Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) nokiauser válasza rszp (#649) üzenetére


nokiauser
aktív tag

650 W-os Chieftec van mind a kettőben. Ha ez nem elég, akkor kérem vissza a P35-ösömet.
Szerk: Ebben a gépben egy P35-DS3P volt, ugyanúgy semmi gond nem volt vele, csak én hülye újabbat, jobbat akartam. :W

[ Szerkesztve ]

(#652) rszp válasza nokiauser (#651) üzenetére


rszp
aktív tag

Első lépésben akár a 2 tápot felcserélhenéd.

Chieftec 650W tápok:
Super series [link] biztos alkalmatlan.
Smart series [link] valószínű alkalmatlan
A135 series [link] 550-650W alkalmas
Turbo series [link] valószínű alkalmatlan

Ez a véleményem X48+Q6600+Chieftec 650W tuningjáról. Ez 100%-ra kihajtott proc-ra vonatkozik.
A valószínűleg alkalmatlannál a több 12V-ágon a terhelés elosztásával jó lehet.

Ez szubjektív és nem kell figyelembe venni, de hátha használ.

[ Szerkesztve ]

(#653) nokiauser válasza rszp (#652) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Egész pontosan GPS-650AB A mind a kettő, nem sok értelmét látom a cserének. Volt már olyan tápom, ami kevés volt a konfighoz, 3DMark06 alatt lekapcsolt. Jelen esetben, ha beindult a gép 9x300 MHz-en, atomstabil, az összes feszültségérték normális vagy afölött picivel, 4x100%-os terhelés alatt is.

(#654) xmanez88 válasza rszp (#652) üzenetére


xmanez88
tag

Nekem egy 400 Wattos FSP tápom van, de azzal is megy minden stabilan. akkor a 650W miért nem elég?

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#655) rszp válasza nokiauser (#653) üzenetére


rszp
aktív tag

Tőlem ennyi tellett.
A 3x16A azért kicsit gyenge. Ha lehet nagyobb Amper/ág táppal próbáld meg.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

(#656) rszp válasza xmanez88 (#654) üzenetére


rszp
aktív tag

A 12V ágak egyenkénti terhelhetősége miatt nem elég szerintem.
A 400W-nál lehet, hogy csak 1 ágon van a 12V és ott magas Amper (25-30) értékkel. A több ág nem tud egyszerre reagálni a terhelésre és ezért a több itt kevesebb valószínűleg..

[ Szerkesztve ]

(#657) redgold válasza nokiauser (#650) üzenetére


redgold
tag

Lahet valami rszp 656-os válaszában.
A tápodon nincs hátul olyan kapcsoló, amivel az összes 12V-os ágat egyesítheted?
Nekem egy korábbin volt, és az gyakorlatilag rendbe tette az akkori gép energiagazdálokodását. Magyarán stabillá vált.

Jegyzem meg, ez a bios valóban egy kínpad.
Esetleg próbáld még meg, hogy a régebbi biossal (F5) jobb-e?
Az újra azt írják, béta. Ezekkel nekem csak a bajom volt eddig.
Lehet, hogy "beteg" a bios chipje, és egy frissítés talán még jót is tehet neki. Ha meghal, akkor meg gari...

Milyen a procid? Mármint saját fsb-re kérdem. 1333, 1066?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#658) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Itt egy kis screenshot, Q6600 (266 fsb, 9x266=2,7 MHz gyárilag), felhúzva 9x333-ra, 4x100%-os terhelésen, biosban minden auto-ra állítva:

Semmi olyat nem látok rajta, ami indokolná a hibát. Végülis nem olyan extrém tuningot szeretnék 450-500-as fsb-vel, amilyenekről írtok, csak egy olyat, ami egy P35-ösnek meg sem kottyan. Lehet, hogy én fogtam ki egy ilyen sz.rt, ez esetben garanciális problémám van.

(#659) redgold válasza nokiauser (#658) üzenetére


redgold
tag

Háááát!

Lehet, hogy butaságot írok, de:
- SZERINTEM a Q6600 266-os alap órajelű négymagos az 2400 Mhz-en megy gyárilag, és ha alap szorzón léghűtéssel elmegy 333-on az már szép tőle.
- ennek az Intel féle energia felvétele ALAPON 105 W, ami ténylegesen akár 125 is lehet.
- hajtva ennél sokkal több is.

Én biztos megnézném egy másik felépítésű táppal, ha hozzájutnék, illetve a hűtést is kicsit górcső alá venném.

Szerintem ezek a 450-500-as fsb étékek ENNÉL a procinál 9x-es szorzóval elég extrémek.

A memóriád rendesen megy? Nincs nagyon húzva?
Szélsőséges helyzetben esetleg amiatt visszaállhat a bios alapra.

Nem okoskodni akarok, inkább segíteni...

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#660) nokiauser válasza redgold (#659) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Persze, 2,4 GHz, már nem tudok számolni. 9x333 szép lenne, ha menne, megy is, csak kikapcsolás után fordul elő az alapra visszaállás. És - mint írtam - nem extrém tuningot szeretnék, csak olyat, amit már megszoktam a P35-ös lapokban. Most például az történik, hogy biosban akármit írok be kézzel, vagy hiába állítom normal-ra a proci feszültségét (amit felismer rendesen - 1,2875 V), mindig 1,408 V-ot ad a procinak. Tegnap ez 1,56 V volt, mikor milyen kedve van.

(#661) nokiauser válasza redgold (#659) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ja, a memóim 1066-os Kingmaxok 800 MHz-re tuningolva. :O

(#662) xmanez88 válasza nokiauser (#661) üzenetére


xmanez88
tag

Szerintem itt valami alaplapon kívüli ok lehet, gyanakodhatsz a tápra szerintem... de ez csak tipp!

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#663) J.J. András válasza nokiauser (#660) üzenetére


J.J. András
őstag

én meg fognám a helyedben, aztán visszavinném a boltba, ahol vettem, hogy adjanak egy újat helyette, mert ez így ratyi !
nekem volt már sokféle deszkám... de ezek a mostani Gigabyte deszkák a 6-12 fázisukkal, polimer kondijukkal, alacsony profilú mosfet-jeikkel..., vasmagos choke-jaikkal különösen stabilaknak és strapabíroknak kell lenniük....
még nem raktam az Ex38-ds4-est össze, de a p35-DS3r nagyon stabil, pedig csak 4 vagy 6 fázisú....

ilyet meg végképp nem csinálhat, hogy egyszer ad neki 1,38 voltot, másnap meg 1,506 voltot...., vagy bios chip szar rajta, vagy valami feszvezérlő, de én vinnám vissza a faszba... nem hiszem Gigabyte ilyennel égetné magát, még Magyarországon sem....
figy -én nem itthon vettem a deszkát, de mondtam nekik Mo-on lesz használva, és jó lenne ha biztosítanának valami mo-i szervízt ha valami baja lenne, erre írtak egy ilyen meghatalmazás szerű reglapot, amin a deszkám sorozatszáma van, cammogjak be vele a Gigabyte mo-i képviseletére, oszt majd "házon" belül ők lerendezik...
szóval szerintem ezek nem kispályáznak....

ha a megkapott cserelap is ugyanezt produkálja, akkor szar széria, és senki nem fog venni ilyen deszkát, de én ezt nem hiszem......, inkább azt, hogy ez a lap hibás, ami előfordulhat

-én véleményem volt -

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#664) nokiauser válasza J.J. András (#663) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Én is azt hiszem, hogy én fogtam ki egy sz.r lapot (nem nagyon hiszek abban, hogy a lap cseréjével egyidejűleg legyengült a tápom, hibázni kezdett a memóriám, kisebb hatásfokú lett a hűtésem, így egyszerre), de sajnos az eladó szerint a garancia a tuningra nem vonatkozik, amíg alapon müxik a lap, nem tud vele mit kezdeni. Hát ez van.

(#665) redgold válasza nokiauser (#661) üzenetére


redgold
tag

Amikor a cpu-z memory fülecskét behívod, ott van a dram frequency. Neked az 800 Mhz?
Ha igen, az szerintem nagyon sok.
Mondjuk az 1066-os memóriának azért illik 1200-on menni. De akkor a dram frequency-nél 600 Mhz-nek kéne lenni.

Biosban ezt lehet állítani.

Újraírtad a biost?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#666) J.J. András válasza nokiauser (#664) üzenetére


J.J. András
őstag

nem nem.....
köteles kicserélni ! mond meg neki, hogy neked 400 MHz-es FSB procid van benne, és nem megy vele....
állandóan ezt produkálja...

én addig verném az asztalt, míg ki nem cserélné...... régen vetted már : :?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#667) J.J. András válasza redgold (#665) üzenetére


J.J. András
őstag

neked ebben igazad van, de BIOSban nem hiszem elbaszta volna a beállításokat, mikor zárójelben allata kiírja az Effektív MEM Sebességet is....
pl.: beállítod 375 MHz-re mint nálam, és kiírja alatta zárójelben ( 750 MHz DDR II)
valami hasonlót

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#668) redgold válasza J.J. András (#667) üzenetére


redgold
tag

Mint fentebb már jeleztem, nem kioktatni, vagy okoskodni akarok, inkább segíteni.

Az ember minél idegesebb egy használati tárgyára, annál bagyobb hibaszázalékkal próbálja megoldani a bajt.

Nokia írta, hogy nem tudja állítani a proci feszt. Erre javasoltam, a bios újra flash-olését. Talán jobb lesz.

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#669) nokiauser válasza redgold (#668) üzenetére


nokiauser
aktív tag

A 800 MHz természetesen 2x400, de teljesen igazad van, az ember egy idő után érzelmileg közelíti meg az ilyen problémát. Biosból háromfélét próbáltam, a gyári F6 és F7b-t, valamint az itt belinkelt F7f-t, semmi nem változott. Még talán az F6 volt a legjobb, azzal tegnap egész este el volt 8x400-on. Ma reggel bekapcsolás után természetesen venti felpörgés, pár mp után kikapcs majd új indulás alapbeállításokkal fogadott. A lapot egy jónevű fórumtársunktól vettem pár napja, aki itt is olvasta a bajomat, tehát tudja, hogy Q6600-am van.

(#670) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Az ezen a gépen beállított értékeket folyamatosan tesztelem egy hajszálra ugyanilyen, csak P35C-DS3R lapos gépen, ott csont nélkül megy szépen minden.

(#671) SimonYana válasza nokiauser (#670) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerencsére nincs semmi bajom a lappal,de volt olyan lapom ami 12 óra után önállóan tolta a feszt mindennek.Nem voltam ideges.75 ezerbe került a lap és kinyírta a 100 ezres DDR3-as ramomat.Az érdekes az volt,hogy bevittem a 2 hónapos 40 rongyos tápomat a szervízbe és ott azt mondták,hogy ilyet még nem láttak.Teljesen kuka lett a tápom is.
Nekem gyönyörűen megy 3700-on a Q6600 és a 800-as Xtreem ramom megy benne 1280-at.
A Mushkinom pedig 1250-et megy 5-4-4-10-ben.
Sajnos a kisker tényleg nem veszi be a lapodat,mert a nagykerben is elküldik a sunyiba.
Ha alapon megy a lap akkor tuningra tényleg nincs gari.
Én kipróbálnám valakitől egy másfajta tápot,nem e az a ludas.
Majd más rammal is,mert ha vissza állítja magát alapra és úgy megy akkor szerintem valami más gubanc lesz ott.
De ez csak a szerény véleményem. :R

® SimonYana ®

(#672) nokiauser válasza SimonYana (#671) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a jószándékú, segíteni akaró hsz-eket.

De..

Ma reggel videot készítettem a problémámról, nézzétek meg:

[link]

Ezen az történik, hogy egy ~50k-s, kiváló tuningpotenciállal rendelkező lapban megpróbálok 10 (tíz) MHz-es (~0,5%-os) fsb sebességnövekedést elérni, miközben a többi beállítás alapon ill. auto-n maradt. A lényeget látjátok, a lap némi gondolkodás után újraindul alap beállítással.

Nem vagyok biztos benne, hogy ez nem férhetne bele a garanciális hibák körébe.

(#673) Hammon Serra válasza J.J. András (#666) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Üdv!

Tőlem van a lap.Bontatlanul kartonból kivéve került a gazdájához.Szóval nem volt tesztelve.
Ehhez csak annyi a hozzáfűzni valóm, hogy kompatibilitási gond NEM tartozik a garanciás problémák közé.Senki soha nem fogja kicserélni neki azért mert nem megy benne a proci, a ram, a mittudom én mi.
Szintén tudnotok kell, hogy Tuningra SEMMI gari nincsen.
Szóval.
Én 1 módon vagyok hajlandó legariztatni ezt a lapot, ha Nokiauser kivégzi.És jogosan tudom küldeni garanciáztatni.Nem pedig olyan indokokkal, hogy ennyi emelés után meg ezzel a rammal meg ekkora fesznél nem megy és újraindul stb.
Mert erre azt mondja a gyártó, hogy miért nem olvasta el előtte a honlapon, hogy mikkel és hogyan kompatibilis.Mert gondolja a gyár aki ilyen összeget szán egy termékre az tájékozódik előtte, hogy mivel és hogyan megy 1-2 alkatrész benne.
Megírtam Nokiausernek is, hogy félreértés ne essék, nem a garanciás ügyintézés alól akarok kibujni, de volt már ilyen ügyem sajnos mással is mert nem ment neki a tuning.Elküldtem garanciáztatni, onnan visszadobták test oké-val.
Elment a fogyasztóvédelemhez.Ráültek a dologra vagy fél évig, aztán kiderült, hogy a dolog a gyártó által garantált dolgot elvégzi.És nincs helye a reklamációnak.

És hiába vered az asztalt.....senki nem foglalkozik vele.

Fingasd ki a lapot, hogy legyen nyomós ok a garanciára és akkor intézem.
De addig felesleges...

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#674) rszp válasza nokiauser (#672) üzenetére


rszp
aktív tag

A PCIe frequency ne AUTO hanem fixen 100MHz legyen.
Performance Enhamce legyen Turbo. Kézikönyvvel ellentétben ez jobb, a tapasztalatom szerint.
Ha DDR2 Overvoltage Control NORMAL akkor 1.8V megy a memóriának. Biztos elég?
JEDEC szerinti beállításhoz elég, de a húzáshoz már nem biztos még ha kicsit húzod is.
Induláskor a RAM-ra nagyon háklis.

[ Szerkesztve ]

(#675) nokiauser válasza Hammon Serra (#673) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szó sincs róla, hogy Téged hibáztatna bárki is (köszi, hogy ide is írtál, ebből is látszik, hogy maximálisan korrekt vagy), a gyártók hozzáállása nem tetszik, hogy extrém lehetőségeket ajánlanak fel, de ha ebből a minimális sem érhető el, mossák kezeiket. Amúgy a proci mint tudjuk Q6600 G0, ami szerepel a supported procik között, a memória 2x 1 Gb Kingmax Mars 1066 MHz, ami szintén rajta van a laphoz ajánlott memók listáján, akár 1200 MHz-en használva is. A táp 650W-os Chieftec, amiről szerintem elég nehéz elképzelni, hogy 266 MHz fsb-hez elég erős, 276 MHz-hez meg nem.

(#676) nokiauser válasza rszp (#674) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Köszi, fogok még próbálkozni, bár 1066-os memót 828-on járatni nem a túlhúzás tipikus esete. Most viszont alszom egyet, mert éjjel melóztam.

(#677) SimonYana válasza Hammon Serra (#673) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen ezt én is tanúsítom!
Sajna nem lehet vele addig semmit kezdeni amíg megy.
Csak ne legyen fizikai és égési sérülés!!!
Utána nincs gond.Kicserélik,de mint a DVD íróknál is meg kell várni amíg fix baja van.Hiába viszem,hogy van mikor nem megy...
Ezt a lapot is beteszik,alapon megy és már dobják is vissza a nagyker,hogy műxik.
Sőtt én vissza kültem olyan lapot ami ment 2 hétig aztán többet nem iddult.Visszaküldtem,beketettek 2 kingmax ramot és pöcre indult!
Szívás.... :R
Komolyra fordítva a szón lehet hogy lap baj,de ez nem tuti.
Ki kellene próbálni más rammal is és más procival is.Ha azzal is ez van Na akkor lehet gáz.
Meg szerintem,ha húzod,kicsit asni kellene mindennek.Főleg a ramfeszt is be kellene lőni!

Sorry fele nem neked szól,hanem a nokiauserI-nak.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#678) emre33


emre33
addikt

RAM csere történt

Crucial Tracer RED 2x2 GB Special Edition

1133 MHz 5-5-5-15 turbo

2.05Volt mellett memtest86+ 2.01 stabil :DD

Magasabb feszen majd hétvégén kiprobálom :DD

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#679) SimonYana válasza emre33 (#678) üzenetére


SimonYana
addikt

A 2×2 gb-os kittek bírják?
Még valamennyire húzni is tudod?
Végre valami jó hír. ;]

® SimonYana ®

(#680) emre33 válasza SimonYana (#679) üzenetére


emre33
addikt

Igen!!

Elképesztő az a 2x2GB Tracer Red

1133MHz-én atom stabil.

Most éppen 1120MHZ 5-5-5-15 és 7-es Performance Level (TRD) érték és 2,05Volt melett ment a memtest86+ egész éjjel, és semmi hiba.

Örülökhogy megszabadultam a 4 darab modultol.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#681) redgold


redgold
tag

Nem tudom, hogy nálatok is így van-e, de nálam a processzorhűtő ventillátora állandóan teljes fordulaton megy.
A biosban pwm szabályozásra állítottam, és engedélyeztem a smart controlt.
A proci nem melegszik túlzottan (szerintem), alapon everest 4.50 szerint 41/45 fokos. (a két mag)

Mit kéne még tegyek, hogy szabályozzon a cucc?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#682) rszp válasza redgold (#681) üzenetére


rszp
aktív tag

Azt írják, ha 3 eres vezetéken megy a ventilátor, akkor legyen a CPU Smart FAN Mode: Voltage.
Valamelyik BIOS frissítés óta az AUTO és a PWM max fordulatra teszi a 3 erest.

(#683) rszp válasza rszp (#682) üzenetére


rszp
aktív tag

Az X38-nál jött be BIOS fríssítéssel. Ez alapból ilyen.

(#684) redgold válasza rszp (#683) üzenetére


redgold
tag

Köszi!

Megnézem...

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#685) redgold válasza rszp (#683) üzenetére


redgold
tag

Megnéztem, így szabályoz. Köszi!

Na de... Ismerd meg alaplapodat címszó alatt:

- Szerintetek, az alaplapi Sys fan PWM-es csatlakozót mi szabályozza (ha szabályozza egyáltalán valami)? Bios-ban nem találtam neki beállítási lehetőséget. Elképzelhető, hogy a processzor hűtésének szabályozásával együtt működik?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#686) emre33 válasza redgold (#685) üzenetére


emre33
addikt

igen jól gondolod, a cpu fan-al együtt szabályozza a bios

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#687) J.J. András válasza emre33 (#678) üzenetére


J.J. András
őstag

felismeri ez a METEST a chipkészletet, vagy "unknown" :?
másik kérdésem: Floppy, vagy ISO CDs variáns :?

tesztelni akarok lassan én is...

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#688) emre33 válasza J.J. András (#687) üzenetére


emre33
addikt

[L:www.memtest.org]www.memtest.org[/L]

Nézd meg a weboldalt és rájösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#689) redgold


redgold
tag

Hmmmm...!

Nekem szokott olyat csinálni, hogy játékok alatt (COD4, Crysis) egyik pillanatról a másikra eszméletlenül belassul a vga. De úgy, hogy 90-100 fps-ről (COD4) 45-60 fps-ről Crysis) 5-8 fpsre. Ez tart nála 1-2 percig, aztán mintha mi sem történt volna...

Nem megy a játék alatt semmi más progi, csak a The All Seeing Eye.

Emellett meg iszonyú forró a nb hűtője.

Lehet összefüggés?

2 db 2900 xt a VGA.

Más:

- sata2 vinyót milyen módban használjátok? IDE vagy AHCI?i

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#690) Martin2004 válasza redgold (#689) üzenetére


Martin2004
tag

én speciel Raid-ben, de amig egyedül volt egy másik (akarom mondani egy harmadik :D), ahci-ben ment. nem tudom, hogy ehhez kötelező-e átállítani a vinyót sata2-be (ha esetleg alapból SATA1-ben menne, mint pl a Hita).

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#691) westlake


westlake
félisten

x48-dq6 f7g beta bios

-Fix manuelle VCore (Bug von F7f)

Play nice!

(#692) keIdor válasza redgold (#689) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem túlmelegszik a VGA és leveszi az órajeleket, feszültséget (védelem).
Érdemes RivaTunerrel mérni a hőmérsékletet játék alatt!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#693) emre33 válasza westlake (#691) üzenetére


emre33
addikt

Igen!

VCore Bug nálam elő is jött, egyszer csak gondolta magát, és kevesebb feszt adott a cpu-nak

Köcce

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#694) emre33 válasza emre33 (#237) üzenetére


emre33
addikt

CPU Clock Skew Control értékének állítgatása segíthet nagyobb cpu fsb elérésében? Q9450 cpu esetén? Ha igen mekkorára rakjam át normál-ről?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#695) redgold válasza keIdor (#692) üzenetére


redgold
tag

Köszi!

Háááát, mértem!

80-90 celsius. De at ATI szerint ez még ok.

Egyszerűen nem tudom lejjebb hűteni a gyári hűtővel. Jó, jó, hogy nagy teljesítményű (de nagy fogyasztású is ám) a vga, de azért hűthetne rendesen. A ventik ordítanak mint orkán. Pedig a bordák is tiszták, tendszeresen ellenőrzőm őket.

Hmmm...

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#696) nokiauser válasza SimonYana (#677) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Hát, mégiscsak a lappal volt baj, az egész cucc alá betoltam egy P35-öst, és minden úgy müxik, ahogy az elvárható. Hála Hammon Serra-nak, folyamatban van a garis ügyintézés.

(#697) J.J. András válasza nokiauser (#696) üzenetére


J.J. András
őstag

nem megmondtam :??? :)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#698) tom_tol


tom_tol
addikt

kis elözetes még vizslatom kicsit :D

(#699) J.J. András válasza tom_tol (#698) üzenetére


J.J. András
őstag

mennyi memó, és milyen :?
Corsair :? 2*2 GB :????

nekem alig mennek az X38-asban....., a P35 után nagy csalódás..., de remélem csak BIOSban van a turpisság....

üdv, és grat. 4.1 GHz nem rossz már

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#700) tom_tol válasza J.J. András (#699) üzenetére


tom_tol
addikt

2x1 GB OCZ timingeket én állitottam mert auton szörnyüséget ad
próbáltam 4x1Gb-al de teljesen reménytelen ha meg emelem az mch-t instabil lessz az egész
de igy ismerkedés alatt nem tünik olyan szörnyünek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.