Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) philipe válasza Gorneck (#750) üzenetére


philipe
tag

Na visszamentema boltba .. szerencsere ismeros ....
A lenyeg: X48 as deszkaba OCZ Titanium Alpha VX2 ram nem megy
Mezei Kingmax 800 as siman .. most is azzal megy 3200Mhz alapbol a proci ..
Csak egy Linux fut es nincsenek ekezeteim :DDD
Nem minden arany ami fenylik .... sajnos :O

Udv

(#752) philipe


philipe
tag

Helyesbítek : Q9450 mellé nem jó

(#753) Gorneck válasza philipe (#751) üzenetére


Gorneck
titán

De ezt most nem értem...procit cseréltél aminek az a következménye, hogy a ramoddal nem megy a lap, de egy q66-tal meg megy? Izgalmas...lehet más fsb miatt magasabb órajelen akart indulni a ram ahhoz meg több fesz kellett volna neki...ergo q66-tal be a biosba fesz a ramnak, mondjuk 2,1V és utána vissza a York. Lehet úgy ment volna?!

Gorneck#1239

(#754) philipe válasza Gorneck (#753) üzenetére


philipe
tag

Kipróbáltam ezt is Q66 benne volt .. RAM kapott 1.95 öt .. csere Q9450 ...és nem volt változás ...ugyanúgy fagyott

(#755) Gorneck válasza philipe (#754) üzenetére


Gorneck
titán

Több feszt adjál neki.....2.1 és az mch-nak is picit...

Gorneck#1239

(#756) philipe válasza Gorneck (#755) üzenetére


philipe
tag

2.25 ön sem indult el.... ez a ram elméletileg 2.4 en bírja stabilan de nekem ez nem szimpi.... nézek valami más ramot .. most 1066 os kingmax van benne ideiglenesen .. azzal is szépen megy ...

(#757) tom_tol válasza philipe (#756) üzenetére


tom_tol
addikt

érdekes amit irtál
nekem van OCZ DDR2 PC2-9600 FlexXLC ezeket nagyon szereti a DQ6 igaz wolf mellett
1200Mhz cl5 2,1v

[ Szerkesztve ]

(#758) emre33 válasza philipe (#751) üzenetére


emre33
addikt

OCZ Titanium Alpha VX2 -nak rossz a by sdp beállítása, iylet ram-ot senki ne vegyen, csak a baj van velük (intel-es chipkészlet-re értem)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#759) Gave válasza philipe (#752) üzenetére


Gave
addikt

Ebben biztos vagy ? Esetleg mas is tudna ezt igazolni /cafolni? Mert enis egy ilyen lapra (~T) palyazok es valsz Q9450 vagy Q9650 (ha talalok) menne bele.

(#760) philipe válasza Gave (#759) üzenetére


philipe
tag

Sajnos igen .. Q6600 tal simán megy ... 3600Mhz en a proci 1200Mhz en a fentebb említett ramok 5-5-5-15 ös időzítéssel 2.3V on ... és teljesen korrektül ment ... viszont Q9450 mellett alapon sem indult be semmi ... és nekem pont a procicsere volt a lényeg ... és az sem mindegy hogy alapon most 2V on megy a RAM vagy 2.4 en ... ugye

(#761) philipe válasza tom_tol (#757) üzenetére


philipe
tag

Valószínű hogy én is ilyen ramokat fogok venni ... :D

(#762) philipe válasza emre33 (#758) üzenetére


philipe
tag

De attól még elindulhatna, ha az értékeket egy másik rammal fixre belőttem .. és aztán ezeket visszatéve elindítottam a rendszert .. de ugy sem ment ...

(#763) emre33 válasza philipe (#762) üzenetére


emre33
addikt

igen, de ha a bios vissaállítja magát alapra akkor nem fog elidnulni a géped

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#764) philipe válasza emre33 (#763) üzenetére


philipe
tag

És sajnos így is történt .... nem baj .. ezzel is okosabbak lettünk ... :)

(#765) philipe válasza Gave (#759) üzenetére


philipe
tag

Annyival még kiegészíteném hogy a ram miatt nem vol jó a "szerelmi háromszög" .... más rammal biztos jó ...a X48DQ6 ,Q9450 páros ...

(#766) Gave válasza philipe (#765) üzenetére


Gave
addikt

Ertem , koszi ...remelem Giga oldalon talalok tamogatott ramok listat ...,ha jol emlekszem Asus-nal volt regebben.

(#767) bolic válasza Zájec (#744) üzenetére


bolic
őstag

Cserébe nagyobb felbontáson 2 kártyával lassabb. Crysis mellett felejtős. :K :C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#768) bolic


bolic
őstag

X48T-DQ6 lap lesz valamikor, így DDR3-as változat ez. Szóval az lenne a kérdésem az hogyha 4GB OCZ Platinum 1600Mhz DDR3 memó KIT-em van és első néhány hónapban nem fogok tuningolni a tesztelés miatt. Így 1333MHz lesz a célpont, tehát az 1.9V is hagyjon 1333Mhz-en vagy mindenképpen kevesebb kell? :F Egyetlenegy leírást sem említett erről a termékről, csak az hogy 1.95V felett nincs gari, 7-7-7-24 időzítések. Ennyi.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#769) Sunaj


Sunaj
csendes tag

Szaisztok, épp ma vettem egy ilyen lapot, nos nagyon szép, de valaki el tudná mondani, hogy melyik szín mit jelent a SATA2nél, vagy csak raidbe számít?, Csak mert én nem abban akarom használni,...

jelenlegi winyók: WD Raptor 150GB, HItachi 250GB

Köszi a segítséget...

(#770) XeeN válasza Sunaj (#769) üzenetére


XeeN
senior tag

A narancs a nativ, a lila a Gigabyte-é. a Giga csak RAID0,1-et tud.

(#771) XeeN


XeeN
senior tag

Uraim!

Ismét segítségre szorulok. Hosszú huzavona után tegnap visszakaptam gariból a ds5-ösömet (kicserélték), de a tuningnál elakadtam. A régi lapomban (ABIT AB9 Pro) trükközés nélkül ment a 8400-esem 3600MHzen, 24/7-ben. Ebben a lapban 5 perc után elhasal de úgy, hogy az Orthos sem jelez hibát. (konfig az adataimnál.) Összetudná foglalni valaki mire kellene odafigyelnem a BIOS-ban?

Előre is köszönöm!

(#772) benjamin


benjamin
tag

Szevasztok

Olvasgattam a fórumokat, mivel alaplapot és procit akarok cserélni.

A Proci Q9450 lenne
Lapot nem igazán tudok dönteni, X48 vagy P45

A P45 ről eddig nagyon sok jót nem írtak sok még a hibája.
Akinek van tapasztalata X48+Q9450 az írja le nekem meddig lehet húzni a procit. A cél 3800 Mhz lenne.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#773) benjamin


benjamin
tag

Szevasztok

Olvasgattam a fórumokat, mivel alaplapot és procit akarok cserélni.

A Proci Q9450 lenne
Lapot nem igazán tudok dönteni, X48 vagy P45

A P45 ről eddig nagyon sok jót nem írtak sok még a hibája.
Akinek van tapasztalata X48+Q9450 az írja le nekem meddig lehet húzni a procit. A cél 3800 Mhz lenne.

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#774) tom_tol válasza benjamin (#773) üzenetére


tom_tol
addikt

quaddal nem tom de wolffal remekül megy fsb500 ram1200 cl5 PL8 ddr2

[ Szerkesztve ]

(#775) Exhodus


Exhodus
tag

Üdv mindenkinek

Új gép vásárlásán gondolkozom és mint kitalálhatjátok dilemmám az alaplap X38 és X48 között filóztam, de ahogy nézegettem az X48 jobbnak tűnt, igazam van?
Továbbá szerintetek érdemes már a DDR3--ba beruházni vagy maradjon a DDR2, és végül Giga vagy Asus (tudom hogy Giga topic, az Asus topicba is írtam tele is volt asus fanokkal :), viszont kielégítő választ ott nem kaptam)
Ja a proci Q6600, kitesztelt példány 3600 a cél, és a proci képes is rá, továbbá Crossfire-t akarok bele tenni.

Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#776) tikadani


tikadani
csendes tag

Sziasztok!

Van egy X48-DS5ös alaplapom és benne 2x1gb Geil Ultra 1066os ramom. Windows telepítésnél kékhalállal meghalt, de miután csak 1 ramot hagytam benne, már jó volt.
Szerintetek fesz emelésével megoldódhat a probléma?
A baj az h még soha nem volt Gigabyte alaplapom így nemtudom hol lehet emelni, és azt sem h mennyivel, mert nemtudom most mennyi feszt kap. Elvileg 2,4V kéne neki...
köszi

(#777) benjamin válasza tikadani (#776) üzenetére


benjamin
tag

2.1 V bőven elég neki amit te írtál az a max nálam P965 lapban ennyivel megy gond nélkül. Most váltok én is X48 vagy P45 még gondolkodom.

Milyen beállításokkal indulsz alap vagy már próbáltad a tuningot ajánlom Gornek23 oldalát igaz az P45 és P35 de a bios az majdnem ugyanaz mint az X48.

Csemegézz

P45

P35

[ Szerkesztve ]

Semmi sem sürgős, csak ha futni kell!!!

(#778) Exhodus


Exhodus
tag

Valakinek van itt tapasztalata Gigabyte X48-DQ6-al?

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#779) matyee123 válasza benjamin (#777) üzenetére


matyee123
tag

Köszi a linket! Úgy néz ki 2,3val megoldódott a gond:) Szted akkor menne 2,1en is?
A tuninggal még csak barátkozok, nézelődök, majd egyszer...

(#780) tom_tol válasza Exhodus (#778) üzenetére


tom_tol
addikt

kérdés?

(#781) Exhodus válasza tom_tol (#780) üzenetére


Exhodus
tag

Naszóval, kérdéseim a következők, mennyire tuningbarát a lap (Q6600-al), FSB fal, Vdrop ilyenek van e? Allergiás e bizonyos memóriákra, hogy viszonyul a 4db memóriamodul problémájához (Asus testvére nem épp jól), Raid vezérlő mennyire megbízható (Raid0 érdekel), Crossfire-ös tapasztalatok esetleg? Meg úgy egyáltalán mennyire jó a lap?

Egyenlőre ennyi, köszi :D

Szerk: Ja és meddig viszi a DDR3-at?

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#782) tom_tol válasza Exhodus (#781) üzenetére


tom_tol
addikt

kicsit visszaolvasnál sok infot találnál
már irtam nekem wolf van quadot nem tom
fsb 520-ig néztem de nem hiszem lenne olyan q66-os ami annyit menne
4*1Gb ramot tud 1150-ig felette nem
vdrop van a szokásos giga 0,16v
raidot nem használok nálam folyamat cserélödnek a vinyok
cf-et mostanság tervezem kipróbálni de ha körülnézel a neten egész jónak tünik
a lap nekem megfelel ezzel olgozom és az nálam nagy szó
ha ddr3-at akarsz neked az X48T-kell

(#783) Exhodus válasza tom_tol (#782) üzenetére


Exhodus
tag

Köszönöm az infókat, Quadot nem is akarnám 520-ig húzni :), 450 a teteje számomra. Azt meg nem tudom eldönteni még mindíg hogy DDR2 vagy 3 legyen a gépben sajna utóbbi hihetetlen drága még mindíg
Szóval akkor nincs semmi hirhedt problémája a lapnak, ez jó hír

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#784) Exhodus


Exhodus
tag

Szerintetek DDR2 vagy 3? (ha három akkor minimum 1600-as és lehetőleg CL7-8 környéke természetesen)

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#785) hétalvó


hétalvó
addikt

Sziasztok!

Véletlenül beléptem a klubba. :)

GA X48 DQ6-al. A kérdés csak annyi lenni, hogy mennyi nálatok a terhelt hőfok?

Nálam idle 30 körül, de terhelve 52-55 fok is tud lenni. (FSB400 RAM800) Be kellett raknom a Xigmatek-em kis lapját, hogy rafújja a levegőt, mert különben 60-ig elment és tűzforró volt a HP.

2. kérdés meddig jó ez?

Kicsit félve vettem át a lapot Nokiauser-től, de egyenlőre kipp-kopp, minden remek. :K

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#786) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Helló mindenki!Az a kérdésem lenne, hogy akinek van Gigabyte X48-DS4es alaplapja (vagy látott olyat) az esetleg nem tudná megmondani hogy az alaplap alján van e borda?Ez nekem fontos lenne, mert lehet veszek egy olyat de csak ha nincs rajta borda különben nem tudom rögzíteni a processzorhűtőt(Thermalright Ultra 120 eXtreme).

[ Szerkesztve ]

(#787) Fuzz


Fuzz
csendes tag

Help me!

Csak nekem nincs a Gigabyte X48T-DQ6 Bios-ában XMP Enable lehetőség?
Még a mellékelt manualban sincs egy szó se róla.
F4->F5 Bios csere is megvolt, de semmi változás.
Alig megy a Diablo 1500-öt benne, nem hogy 2000-et :W

(#788) Fuzz válasza Th3Ac3 (#786) üzenetére


Fuzz
csendes tag

Enyémen a déli híd alatt van, a proci alá meg utólag be lehet tenni. Mi a gond? Attól tartasz, hogy nem lehet felcsavarozni?

(#789) Fuzz válasza Exhodus (#784) üzenetére


Fuzz
csendes tag

Csakis III :DDD De komolyan, Ocz 1600 Platinum simán jó 30ért. Hiába, jajj az időzítés, megy az rendesen. Aztán később már csak erősebb proci, jobb vga és ha kiforr a technika, akkor CL3-as ddr3 ;]

(#790) Zoty@80


Zoty@80
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy x48-ds4-es lapom és benne egy E8200-es proci. A procit egy ismerőstől vettem és ott nála kis állítgatással ment a proci 3.6-on fesz emelés nélkül, igaz hogy a havernak asus lapja van, viszont én akármit állítgatok az én lapomban már 2.8-on sem akar elindulni. :O

a wolfdale-s topicban nem igazán tudtak segíteni bios belállításban mert állítólag ennek a lapnak elég kényes a finomhangolásra, ezért ide vezéreltek hogy itt majd biztos lesz olyan aki keni-vágja hogy miket kell belőni ahhoz hogy menjen rendesen a cucc.

ha valaki képben van ezzel kapcsolatban pls help. előre is köszi :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#791) bolic


bolic
őstag

Helló!

Miért van ez, hogy bekapcsolás után kb. néhány percig nincs semmi baja, majd akadozik az egérkurzor, végül kékhalállal végződik, de nem mindig vagy fagyás lesz, ilyenkor szoktam megnyomni a reset gombot. Ez a hibajelenség csak hosszú inaktívitás után jelentkezik, pl. kikapcsolom éjjel felé a gépet és másnap délután bekapcsolom a gépet, néhány percig nem látszik a probléma, ezután igen néha jön. Mintha a felmelegedéssel kezdődik az instabilitása, felment a processzor terheltsége. Megnéztem a Process Explorer programot, kiderült hogy a hardver interrupt-nál magas a terheltség, azaz hardver hiba lépett fel. Mit tegyek? Nem tudok bizonyítani, hogy ez lenne a garanciális probléma, mert nem mindig mutatja a hibát hideg bekapcsolásnál.

Cuccaim:

- X48T-DQ6
- Gigabyte Odin GT 800W
- E8400 gyári hűtővel
- OCZ 2x2GB 1600Mhz DDR3 (1066MHz-en megy alap 6-os időzítésekkel, 1.7V gyári követelmény, de az alaplap 1.63V-ot mutat)
- 7800GTX 256MB PCI-E 1.x
- 3db HDD SATA + 1db DVD író IDE

Nem szereltem fel az alaplapi hátbordát, mivel gyári intel hűtőventim van.

Megköszönnék, de eddig nem tudtam megoldani a problémát, amúgy kissé idegesítő. Volt driver frissítéseim, intel inf, sata driver stb. :(

Ui.: XP SP3 32 bit oprendszerem van. :B

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#792) emre33 válasza bolic (#791) üzenetére


emre33
addikt

memtest?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#793) bolic válasza emre33 (#792) üzenetére


bolic
őstag

Az tökéletes 800Mhz-en és 1066Mhz-en! Azonban 1600MHz-en sokat hibádzik különböző időzítéseken és feszültségeken. A memónak mindenképpen kell pontos az 1.7V? :F Hiába állítottam be BIOS-ban a DDR3 feszültséget, mindig alul vagy fölül lőtt. Ugye nem kompatibilis a lap-ram táblázat szerint, de 1066Mhz-ig kompatibilis marad.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#794) Yso


Yso
tag

Sziasztok!

Arra tud nekem valaki segytséget adni, hogy a gépben eddig egy Q9300-as proci volt 7,5x400-on hajtva, semmi gond nem volt, nagyon feszt sem kellett emelnem. (Egyedül memó kapott +0.3V-ot)
Tegnap beraktam egy E8500-at, 9,5x400-on hajtva, de az OCZ Reaper ramok minden beállítással és fesszel hibáznak? :O Windows ilyen proci beállítás mellett már elindul, meg a legtöbb teszt is lefut (kivéve memtest-et) De a rendszer azért mégis instabil.
DOS-os Memtest 2.01+ alatt a memók mindíg 1 poton írnak hibát (553.3Mb-nál?) de különböző tesztszakaszon (roszabb esetben azonnal, legjobb esetben kb 40-45%-nál, de akkor akár sorozatos hibát is vét..) kingmax 800-as ramokkal pedig láthatóan simán fut... :W Lehet elszáltak a ramjaim? :O

Alaplap: GA X48 DS5 +0.1V FSB fesszel
Mem: OCZ Reaper 1066 +0.3-0.35V fesszel
Proci: E8500 @3.8Ghz (9.5x400) 1.287V fesszel
VGA: 2xHD4870 alapon
HDD: Samsung SP2004
Táp: CHIEFTEC CFT-600W

Valaki Pls. Help :R

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#795) bolic válasza Yso (#794) üzenetére


bolic
őstag

Állítsd auto-ra a memófeszt, és láss csodát (előfordulhat, hogy neki kellene a CMOS CLEAR vagy valami load optimized defaults BIOS-ban). Sajnos ilyenek a ramok és lapok. :U

Mellesleg 3GB ram felett mindenképpen kell a Vista, XP alatt sokat hibádzik, kékhalál, váratlan restart kékhalál nélkül vagy fagyás lesz a jutalom. :D

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#796) Yso válasza bolic (#795) üzenetére


Yso
tag

Köszönöm. :R Időközben sikerült, hasonló eljárással. :D Sajna az autofesz a procit rögtön fellöki 1.6V-ra. :W proci meg sülne rendesen.. (terhelés nélkül is 60 fokos) Ezután vissza manualra, és a BIOS javasolt értékeket rányomtam, kivétel CPU-t. Most megy 4.18-at :DD

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#797) bolic válasza Yso (#796) üzenetére


bolic
őstag

Szívesen, amúgy nálam a bios (GA-X48T-DQ6) frissítés után szokatlanul gyorsabban bootol. :Y Az pont a Wolfdale E8400 procim van a F5 bios updaten. :)

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#798) Yso válasza bolic (#797) üzenetére


Yso
tag

Arról tudsz esetleg infót adni, ha a déli hídnak szeretnék +feszt adni, akkor melyik értéket kell nyomjam? (FSB voltage, VTT, MCF vagy mi?, Stb?....) Vízhűtéssel jó lenne azért feljebb tornászni a dolgokat. Most a 4.11Ghz-en fut, látszólag stabil (Orthos Prime mondjuk sajna 2-3 perc után már hibát ír ki, pedig a CPU hőmérsékletek 60-65 fok körüliek)
Mivel a többi normálon-n van, arra gyanakszom, ők nem igazán bírják alapon. (Loadline Calibration be van kapcsolva, de nem sokat segít)
Alaplapi BIOS-om nekem is F5 most. Ha jól emléxem újabb most nincs is.

[ Szerkesztve ]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#799) tlac válasza Yso (#798) üzenetére


tlac
nagyúr

ich, ha van olyan
de annak minek akarsz feszt adni?

(#800) Yso válasza tlac (#799) üzenetére


Yso
tag

Egy másik topikban olvastam, hogy a déli hidat, ha megtámogatjuk kis +fesszel akkor az sokat segít a stabilitásnál, és a további tuingon.. :D Most pl. megint megállt memtest alatt a gép, előtte meg 6,5 perc alatt orthos is hibát írt ki. (hőmérsékletek nem vészesek.. Alaplap kb. 50, prockó meg 65... de mégis a tesztek egy része nem fut rendesen. :(

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.