Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

CSáó!!!!

Az a helyzet, hogy an 1 kis gáz a gépemmel, de nem tudom, hogy mivel van gond a gépen belül!!!
A helyzet! van 1 zsír új gépem! P4 3 Ghz, Abit Ic7, 512 DDR 333Mhz, Ati Radeon 9800 pro!
Na szóval!!! A windowsba belépek és a gép még futogat 1 ideig, mondjuk 5-6 órákat is például, de ha elindítom a Winampot, akkor 10 perc és hibajelentés! Ha elindítok 1 játékot, akkor vagy teljesen kikapcsol a gép vagy pedig kilép a Windowsba és újjabb hibajelentést kér!!!! Nem tudom, hogy mi lehet a probléma! Kérlek segítssetek, mert ez így qrva szar!!!! THX!!!

(#2) Sanya válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

vannak ilyen topicok, abba is írhattad volna, vagy jobban is megválaszolhattad volna a téma címét.


Na akkor szerintem írd le pontosan a teljes konfigodat.
van-e valamilyen vírusírtód, vagy tűzfalad?
fel van-e rakva az összes frissítés?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) T_bee válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


T_bee
aktív tag

1 számú lehetőség: táphiba: ez elég durva konfig, elég erős táp kell neki. neked milyen tápod van?
2 számú lehgetőség:memóriahiba:rossz a memória. ezt a memtest nevü programmal tudod ellenórizni.
3 számú lehetőség: túlmelegszik a proc. milyen hűtő van rajta? meg nézd meg a biosban újraindítás után a hőmérsékletet.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#4) [w] válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


[w]
őstag

és miféle hibaüzenettel lép ki? jó lenne tudni, mint támpont.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) Alex91 válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Memoria ellenorzes megvolt (Memtest)?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) Angie™


Angie™
addikt

mem hiba lesz.. milyen procid van pontosan??
milyen arányban megy a mem. és a proci??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) Lala6 válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


Lala6
őstag

Ugye a windows most lett telepítve?

(#8) bazs válasza K!sCs0k333 (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

Énnekem a winampos dolog miatt a hangkari is gyanús, gondolom egy alaplapra integrált csoda. Nézd meg az eszközkezelőben, hogy minden driver telepítve van-e, ha igen próbálj meg újabbakat telepíteni. Ha ez sem megy tíltsd le az alaplapi hagkarit és próbálj bele valami másik pci-set

Pont most fogyott el...

(#9) simonzé


simonzé
addikt

1. Hülye címet adtál a topicnak, ezt nem kéne.
2. Ha leírod, pontosan mi a hibaüzenet, akkor jobban tudnának segíteni a többiek.

I don't fit in. I fit out.

(#10) tiv83us


tiv83us
veterán

Sz'tem is memoria lesz. Szedd ki es probald ki egy masik modullal. /Kerj kolcson egyet a szomszedbol vagy ilyesmi :D/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Na csáó!!!!!!
Bocsika, azért, hogy nem írtam le mindent! Ja meg a cím miatt is, csak új a gép és parázok!
400W-os táp van rajta!!! 512 333mhzs ram márkáját nem vágom de azt hiszem Samsung , Maxtor 80as Winchester, Van külön hangkártyám is, de az integráltat használom! megpróbálom a hangkártyát is! Kb. 10szer tettem újra a windowst, mert azt hittem, hogy szoftverikus baja van! Amúgy arra gondoltam, hogy esetleg a videókártya szivat, mert ha elindítottam 1 játékot, akkor rögtön kifagyott! Basztattam már a virtuális memóriát is, de nem lett vele semmi! Ugyanúgy lefagyott!
Mi ez a memória tesztelő és honnan lehet leszedni?
A procc hőmérsékletét mindj megnézem!

(#12) Angie™ válasza K!sCs0k333 (#11) üzenetére


Angie™
addikt

akkor még egyszer::D

milyen procid van pontosan??? fsb??? és milyen arányban megy a mem proc együtt?? milyen időzítésekkel??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

na akkor mégeccer! :D
A hűtő: Thermaltake P4 Spark 7
A proci hőmérséklete 52 fok volt!
Fsb 800
A processzor az P4 3Ghz Northwood 512 cache,
a másik kérdésre nem igazán tok válaszolni! Meg azt hol tudom megnézni???

és milyen arányban megy a mem proc együtt?? na ezt nem tom!!!

Ja mellesleg ati radeon 9800 se van benne nem pro! Öcsém elírta!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) Angie™ válasza K!sCs0k333 (#13) üzenetére


Angie™
addikt

a biosban kellene megnézned, bár gondolom 5:4 arányban van, nem hinném hogy felhúztad a 333-as ramokat 400 mhz-re, bár ha ez lenne érthető lenne az instabilitás :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) djtörök válasza K!sCs0k333 (#13) üzenetére


djtörök
senior tag

nézd meg a biosban, vagy asszem az aida32 nevű progi is kiirja

(#16) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

na szóval!

Néztem az aida32 progit és kiderült hogy 166 mhz s a kicsike kis ram!!! Még anno 333mhzs-ként sózták rám!!! Vagy az lehetséges, hogy 333-mas csak 166an működik??? :(( Ezeket írja ki a memóriánál!
Összes 511 MB
Használt 202 MB
Szabad 309 MB
Kihasználtság 40 %

Lapozó terület
Összes 1249 MB
Használt 177 MB
Szabad 1071 MB
Kihasználtság 14 %

Virtuális memória
Összes 1760 MB
Használt 379 MB
Szabad 1381 MB
Kihasználtság 22 %

(#17) Angie™ válasza K!sCs0k333 (#16) üzenetére


Angie™
addikt

azért ir ki annyit, mert a progi nem szorozza meg 2 vel..ugyanis a DDR miatt meg kell a 166MHZ-et szorozni kettővel.. így kijön a 333MHZ :D

ja és nem ezeket kellet volna nézni, de nem baj, ha zt mondod 166hz-et ir ki aida, akkor 100% hogy 5:4 ben mennek .. még az időzítéseket póbáld meg lelesni..:D

ja és tölsd le ezt a progit és tesztld le vele a ramokat.. tessék:D

[L]http://www.memtest86.com/[/L]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#18) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

Köszi mindent! Indul a memtest :D

(#19) Angie™ válasza K!sCs0k333 (#18) üzenetére


Angie™
addikt

helyes :C

1 óra múlva várunk vissza az eredménnyel :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#20) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

nem kell 1 óra :D

549 error és 30% coverage vagy vmi ilyesmi! Utána kifagyott a program! Vagyis a Microsoft féle hibajelentés szólt be nekem :D! Na szóval akkor tuti ram :DDD vagy nem? na mind1!

(#21) Lala6 válasza K!sCs0k333 (#20) üzenetére


Lala6
őstag

Microsoft felé hibajelentés? Ezt nem egy floppyra kell másolni és azzal bootolni? Nem win program úgytudom. (Nekem legalábbis ilyen van).

(#22) Fauszt válasza K!sCs0k333 (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

ha a memtest kiírja, hogy hibás, akkor hibás és irány a bolt garanciát intézni!

(#23) Fauszt válasza K!sCs0k333 (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

De tényleg, hogy jön ide a microsoft hibajelentése? memtesttel be kell bootolni nem windows alol fut.

(#24) Attyo válasza Fauszt (#22) üzenetére


Attyo
tag

A memtestet nem vindózból kell futtatni! Csinálsz egy bootfloppyt, és arról bootolsz.

(#25) Pala válasza Angie™ (#17) üzenetére


Pala
veterán

Milyen gáz, hogy a progi nem tud szorozni, mi? :DD
166 x 2 = 332 :DDD

(#26) K!sCs0k333


K!sCs0k333
tag

na és akkor most magyarázd el lécczi, hogy csináljak bootlemezt??? Elég nagy lama agyok úgyhogy segíts kérlek!!! Hogy???? Vagy csak szimplán másoljam a floopyra??? :U

(#27) Joee


Joee
csendes tag

Ez tuti hangkártya driver hiba. Töltsd le hozzá a legújabb drivert, telepítsd. Ha nem segít, jöhet a windows újrakeltése és mindenképp az alaplapi driverek telepítésével kezd.

Joee

(#28) Fauszt válasza Attyo (#24) üzenetére


Fauszt
senior tag

miért nekem írted? Én tudom.

(#29) Fauszt válasza K!sCs0k333 (#26) üzenetére


Fauszt
senior tag

amit letöltöttél kicsomagolod, futtatod az installt, beírod a célmeghajtót (a), beraksz egy formázott hibátlan floppyt és enter. Miután kész, bebootolsz ezzel a floppyval.

egyébként meg használhatod a válasz gombot, de lehetőleg ne úgy, mint Attyo :F

[Szerkesztve]

(#30) Ger|


Ger|
aktív tag

integrált hangkártya alaplapról lefeszít feszítővassal vagy
a. integrált kártya kikapcsol és beletesz értelmes hangcucc
b. hang hardveres leképzés egy csúszkával lejjebb.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#31) Attyo válasza Fauszt (#28) üzenetére


Attyo
tag

Mellényúltam, bocs! Amúgy meg: Neszójjjábee! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.