Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) elszabi válasza Beni2360 (#13299) üzenetére


elszabi
tag

Nem is arról van szó. Hanem már kétszer kaptam ilyet. Szerinted örültem neki? :DDD

[link]

beg: Amíg nem veszed át a csomagot, addig az eladó tulajdona. Nincs ezzel semmi gond. Csomag vissza. Pénz vissza.

"Amennyiben a küldeménye vámhivatali regisztrációs dátumától (lásd posta.hu oldalon a nyomonkövetési funkciót) számítva 20 naptári napig nem tesz nyilatkozatot, küldeménye visszaküldésre kerül a feladó részére."

[ Szerkesztve ]

(#13302) beg válasza elszabi (#13301) üzenetére


beg
veterán

A postai díj? Azt ki fizette szerinted? Te ingyen küldesz csomagot? Meg amúgy is miért rendelsz áfa határon túl, ha eszedben sincs azt befizetni? Aztán csodálkozunk, hogy bejönnek a postai díjak az egyéb termékeknél holott addig ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13303) 206 cc válasza elszabi (#13301) üzenetére


206 cc
senior tag

...de ezzel a hozzáállásal lassan eléred,hogy egyre többen nem küldenek Mo.ra árut!!...
Nem volt kedved ráfizetni!!!!???....szerinted az eladónak ,hogy esik a potyára kifizetett posta a munkája és hogy elküldte a terméket a semmiért?!...Nem ártana előre gondolkozni,ha valami vámköteles lehet akkor azt is számold hozzá! :W :W
Neked,hogy esne ha dolgozol aztán azt mondja a főnököd...ezt most nincs kedvem kifizetni!

A földelt dugóval meg sok esetben mire mész??....hiszen a termékek nagy része már eleve nem tartalmaz földelő szálat hiszen kettős szigetelésű....

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#13304) headhunter válasza elszabi (#13298) üzenetére


headhunter
addikt

"Továbbá egy másik, amit megvámoltak és nem volt kedvem ráfizetni."

Összes webshopból, páros lábbal kellene az ilyen vásárlókat...

(#13305) elszabi válasza 206 cc (#13303) üzenetére


elszabi
tag

Nézd, nem keveset rendelek a GB-ről, a fizetésem negyedét otthagyom náluk.. Szóval nem hinném, hogy ők ezt így gondolják. Ellenben, ha egy filléres vacakra nincs kedvem ráfizetni, meg papírozni, akkor bizony megtehetem.

206 cc: Értsd már meg, hogy olyan adaptert küldenek sokszor, ami nem megy bele a konnektorba!! Már nagyapámnál sem voltak ilyen konnektorok, pedig ezer éve meghalt.

[link]

hevizms: Elhiszem, hogy sokaknak ellenszenves. De mint írtam, vastagon ki is tömöm őket. Vagyis ez bőven belefér. Valószínűleg ezért is kaptam 2-3 nap alatt jóváírást, mert tudják, hogy megéri nekik, ha náluk költöm el a fizetésem, nem máshol.

[ Szerkesztve ]

(#13306) hevizms


hevizms
addikt

Nekem a vásárlásomnál UK csatis tv box esetében ilyet tettek a csomagba a kép tanúsága szerint.
Már nézegettem a képeket hogy ez hogyan lesz jó,de gondolom sehogy.
Majd veszek itthon.Végülis nem lenne kötelesek beletenni,mégis megteszik,gondolom nem tudják hogy ez nálunk nem jó

(#13307) hevizms válasza elszabi (#13305) üzenetére


hevizms
addikt

Nagyon ellenszenves hozzáállás,de gondolom ez téged nem zavar hogy más mit gondol erről

(#13308) Zoty4


Zoty4
őstag

En most kaptam meg bgtol a mustool forrasztopakat, ami vicces, hogy europai csatis es mellekeltek vmi nem tudom milyen csatirol europaira valo atalakitot :)

Valami travel adaptor for export only van rairva

[ Szerkesztve ]

(#13309) 206 cc válasza elszabi (#13305) üzenetére


206 cc
senior tag

Hmmm....nem is érdekel mennyi a fizetésed negyede vagy mennyit rendelsz,de pont az ilyen kettős értelmű kijelentések mutatják milyen e,ber vagy!...otthagy egy vagyont ,de pár fillér már a földhöz vág?!...
Ááá...hagyjuk is,mert csak ide nem illő szavakkal tudnám ezt a hozzáállást minősíteni...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#13310) elszabi válasza 206 cc (#13309) üzenetére


elszabi
tag

Szerintem kicsit túlliheged, de mindegy.

(#13311) Silent77


Silent77
Topikgazda

Zárjuk is rövidre, köszöntem. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13312) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok! Gbn appos kedvezmenyeknel van ultragire 14500 elemlmpa...valaki tudja milyen? Milyen a fenyereje?

(#13313) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Az összefoglalóban linkelt vamkezelésről szóló PDF - ben ezt olvastam :
Magánszemély által megrendelt áru (cég-magánszemély reláció)
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1 -150 euró között vámmentes, de 27 % ÁFA terheli a küldeményt
150,1-1000 euró között kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt
1000 euró és ezen érték
felett
kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt

Amit kiemeltem vastagon az érdekelne. Amit én rendeltem az 34$ volt akkor ha jól értelmezem csak a 27% ÁFA terheli és vámot nem kell fizetni rá? Csak mert itt korábban azt írtátok nekem hogy vám és 27% áfa és egyéb költségek is lesznek(kb 5 ezer Ft) . Most akkor melyik az igaz?

(#13314) Silent77 válasza Imi1981 (#13313) üzenetére


Silent77
Topikgazda

27% áfa, és 2500ft kezelési költség.
Vámot ki írta, nem rémlik.
Vám egyébként is elenyésző lenne...

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13315) Imi1981 válasza Silent77 (#13314) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja hát akkor így is 5 ezer Ft a plusz kb. 2500 a kezelési költség? Hogy roh..nának meg.
Mindegy amúgy mert számoltam vele már akkor mikor rendeltem csak akkor is mi ez a 2500 ft kezelési költség.

[ Szerkesztve ]

(#13316) Silent77 válasza Imi1981 (#13315) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Azt a postának fizeted, ők intézik a vámeljárást.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13317) Imi1981 válasza Silent77 (#13316) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát mindegy ez van. A lényeg hogy már a magyar posta nyomkövetés is azt mutatja hogy az országban van a csomagom.

Most már csak nem veszik el a csomagom.

(#13318) benfolds


benfolds
őstag

sziaszok! mi a jellemző karácsony előtti időszakban, inkább kedvezmények vannak, vagy feljebb mennek az árak? van pár kiszemelt termékem, aminek 1-2 hónapja figyelgetem az árát, de nem hogy olcsóbbak lettek volna, hanem drágult mindegyik az utóbbi hetekben.

(#13319) Beni2360 válasza benfolds (#13318) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálunk is van Balaton szindróma. két és fél hónap alatt szeretnék megkeresni az éves bérüket. De ez már a múlté. Itthon már Júniusban nyári leárazások vannak. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13320) krisztianAMG válasza benfolds (#13318) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Karácsonykor nagyobb a vásárlási kedv (kényszer), szerintem simán feltoltják az árakat, és az emberek hajlandóak drágábban is megvenni. Bevett üzletpolitika.

(#13321) fenky válasza Imi1981 (#13315) üzenetére


fenky
tag

Felajánlják a lehetőséget, hogy te magad vámkezeltesd a cuccot, de akkor meg leküldik a helyi illetékes szervnek, neked időpont, h mikor mehetsz be, stb. Szvsz. az a 2500 ft elenyésző a herce-hurcához képest. De egyszer megéri végig járni, csak hogy tudd mi fán dió :)

(#13322) Imi1981 válasza fenky (#13321) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát de az összefoglalóban vámkezelésnél ez van írva : 22,1 -150 euró között vámmentes, de 27 % ÁFA terheli a küldeményt Akkor miért kell vámkezeltetni a cuccot? A 27% áfát kifizetném azt kész . Vagy ez maga az hogy megnézik vámköteles e?

(#13323) Silent77 válasza Imi1981 (#13322) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Valakinek intézni kell a vámeljárást. Ha
futárral jönne még több lenne. Ennyi.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13324) Imi1981 válasza Silent77 (#13323) üzenetére


Imi1981
veterán

Értem . Mindegy nem akarom ezzel teleszemetelni a topikot de most megint felmerült egy kérdés . Most ezeket tényleg el kell küldenem? : A vámkezelések alapját a küldemény tartalom, illetve annak igazolható összege
határozza meg. Az előzőek miatt a vámkezeléshez elengedhetetlenül szükséges az alábbi
dokumentumok bemutatása:
- Számla árumegnevezéssel,
- Banki átutalásról igazolás, kivonat (internetes fizetés esetén, ún. rendelt áruk
esetében)

A számla gmail üzenetben jött vagy jön ?

[ Szerkesztve ]

(#13325) Imi1981 válasza Imi1981 (#13324) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez rám nem vonatkozik mivel csak áfát(meg a kezelési költséget) fizetem ugye?Nem lesz vámolva.

[ Szerkesztve ]

(#13326) xy2003 válasza Imi1981 (#13325) üzenetére


xy2003
tag

És az áfa összegét mi alapján állapítják meg? :)

(#13327) Imi1981 válasza xy2003 (#13326) üzenetére


Imi1981
veterán

Jaj de örülök most. Utálom az ilyen herce hurcát. Máskor csak is EU raktárból rendelek.
Akkor itt most a banki átutalás igazolás a PayPal-os email-ben jött számla ugye? Amit gearbest küldött email-ben (amiben a nyomkövetés kód van) az a számla? Vagy küld valami részletesebb számlát? És akkor ezt a kettőt kell elküldeni a postának a megadott címre? Mikor küldjem el nekik hogy minél gyorsabban menjen? Bocs a sok kérdésért csak nem szeretném elcseszni. Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13328) Silent77 válasza Imi1981 (#13327) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Semmi bonyolult nincs benne.
Majd ha azt látod, hogy vám elé állítva, akkor szépen elküldöd a dokumentumokat.
Azt hiszem minden lényeges levan írva a külföldi rendelések topik összefoglalójában.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13329) bazsimano válasza Imi1981 (#13324) üzenetére


bazsimano
őstag

megakadt a vamon a csomag? ha igen, es 20 dollar vagy euro felett van akkor igen, ezeket a doksikat be fogjak kerni!
most nem igazan ertem mi ezzel a gond.

(#13330) benfolds válasza krisztianAMG (#13320) üzenetére


benfolds
őstag

hát, bízom benne, hogy nem marad tartós az áremelkedés (szinte minden általam kiszemelt dolog drágább most 10-20%-kal, mint szeptemberben).

(#13331) Zoty4


Zoty4
őstag

Na sracok tegnap este beragtam, mert kiszurtam hogy ujra raktaron van az a termek amit 3 hete nem volt kepes postazni a gearbest, irtam nekik egy levelet, majd egy masik levelben egy masik, 2 hete szinten nem postazott cuccot canceleztettem, es megirtam nekik, hogy legjobb uton haladnak, hogy elveszitsek az ugyfeleiket, ezekkel a hozzaalasokkal.
Mit ad isten reggelre postaztak is a raktaron levo dolgot, a masiknal penzt visszakaptam meg megdobtak egy kis ponttal is. De hogy valami bocsi h faszok voltunk level, az persze nem jott.

[ Szerkesztve ]

(#13332) Imi1981 válasza Silent77 (#13328) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor azt kell megvárni értem. Meg keresem azt a topikot is. Köszi

(#13329) bazsimano
Na ezt szerettem volna biztosa tudni. Kösz neked is!
Most már tiszta minden nem kérdezek többet.

[ Szerkesztve ]

(#13333) vasi89 válasza Silent77 (#13295) üzenetére


vasi89
addikt

Ezzel azért valami még sincs rendben. Illetve egy másik csomagomnál 27.ére volt írva h vámkezelés, azóta semmi. Akkor a postán keressem?

(#13334) Silent77 válasza vasi89 (#13333) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ez már gyanús, innen max 1 hét szokott lenni. Nekem 1-2 nap volt eddig.
Lehet eltűnt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13335) bazsimano válasza Imi1981 (#13332) üzenetére


bazsimano
őstag

szia nyugodtan lehet kerdezni :)
szerintem itt mindenki snagyon segitokesz :)
szoval ahogy silent kollega mondta, ha fennakad akkor majd szolnak, hogy kuldjed be a doksikat. es az alapjan eljarnak. ha kell barmi segisteg az ugyben...akar privatot is irhatsz h ne offoljunk!

más: na annyira siettem egy rendeléssel h hagytam registralt sztllitason...most gyorsan kertem a rendeleset torleset es a refundot a walletra...remelem holnap reggelre meg is csinaljak ... meg ha hetvege van :D

[ Szerkesztve ]

(#13336) Silent77 válasza bazsimano (#13335) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Számból vetted ki a szót. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13337) vasi89 válasza Silent77 (#13334) üzenetére


vasi89
addikt

Van 2 csomagom. Mindkettőt 10.27-re írja a vámkezelést. Az egyik az most csütörtökön jött meg, a másik meg szintén sehol. Kezd kissé dühítő lenni. Gondolom a postát is hiába hívnám, ezekkel a csomagszámokkal nem tudnak mit kezdeni mert itthon nem követhető.

(#13338) Silent77 válasza vasi89 (#13337) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Az még megjöhet, nagyon elvannak havazva itthon.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13339) vasi89 válasza Silent77 (#13338) üzenetére


vasi89
addikt

Vagy készül az otthoni karácsonyra a nav :DDD

(#13340) Silent77 válasza Imi1981 (#13332) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Itt minden levan írva.
Ezt majd beteszem az összefoglalóba is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13341) Imi1981 válasza Silent77 (#13340) üzenetére


Imi1981
veterán

Amikor linkelted a korábbi hsz-ben utána elolvastam.

(#13342) sigidi válasza Silent77 (#13277) üzenetére


sigidi
tag

Az lehetséges, hogy a postán van már, csak nem dobtak be értesítőt?

Expect the unexpected.

(#13343) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Most az eu registered az mivel jön? Cseh posta? Mert az olvasottak alapján inkább kihagynám.

Köszi!

(#13344) Silent77 válasza sigidi (#13342) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Lehetséges, kérdezd meg mindenképp.

DJ Diablo: Igen Cseh posta.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13345) DJ Diablo válasza Silent77 (#13344) üzenetére


DJ Diablo
tag

Köszi a gyors választ!

(#13346) hpsafl


hpsafl
tag

11.11-ei akció (mától már érvényes)

Angol nyelvű leírás az ajándékesőhöz

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#13347) Black Phone


Black Phone
senior tag

Kinek milyen tapasztalata van cseh postával kapcsolatban, célországba elküldve bejegyzést követően, hány nap alatt érkezik be Mo-ra? (legutóbb nekem 6 nap volt) köszi a véleményeket :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#13348) nadragulya válasza Imi1981 (#13325) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Csak hogy világos legyen: a NAV (vámhatóság) a szabad forgalomba bocsátás (vámkezelés) során szabja ki az import ÁFA-t is! A számlával igazolt vételár (benne a szállítás és biztosítás összege is)+ vám összege alapján. Mivel ezeknek a kínai számláknak a valósághoz majdhogynem semmi köze sincs, bekérhetik a vételár átutalást, stb. és az alapján vetik ki.

A beérkező motyót vám elé kell állítani, valamilyen formában vámkezelési indítványt kell tenni, ezért kér a szállító, szállítmányozó díjat.

Én nem mennék bele a saját magam vámkezeltetem magamnak történetbe, csak ha kiválóan ismerem a vámjogszabályt, remekül tudok tarifálni, sok felesleges időm van és kötél idegzetem.

(#13349) ati240 válasza Black Phone (#13347) üzenetére


ati240
csendes tag

Nálam egy csomagom közel egy hónapja áll a cseh postán, 10.11-én célországba elküldve a státusza, nem tom mi lesz vele. Remélem nem ez a jellemző.

(#13350) bazsimano


bazsimano
őstag

tök idegesítő, hogy a gb mindig úgy jelzi a termékeknél h van raktáron...és persze utáni kiderul h nem is...erre már több ticketet nyitottam h figyeljenek oda és ne allitsanak valotlansagot! tok idegesito!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.