Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#588) üzenetére


AMATŐR
őstag

Csak akkor vedd meg ha 445fsb-nél nem akarsz többet

Ekkora különbség lenne az X48 ill. az X48T lapok között? Csak azért kérdezem, mert nekem "T"-s lapom van és kapásból 500fsb re tettem, hasít mint a szél!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#602) redgold válasza nokiauser (#600) üzenetére


redgold
tag

Köszi!

A cpu terhelve valóban mást mutatott.

A memoria viszont eléggé gyengusnak tűnik: a CSX Diablo 5-5-5-15 időzítés mellet az Everest szerint 7021-es mem olvasást mért, a régebbi gépemnél (AMD, tudom a proci maga vezérli...)
a 800-as DDR-2 mem 9000 körül volt.
Egyébként viszont 3DMark-ban az E8400 alapon kb. 20%-al többet nyom, mint az ugyan ilyen órajelű AMD 6000+.

Ha a procit tuningolni akarom (mondjuk 3600 Ghz körülre) , akkor elég, ha az fsb-t feljebb nyomom, vagy a pci-ex frekvenciával és a memória időzítésekkel is szórakoznom kell?
Proci fesz?

Rég csináltam már ilyet Intelnél.

Köszi!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#603) nokiauser válasza redgold (#602) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szerintem a PCI-e frekivel nem sokat érsz el, az fsb-emeléssel mész legtöbbre. Procinak feszt adni csak akkor kell, ha nem bírja a nagyobb sebességet, memória-időzítésekkel játszani lehet ugyan, de nem hiszem, hogy látványosan gyorsabb lesz a gép. Persze ez csak az én véleményem, majd nálam sokkal hozzáértőbb emberek megírják a tutit.

(#604) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#601) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Prime95-öt ráeresztetted már? :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#605) emre33 válasza AMATŐR (#601) üzenetére


emre33
addikt

ő 4 magosra értette a 445 FSB-ét :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#606) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#604) üzenetére


AMATŐR
őstag

Igen! :K

Egyébként próbáltam ekkora feszen 1,296V nagyobb fsb vel, a tesztprogiknál stabil, de játékokból kilép. Több feszt nem akarok adni neki. Így szépen megy 4GHz en.

emre33 : ja, az más! :)

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#607) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#606) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Oké, de időközben félreértettük egymást, mivel ez "4 hengeres" topik. :U Meg se fordult a fejembe hogy 2 magosod van. :F Ezért írtam a 445-ös fsb-t, ill. te reagáltál rosszul. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#608) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#607) üzenetére


AMATŐR
őstag

Időközben rájöttem, csak én a lap topikját néztem, nem a magok számát! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#609) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#608) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Akkor én is elnéztem, mert azt hittem hogy a Kentsfield topikba írok... :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#610) redgold válasza nokiauser (#603) üzenetére


redgold
tag

Köszi ismét!

Na! A memónak kellett adjak plussz feszt, (2,4 V) és be kellett állítsam az időzítéseket manuálisan, azóta jó! Most már a rendes értéket látja a cpu-z!
A procit 3,6-ig emeltem, és semmi gondot nem mutat. Remélem ez így is marad!

A régebbi gépemhez képest a 3dmark06-ban kb 40%-os a gyorsulás, most 16500-at teljesített.

Még lenne kérdésem (ugye-ugye):
- Alaplapi 4 érintkezős tápcsatlakozó! Az alaplapon 2x4 van közvetlenül egymás mellet. Az egyik egy fekete dugóval ledugaszolva.
A tápom olyan, hogy mind a két db 4-es csati ki van építve rajta!
Kivehetem a fekete dugót, és a helyébe a második 4-es érintkezős csatit bedughatom úgy, hogy nem lesz baj belóle? A gépkönyvben nem találtam rá utalást, ott csak az egyiket illusztrálják.

Előre is: köszi!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#611) Beowulf_78 válasza redgold (#610) üzenetére


Beowulf_78
addikt

2,4V? Sokáig nem fognak működni, ezt garantálhatom... :U :F Aktív hűtés van ami közvetlen a ramokra fújja a levegőt? Mert ha van nagyobb teljesítményű, akkor is max. 2.35v 24/7, de passzívba max 2,25v.... mi lenne ha először kérdeznénk és utána állítgatnánk a feszeket? :W Aztán utána mindenki csodálkozik hogy milyen szarok a a ramok hogy pár hónap alatt tönkrementek...holott csak érdeklődni, kérdezni kellene, főleg a ddr2-es topikban ugye :F :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#612) nokiauser válasza redgold (#610) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Hát, a 2,4 V tényleg soknak tűnik! A dugót szerintem hagyd a helyén, elég ennek a 4 érintkezős csati is.

(#613) redgold válasza Beowulf_78 (#611) üzenetére


redgold
tag

Tényleg köszi mindenkinek, mert mindíg okul az ember!

Ennek a ramnak a honlapján ez a feszültség van előírva!
Emiatt mertem így megemelni.

http://www.compustocx.de/index.php?site=show_info&group_id=&article_id=563

Csak nem fog nekem meghalni egy élettartam (Magyarországon azért csak 5 év) garanciás ram!

Akkor az alaplapi 2x4 érintkezőst hagyjam szimplán?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#614) Beowulf_78 válasza redgold (#613) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Tényleg azt írják a Diablo-ra hogy 2,4V@1200mhz. :( Az 1200mhz-et simán tudják a jobb 1066mhz ramok 2,25-2,3V-nál.De mivel D9GMH-val van szerelve a Diablo, ami köztudott hogy a magas fesztől viszonylag hamar bekrepál, mindenképp próbáld meg a 2,25-2,3v feszt belőni.Azon is mennie kell az 1200mhz-nek. A Geil is 1,9-2,4v ad meg az már más kérdés hogy a kevésbé hozzáértők hisznek nekik, és megküldik ténylegesen 2,4v-vel a bios-ban.Ha ehhez még hozzájön hogy a bios 2,4v alaplaptól függően lehet akár 2,45v de akár 2,48v is, annak a ramnak ami ennyit kap a napjai meg vannak számlálva. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#615) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#614) üzenetére


AMATŐR
őstag

36500; 36499; 36498......... :DDD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#616) keIdor válasza Beowulf_78 (#614) üzenetére


keIdor
titán

Talentjeim 2×1-ben 2,05V 1200 CL5 stabil, úgyhogy én se értem :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#617) AMATŐR válasza keIdor (#616) üzenetére


AMATŐR
őstag

Elég jó ramjaid vannak. A Corsair 1066 hoz is 2,2V ot ír alapból. 1200 at, szerintem még 2,4V on se mennének!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#618) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#617) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Mennek a Corsair 1066-os ramok 1200-at max. 2,3v, de lehet kevesebbel is. Ezt minden normálisabb ram tudja. :U De függ a laptól is...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#619) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#618) üzenetére


AMATŐR
őstag

Kapásból tudok 2 oldalt, amelyek közül egyik sem volt képes elérni ezekkel a ramokkal az 1200MHz-t!

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#620) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#619) üzenetére


Beowulf_78
addikt

2,2v-nál egyik tesztben se adtak többet a ramoknak.... :U :F 2,25-2,3v nehogymááá ne tudja az 1200mhz-et amikor 2,2v-vel tudja az 1188mhz-et. :U Én speciel 1066mhz Geil Ultrákkal értem el at 1200mhz-et 2,3v-n. :B :P

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#621) AMATŐR válasza Beowulf_78 (#620) üzenetére


AMATŐR
őstag

Azoknak is meg van számlálva a napjuk! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#622) Beowulf_78 válasza AMATŐR (#621) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Meg bizony! ;]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#623) emre33


emre33
addikt

AHCI driver 8.0.0.1039

Akinek gondjai voltak az AHCI móddal (mint nekem, és főleg xp alatt) az tegye fel az új 8-as driver-t, és minden megjavul.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#624) Beowulf_78 válasza emre33 (#623) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Neked bejött az AHCI mód? :Y Akikkel beszéltem mindenki egybehangzóan állította hogy nem lett gyorsabb a rendszer. :U Te mit tapasztaltál?

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#625) emre33 válasza Beowulf_78 (#624) üzenetére


emre33
addikt

Régi driverrel xp alatt ha a hdd-ét nagyon leterheltem, akkor másolás közbe néha-néha akadozott az egér mozgatás közbe.

Ez szünt meg az új driver-el. (irási cache végre bekapcsolható..)

NCQ -> Nem tapsztaltam lassulást, de ez nem is azért lett kitalálva....

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#626) Beowulf_78 válasza emre33 (#625) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Miért akkor mire való az NCQ ha nem a sebességre? :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#627) emre33 válasza Beowulf_78 (#626) üzenetére


emre33
addikt

jaj

Nem a sebesség csökkentsésére találták ki.

Úgy értem a müködési elvéből vakadóan nem lehet lassabb a hdd, max ha az utasítások sorbarendezése tartana sokáig.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#628) Beowulf_78 válasza emre33 (#627) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Te most miről beszélsz? :DDD
Én azt mondtam hogy a gyorsabb fájlkezelés miatt találták ki, de ez a júzerek többségénél nem gyorsított semmit, hanem sok esetben még inkább lassított is. :F Ezért kérdeztem TE milyen előnyöket tapasztaltál az NCQ-s használat során, mert ez még mindig nem derült ki.Tehát ez a mondatod magyarázatra szorul, mert nem értem mire írtad, és mikor mondtam én ilyet..."nem a sebesség csökkentsésére találták ki". :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#629) BearGOD


BearGOD
tag

X48-DQ6 DDR2es kb mekkora fsb-t bírna E8400al? Később tervezek quad procit, de jelenleg erre fussa!
Előre is köszi!

(#630) AMATŐR válasza BearGOD (#629) üzenetére


AMATŐR
őstag

500 fsb-t már sok helyen láttam.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#631) BearGOD válasza AMATŐR (#630) üzenetére


BearGOD
tag

Az elfogadható! 9es szorzónál 4,5GHz azzal a prockóval sztem korrekt! Úgyis vízhűtésű lesz a proci! A lapot nemtom érdemes lenne-e szétszedni és a vizet rátenni a chipsetre. Sztetek?

(#632) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Na, most már tele van a hócipőm ezzel a lappal. Beállítok egy nem túl erős tuningot (Q6600, 9x333), fesz stb. auto-n, stabil, semmi baja. De! Kicsit hosszabb állás (1 óra) után bekapcsolás után kikapcsol, majd újraindul totál alap beállításokkal. Ugyanez a proci, ugyanezek a ramok több P35-ös lapban lazán mentek 9x333-on. F6-F7b-F7f bios próbálva, fesz 1,5 V-ig emelve, mindig ez a helyzet. Adjatok tanácsot, vagy adjatok egy jó kis P35-ös lapot ehelyett a sz.r helyett.

(#633) J.J. András válasza emre33 (#627) üzenetére


J.J. András
őstag

még XP-d van fent :? 64bites :? vagy 32bites :???
meg írtam egy PÜt is :)

meg amit Beowulf kérdezett, az engem is érdekelne....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#634) emre33 válasza J.J. András (#633) üzenetére


emre33
addikt

mindegyik.

4 partició 4 oprendszer (xp-vista 32-64 bit)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#635) Beowulf_78 válasza nokiauser (#632) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Én mondtam hogy kaki. :DDD Vegyél helyette Maximus-t... :DDD nekem nagyon bejött, és nincs ilyen hülyesége. :U Nekem is csinálta a Gigabyte ezt a default-ra visszaállok dolgot...holott nem volt túlhúzva. Kiforratlanok még a bios-ok, és sok a bug... :F Buktam rajta nem keveset, de a Maximus kárpótolt érte. ;) Full stabil a lap, pedig a Q6600 nem megy benne 3780mhz-nél alacsonyabb frekin.Simply the best! :DDD :K :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#636) BearGOD válasza Beowulf_78 (#635) üzenetére


BearGOD
tag

Énis gondolkodok, hogy 42ért egy x48-dq6ot vagy 49kért egy maximus formula special editiont vegyek! Aztmondod asus mellett a voks? mert én eddig asussal voltam, de nagyon győzködnek giga felé is! E8400 alá lesz és később egy quad alá! Majd ha azok is olcsóbbak lesznek!

(#637) Beowulf_78 válasza BearGOD (#636) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nézd...2 nap alatt 12k buktam az X48-DQ6-on de lexartam csak szabaduljak tőle. :U Ez azt hiszem mindent elárul.Wolfdale procihoz kifejezetten kula, mert 445fsb-nél nem megy többet a lap Prime95 stabilan. :( A Maximus-nál óvatosabb voltam, ezért úgy beszéltem meg az eladóval ha kula lesz visszaviszem neki, és ad helyette egy P35 P5K Premium-ot, és a különbséget meg kicsengeti.A Giga előtt Premium-om volt de a bios-a sérült és ezzel ki is lehellte a lelkét.Ezért gondoltam hogy végső esetben visszatérek a Premium-hoz.De a Maximus nagyon bejött, és eszem ágában se volt visszavinni és cserélni a Premium-ra. :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#638) BearGOD válasza Beowulf_78 (#637) üzenetére


BearGOD
tag

Ez ugyebár a vízhűtési opciót magába foglaló maximus amiről beszélsz? Mert én arra pályázok! Igaz mindegy, van elég blokk itthon, csak mosfetre kell majd kis plussz!

(#639) Beowulf_78 válasza BearGOD (#638) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem használok vízhűtést...nem figyeltem hogy az enyém ilyen e.De ha neked fontos, akkor figyelj rá hogy olyat kapj :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#640) nokiauser válasza Beowulf_78 (#635) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ezt azért az előző három Giga P35-ös lapom után nem gondoltam volna. Most ott tartunk, hogy akármit írok a biosba, 1,568 V-ot ad a procinak és kész. A P35-ben 1,25 körül lazán ment 3 GHz-et. Siralmas.

(#641) BearGOD válasza nokiauser (#640) üzenetére


BearGOD
tag

úgylátom ezek az új chipsetek nem bejövősek gigánál, vagy nemtom! Pedig váltani akartam, szinte már rendeltem a lapot, de így...! Asszem maradok a mostani márkámnál!

(#642) emre33 válasza Beowulf_78 (#637) üzenetére


emre33
addikt

Wolfdale procival is 445fsb a vége? Akkor nem cpu a ludas, hanem a lap.

Bíztató...majd csak jön az a bios update :DD

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#643) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Ezek szinte biztos, hogy bios-bugok, remélem, lesz türelmem kivárni egy normális frissítést, mielőtt kivágnám a kukába, mert most oda való.

(#644) Beowulf_78 válasza emre33 (#642) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Gondolom Wolfival is ez a helyzet. Mivel a Q6600-om stabilan tudja a 475fsb-t... :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#645) redgold


redgold
tag

Nahhhhh!

Ha már eleget szidtuk ezt a lapot husszú hozzászólásokon keresztül, akkor talán érdemben is beszélhetnénk róla!

Pl.:

Még mindíg a 2x4-es tápcsatlakozónál tartok, miszerint:.

- Alaplapi 4 érintkezős tápcsatlakozó! Az alaplapon 2x4 van közvetlenül egymás mellet. Az egyik egy fekete dugóval ledugaszolva.
A tápom olyan, hogy mind a két db 4-es csati ki van építve rajta!
Kivehetem a fekete dugót, és a helyébe a második 4-es érintkezős csatit bedughatom úgy, hogy nem lesz baj belóle? A gépkönyvben nem találtam rá utalást, ott csak az egyiket
illusztrálják.

Továbbá: elképzelhető, hogy a processzornál többek írása szerint tapasztalt feszültség ingadozást is kompenzálhatná, pláne a nagyobb terhelés mellett!

Nokiauser szerint ne szórakozzak vele. De akkor meg mindek tervezték oda?

Egyébként ez a lap, - paramétereit tekintve - remélhetőleg hosszú ideig elég jónak nevezhető lesz!

Dícsérjük már kicsit!!!!!

Nekem szépen megy! MSI (khmmmm) után meg pláne!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#646) nokiauser válasza redgold (#645) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Én már kínomban kivettem a dugót és 8 tűs csatit dugtam be, de nem lett jobb tőle. Hidd el, én is dícsérném, ha tudnám, de amíg 300-as fsb-nél is kikapcsol, addig nem megy.

(#647) redgold válasza nokiauser (#646) üzenetére


redgold
tag

Nekem pont 400-on megy 9-es szorzóval, fesz emelés nélkül E8400-as procival, és semmi gondom nincs vele. Remélem nem is lesz.

Mondjuk a hűtésen is sok múlhat. Ez a "kis" proci azért termel hőt még a 45 nano ellenére is. Húzás mellett meg pláne.

Aztán, valahol olvastam, hogy ha mind a 4 dimm foglallatba memória van, akkor szintén nem engedi annyitra hajtani az fsb-t.

Lehet, hogy egy jó bios majd orvosol azért problémákat, de az MSI-nél is mindíg ebben reménykedtünk. (K9A Plat)

Elképzelhetőnek tartom, hogy a megnövelt pci-e sávok is kihathatnak oda, hogy az x38-hoz képest talán nem húzható annyira. (elvégre azokat is működtetni kell, nem csak "ott vannak")

Más: nem tom most milyenek az nVIDIA csúcs lapkakészletei, de régebben eléggé gázosak voltak. (meg a driverek...) Akkor meg mire vált az ember?
Az AMD FX790 az SB700-al szimpatikus lenne, de abba meg nincs rendes proci...

Ez a fesz ingadozás zavar kicsit a procinál. Én is látom, hogy eléggé tág határok között mozog. Pedig jónak mondható táp dolgozik a gépben, (FSP Epsilin 800) így csak a fesz szabályozó áramkörökre lehet gyanakodni.

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#648) redgold válasza redgold (#647) üzenetére


redgold
tag

Most jutott eszembe: ezek "energiatakarékos" lapok. A proci sebesség visszavételét hogyan oldják meg? Nem a feszültség leszabályozásával?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#649) rszp válasza nokiauser (#646) üzenetére


rszp
aktív tag

Milyen tápot használsz?
Szerintem kevés a 12V ág. X48 többet eszik mint P35, ezért túlterhelődhet a 12V rész.

Hivatalosan tudja a 400MHz FSB-t. Kisebb szorzóval se tudja? 6 esetleg 7.

[ Szerkesztve ]

(#650) nokiauser válasza redgold (#648) üzenetére


nokiauser
aktív tag

A másik szobában ketyeg egy ugyanilyen masina, mint ez, a különbség csak annyi, hogy abban P35C-DS3R lap van, proci-táp-hűtő-memória ugyanaz, mint ebben. Annál biosban beírtam, hogy az fsb legyen 333, a memória 1066 MHz és kész, ennyi. A gép atomstabil és hűvös, idle-ben 1,12 V, terhelve 1,24-1,26V a proci feszültsége (ez a válasz a kérdésedre, idle-ben a szorzó és a feszültség is kisebb). Ennél a lapnál meg csak kínlódás és fesz-emelés van, és így is kicsit hosszabb leállás után random újraindul alapbeállításokkal. Elkesreítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.