az Ötletet!

A hiba megoldódott"részben"! Ha alapbeállításon használom, a prociventi 1800-1900-at forog, igaz a hőmérséklet 30-32 C. Ha Biosban alapfeszen 9x333 van, mert most már működik, akkor a venti 2000-et pörög, hőmérséklet 37-40 C! Szerintem az RMP sok, főleg az alapbeállításnál!

(#1968) icon válasza tiderenszky (#1967) üzenetére


icon
senior tag

Azért 105W-os TDP-jű processzornál ezen nem annyira kell csodálkozni.
Nálam 65W-os nagyobb hűtővel 12cm-es ventilátorral meg 900-as fordulaton alapjáraton.
28-30 fokon megyeget így a proci.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1969) tiderenszky válasza icon (#1968) üzenetére


tiderenszky
csendes tag

Na igen, de az asus lapnál alapon 1000-1100-at forgott ezzel a procival

(#1970) icon


icon
senior tag

Milyen BIOS van fent? És milyen ventivel hűtöd a procit? Ha PWM-es, akkor PWM-van-e neki beállítva a CPU Smart FAN Mode-ban?

Mert ha nem PWM-es, akkor megpróbálhatod a Voltage-t beállítani.

(Nekem ez olyan, mintha a CPU Smart FAN OFF-ra lenne állítva

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1971) tiderenszky válasza icon (#1970) üzenetére


tiderenszky
csendes tag

Köszönöm!
Igazad volt a PWM Auto-n volt, ezt állítottam Voltage-ra 800 RMP, 32 C!
Egyébként mi a véleményed a lapról az SLI-vel kapcsolatban, mert 2 kártyát szeretnék egymás mellé!

(#1972) tiderenszky válasza icon (#1970) üzenetére


tiderenszky
csendes tag

Egyébként F8C BIOS és CM hyper TX3 hűtőm van

(#1973) icon válasza tiderenszky (#1971) üzenetére


icon
senior tag

Még nem vagyok ebben rutinos... ráadásul nekem vagy CF lesz, vagy physx-re lesz benne NVIDIA

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1974) tiderenszky válasza icon (#1973) üzenetére


tiderenszky
csendes tag

Én 2 db GTX550 Ti-t szeretnék hajtani benne ezért kérdezem. Bár még a másodikra vadászom!

(#1975) icon válasza tiderenszky (#1974) üzenetére


icon
senior tag

komolynak hangzik

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1976) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

valaki használ SSD-t gigabyte x48-as lapú gépéhez??

van egy 30 gigás kingston SSD-m. A sima Intel Atom minipc-ben gond nélkül megy, de amikor a nagygépembe is beraktam, windows7 nem látta és a bios-ban se látom.

Mi lehet a próbléma? F7-es bios van az alaplapon.
esetleg valamit állítani kell a bios-ban?

(#1977) emre33 válasza ***ANDRÁS*** (#1976) üzenetére


emre33
addikt

sárga alaplapi sata csatira kötötted?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1978) ***ANDRÁS*** válasza emre33 (#1977) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

yes, most nézem, pont ott van egy üres hely.

miért kérded?

(#1979) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

X48T-DQ6
vinné a 4X2Gb RAM-ot? Most 2X2 van és előfordult, hogy kevésnek tűnik...
8,5X450-en hajtom, ha épp kell a kakaó, de azt olvastam régebben, hogy nem szereti, ha minen slot tövig van Rammal :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1980) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#1979) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez az esetek nagyrészében így van, inkább 2x4gb-al kellene próbálkozni és ebből is G.Skill-el, ezt jobban szereti, de még így sem biztos a dolog.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1981) thumb


thumb
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy gigabyte X48 DS5-ös lapom és van benne egy q6600. Namármost az egyik este leállítottam úgy ahogy kell másnapra virradóan viszont egyáltalán nem hajlandó elindulni, annyit csinál, hogy kb. 1 másodpercre bekapcsol és ennyi utána leáll se kép se hang, ahogy felpörögnének a ventik már állnak is le. Nincs kép se semmi hiszen el sem jut odáig azalatt az 1 másodperca alatt ahogy bekapcsolom felvillanak a led-ek és már le is áll.

Az lenne itt a kérdés, hogy szerintetek a lap ment tönkre vagy a proci? A memóriát lecseréltem mert volt tartalék és azzal is ugyanez volt a videokártyánál szintén és sajnos lövésem sincs mi lehet a ludas. Ha valaki tudna valamit mondani az nagy segítség lenne, előre is köszönöm.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#1982) epityesz válasza thumb (#1981) üzenetére


epityesz
aktív tag

Detto ugyanez a kérdésem......mivel az én lapom is ue.csinálja :O

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#1983) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Lenne egy gigabyte ga-x48-ds5 lapom amiben húzni szeretném az e0 steppinges e8400as procim. Biosban illetve easy tune 5-el próbálkoztam. (Tx3 evo hűtőm van.) 1,2 volton 3,6ghz-en(400fsb) a windows 8 felállása után 2 percel kifagy, az egér meg sem mozdul, de kék halált nem kapok. Easy tune 5el 1,175V-al megy a 3,6 ghz viszont lejjebb nem engedi venni a feszt. Biosban kisebb feszültségek esetén 3,6 ghzen a windows el se indul vagy utána még hamarabb kifagy.Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1984) Darthforce92


Darthforce92
tag

Ja és stabilan szeretném a 3600-t a lehető legkisebb cpu, és alaplap chipset fesz mellett. Ez lenne a kérdés. :)

(#1985) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

hu, jól behalt a topic. Pedig jólenne egy kis segítség. SSD-t raknék a DQ6-ra, de nem látja. Bios se. Nemtudom miért. :F

Sata3-as 2 vagy 3 Terrás vinyókat felismeri a DQ6? kinek mi a tapasztalata?

(#1986) emre33 válasza ***ANDRÁS*** (#1985) üzenetére


emre33
addikt

3TB HDD használok 2 darabot is gond nélkül.
És mindkettő sata-3

Jah és SSD-vel sincs soha gondom.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1987) ***ANDRÁS*** válasza emre33 (#1986) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

érdekes, akkor valami beállítási próbléma lehet, talán a biosban, amitől nem ismeri az ssd-t. Melyik bios-t használod?

(#1988) emre33 válasza ***ANDRÁS*** (#1987) üzenetére


emre33
addikt

Legfrissebbet

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1989) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Abban segítsetek légyszíves hogy van egy Gigabyte ga-x48-ds5 típusú alaplapom, és a Bios-ban találtam egy sata port 0-3 native mode nevezetű állítási lehetőséget, és hogy ez mire szolgál!

Ezt mire érdemes állítani native-ra vagy legacy-ra vagy ki kell kapcsolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1990) icsi1


icsi1
csendes tag

Sziasztok!
Valaki nem próbálkozott esetleg xeon e5440 procival?
A deszkám x48-dq6.

(#1991) Robi BALBOA válasza icsi1 (#1990) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia,
Ezt a MODot akarod megcsinálni?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1992) IT.SZB.IKM


IT.SZB.IKM
csendes tag

Sziasztok

Egy ki segítségre lenne szükségem. Vettem minap egy HiperX 120GB SSD-t, amire feltelepítettem a Win7 64bit op rendszert. Az indulással nincs probléma még viszonylag gyors is de a működése.... olyan mintha be be fagyogatna ...pl.: a startmenüt többszöri egérnyomkodásra sikerül előugrasztani. Utána megy egy darabig aztán megint olyan mintha lefagyna. De az egerem.... mintha az sem működne normálisan.
Valami ötlet?
Hozzáteszem a BIOS.on kívül nem állítottam semmit be. :DDD

(#1993) IT.SZB.IKM válasza IT.SZB.IKM (#1992) üzenetére


IT.SZB.IKM
csendes tag

Ja igen nem írtam valami SSD-és fórumba mert az alaplap egy GA-X48T DQ6.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.