Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) TheMarci válasza herbi76 (#250) üzenetére


TheMarci
addikt

Vagy a hivatalos alkalmazást, de abban csak néhány magyar láda van, egyébként ezt a weboldalt: http://gc.ladanyi.com

Do You Dream?

(#252) silboy


silboy
aktív tag

Az előzőhöz hasonló kérdésem lenne.Van olyan alkalmazás Windows Phone 8.1-re amivel lehet keresni a geocaching.hu ládáit?

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#253) mirci18 válasza silboy (#252) üzenetére


mirci18
addikt

Hello én a maaloo geocaching-ot használom.
Nagyon jó.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#254) htom127


htom127
tag

Csak hogy moccanjon a totyik, tegnap Esztergom környékén négy láda levadászva GCDUSO GCekt GCMVH GCSaBa

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#255) apholyon


apholyon
aktív tag

Él még itt valaki? :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#256) TheMarci válasza apholyon (#255) üzenetére


TheMarci
addikt

Read only módban, de igen. :)

Do You Dream?

(#257) apholyon válasza TheMarci (#256) üzenetére


apholyon
aktív tag

Szuper! Én kb. egy éve kezdtem GC-ni, párom is gyorsan csatlakozott, sőt, mára már talán őt jobban is érdekli. Mi a .hu mellett döntöttünk, több szempontból is jobb szerintem. Egyébként két hete voltunk mi is Esztergom környékén :))
Egyből egy kérdéssel indítanék... egy alsó-közép kategóriás túraGPS-be mennyire éri meg beruházni? Mekkora a különbség egy telefonhoz képest?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#258) koncsik válasza apholyon (#257) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekünk ennek a régi változata van, alap de sokkal jobb a telefonnál.
Nem merül le olyan gyorsan, napfényben is jól látni, stb.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#259) apholyon válasza koncsik (#258) üzenetére


apholyon
aktív tag

Tény, hogy jól hangzik, Garmin, alapból GC támogatás, vízálló, stb., de könyörgöm, 30k-ért ilyen kijelző? :)
Mihelyt lesz időm utánaolvasok. Esetleg más alternatíva? Vagy nem érdemes lejjebb adni a Garminnál?

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#260) TheMarci válasza apholyon (#259) üzenetére


TheMarci
addikt

Én passzolok, telefont használok, mondjuk főleg külföldi ládákkal, így a Geocaching nemzetközi app is elég jó.

Do You Dream?

(#261) koncsik válasza apholyon (#259) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

iPhone, iPad volt előtte, terepen 1000x jobb ez a primitív kijelző - legalábbis nekem. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#262) apholyon válasza koncsik (#261) üzenetére


apholyon
aktív tag

Páromat szeretném meglepni születésnapjára egy GC kompatibilis túraGPS-szel. December közepéig kell, tehát van időm, de sajnos kevés kapcsolódó írás/teszt van a neten. Mindenképp valami minőségi darabot szeretnék, így nem baj, ha drágább, de ár/értékben jó legyen. És persze azért emberi áron :)

Szerk: azért néha járunk külföldre is túrázni, így olyankor is hasznát vennénk.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#263) koncsik válasza apholyon (#262) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

BP XVI. kerületben vettem egy gps szakboltban, Veres Péter úton, nagyon segïtőkészek szaktanácsilag is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#264) Tressy


Tressy
senior tag

Megtudná valaki mondani hogy ez a gps koordináta googlemapsban miért van 25kmre a valóstól?

47.35279500,19.05020200

Újpesti de Szigetszentmiklóst mutat helyette.Régebben jó volt de mostanában már nem

(#265) G@ben


G@ben
addikt

Kezdő geocache-elő vagyok, de egy ládánál akadt egy kis gondom. Mutatja a program, hogy hol van, viszont annak a ládának a leírása alapján, illetve a neten talált fénykép szerint kb 200 méterre van onnan. Hogy lehet azt megtalálni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#266) TheMarci válasza G@ben (#265) üzenetére


TheMarci
addikt

Mutass linket, hátha tudunk segíteni. Amikor nagyon mást mutat a GPS, és a képek, én a képeknek (kommenteknek) szoktam hinni, lehet, hogy a rejtésnél több éve még sokkal pontatlanabb volt a GPS, mint most.

Do You Dream?

(#267) G@ben válasza TheMarci (#266) üzenetére


G@ben
addikt

[link]
Itt alul van egy link, ami képen mutatja, egyértelműen a liget belsejében, illetve a leírások is azt mondják. Nekem viszont a program itt mutatja.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#268) TheMarci válasza G@ben (#267) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem ez lesz a helyes koordináta: [link], illetve a gc.com oldalon is oda mutatja a kis térkép:

Amúgy cseles lehet, mert nincs se hint, se rendes kép a helyszínről, mondjuk egy parkban sok helyen nem lehet, vagy egy fa odvában, sűrű bokorban felakasztva, vagy mágneses.

Do You Dream?

(#269) G@ben válasza TheMarci (#268) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, hazafelé megnézem, napi szinten járok el mellette, de a Geoládák app mutatja máshová, azért nem értettem. Mi lehet ilyenkor a gond?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#270) G@ben válasza G@ben (#269) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem, az a helyzet, hogy én voltam a béna. Ott van, ahol lennie kell, ahol meg kerestem, ott a Geoládák alkalmazás mutat egyet, ami szintén megtaláltam azóta.
Viszont van-e olyan lehetőség a Geocaching és a Geoládák alkalmazásban, hogy a megtalált ládákat magamnak megjelöljem, hogy megvan, vagy akár a térképről is eltüntessem? Nem írok a papírra, nem akarom a neten szétkürtölni, hogy megtaláltam, csak megnézem, visszarakom a helyére, majd megyek tovább.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#271) TheMarci válasza G@ben (#270) üzenetére


TheMarci
addikt

Én még nem találkoztam ilyen funkcióval (a hivatalos Geocaching.com alkalmazást használom), mondjuk én sem szoktam papírra írni, hacsak nincs semmi extra, akkor 'csak köszi a rejtést', vagy 'tftc'-t szoktam írni, hogy mégiscsak megköszönjem a rejtőnek a ládát.

Do You Dream?

(#272) G@ben válasza TheMarci (#271) üzenetére


G@ben
addikt

És ilyenkor azt a ládát máshogy jeleníti meg, vagy el is tünteti? Vagy minden marad ugyanúgy?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#273) TheMarci válasza G@ben (#272) üzenetére


TheMarci
addikt

Mosolyog a lada. :) De a beallitasokban el is lehet rejteni a megtalalt ladat. (Ez az iPhoneos app, nem tudom, milyen eszkozzel hasznalod, de szerintem a weben, es Androidon is hasonlo)

Do You Dream?

(#274) G@ben válasza TheMarci (#273) üzenetére


G@ben
addikt

Szuper, akkor bejelölgetem! Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#275) G@ben


G@ben
addikt

Nem létezik véletlen olyan program, ami a különböző geoládás programokat összevonja? Többet is szeretnék használni, de kicsit nehézkes. Tehát beolvassa a küllönböző programok adatbázisát, és egy felületen mutatja.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#276) G@ben


G@ben
addikt

Ismét én vagyok. :)
Azt látom, hogy a Geocaching program a telefonon mutat egy csomó szürke ládát, amit elvileg előfizetéssel érhetnék el. Viszont gépen a weboldalon belépve azok a ládák is zöldek, koordinátákkal megadva. Nem lehet valahogy importálni ezeket az infókat a telefonra? Látok olyat, hogy küldés a gps-re, de ott nem nagyon tudok továbblépni. Tudtok erre megoldást?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#277) TheMarci válasza G@ben (#276) üzenetére


TheMarci
addikt

Passzolom, mert prémium tag vagyok, de szerintem valamilyen gps programmal biztos meg tudod csinálni, hogy hozzáadod a kiexportált geocacheket. iPhoneon korábban csináltam ilyet.

Do You Dream?

(#278) G@ben válasza TheMarci (#277) üzenetére


G@ben
addikt

Loc és gpx fájlt elvileg le tudok tölteni, de hova kéne bemásolnom? Azt megtaláltam, hogy a gsak programba be tudom tölteni a gépen, de a telefonra szeretném, ami androidos.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#279) G@ben válasza G@ben (#278) üzenetére


G@ben
addikt

Azt hiszem, megvan. Play c:geo programba be lehet másolni. Még nem teszteltem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#280) Mr. Erikszon válasza G@ben (#278) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Szia, prémium tag-nak kell lenned, hogy működjön rendesen a geocaching app!
Ha komolyon gondolod nem kerül olyan sokba egy évre az a prémium tagság!
C:geo-t érdemes használni androidon iphone-ra viszont van egy sokkal jobb app a neve cachly, geocachingre iphone felhasználóknak ez a legbjobb választás!

(#281) G@ben válasza Mr. Erikszon (#280) üzenetére


G@ben
addikt

Androidom van, majd ha ráérek, tesztelem a c:geo-t. Annyira nem csinálom komolyan, hogy költsek rá. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#282) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok. Pest környékén vannak jó favorit szép helyek geoládázni?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.