Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) biga válasza Kalandor (#1) üzenetére


biga
senior tag

Ööö....GPS, nem?

Szerk.: így ok :))

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4) válasza Kalandor (#1) üzenetére



addikt

Én annyit tudok erről, hogy egy időben rengeteg sok mailt kaptam tőlük, de hogy honan tudták a címem az rejtély, ilyen pontok koordinátái voltak bennük asszem, de nem nagyon nézegettem meg őket mert nem tudtam mire vélni, aztán meg szűrűre tettem őket...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) Petie


Petie
veterán

hát én a juliusi pc w**ld dvd mellékletén láttam a kisfilmet rola és nagyyon megtetszett csak kár hogy drága egy ilyen gps :(
egyébként közelembe van agy 4-5 ilyen kis csomag :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#7) Dirtyz válasza Kalandor (#6) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mi bringával szoktunk geocaching-elni, jó móka:)
csütörtökön hívlak

Védd a fákat, egyél hódot!

(#9) divot


divot
veterán

És ha túracipőn kívül semmilyen felszerelésed nincs, akkor kb. mennyiből lehet kihozni egy ilyen mókát?

(#10) Dirtyz válasza Kalandor (#8) üzenetére


Dirtyz
őstag

Elmesélem a 7végén:)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#13) Dirtyz válasza Kalandor (#12) üzenetére


Dirtyz
őstag

Te kemper, nem ülök melléd:DDD
Balu nyaral, sajna nem tud jönni

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14) joghurt válasza Kalandor (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet kapni csak GPS modulokat is külön. Ha valakinek van cipelhető méretű laptopja, olcsóbb valamilyen portra rádugni a GPS-t. Pláne hogy PC-re részletesebb térképek is vannak.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) Esmein válasza joghurt (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

PDA rokkol.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) joghurt válasza Kalandor (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Annak is van fílingje, amikor az ember hátizsákban cipeli a sokkilós notebook-ot. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#18) guess.who válasza Kalandor (#16) üzenetére


guess.who
senior tag

Köztes megoldás vagyok, mert nekem nem célműszerem van, hanem egy Palm m505-re akasztható Magellan GPS Companion keret. :) Ennek az az előnye is megvan, hogy egyszerre lehet fent rajta a kesselőszoftver, Magyarország-térkép, sőt még infravörös tévétávirányító is. :D

Amúgy ha nem titok: milyen néven szerepelsz ott?
(Már rájöttem. Nem volt túl nehéz... :D ;])

[Szerkesztve]

(#20) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Eccer játszottam hasonlót, fénykép és GPS koordináták alapján kellett megtalálni dolgokat az erdőben. A legtöbb kidőlt fatörzs meg kő volt, amiből egyik olyan mint a másik. Azért jó volt.

Mellesleg érdemes felhívni rá a figyelmet, hogy ha minden igaz természetvédelmi területen tiltott a geocaching. Legalábbis a Bükki Nemzeti Park területén biztos.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#22) guess.who


guess.who
senior tag

Jelenleg a helyzet elég jó, ugyanis történt pár fontos változás: a BNP és az ANP ''kiegyezett'' a gc.-vel. Ennek értelmében:
-a gc. eltávolította az összes szigorúan védett területről a ládákat.
-a NP-ok előzetes egyeztetés után engedélyt adnak bizonyos helyeken a ládák kihelyezésére, ezzel a gc. játszására.
-az ANP éppen most adta a nevét az V. gc. találkozóhoz, amit a Lázbérci Víztározó közelében fognak megrendezni.

Emellett természetesen vannak ''lemaradt'' emberek a NP-oknál, akik még mindig ott tartanak, hogy ez az egész egy rossz dolog, és a kesselőket lehetőleg tűzzel-vassal irtani kell.
Szerencsére a NP-ok felső vezetése ezen már túllépett, és a döntéseket végső soron ők hozzák. :)
Amúgy érdekes, mert pont a hétvégén volt alkalmam beszélgetni egy ilyen ''lemaradt'' emberrel, aki már a kifejezés felemlegetésekor lényegében közölte, hogy sz*remberek vagyunk, és később hiába próbáltam kérdezgetni a rágalmazását nem volt hajlandó érvekkel alátámasztani. :( Kétlem, hogy az ilyen emberkékkel bármit lehetne kezdeni.

Megjegyzem: a gc egyébként jól használható lenne a tv egyes feladataihoz is, most például a turistautak.hu oldalt indították el a gc tulajdonosai, és igyekeznek GPS-szel felszerelve valóban pontosan felmérni a hazánkban létező turistautakat...

(#24) TheVeryGuest válasza Kalandor (#21) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Nem hiszem, hogy a GPS ellen lenne kifogásuk, inkább az ellen, hogy falkában csörtető baromarcúak láda után kutatva feltúrják a fél erdőt.
Nem vágom miért nincs inkább valami hasznosabb feladat a GPS-szel kapcsolatban. Pl mikor éppen csináltuk a ''Bükk 900-as csúcsai''-t és alig találtuk meg a pecsételőhelyet kifejezetten hasznos lett volna egy GPS meg a kordináták. Szét is néztem GPS vevőt lehet venni vagy 30k-ért, de értelmes koordinátákat szinte alig találtam hozzá. Ezért le is tettem róla.

A szabályzatban ez van a geocaching.hu-n.
''Ha a geoládát magánterületen, illetve fokozottan védett természetvédelmi területen szeretnéd elhelyezni, mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az illetékesekkel, és kérj engedélyt! Nem lenne szerencsés, ha bárki egy ilyen konfliktus miatt téves képzeteket alakítana ki a geocaching-gel kapcsolatban.''

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#25) guess.who válasza Kalandor (#23) üzenetére


guess.who
senior tag

Nem is azért aggályoskodnak, mert drogpartiktól félnének... Egyszerűen vannak szigorúan védett, nem látogatható területek, amik a turisták elől is el vannak zárva. Emellett ha például védett fajok (madarak, emlősök, vagy növények, stb.) élőhelyein zavarás van, az az állatok szaporodását gátolhatja.
De éppen ezért jó az, ha a NP-kal kiegyezve kerülnek ki a ládák oda, ahová megengedik...

(A másik nagy gondjuk egyébként éppen az, hogy onnantól, hogy nem magányos emberkékről van szó, hanem szervezett ''sportról'', már engedélyköteles is...)

(#29) User64476 válasza Kalandor (#27) üzenetére


User64476
őstag

Gratula!

(#30) andorpapa válasza Kalandor (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Nos, én is erősen érdeklődöm a téma iránt, karácsonyra szeretném meglepetni magam egy PDA-val, és már most töröm a fejem, hogy milyen GPS egységet érdemes venni hozzá. Az a helyzet, hogy IPAQ-em lesz (remélem), és 40 alatt szeretnék GPS vevőt, viszont van pár dolog, amit nem értek. Ugye vannak a CF-es eszközök, amik kellemesen használhatók, mert csak bedugom őket és kész. Hátrányuk, hogy drágák. Aztán vannak a különféle külső cuccok, amikhez meg mindenféle kábel van, PDA-hoz az autóstöltő+adat kábelt ajánlják, de hát nem nekem nincs autóm és nem is akarom így használni. Van USB-s cucc is, de azt a notebookokhoz ajánják, ebből arra következtetek, hogy nem PDA-hoz való. Ezek jóval olcsóbbak, tehát szimpatikusabbak.

Segítsen valaki, mi az igazság? Nem értek a PDA-khoz (még), meg a GPS-hez sem, ezért egy szaki megmondhatná a frankót. Ja, és önálló GPS készülék nem jöhet szóba, az túl drága mulatság lenne számomra.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#31) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

huhu, ez izgalmas játéknak néz ki...

lehet megvan mit kérek karácsonyra. nagyon bejön ez az egész.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#33) andorpapa válasza Kalandor (#32) üzenetére


andorpapa
őstag

Nehéz, de nem lehetetlen. Karácsonyra meglett a PDA, január végén vettem hozzá CF-es GPS vevőt, a szorgalmi időszak beindulásáig naponta mentünk cachelni. Persze volt pár láda, amit a hó miatt nem leltünk, de eléggé eredményesek voltunk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#34) Relisys


Relisys
senior tag

Hehe.. Nem is gondoltam volna hogy itt is szó van a geocachingről..
Épp most gondolkozok rajta hogy milyen jó lenne ládikákat keresni.
Mennyibe van most egy GPS (a lehető legolcsobb ami azért nem a leggagyibb)? Vagy esetleg lehet mobilra letölteni vmi GPS progit vagy hogy müködik ez az egész?:D

(#35) Relisys


Relisys
senior tag

:Y Most nézem, már majdnem 2éve nem irtak ide :( :W

(#36) ngabor2 válasza Relisys (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

barátom 40-50k-ból hozott ki egy komplett gps-es cuccot (azért a szoftver része hogy is mondjam... leesett a kamionról, nem tudom, honnan szerezte). symbianos, bluetooth-os telefon (pl. használt 6600), bluetooth-os gps-vevő, tomtom rá, és hajrá.

(hogy 2 éve nem írt ide senki... de most írtál te is, én is. ha lesz rá időm, lehet, hogy én is mennék keresgélni valamikor.)

(#37) Relisys válasza ngabor2 (#36) üzenetére


Relisys
senior tag

Keresgéltél már vmikor?
A tomtom az a szoftver ugye?

[Szerkesztve]

(#38) ngabor2 válasza Relisys (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

még nem keresgéltem, hw sincs hozzá, majd talán lesz.

igen, a TomTom a gps-szoftver, térképpel. van még más is, az aprók között is találhatsz, de gps-hez szoktak is ''adni'' persze külön pénzért. de ha belegondolsz, megéri megvenni, mivel azzal működik, és egy ilyen térkép és szoftver előállítása nem kevés idő, fáradtság és költség.

(#39) HEMP


HEMP
aktív tag

Mi nyomtuk a geocache-t kb. 3-4 éve, de aztán abbamaradt, ugye az ember nem túrázhatik minden hétvégén! Pár ládát raktunk is ki, amelyiket meg megtaláltuk -jó párat, főként a Balaton-felvidéken- abban megtaláljátok a bejegyzéseinket: ált. fireballs névvel szignóztunk!! Sok sikert, jó buli.igazán.. :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#40) Relisys válasza HEMP (#39) üzenetére


Relisys
senior tag

Na majd akkor elnézek oda:D

(#41) Relisys


Relisys
senior tag

Egyébként most tervezem új mobil vásárlást és külön GPS-re nem nagyon lesz pénzem, ezért jo lenne ha mobilon tudnék ügyködni vmit:D

(#42) HEMP


HEMP
aktív tag

Balatongyörökön a kilátó mellett van egy jól elrejtett láda, kb. másfél óráig kerestük... és gyönyörű arrafelé, mindenkinek ajánlom!

A kabhegyi láda sem semmi, vadásszátok le azt is!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#43) niti


niti
aktív tag

Kalandor: hogyhogy felhagytál a játékkal? Megtaláltalak a geo honlapon, 15 találat után meguntad? :F
Mi most találtunk rá erre a játékra, eddig 4 találatunk van, és azt hiszem, új hobbim van :B
Örömmel venném, ha beindulna a topic... :) Bár nem sok esélyt látok rá :(

[ Szerkesztve ]

(#44) SP!T


SP!T
addikt

Volt valaki a GPSGames gánti versenyén? Nagyon jó volt! Mind a társaság, mind a verseny! :) Nyertünk is egy táskát! :) Az oldalon van már 31 találatom Bp és környékén! :C

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#45) SP!T válasza SP!T (#44) üzenetére


SP!T
addikt

Na mi az?! Ennyien geozunk csak? :F

There's a device that I've been using called a whoop.

(#46) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv. Többen írják a hozzászólásban, bejelentéskor, hogy majdnem ottmaradt az erdőbe, alig talált ki, mert PDA-val keres, és hát tudjuk az akku teljesen feltöltve is csak 4-5 órát bír ki úgy, ha erősen spórolunk vele. Ezen lehet segíteni egy külső aksival, amit csak rá kell dugni a PDA-ra, és már mehetsz is vele tovább még egyszer ennyit, így akár 10 órát is. 4 ceruzaelemmel működik, nem kell a drága tölthető akkut belerakni, akár a legolcsóbb elem is lehet. Ha valakit érdekel, nálam megrendelhető. Ezt csak egyszer kell megvenni, mindig berakod a táskádba-zsebedbe, és csak akkor veszed elő, ha szükség van rá.
Így néz ki:

http://img398.imageshack.us/img398/5757/s3700176mi1.jpg

Annyi különbséggel, hogy amit adok, annak a végén nem a mini USB van, hanem, hogy jobban elérjen, (hátizsákból-nadrágzsebből) normál USB aljzat van, erre már csak rá kell dugni az otthon levő, a géphez kapott usb-mini usb dugót, amit a PC-hez használsz, és arra rá a PDA-t. Tehát semmi átalakítás neked már nem kell, csak ha lemerültél rádugod a saját kábeledet, a kütyüdet, és mehetsz tovább.

Ára:előre fizetéskor: 3.990Ft
Utánvétellel: 4.500 Ft

Egyszer kell megvenni, és nyugodtabban járod az erdőt.
Érd: 30/563-51-35 vagy 94/787-424

(#47) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok!

Ma meglett a 2. ládánk.
GCBALV a kódja. Szép az időben megéri megkeresni, nagyon szép a kilátás fentről!

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#48) Latissimus Dorsi válasza Latissimus Dorsi (#47) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Látom rengetegen geocachingelnek itt a fórumon :)

Nem baj, mi ma behúztuk a harmadikat Sirok vára mellett.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#49) niti válasza Latissimus Dorsi (#48) üzenetére


niti
aktív tag

Szia!

Én is... Csak ez a topic nem pörög nagyon. Mi 122-nél járunk :K
Sajnos kecskeméti lakosként elég távolra kell utaznunk mostmár, hogy jó helyekre jussunk. A játék pedig függőséget okozott! :Y

(#50) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No azt hiszem ennek én is nekifogok..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.