Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) niti válasza szavapart (#100) üzenetére


niti
aktív tag

A coinokkal nem vagyok képben, még nem találkoztam eggyel sem. De természetesen ha van száma, vagyis "dögcédula" rajta, akkor már tb.

(#102) szavapart válasza niti (#101) üzenetére


szavapart
csendes tag

Nem mindig van cédulája. Magán az érmén van kialakítva hely a reg számnak. :)
Épp egy ilyet raktunk a hétvégén Óbudavárra. Csak egy érme egy plasztik tartóban. :K

(#103) niti válasza szavapart (#102) üzenetére


niti
aktív tag

Mindig tanul az ember. :) furcsa, hogy 250 találathoz közeledve még nem találkoztunk ilyennel. Természetesen ha találtunk volna, utána is olvastuk volna, hogy kell kezelni.

(#104) blueMerle


blueMerle
veterán

Huh, nem kevés info, köszönöm.

Szóval ha találok egy ilyen számozott travel bugot, akkor azt feljegyzem a geocaching.com oldalon, majd elhelyezem egy általam kiválasztott másik ládikóba. Nem hangzik rosszul :)

Ma is találtunk egy ládát, és a hétvégén is megyunk vadászatra. Ha esetleg valakinek kedve szottyan velünk jönni Komárom térségében most vasárnap erődrendszerek, bástyák és várromok közt ládákat keresni, ne habozzon privit írni. :)) Sok errefelé a kincs :)

[ Szerkesztve ]

(#105) niti válasza blueMerle (#104) üzenetére


niti
aktív tag

Általad kiválasztott ládikóba, amely megfelel a travel bug "küldetésének"! :K

(#106) blueMerle válasza niti (#105) üzenetére


blueMerle
veterán

Elvileg mindegyik ládikó képes travelbugot fogadni, a microkat és azokat kivéve ahol fel van tuntetve hogy NE helyezz bele travelbugot. Legalábbis ez jott le, ahogy utánaolvastam.

(#107) niti válasza blueMerle (#106) üzenetére


niti
aktív tag

Ja, igen. A szlovák oldalon nincsenek olyan rejtések, amik ne lennének fent a comon. A magyar oldal viszont teljesen független a comtól, opcionális, hogy 2 rejtő felteszi-e oda is a ládáját.
Tb csak olyan ládába helyezhető, ami fent van a comon is, de ez látható a láda oldalán. Plusz sok tb-nek van küldetése. Pl. szép kilátást nyújtó helyeken, vagy várromok közelében, vagy mondjuk tavak mellett, stb. kell elrejteni. Ezért fontos, hogy az azonosító szám alapján megkeresd az oldalát, és elolvasd vele a teendőket. Van persze egy csomó olyan is, amit akármelyik ládába tehetsz, kikötések nélkül. :)

(#108) blueMerle válasza niti (#107) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, láttam sajnos hogy a magyar oldal fuggetlen és ez azért baj mert ez a remek progi amit használok így azokat a ládákat nem listázza. Egy klikk és azonnal látom a korulottem lévo ládákat, leírásokat, véleményeket, segitséget, mindent....Groundspeak's Geocaching
A késobbiekben biztos regelek a magyar oldalra is, de ez mint kezdonek boven megfelel. Olvastam hogy ott van valami kód ami alapján lehet jelezni a megtalálást. Hát... :) Szerintem ezt nem kell ilyen véresen komolyan venni. :)) Itt a csalásnak semmi értelme, hiszen a megtalálás élménye veszik el, amit semmiféle stat nem tud pótolni.

Vasárnap a Monostori erod, és a Celemantia római kori várrromok lesznek a célpontok.

(#109) niti válasza blueMerle (#108) üzenetére


niti
aktív tag

Tényleg. A comon jelszó sincs... Nem tudom, én végülis így szoktam meg, és szeretem is, mert néha egész frappáns, a helyszínhez kapcsolódó jelszavak vannak.
Az biztos, hogy vannak előnyei-hátrányai a magyar oldalnak, de szerintem jobban átlátható, mint a com. Főleg, a geocaching.hu/gm térkép hasznos. A comon egy csomó idő, mire egyáltalán megtalálom Magyarországot. Azt hiszem, a legideálisabb, ahogyan a .sk összeköttetésben áll a .com-mal.

(#110) blueMerle válasza niti (#109) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezért jó ez a kis progi, nekem pillanatok alatt behozza a legkozelebbi ládákat vagy kereshetek kritérium alapján is, pl GC kód, irányítószám....eszméletlen :R Egyszer kipróbálnád, utána azt hiszem más keresési mód eszedbe sem jutna :DDD

Mindenképp ha belejovok regelek a magyar oldalra is, elvégre ott is rengeteg ládát szeretnénk felkutatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#111) niti válasza blueMerle (#110) üzenetére


niti
aktív tag

Kipróbálnám szívesen, de azt hiszem, a k770-nel nem mennék vele sokra :D ez java formátumú, vagy esetleg futtatható pda-n? Bár gondolom, net kéne hozzá, a pda meg olyat nem tud :(

(#112) blueMerle válasza niti (#111) üzenetére


blueMerle
veterán

Amit használok, ehhez iPhone 3G vagy 3GS kell a GPS miatt. Egyenlore csak ez a platform támogatott.

(#113) szavapart válasza blueMerle (#112) üzenetére


szavapart
csendes tag

Üdv!
Van nálam egy EURO ORBIT, ami Ausztriával határos országokat és fővárosaikat szeretné körbe járni. Sajna itthon már megvolt.....Nem megy valaki ilyesmi országokba mostanság?
Inkább a fővárosok felé haladna, mert elég sok országban járt már. :K

(#114) retes válasza szavapart (#94) üzenetére


retes
aktív tag

Szia,

Sajnálom, hogy csak most, Igazad van megy így a dolog szal én még csak láthatóvá se tettem és így is megy rendesen. Csak valamiért nagyon pontatlan. Olyan 10méteres körzetben van csak a láda az érkezés a célhoz után és pl multiládánál, ha tolok be iGO8ba koordinátát akkor simán mondja, hogy nincs út a közelbe és nem is nvigál oda. Erre van valami megoldás vagy másik szoftver?

A tudás mindenkié!!!

(#115) niti válasza retes (#114) üzenetére


niti
aktív tag

Russa! Az igo nem tudja rendesen követni a gyalogos mozgást, nem erre van kitalálva.

(#116) tibi666


tibi666
senior tag

jövő hétvégén, ha minden jól megy, akkor kassai városnézés, utána pedig geocaching a környékén. szétnézek majd a geocaching.com-on közelben lévő célpontok után kutatva.

(#117) blueMerle válasza tibi666 (#116) üzenetére


blueMerle
veterán

Kassa kornyékén jobb ha vigyázol a kietlenebb erdos részekkel. Nem vicc, valóban veszélyes, tapasztalat. :( Az hogy miért, azt itt nem szabad leírni, ugye. :W

(#118) tibi666 válasza blueMerle (#117) üzenetére


tibi666
senior tag

ja, tényleg, ott kipakolták a problémás elemeket putriba.
tudsz esetleg valamit ajánlani kassa 50 km-es körzetén belül?

vagy az is lehet, hogy a városnézés után visszajövünk, és magyarországon keresek valamit. :F

[ Szerkesztve ]

(#119) blueMerle válasza tibi666 (#118) üzenetére


blueMerle
veterán

Oszinte leszek hozzád: nem ajánlok inkább semmit azon a vidéken. :(

Az utolsó mondatod szerint cselekedj ha nem akarsz felesleges "problémákat" :K
Vagy, gyere el ide Révkomáromba, itt a kornyéken sok ládikó van, és egyáltalán nem kell tartani olyasmi dolgoktól, mint Kassa felé. Sot, még szivesen korbe is vezetlek a városban.

(#120) tibi666 válasza blueMerle (#119) üzenetére


tibi666
senior tag

az elég messze van, ez most egy romantikus kis kirándulásnak van tervezve, hosszabb útra majd talán később. :)

de köszi a meghívást!

(#121) niti válasza blueMerle (#119) üzenetére


niti
aktív tag

Szomorú dolgok ezek...
Node, örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy a tegnapi 8 ládával elértük a 250 megtalálást :))

(#122) szavapart válasza niti (#121) üzenetére


szavapart
csendes tag

Niti:

Gratula! :K
Nekünk csak kettő jött össze a hétvégén. Pedig a Veszprém-Malomsok-Zirc háromszögben akadt volna jó pár....csak az a fránya időhiány. :(((
De legalább kitalálhatjuk melyik láda legyen az 50.

Retes:
Ahogy fentebb írták, RUSSA az igazi. TUHUS térképekkel. Csak zárójelben jegyezném meg, a 10 méteres hiba határ néhol nem is olyan rossz. A Garmin 60CS is 7-8 méterrel dolgozik erdőben, sziklás helyen. Legalább is nekem. :)

(#123) blueMerle válasza szavapart (#122) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem az iPhone dolgozik 7 méterrel általában, holott mindenhol szidják hogy pontatlan lenne a vevoegység. :U Noshát, szerintem egyáltalán nem az és a Groundspeak progival ennél tokéletesebb eszkozt geocachingre nehezen tudnék elképzelni. Ez amolyan all in one. Térképek, leirasok, segitsegek, iránytu, elozmények,...minden egy helyen. :K

(#124) szavapart válasza blueMerle (#123) üzenetére


szavapart
csendes tag

Ja úgy könnyű :D
Nálunk ez 3 db:
1 garmin
1 nokia 9300
1 PNA
ja és fényképező, ha viszünk.

(#125) Bartusch


Bartusch
csendes tag

Egy Garmin 60 CSX-et használunk geocachingre. Az első 18 találtunk még egy pda-val volt, hát..... a pontosság kb 20 méter volt, inkább pontatlanságnak írnám. Persze a sikerélmény sem volt akkora mint a Garminnal.

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#126) niti válasza Bartusch (#125) üzenetére


niti
aktív tag

Nekünk a legnagyobb sikerélmény ahhoz az esethez köthető, mikor nem talált jelet a pda, és a leírás alapján, millió kő között meglett a láda, mindez Horvátországban :))
Lásd itt az első logot :))

(#127) Bartusch válasza niti (#126) üzenetére


Bartusch
csendes tag

Hát igen, a játék nem csak gps-szel lehet élmény, sőt. Nekem egy barlangban volt így. Barlangban kövek alatt. Aha! A vicces az volt, hogy egyértelmű volt a kőkupac így is. Persze bizonyos szempontból szomorú is, mert nem kellene ilyen jellegzetes kupacok alá rejteni...

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#128) szavapart válasza Bartusch (#127) üzenetére


szavapart
csendes tag

Na igen, :)
Ezen a nyáron kimentünk a Medveölő szurdokhoz a ládáért, és persze a kirándulásért.
[GCMACI]
Megmásztunk néhány lépcsőt....felértünk, GPS elő, jel nulla. Semmi vész, elő a Nokiát a leírással.....nézem, hát bizony nincs benne. Kérdezem az oldalbordát, hogy feltöltötte-e. Természetesen azt hitte, én raktam fel a masinára. Nézem a telefon részt, hogy legalább online megnézhessük, de térerő szintén nulla.
Rövid tanácskozás, hogy ki mire emlékszik a honlapról, "erdő szélén magányosabb fenyő tövében" volt az összekapart emlék. Körbe néztünk.....egy fenyő erdőben, ami tele van tisztásokkal.... álltunk. :O
Jövőre már beterveztük ismét....... ;)

(#129) niti válasza szavapart (#128) üzenetére


niti
aktív tag

Oldalborda :Y
Hát ezt inkabb nem kommentelem :(

(#130) szavapart válasza niti (#129) üzenetére


szavapart
csendes tag

„Az ember tehát minden állatnak, az ég minden madarának és a mező minden vadjának nevet adott. De a maga számára az ember nem talált segítőtársat, aki hasonló lett volna hozzá.
Ter 2.21
Ezért az Úristen álmot bocsátott az emberre, s mikor elaludt, kivette egyik oldalcsontját, s a helyét hússal töltötte ki.
Ter 2.22
Azután az Úristen az emberből kivett oldalcsontból megalkotta az asszonyt, és az emberhez vezette.
Ter 2.23
Az ember így szólt: "Ez már csont a csontomból és hús a húsomból. Asszony a neve, mivel a férfiből lett."
Ter 2.24
Ezért a férfi elhagyja apját és anyját és feleségéhez ragaszkodik, s a kettő egy test lesz.”

Amennyiben megsértettem bárki érzékenységét. úgy bocsánatot kérek!

(#131) niti válasza szavapart (#130) üzenetére


niti
aktív tag

Természetesen tudom az eredetét, de attól még nem túl hízelgő. Engem nem sértettél meg, szóval semmi baj, csak azért na. A barátnőd tudja, hogy eképp szoktad említeni? Ha őt nem zavarja, akkor jó.

(#132) szavapart válasza niti (#131) üzenetére


szavapart
csendes tag

Feleségem. :K
Tudja, hallotta is tőlem sokszor. Nem jelezte, hogy zavarná.
Pedig nem olyan aki valamit is szó nélkül hagy. :N

(#133) aXXon válasza niti (#131) üzenetére


aXXon
senior tag

Nincs ebben semmi sértő, sőt, szerintem kifejezetten kedves :U

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#134) Bartusch válasza aXXon (#133) üzenetére


Bartusch
csendes tag

Egyetértek. Nem hallottam a kifejezést rossz értelemben használni.

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#135) jocek13


jocek13
tag

sziasztok sürgős segitség kéne én mazsola vagyok de a szomszédgyerek a jézuskától most szeretne geocachingolni. kéne pár jvaslat kezdőnek milyen kütyüt ajánlotok hol hogyan töltlhető russa vagy egyéb térkép ??? előre is köszi a gyors válaszokat!!!!! :R :R :R

(#136) caleb válasza jocek13 (#135) üzenetére


caleb
aktív tag

Hi!

Ha csak ládát szeretne keresni akkor jobban jár egy kimondottan erre,sportolásra kifejlesztett készülékkel. Hogy miért?
- Sokkal tovább bírja szusszal
- Pontosabb
- por,csepp álló

Pár készülék: [link]

Az élet jó a világ nem!!!

(#137) szavapart válasza jocek13 (#135) üzenetére


szavapart
csendes tag

GPS-es telefon is megteszi kezdésnek, sőt lehet mindenféle kütyü nélkül is.
Az autós navigáció az amit egyáltalán nem ajánlanák.
[russa] innen. :)

(#138) niti válasza jocek13 (#135) üzenetére


niti
aktív tag

Szia!
A legolcsóbb variáció a GPS-es PDA, a fontos, hogy Sirf 3-mas vevője legyen, meg viszonylag jó üzemideje.
Ha tehetősebb a Jézuska, akkor Vista hcx vagy Legend HCX lehet a jó választás. Ha meg még többre fussa, akkor meg... Határ a csillagos ég :)
Idézném a geocaching.hu fórumából pgyp hozzászólását:

akkor kezdésnek:
kirándulás: kézi gps
útvonal tervezés: ezt általában otthon is megteszed vagy ha papírtérképed van azon is mehet, szóval ez gyalog nem a legfontosabb tulajdonság (később rájössz, hogy miért)
ár: 20E használt Geko, Legend Vista. szürkeárnyalatosak, minimális térkép rakható beléjük (kivéve Geko), de mondjuk egy hegységünk belefér.
Ha van a nevében C betű, akkor a kijelző színes, ha van benne x, akkor jobb valamivel a vevője és bővíthető a memóriája-> ez a legtöbb igényt kielégítheti, ha nem volt jobb a kezedben.
Ha van a nevében H betű, akkor abban már érzékenyebb vevő van, ez használtan 40-től, újonnan 55-től van, akciókat ki lehet fogni itthon is.
a 60-as sorozat viszont sokkal "szebb", mint az eTrexek, legalábbis férfiasabb:-)
Ezek fölött vannak árban (80-tól) a csillivilli kütyük (Dakota, Oregon, Colorado), ezek már jónéhány extrát is tartalmaznak amire nem feltétlenül van szükséged az elején, de ha ilyened van akkor el sem tudod nélküle képzelni az életet:-))

(#139) jocek13


jocek13
tag

köszi mindenkinek a válaszokat :C :R

(#140) jocek13


jocek13
tag

ugy nézki asus a 696 lesz beüzemelve a kiscsaládnak! fémház elég strapabirónak tünik viszonylag elfogadható árban 49 ropi :F

(#141) niti válasza jocek13 (#140) üzenetére


niti
aktív tag

Szia!

Ha van rá ennyi pénzetek, én ajánlanám inkább ezt vagy ezt!

Nem rosszak a PDA-k, mi is azt használunk, de csak anyagi okokból. Ha megteheted, válassz inkább egy célszerszámot!
Csak a legfontosabbakat említem: ceruzaelemmel működnek, így ha viszel magaddal feltöltöttet, tuti nem nagy cserben az erdő közepén. És amúgy is jobb az üzemidejük.
A másik meg a gumírozás, és hogy por- csepp- és részben ütésállóak.

A PDA egyetlen előnye, hogy IGO-t is tudsz rátenni, így az autóban is tudod használni. Persze macerás váltogatni a programok között, megvárni, míg újra jelet talál, stb...

Na szóval én mindenképp kézi, túrázós gps-t ajánlok, hamár megtehetitek.

(#142) niti


niti
aktív tag

Ma végre vettünk egy Vista HCX-et :))
Azt hiszem, 260 megtalálás környékén már megérdemeltünk egy normális GPS-t :))

(#143) szavapart válasza niti (#142) üzenetére


szavapart
csendes tag

Gratulálok! :C
Így a PDA mellé lesz még egy dolgot cipelni. :D

Nálunk a túra GPS megvásárlása úgymond " forradalmasította" a keresést.

(#144) niti válasza szavapart (#143) üzenetére


niti
aktív tag

A PDA a kocsiban marad. :K Szerintem nálunk is forradalmasítani fogja, nagyon várom már, hogy élesben is kipróbáljuk.

Bár nem tudom hol laksz, de ha van a közeledben geokarácsonyfa, ajánlom a felkeresését... Fantasztikus! Mi jártunk a szefedi (pontosabban ruzsai) fánál 23-án éjfélkor. Elképesztő élmény volt megint, kesserekkel találkozni az erdőben, egy feldíszített fánál... :))

(#145) caleb


caleb
aktív tag

Én ma voltam a gödi karácsonyfánál,tök jó volt. Sokan voltunk,és egy szép nagy láda volt /40*30*30cm kb/ tele ajándékkal. Én mondjuk csak a jelszót "vettem" ki belőle.
Én is két eszközzel rendelkezem, egy PNA sajnos csak 1 órát bír ki,így inkább a turista jelzések,odaút-nál nagy segítség. És egy kis Garmin Geko 101-s [link] ,ez egy elég fapados gps,de én nagyon szeretem,könnyű,kicsi,pontos.
Bár mostanában szemezek egy Garmin Dakota 10-el [link] ,jó lenne mert ezzel kiválthatnám a PNA-t. Csak drága nekem :W

[ Szerkesztve ]

Az élet jó a világ nem!!!

(#146) szavapart válasza niti (#144) üzenetére


szavapart
csendes tag

Veszprémiek vagyunk.
Sajna a legközelebbi Győrben lett volna, de kisgyerekkel nem vállaltuk be a 23.-át. A karácsony meg a rokonlátogatásról szólt. Bár a készülékek nálunk voltak, de idő nem volt semmire. :( Így is egy rohanás volt az egész ünnep.

(#147) niti válasza szavapart (#146) üzenetére


niti
aktív tag

Minimum január 3-ig kereshetőek a fák :K

(#148) szavapart válasza niti (#147) üzenetére


szavapart
csendes tag

Igen tudom, de másnap vagy harmadnap csak a töltött káposzta az igazi. :K
Lesz még karácsony........

(#149) doc


doc
nagyúr

a mai nappal en is beleptem a kesserek taboraba, egy konnyu, de kezdesnek pont jo mikrocache-sel, meg egy androidos telefonnal
gondolom most, hogy barki szamara olcson hozzaferhetok a GPS-szel szerelt telefonok, egyre tobben leszunk, nem?

(#150) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Kicsit kihalt a topik. Ma a lányommal elrejtettünk egy kis "ládát" Gödön. Aki gondolja, keresse meg!

47.673190 N
19.149369 E

Várjuk a megtalálókat! Esetleg tudtok még Gödön ládákat? A Homokszigeten lévőt pár éve megtaláltuk, azóta nem jártunk arra.

Üdv,
tr00p3r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.