Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Mosqu!to válasza nokamiki (#749) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ez ami ott van az aláírásomban!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#752) rudi válasza nokamiki (#738) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem fikázom az ASUS-t. A legtöbb nagy tesztoldal is azt használja. Azon nemtudom van-e chipszet feszemelésre mód. Tényleg sokkk 50k egy alaplapért. Az SATA egyenlőre nem sokkal gyorsabb, gigabites net még messze van tőlünk. Szerintem sem kell a Zalman mert a többi venti segít a prociventinek. Sapphireval kapcsolatban most indítottam topicot a magicomp oldalán, hétfőre tuti lesz válasz. Az 128at úgy értettem hogy még a 9800pro is alig tud mit kezdeni vele, nem gyorsul tőle.

Netezésre és TVfilmre most raktam össze egy MSI KT4 + XP1700+ + 256DDR + 40GB HDD + Radeon7500 + Philips 135MHz-es FLAT monitor + nyomtató + egyebek és ÖSSZESEN 140.000be jött ki!!!

Egy húzott XPs radeon 9800as gép is kijön 200-250.000 körül.

Más:
NAGYON jó kis dolog ez a flashdrive! Ahol XP vagy win2000van oda menet közben egyetlen mozdulattal csatlakoztathatod és már ott is az adatod. Nem kell rack és restart. Igaz nem hipergyors de kisebb adatmennyiség esetény (mp3, levelek, programkódok stb.) NAGYON kényelmes.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#753) Mosqu!to válasza nokamiki (#750) üzenetére


Mosqu!to
addikt

735 rudié, de mind1 :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#754) nokamiki válasza nokamiki (#750) üzenetére


nokamiki
senior tag

Ez a hozzászólásom semmis!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#755) nokamiki válasza Mosqu!to (#751) üzenetére


nokamiki
senior tag

mennyibe kerül és hol és mik a tulajdonságai?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#756) rudi válasza nokamiki (#744) üzenetére


rudi
nagyúr

DTK400as van benne, nekem az megteszi... egyenlőre...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#757) nokamiki


nokamiki
senior tag

Azért majd dobok a Vga-ra egy Zalmant!
Idővel! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#758) Mosqu!to válasza nokamiki (#755) üzenetére


Mosqu!to
addikt

[L]http://www.orca.hu/termekek/levicom/sps420xpep.htm[/L]
és az árlista/ alkatrészek-ben meg az ár! amúgy 17400 brutto

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#759) nokamiki válasza rudi (#756) üzenetére


nokamiki
senior tag

Végülis nem hinném hogy a Tápok között akkora lenne a különbség!
Pl a gép teljesítményére nem hat vagy igen?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#760) nokamiki


nokamiki
senior tag

Nincs neketek 20-40gb-s vinyótok?
Rackbe valami használtat akarok rakni!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#761) rudi válasza nokamiki (#759) üzenetére


rudi
nagyúr

Sebességhez sok köze nincs, de a stabilitáshoz igen. Vannak a feszültségszintek ugye? 3,3V 5V 12V és ezeknek nem árt ha annyik is. Pl egy winyó nem biztos hogy szereti a 11,6ot 12helyett vagy hasonló. A másik dolog meg a túlfeszültségvédő. Elvile a 220Vos váltóáram maximuma 360V (vagy valami hasonló régen volt ilyen témával dolgom - 2-3 fázis meg ilyenek) ha rosszkor jön valami és rosszul akkor elkaphatja a fél gépet is. Ha meg zárlatos lesz és 5volt helyett 12-t kap az alaplap akkor LOL Szóval JÓ TÁP AZ ALAP!!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#762) nokamiki válasza rudi (#761) üzenetére


nokamiki
senior tag

Én sztem meg leszek elégedve az Aopennel!
Ha meg hazavágja a gépet akkor tutira behajtom valakin! :D

V2 rider - Yamaha MT-01

(#763) Sanya válasza Mosqu!to (#747) üzenetére


Sanya
nagyúr

azért 1 kisebb képet is bevághattál volna..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#764) Mosqu!to válasza Sanya (#763) üzenetére


Mosqu!to
addikt

már úgyis kimoderálták :((

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#765) rudi válasza Mosqu!to (#764) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég lett volna rá egy link.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#766) Atlantis


Atlantis
veterán

No, visszatérve egy kicsit a már leírt Abit-hoz:

[L]http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/otes/fx5900.htm[/L]

A 25dbA már nem olyan hangos.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#767) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem tudja valaki, hol és mennyiért lehetne esetleg Mo.-n beszerezni Abit 5600Ultra, vagy 5900Ultra kártyát?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#768) rudi válasza Atlantis (#767) üzenetére


rudi
nagyúr

Magicomp: FX 5900 ULTRA 256MB DDR, 8xAGP, BOX MSI (VIVO) Bruttok 179.500 :D:D:D több mint két darab radeon 9800 128MB ára :D:D:D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#769) Horvy


Horvy
csendes tag

Szasztok skacok!

Én még új vagyok ezen a fórumon, eddig a PC Dome-on kavartam a vizet.

Reagálva az előttem elhangzottakra...

Én teljes mértékben Radeon párti vagyok, de ez az új GF FX 5900 kártya megfogott!
Eddig úgy véltem, hogy az Ati szárnyalását nehezen tudják megfogni az nVidia ''csúcsmodeljei'', főleg, hogy piacra került a Radeon9800Pro, és ennek a 256MB-s változata (ami baromira nem éri meg a plusz 20 ezer forintos többletárat...ugyanis szinte semmivel nem képes nagyobb teljesítményre a 128MB-s modellnél...)

És itt a 5900! Messzemenően veri az Ati összes kártyáját! Árban szinte 5-10 ezer forintos különbség mutatkozik, ami a gyakorlatilag elenyésző a teljesítménykülönbséget figyelembevéve (és ez a GF színeiben az ASUS és Atiéknál a Sapphire cég által gyártott kártya).

Rengeteg tesztet átnyálazva és saját tesztelásek révén úgy döntöttem - és ajánlom mindenkinek, aki új kártyát akar venni és van is rá kerete - lecserélem a Radeont és beújítok egy GF FX 5900-et! ...ugyanis az Ultra és a sima között az a +128MB és a proci 400-ról 450 MHz-re növelt órajele nem éri meg a nagyobb összegek befektetését.

Habár azért megnézném az új - elviekben már készülő - Radeon 9900-et és esetleges Pro-t...de erre még várni kell...
:))

by: Horvy

(#770) Atlantis válasza Horvy (#769) üzenetére


Atlantis
veterán

A sima 5900 azért már nem veri egyértelműen a 9800Pro-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#771) Phantom Lord válasza Atlantis (#770) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ultra se

(#772) Drizzt válasza Horvy (#769) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gondolom, azok a tesztek nem a 330-as 3dmark03-mal készültek... ;]

I am having fun staying poor.

(#773) Atlantis válasza Phantom Lord (#771) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#774) Atlantis válasza rudi (#768) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó,de az MSI. Engem az Abit érdekelne, pusztán a kíváncsiság miatt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#775) Versus válasza Atlantis (#770) üzenetére


Versus
senior tag

És ha a sima simán megy az ultra felett ? :)

Premium Vintage

(#776) Drizzt válasza Atlantis (#773) üzenetére


Drizzt
nagyúr

háááát, most volt egy teszt a PC magazinban is, pl. 3dmarkban 3000+ bartonnal mindkét esetben megverte a r9800pro a sima 5900-at...

Ut2k3 alatt viszont 5-10 %-kal hol egyik, hol másik nyert...

I am having fun staying poor.

(#777) Drizzt válasza Atlantis (#773) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja, fx5900 MSI GS 440/800(?, vagy 850? nem ugrik be...): 4400 Pont:DDD

I am having fun staying poor.

(#778) Atlantis válasza Versus (#775) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért, megy? Megcsináltad a tesztet?
Egyébként a állítólag 9800Pro-t jobban lehet tuningolni, mint az FX-et.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#779) Versus válasza Atlantis (#778) üzenetére


Versus
senior tag

Ha 480/1030 akkor megy ugye ? :) De az fx5800 is ment simán auto tuneval 517/1030-on ! Egy másik topicban egy másik hw oldal tesztelőjéhez is erre célzó kérdést tettem fel mert ő maga állította hogy a V9950 Ultra jól húzható volt ,remélhetőleg ha a cikkből kimaradt viszont ő megnézte ebből a szempontból is a kártyákat akkor kapunk majd választ is a kérdésre!

Premium Vintage

(#780) Phantom Lord válasza Drizzt (#777) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Enyhén harmatos :D

(#781) Atlantis válasza Versus (#779) üzenetére


Atlantis
veterán

Király!Jó lett az az ASUS kártya, elnézve a teszteket, nekem untig elég lenne(még az 5600Ultra is).Csak hát az ára...
Te itthon szerezted be, vagy még külföldről?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#782) Versus válasza Atlantis (#781) üzenetére


Versus
senior tag

A kategória legolcsóbbika ,tudom hülyén néz ez ki egy Asus VGA-tól ! :)
Végülis itthon vettem ,a garancia miatt jobban szeretek itthon,jóbarátoknál vásárolni! Most egy darabig megmarad ez ,nagyon szépen illeszkedik a gépem többi részéhez ! :)
Lehet rosszul vagyok informálva de az Asus-nak még nincs 5600Ultra-ja,gondolom majd 9560 Super Fast néven hoznak ki valamit az ínyenceknek.
Csendben megjegyzem az a V9900 megéri az árát szerintem és amíg forgalomban van nem sok értelme lenne egy 5600 Ultra-nak!

Premium Vintage

(#783) Atlantis válasza Versus (#782) üzenetére


Atlantis
veterán

De,van, csak a honlapjukon nincs fent. A Ramiris és az e-connect is árulja.
V9900 valóban nem lehet rossz, csak hangos,nem?az még FX5800.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#784) Versus válasza Atlantis (#783) üzenetére


Versus
senior tag

Nem ,nem hangos .Furdalt a kíváncsiság és kaptam egyet pár órára kölcsön,hétvégén összepofozom a videót és emilben elküldöm majd hol találod meg!
Most kicsit összezavarodtam ,tényleg sok helyen találkozom vele és azt látom hogy érdekes módon a 9560VS(VideoSuite) magasabb frekiken dolgozik mint amit az Ultra-ról találtam (325/600 alap!) de van ahol meg a VS-t írják Ultrának,de ami tény a VS-en van extra ram hűtés míg az Ultra-nak nevezetten nincs.Viszont ''hivatalos'' Asus forráson szó sincs Ultrá-ról! :)
Most már nem értem mi van ?! :)
De tovább nyálazva meg egy német oldal azt írja hogy mind a VS mind pedig a TD változat az Asus-nál az FX5600 Ultra-ra épül ..... na teljes a zavar ! :)

Premium Vintage

(#785) Atlantis válasza Versus (#784) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát ez az! Mintha fekete bárány lenne az egész 5600-os sorozat az ASUS-nál. képet eddig én is csak a VS-ről láttam. Az viszont kezd eltűnni. Lehet, hogy az van, hogy a VS-t most kiadták Ultraként, annyi változtatással, hogy az egyik DVI-t lecserélték normál VGA csatira.
Azt nem hiszem, hogy eleve Ultrára épülne az összes. Akkor 350/700 lenne az alapórajel, nem pedig 325/650. Vagy tévedek?
Furcsa, hogy a V9900 nem hangos. Mindenesetre ha így van, akkor is ''csak'' 20 ezerrel olcsóbb, mint a V9950, teljesítményre meg a tesztek szerint jelentősen elmarad. Akkor már inkább kiizzadom azt a plussz 20k-t.

Várom a mail-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#786) Bálintosz válasza Atlantis (#785) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Az összes FX 5600 fekete bárány...:U

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#787) Atlantis válasza Bálintosz (#786) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem igaz. Az Ultra már nem lehet olyan rossz. Pláne ASUS féle tálalásban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#788) Bálintosz válasza Atlantis (#787) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Na jó, lehet hogy túloztam de akkor is...

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#789) Atlantis válasza Bálintosz (#788) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor se...:DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#790) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hali!
Na hogy álsz a döntéssel?
Ati vagy NV?
Most jött itt a sok Nv fan és megint eltántorítottak pedig már eldöntöttem hogy 96k-ért veszek egy Sapphire Radeont és kész........ :DDD

V2 rider - Yamaha MT-01

(#791) GigabyteFan válasza nokamiki (#790) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

szerintem ne tántorodj el az Ati tól...

a 9800pro -nál csak az FX5900 ULTRA gyorsabb de az jóval drágább.. viszont a képminőség ég és föld !!! ha semmi sincs bekapcsolva akkor nem annyira nagy a difi de aki ilyen kártyát vesz az már bekapcsolja az AA-t meg AF-t és akkor az nVidia képminősége olyan szinten romlik hogy csak na, míg az Atinak gyönyörű a képe... ne csak a sebességet nézd szvsz.. sebességben kicsi a kül viszont a képminőség ég és föld ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#792) rudi válasza nokamiki (#790) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem tudsz választani akkor olyan teszteket nézz ahol 1280×960as vagy 1280×1024 (seggberúgnám aki ezt a felbontást kitalálta) felbontásban vannak eredmények 8-16×AA/AFel mert ezeket a kártyákat itt érdemes használni.
Néztem ilyen ramokat raknak a 9800pro-ra és általában 2,2ns-osak szóval ezek is mennek majd 900MHz környékét és így már feltehetőleg lehagyják az 5900 ulrtát is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#793) Bálintosz válasza Atlantis (#789) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Akkor is...:DD

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#794) Bálintosz válasza GigabyteFan (#791) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Az Inno3D 5900 Ultra olcsobb min a 9800 Pro.

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#795) nokamiki válasza Bálintosz (#794) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na de hol kapsz olyat? :U

V2 rider - Yamaha MT-01

(#796) Bálintosz válasza nokamiki (#795) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Mit tudom én, talán boltban;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#797) nokamiki válasza Bálintosz (#796) üzenetére


nokamiki
senior tag

És melyikben?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#798) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hali!
Na olvastam itt ezt a csúcs tesztet és rájöttem hogy nincsenek benne erősebb kártyák mint amire én vártam!
Egyébként grat a teszthez!
Egyébként most úgy állok hogy Sapphire 9800Pro :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#799) rudi válasza nokamiki (#798) üzenetére


rudi
nagyúr

még a hétre igérik a high-end kártyatesztet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#800) Drizzt válasza rudi (#799) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor már legfeljebb két napjuk lehet, nem? 7végén nem szoktak felrakni új dolgokat...

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.