Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) rudi válasza nokamiki (#841) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak egyetlen dolognak érdemes a fanjának lenni, az ár/értéknek!!! Egyetlen márka sem ér annyit hogy csak a neve miatt bálványozzuk. Most úgy néz ki az ATi van nyeregben ezért is van több ATis hozzászólás de lehet hogy nemsokára megint mindenki Nvidiás lesz. Amikor GF2-3 volt akkor nem sokan döngették a mellüked a gyér ATi driver supportra :)

Szóval: GYŐZZÖN A JOBBIK, ÉLJE A JOBBIK! és mellette legyen egy másik aki a jobbikat sem hagyja elaludni és nyomja le az árakat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#852) GigabyteFan válasza rudi (#851) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

osztom ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#853) Ragnar válasza GigabyteFan (#849) üzenetére


Ragnar
tag

Mi a f..sz van . A tapsikoló smiley pl. :C vagyis.... Beírom , hogy :C vagy csak C vagy mi van ?????


-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#854) Ragnar válasza GigabyteFan (#849) üzenetére


Ragnar
tag

Télleg . Köszike :DD

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#855) Ragnar válasza rudi (#851) üzenetére


Ragnar
tag

Nem tudod véletlenül , hogyan lehetne hackelni egy R9700 -et , hogy a Smoothvision 2.1-et használja Anizo és FSAA-nál ? Az R9800 driverből használja vagy BIOS-ból ? :F

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#856) rudi válasza Ragnar (#847) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a procilimit téma kicsit árnyaltabb. Akkor procilimites valami ha a VGa gyorsabban renderel/rtanszformál stb. mint amilyen gyorsan a CPU adattal (geometria, fizika, AI stb.) tudja nyomni. VGA lehet valami 640×480ban mindenféle FSAA és AA bekapcsolással. Procilimitált lehet a 3Ghzes P4 akár 1600×1200ban is pl. quake2 ha nincsenek filterek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#857) rudi válasza Ragnar (#855) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát úgy hogy veszed a mikroszkópot, lemérsz 3,682mm-t bal felülről a VPUn és 11,245mm-t lefe ott fúrsz egy 2,35×2,345nm-es rést, ott 0,15ön meraksz párezer tranzisztort és meg is van. :D

Viccet félretéve, tudtommal smoothvis 2.0 van a 9700ban hardverből és a 9600ban is, csak a 9800asok tudnak 2.1est. Elvileg rá lehet tölteni 9800as BIOS-t 9700asra, és van softmod is de szerintem nem érnek semmit mert a 9700 hardverből - tranzisztorból - nem tud 2.1et. Persze attól hogy nem tudok róla még lehet hogy van ilyen de kétlem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#858) Ragnar válasza rudi (#856) üzenetére


Ragnar
tag

A tesztben az UT 2003 -al tesztelték 100 Mhz - es prociórajel emelésekkel 900MHz -től asszem 2.5GHz -ig. Volt egy Mhz - Fps grafikon ami a Geforce Ti 4200
-nál úgy 2 - 2.2 GHz nél ellaposodott. Ami azt jelenti , hogy prociórajel emeléssel nem növexik jelentősen a 3D -s megjelenítés sebessége. Vagy nem ez a procilimit ? Hanem a proci VGA limitje ? :U

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#859) Ragnar válasza rudi (#857) üzenetére


Ragnar
tag

Sajna nem lelem az elektromikroszkópomat , meg a nanoréshez kicsit remeg a kezem , különben is honnan szedjek párezer tranzisztort ? :D


Egyébként abból gondoltam , hogy van egy soft mod mert az omega driverben van egy olyan Hacked driver , hogy 9700 -->9800.
Kiváncsi voltam , hogy érdemes lenne- e visszatölteni a 9700 BIOS-t a warp helyett , mert a warp BIOSsal nem működik. De ha a 9800 A Soothvision2.1-et
vasból tudja , akkor nem sok értelme lenne viszzatölteni az eredeti BIOS - t

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#860) rudi válasza Ragnar (#858) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen akartam javasolni hogy mérd ki a procilimitet otthon. Persze így is csak az adott alkalmazásra vonatkozik a limit adott felbontásban. Ahol laposodi ott tényleg a CPUlimit van, azaz hiába az erősebb proci, nem megy feljebb az eredmény.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#861) GigabyteFan válasza Ragnar (#858) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ez a vga limit mert már hiába veszel nagyobb procit nem lesz több az fps ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#862) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

hehehehe

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#863) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

végül is nézőpont kérdése ... a VGA adta a limitet ... az tuti ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#864) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a hehehe annak szólt hogy egyszerre írtuk és tök mást :)) ettől még lehet hogy neked van igazad ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#865) Keitaro válasza rudi (#857) üzenetére


Keitaro
addikt

9600nál a SmartShader 2.0-ás a SmoothVision 2.1-es.

(#866) Ragnar válasza rudi (#860) üzenetére


Ragnar
tag

Szerintem majd nemsokára veszek egy XP 2500+ procit ( állítólag 2800+ - 3200+ -ig lehet húzni) és megnézem mennyit növexik a 3Dmark 2002 és 3Dmark 2003 (meg a Doom III timedemo :D ) pontszám.

Egyébként asszem 1024*768 -as felbontásnál tesztelték a kártyákat . Az UT2003 meg célszerű tesztprogi mert eléggé új és korszerű , meg sok progi használja az Unreal Warfare enginet.



-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#867) rudi válasza Keitaro (#865) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú tényleg szóval javítok

9800 - r350
SMARTSHADER 2.1
SMOOTHVISION™ 2.1


9700 - r300
SMARTSHADER 2.0
SMOOTHVISION 2.0


9600 - rV350
SMARTSHADER 2.0
SMOOTHVISION 2.1

Engem a sapphiresek nyomtak át:
''Embodying the unbridled dreams of the avid gamer the RADEON™ 9600 ATLANTIS SMARTSHADER™ 2.1 and SMOOTHVISION™ 2.1 technologies construct detail rich worlds peppered with ill-intentioned villains brought to life by DirectX® 9.0 and OpenGL 2.0. ''

Engesztelésül itt van egy ATi-s link [L]http://www.ati.com/companyinfo/glossary/includes/list.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#868) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hali!
Most tényleg Atit vennék, de mivel így elcsúsztam a vásárlással szerintem még Karácsony utánig várni fogok!
Megmondom miért:

1. Már szeptemberben kezdik a jónépek a Karácsonyi bevásárlást ;] és emiatt az árak mennek fel...

(Habár azt sem értem hogy miért van a Tes.o-ban ugyanannyi ember Karácsony elött mint után... :U)


2. Talán addigra kijön az NV40 és a 9900-as Ati.. Kíváncsi vagyok mit alakítanak és mennyire tolják maguk mögött az árakat (lásd 9800Pro-t)


V2 rider - Yamaha MT-01

(#869) Atlantis válasza nokamiki (#868) üzenetére


Atlantis
veterán

Szvsz ez a Te szempontodból mindegy. Mert akkor már úgyis a csúcsot karod megvenni, akárcsak most.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#870) nokamiki válasza Atlantis (#869) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mindenki azt akarja... :)
De szerintem akkor a csúcs ugyanannyi lesz mint most!
Csak más kártyát kapsz ugyanabból a pénzből....
Nem?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#871) Atlantis válasza nokamiki (#870) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem. De ennyi erővel várhatsz, amíg meg nem pusztulsz. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#872) nokamiki válasza Atlantis (#871) üzenetére


nokamiki
senior tag

Igen tudom..
De azért Karácsonyig csak nem pusztoluk meg! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#873) aurum válasza nokamiki (#16) üzenetére


aurum
senior tag

Connect-et en mar beszivtam egyszer, keruld messzirol. A tobbi allitolag jo, de en bba-t veszek.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#874) nokamiki válasza aurum (#873) üzenetére


nokamiki
senior tag

Sapphire minden szinten...
vagy BBA

V2 rider - Yamaha MT-01

(#875) Drizzt válasza aurum (#873) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hol az égben? Mo.-n nem hinném, hogy kapható...

I am having fun staying poor.

(#876) rudi válasza nokamiki (#868) üzenetére


rudi
nagyúr

Általában november elején indul a karácsonyi emelés a boltokban. Addig érdemes várni vagy ha nem sürgős (van egy gf4ti vagy radeon 8500 kéznél) akkor talán érdemes kibekkelni januárig.

NV-vel kapcsolatban nézz be a directx9-es topicba...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#877) Drizzt válasza rudi (#876) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem csak nyár végén, legkésőbb októberben szabad venni dolgokat a gépbe, mert bár januárban is lemennek az árak, de mindenki dobbant tavasszal, és még lejjebb mennek az árak...

I am having fun staying poor.

(#878) Cathfaern válasza Drizzt (#875) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sőt egész Európában nem túl valószínű (leszámítva az amerikából importált kártyákat).

(#879) nokamiki


nokamiki
senior tag

Tényleg Atlantis! Te mikorra tervezed a vásárlást?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#880) Atlantis válasza nokamiki (#879) üzenetére


Atlantis
veterán

Most hirdettem meg a régi cuccost, remélem 2 hét alatt le tudom bonyolítani a dolgot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#881) nokamiki válasza Atlantis (#880) üzenetére


nokamiki
senior tag

Én is árulom a konfigomat....
De te sem akarsz Karácsony elött vásárolni gondolom....

V2 rider - Yamaha MT-01

(#882) Atlantis válasza nokamiki (#881) üzenetére


Atlantis
veterán

Mondom, 2 héten belül. Nagyjából már összeállt fejben a cucc, úgy látszik, ezt még a tárcám is bírja majd.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#883) nokamiki válasza Atlantis (#882) üzenetére


nokamiki
senior tag

Elmondod mi lesz?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#884) Atlantis válasza nokamiki (#883) üzenetére


Atlantis
veterán

Mail ment.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#885) nokamiki válasza Atlantis (#884) üzenetére


nokamiki
senior tag

Huh!
Kössz pont most sz@rakszik a freemail! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#886) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hali!
Mi a helyzet a videókarik színterén?
Sajna nem tudom mostanában követni ugyanis magkezdődött a tanév... :(

V2 rider - Yamaha MT-01

(#887) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az a helyzet, hogy továbbra is 55000 Ft + áfás Radeon 9800 non-Pro @ Pro @ 460/740 a best :DD:DD:DD:C:C:C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#888) Ronin válasza fLeSs (#887) üzenetére


Ronin
aktív tag

Hol?
Milyen márka?
Milyen ramokkal?

(#889) Drizzt válasza fLeSs (#887) üzenetére


Drizzt
nagyúr

460? alaphűtéssel? Az már nem túl hihető, nálam az abszolút hibafree csak 411, felette alig láthatóan néha 4 pötty felvillan a 3dm03 vizeken.

I am having fun staying poor.

(#890) rudi válasza Drizzt (#889) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó jó de Neked mikroszkópszemed van :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#891) _Volkovy_ válasza nokamiki (#881) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csá!Mennyi kérsz a ramért?Írod hogy árulod a konfigodat..

(#892) fLeSs válasza Drizzt (#889) üzenetére


fLeSs
nagyúr

zalmannal :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#893) fLeSs


fLeSs
nagyúr

gyárival 430-ig ment, miután hosszabban kísérletezgettem vele. itt már volt 1-2 pötty. 440-en fagyott a nature a 3dmark03-ban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#894) nokamiki válasza _Volkovy_ (#891) üzenetére


nokamiki
senior tag

Sajnálom de nem tudom neked külön eladni mert:

-Már van a gépre ''vevő''

-Csak egészben megy....


Mégegyszer bocsi!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#895) nokamiki


nokamiki
senior tag

Elég sz@r ha valaki 1-2 hétre kiesik a számítástechnika forgatahából.... :((

V2 rider - Yamaha MT-01

(#896) _Volkovy_ válasza nokamiki (#894) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Semmi baj.Kösz az egyenes választ.:)
on

(#897) _Volkovy_ válasza nokamiki (#895) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azért 1-2 hét még nem a világ..

(#898) nokamiki válasza _Volkovy_ (#896) üzenetére


nokamiki
senior tag

Úgy értettem hogy egészben megy, hogy nem kapom szét darabjaira és úgy adom el mert lehet hogy úgy nem minden menne el...
De gondolom értetted.... :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#899) nokamiki válasza _Volkovy_ (#897) üzenetére


nokamiki
senior tag

1-2 hét nem a világ de most nem fogom tudni úgy követni a fejleményeket mint a nyáron... :((

V2 rider - Yamaha MT-01

(#900) ricsik válasza nokamiki (#899) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem ATI-t vegyél, énis sokáig vidiás voltam, de elmúlt :))
Most 9700 em van és nagyon sirány. A másik, lehet h volt rola szó de végig nem olvasom a 800 üzit, hogy 1000Mhz-s proci nem igazán hajtja ki a belét ilyen jó kártyáknak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.