Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#446) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!
Nekem egy ''kikapcsolós'' problémám lenne, nem ''újraindulós'', de az olyan topikok eléggé régen hastználtak, ezért nézzétek el nekem ezt az ''OFF''-ot.
Az utóbbi időben elég rendszertelenül, látszólag ok nélkül kikapcsolgatott a egyik gépem. Először lecseréltem a tápot, mivel csak a táp ki-, bekapcsolása után lehetett újraindítani. Sajnos, az új tápon nincs kapcsoló, így csak a tápkábel kihúzogatásával eszközölhető az áramtalanítás.
Tegnap vettem egy új vinyót (samsung 160GB), mivel a régi rendszervinyó (maxtor 40GB) eléggé halódik, nem mindig találja az BIOS sem és egy diagnosztikai program szerint is lejáróban van az élettartama.
A lényeg, az új vincseszterre sikerült nagynehezen telepíteni a rendszert (mivel néhányszor leállt közben a gép), de ma már alig akar beindulni. A régi HDD-vel megy 5-10-20 percig, de az újjal még fel sem áll a rendszer már kikapcsol, ha a BIOS-ban vagyok, akkor kb. 1-2 percet bír.
Szóval, cserélve lett már a táp, RAM, HDD, videókártya (ill. egy VGA-ssal és az alaplapival is próbálva) és ezek konbinációja. A CPU hőfok újraindítás után 45-50 fok. Ezeken felül, gyakran nem működik az egerem, hol boot után nincs, hol menet közben áll le.
Én az alaplapra (Asrock K7S41GX) gyanakszom, de nem vennék feleslegesen egyet, ezért kérdezném, van-e valami egyéb ötletetek vagy tuti az alaplapgond?

Köszönöm, hogy elolvastátok, bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett!
Bármilyen javaslatot, ötletet szívesen veszek! Előre is köszönöm!

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.