Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mosqu!to válasza peltar (#247) üzenetére


Mosqu!to
addikt

evvel nem nagyon értek 1et.
lehet h fizetsz a márkáért is, de nem csak azért, hanem valószínűleg minőség beli külömbség is van...(persze nem biztos)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#252) cyberdoom


cyberdoom
tag

Hát nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem eszem ágában sincs cserélni a 9700emet 9800ra vagy 5900Fxre. Simán megy az eddig általam kipróbált összes mostani játék 1280*1024 vagy 1600*1200ban. Jó monduk a procim is megvan húzva 3.1Ghzre amikor is az FSB 260mhz futkorázik. Van köztetek olyan aki 9700ről lépett át 9800 vagy 5900Fx-re ????

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#253) nokamiki válasza cyberdoom (#252) üzenetére


nokamiki
senior tag

Az tényleg abszolút fölösleges......
De én egy GF2 MX400-ról lépnék át! :))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#254) cyberdoom válasza nokamiki (#253) üzenetére


cyberdoom
tag

persze így már ok. én asszem kihagyom a mostani generációs kártyákat és csak a következőkbe ugrom csak fejest :) de akkor is minek ?????? :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#255) nokamiki válasza cyberdoom (#254) üzenetére


nokamiki
senior tag

Minek???
Hát hogy neked legyen a legkirályabb a géped!
Végülius mindenki erre törekszik ha megnézed!
NEm is a játékokért veszed mert azok már a mostani kártyáddal is vígan futkároznak........és fignak is egy darabig!!!!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#256) nokamiki válasza nokamiki (#255) üzenetére


nokamiki
senior tag

fignak= fognak! :))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#257) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hali!
Na megvannak a képek amikre gondoltam, hogy az Nvidiának mennyire szép is a képe!
Most ezt nem bosszantás képpen tettem be!








V2 rider - Yamaha MT-01

(#258) cyberdoom válasza nokamiki (#255) üzenetére


cyberdoom
tag

ez az egész csak a zséről szól. annak van a legjobb gépe aki a legtöbb pénzt nyomja bele. mondom én akinek egy laza 500.000 Ftos konfigja van :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#259) nokamiki válasza cyberdoom (#258) üzenetére


nokamiki
senior tag

kíváncsivá tettél!
Milyen a konfigod?
Én is egy High-end gépet szeretnék összehozni de szerintem vidiás kártya fog bele kerülni!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#260) cyberdoom


cyberdoom
tag

nem szeretem a nyálverést .....de az üres házam a táppal együtt 80.000 körül mozog. Ennyi elég ? :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#261) nokamiki válasza cyberdoom (#260) üzenetére


nokamiki
senior tag

Bőven!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#262) cyberdoom


cyberdoom
tag

amúgy én is geforcés voltam 2002 novemberéig mikor is megvettem a 9700et.
volt gef2 MX400-gef2TI,gef3ti200-gef4ti4200 majd Ati9700. Mindenképp videokártyát akartam venni és pont akkor bénázott az Nvidai az FX-ekkel,
még semmit sem lehetett belőlük kapni. viszont nagyon örülök neki hogy nem szívtam be az első generáció 5800as OTES hűtésű geforcet

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#263) nokamiki válasza cyberdoom (#262) üzenetére


nokamiki
senior tag

Szerinted milyet vegyek az alábbiak közül!

Ha Ati akkor: Sapphire 9800Pro 256mb

Ha Nvidia akkor: MSi FX5900
Asus 9950 FX 5900

V2 rider - Yamaha MT-01

(#264) nokamiki válasza nokamiki (#263) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nem milyet hanem melyiket! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#265) Mosqu!to válasza nokamiki (#255) üzenetére


Mosqu!to
addikt

te lehet ezért csinálod, és ebből láccik h semmi után sem nézel, csak kérdezed az embereket h melyik a legkirályabb.
a normál ember nem ezért csinálja, hanem azért h a game-k normálisan fussanak rajta.(mint pl én)
sőtt van a még normálisabb, akinek nem a szórakozáshoz kell, hanem a munkája miatt veszi a nyú konfigot.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#266) Mosqu!to válasza nokamiki (#257) üzenetére


Mosqu!to
addikt

szerinted ati ilyet nem tud?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#267) Mosqu!to válasza nokamiki (#259) üzenetére


Mosqu!to
addikt

van 1 erős érzésed h nem is ránk hallgatsz, hanem van vmi haverod aki téged mindenáron rá akar beszélni h nvidia vga-t vegyél, és nem is amiatt veszed azt h a jobbat vedd, hanem azért mert a haverodnak az teccik, és te inkább rá hallgatsz
aztán ha nem így van, akkor tévedtem :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#268) Mosqu!to válasza cyberdoom (#252) üzenetére


Mosqu!to
addikt

bazmeg milyen procit húzol te 260-as fsb-re, és milyen hűtéssel, deszkával?
nekem 185-190-nél feljebb nem akar kúszni az én 2200+-om (lehet sok lenne neki a 130mhz fsb húzása? :)) )

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#269) bzs válasza nokamiki (#257) üzenetére


bzs
tag

Nem csúnyák, de az ATI tényleg szebben rajzol. Érezhetően.

(#270) nokamiki válasza Mosqu!to (#267) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nem nincs ilyen haverom!

Engem valami miatt az agyam Nvidia felé húz nem tudom miért!
A döntő válasz majd a magicompban fog elhangzani ha rákérdezek vásárláskor, hogy melyiket ajánlja csak az a probléma benne ha azt mondja nvidia akkor MSi-t tudok ott venni és Asus-t nem.
De lehet hogy az Asus jobb ezt sem tudom még!

Te mint kívülálló (Ati fan) melyiket mondanád?




Az az igazság azért írok ennyit ide a Ph!-ra mert meg vagyok zavarodva, ugyanis 1 évig nem igazán követtem az eseményeket az informatikában és sokmindenről lemaradtam!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#271) Mosqu!to válasza nokamiki (#270) üzenetére


Mosqu!to
addikt

én asus-t mondanám, de nem vennék olyat mert iszonyat hangos az a hűtőrendszer.
persze erősségben az a legjobb, vagy ha lenne korrekt vízhűtésem, meg elég pénzem én is vennék olyat...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#272) nokamiki válasza Mosqu!to (#271) üzenetére


nokamiki
senior tag

Akkor szerintem maradok az MSI-nál ha nvidia lesz!
Még az Asus olcsóbb is!
Egy csomó helyen megnéztem hátha van összehasonlító teszt a guggolon valahol de nem találtam csak hasonló tesztet! :((

V2 rider - Yamaha MT-01

(#273) nokamiki válasza nokamiki (#272) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na eszembe jutott valami!
Tudtok ilyen Ati demókat (mint amilyet én is feltettem nvidiásat) hátha az meggyőzne hogy tutira azt vegyem! :)
Képeket kérek!
Kösssz!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#274) cyberdoom válasza Mosqu!to (#268) üzenetére


cyberdoom
tag

bazmeg 2.4et húzok 3.2re 800ast. De 3Gzn használom igazából. 12*250Mhz,a ram pedig 400on megy mert visszaosztom. jövőhéten veszem a 466os TwinMost.
A proci vége 12*270- 3240Mhz

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#275) zetecR válasza nokamiki (#257) üzenetére


zetecR
addikt

Most őszintén. Te ezekből a bélyegekből milyen messzemenő következtetéseket tudsz levonni képminőség vonatkozásában???

(#276) nokamiki válasza zetecR (#275) üzenetére


nokamiki
senior tag

Végülis nem vehetem meg mind a két kártyát és úgy döntenem (ati, Nvidia)
Ha belegondol az ember még jó hogy csak ez a két chipgyár van!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#277) zetecR válasza nokamiki (#273) üzenetére


zetecR
addikt

''Tudtok ilyen Ati demókat (mint amilyet én is feltettem nvidiásat) hátha az meggyőzne hogy tutira azt vegyem!
Képeket kérek!''

Ezt megintcsak nem gondolhatod komolyan...

(#278) zetecR válasza nokamiki (#276) üzenetére


zetecR
addikt

Nem értem az összefüggést a kérdésem és a válaszod között.

(#279) nokamiki válasza zetecR (#278) üzenetére


nokamiki
senior tag

Azt akartam, hogy lássak Ati demot is és Nvidia demot is hogy mennyire szép a képe!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#280) zetecR válasza nokamiki (#279) üzenetére


zetecR
addikt

és Te ezt egy 400x300-as jpeg alapján el tudod dönteni???
Még ha élőben néznéd meg, azt mondanám, hogy OK. De így...

(#281) zetecR válasza nokamiki (#279) üzenetére


zetecR
addikt

Nézz szét, mondjuk itt:

[L]http://www.ati.com/developer/demos/r9700.html[/L]

Bár sok konzekvenciát úgysem tudsz belőle levonni...

(#282) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Csak azt tudnám, hogyha ilyen hiperszuper az Ati, akkor miért kezdődik az összes toplista nVidiás kártyával :)

[L]http://www.futuremark.com/community/halloffame/[/L]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#283) zetecR válasza Donki Hóte (#282) üzenetére


zetecR
addikt

Azért, hogy szaladj a boltba nV-t venni.

(#284) Donki Hóte válasza zetecR (#283) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek szerint a 100 m-es síkfutást a négercsók árusok szpozorálják (merthogy csak néger szokott győzni) :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#285) Versus válasza Mosqu!to (#271) üzenetére


Versus
senior tag

''én asus-t mondanám, de nem vennék olyat mert iszonyat hangos az a hűtőrendszer.''
Honnan az infó ?
Nem a vita kedvéért de most egy héten belül volt a gépemben egy V9900(fx5800) és egy V9950 is (fx5900) az utóbbi marad is ,de nem csupán azért mert nincsen hangja hanem mert ráadásul nagyon erős is! Marhára kényes vagyok a gépem hangjára ,az egyetlen házszellőztető ventit sem dutam rá a lapra mert zavart. A V9900-ról csináltam egy kis videót is leginkább a hangerejét bemutatni,mert gondoltam hogy sokan nem hiszik el azt hogy nem hogy elviselhető,sőt még csak nem is zavaró a dolog.

Premium Vintage

(#286) Vitus válasza Versus (#285) üzenetére


Vitus
őstag

Igen ebben megerősítelek! Nekem egy asus v9900-am van (fx5800) és nem hangos és nem is melegszik fix 47-50 fokmég 500/1000Mhz-re húzva is! Valóban hatalmas hangra és hűtésre képes a hűtője mert bekapcsoláskor felpörög teljes fordulatra és akkor valóvan hangos de ezt a fordulatot nem használja. Az ati 9700pro sokkal jobban melegszik ezt tapasztalat! Vagyis rosszabb a hűtése de ez a gyárira vaonatkozik mert ilyen van havernak. Úgyhogy ha valaki a hűtése vagy a hangja miatt nem venné az fx-et azt megnyugtatom, hogy egyikkel sincs baj nagyon jól összerakott cucc! Arról nem is beszélve, hogy akik tuningolni akarnak azoknak meg kifejezetten jó a 2D és 3D frekik külön állítása mert így a rendszer csak 3D alatt van maximálisan terhelve és nem kell mindig id oda állítgatni ha az ember egyszerűen csak netezget.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#287) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

én rengeteg tesztet olvastam ahol azt írták h ez a flow rendszer iszonyat hangos, és h melegszik a kártya...
amúgy az én vga-m sem melexik annyira, gyári hűtővel úgy 50°C-n megy...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#288) zetecR válasza Donki Hóte (#284) üzenetére


zetecR
addikt

Miért, nem azt csinálod? :F

(#289) nokamiki válasza Vitus (#286) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na milyen a kártyád amit most kaptál?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#290) nokamiki válasza nokamiki (#289) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na most akkor Asus vagy MSI?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#291) nokamiki


nokamiki
senior tag

Na végre valahára egy összehasonlító teszt!
Vért izzadtam mire megtaláltam! :)


[L]http://www.hardtecs4u.com/reviews/2003/geforcefx_5900_roundup/index22.php[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#292) nokamiki


nokamiki
senior tag

Úgy látszik itt az Asus erőseb kicsit!
Bár a sapphire mindent visz....
Egy aki mindent visz! :))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#293) Donki Hóte válasza nokamiki (#291) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt is idézd be, ahol valós játékban az nVidia a gyorsabb:

[L]http://www.hardtecs4u.com/reviews/2003/geforcefx_5900_roundup/index21.php[/L]

:) :)

Ráadásul a teszt egyik érdekessége az, hogy kint már egyáltalán nem drágábbak az FX5900Ultra kártyák mint a 9800Pro-k. A 256MB-os Radeon9800Pro 490 Euros árával szemben az Asus Ultra 256 MB verzió csak 485 Euro.

Remélem, hogy nálunk is gyorsan megfordul a helyzet :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#294) zetecR válasza Donki Hóte (#293) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, az összes többinél partiban vannak, viszont a SS mindíg is nagyon jól ment nV-ken.

Egyébként érdemes lenne ezeket a kártyákat Doom 1-gyel is tesztelni, az talán még jobban kihasználná képességeiket...

(#295) Donki Hóte válasza zetecR (#294) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet, hogy meglepődsz, de azt mondom, hogy igazad van :DD

Tényleg jó lett volna látni legalább egy 3DMark2003-as tesztet, ha már Dx9-es játékokkal nem nagyon tudnak tesztelni. Vagy egy Doom3beta-n meg lehetett volna nézni a kártyákat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#296) fLeSs


fLeSs
nagyúr

hamarosan itt is lesz egy 5900 shootout.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#297) Donki Hóte válasza fLeSs (#296) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lesznek benne Ultrák is, meg 9800Prok is :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#298) rudi válasza Donki Hóte (#282) üzenetére


rudi
nagyúr

Erre rögtön több indokot is mondok.
1. hírhedt NVidia 3dmark03 figyelő, csaló driver. - ha leszámolsz olyan 10%ot akkor már más a helyzet.
2. 2,2ns-os RAMok
3. default tesztekről van szó NULLA filterezéssel.
4. rekorder - [L]http://www.solidhardware.com/macci/5900ultra/12fullsystem.jpg[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#299) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

ATi-t alapból nem vennék (tiltja a vallásom:))), szóval FX5900, abból is Asus.

(#300) nokamiki válasza Alvin_ti4200 (#299) üzenetére


nokamiki
senior tag

Szerintem is Nv kellene de a magicompnál csak MSI-van!
Tényleg mitől kerül többe az MSI?
Az Asus a Sigmalinenál 105000 az MSI pedig 10K-val több!

V2 rider - Yamaha MT-01

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.