Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nokamiki


nokamiki
senior tag

Halika!
Azon töröm a fejem, hogy beszerzek, egy FX 5900-at de nem tudom melyik gyártótól! (most hogy bejött az Asus is!)
Szóval tudtok ajánlani esetleg vagy tud valaki összehasonlító teszteket?
Előre is köszi!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#2) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

ha már ennyi pénzed van, akkor vegyél ati-t :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


Mosqu!to
addikt

meg úgy amúgy is csak atit vegyél :DD

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4) nokamiki válasza Mosqu!to (#3) üzenetére


nokamiki
senior tag

Bocsi de én vidiás vagyok és nem tudok áttérni!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#5) nokamiki


nokamiki
senior tag

megkaptad a listát?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#6) Jano válasza nokamiki (#4) üzenetére


Jano
senior tag

Nekem is nidiám van de Atit szándékozok venni.

A tudás érték!!!

(#7) BlitzKrieg válasza nokamiki (#5) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Eddig én is az voltam és azon gondolkodtam hogy FX 5900-at veszek
de majd besz..tam hogy milyen jó az ATI 9800pro 256MB-os ezért veszek én is ilyet.
Tényleg ha ennyi pénzt szánsz videokártya vételre akkot
gondolkodj okosan és vedd a jobbat.:)

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#8) nokamiki válasza Jano (#6) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nem is tudom!
NEm szeretnék mert nem tapsztaltam még atit!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#9) nokamiki válasza nokamiki (#8) üzenetére


nokamiki
senior tag

De ha adnátok egy összefogó Nvidia- Ati High-end összefoglaló tesztet könnyebb lenne döntenem!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#10) nokamiki


nokamiki
senior tag

Atiból melyik gyártót kell választani? :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#11) BlitzKrieg válasza nokamiki (#8) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Nézz meg közellebről egy ATI vs. FX tesztet
ha ez nem fog meg hogy az ATIT vedd akkor
én Római Pápa vagyok.

Egy épeszü ember is tudja hogy megkorra a különkség.

Pl egy nagy különkség.

Az ATI-nak van egy sajátos tulajdonsága az anitializingel kapcsolatban
mégpedig az hogy a textúrák mint tudni illik, kis háromszögekből
épülnek fel és az ATI ezeket mégtovábbi háromszögekre bontja és
érezhetően kib..ott szép lesz a kép Brutttálkis sebesség mellett.:D

Én az mondom: VEGYÉL ATIT

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#12) Jano válasza nokamiki (#8) üzenetére


Jano
senior tag

Hát én se de sokan mondják róla hogy jó akkor biztos nem lehet rosz, egyébként azt mondják hogy a driverei is jók már.

A tudás érték!!!

(#13) nokamiki válasza BlitzKrieg (#11) üzenetére


nokamiki
senior tag

Jójó!
Vettem az adást!
Mondj egy teszt linket!
De olyat ahol van Asus és MSI 5900-es is!

Ati-t milyen gyártótól vegyek?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#14) Mosqu!to válasza nokamiki (#10) üzenetére


Mosqu!to
addikt

BBA (Built By Ati), Gigabyte, HIS Excalibur, és végső esetben sapphire.
ha minőséget akarsz, akkor club3d, connect 3d stb noname sz@r szóba sem jöhet
amúgy meg ha maradsz vidiánál akkor lehet: Abit, Asus, MSI, Gainward

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15) fLeSs válasza nokamiki (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha 9700 vagy 9800-ast veszel, akkor lényegében ízlés kérdése, hogy melyik gyártó kártyáját veszed meg, csak a csomagolásban és a körítésben különböznek, a kártyák mind egy úgynevezett referencianyákra épülnek. ez annyit tesz, hogy mind ugyanúgy néz ki, max a hűtés másmilyen a kártyán, esetleg extrémebb esetekben a nyák más színű (pl. Hercules).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sapphire Connect vagy milyet?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#17) BlitzKrieg válasza nokamiki (#13) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Atit talán még Club Radeonba kéne venni mert azok az erősek.:D

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#18) Mosqu!to válasza BlitzKrieg (#11) üzenetére


Mosqu!to
addikt

''Egy épeszü ember is tudja hogy megkorra a különkség.''
helyesírás rulez :DDD:C

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#19) nokamiki válasza Mosqu!to (#14) üzenetére


nokamiki
senior tag

köszi de nem azt kérdeztem hogy ki gyárt! :))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#20) nokamiki válasza fLeSs (#15) üzenetére


nokamiki
senior tag

Na végre egy értelmes hozzászólás!
Nem mintha a többi nem az lenne! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#21) BlitzKrieg válasza Mosqu!to (#18) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Jójó csak siettem mint álat azért nem kell lehurrogni:O

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#22) Mosqu!to válasza BlitzKrieg (#17) üzenetére


Mosqu!to
addikt

bocs, de ez baromság... club 3d elég gyenge... mármint ahogy a házigazda modta az újabbaknán már csak körítés, de én még hozzátenném h ram minőség, és az elég sokat számít a tvíkelésnél

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#23) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#22) üzenetére


Mosqu!to
addikt

modta=mondta

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#24) nokamiki válasza BlitzKrieg (#21) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mekkora a különbség egy 128-as és egy 256-os 9800-as Ati közöt mert árban b.szott nagy az biztos!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#25) Mosqu!to válasza nokamiki (#24) üzenetére


Mosqu!to
addikt

most még semmi.. majd a hl2, és annak az utódjainál fog számítani, ahol már a textúrák a pályákon 60mb+ lesz amit vhol le kell tárolni :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) BlitzKrieg válasza Mosqu!to (#22) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Lehet mert a cégtermékeket nem nagyon ismerem
én csakis az ATI Radeonba bízok meg. De nekem aztán
tökmindegy hogy melyik milyen, ATi legyen és kész:)

(de a 9700 Club Radeonba jó:D)

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#27) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#25) üzenetére


Mosqu!to
addikt

najó persze a gép memóriájában is tárolhat, de az lassúbb

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#28) Viktor77 válasza nokamiki (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem Sapphire 9700pro-m van 2.8-as ramokkal. Király!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Mosqu!to válasza BlitzKrieg (#26) üzenetére


Mosqu!to
addikt

fogjuk rá... de monyuk azon nemtom milyen ramok vannak... én holnap veszem meg a vga-mat (ami az aláírásomban van) kiv leszek rá, ugyanis eddig ATI Radeon 8500 64mb (BBA) volt, remélem lesz legalább 50-60 fps külömbség :DD

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#30) BlitzKrieg válasza Mosqu!to (#27) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Tehát akkor célszerübb ha a Vietcong-ba a textúrák memóriaigénybevételét
a gép memoryjáról atállítom a kártya memoryjára?

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#31) Mosqu!to válasza Viktor77 (#28) üzenetére


Mosqu!to
addikt

az elég jó. mondom, a sapphire az a márka, ami kicsit a noname-k felett van, de a ''nagy'' márkák legalsó szintjén...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#32) GigabyteFan válasza nokamiki (#19) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

Mosq!to nem azt sorolta fel neked, hogy ki gyárt mert kicsit hosszabb lett volna...

ajánlott neked hogy melyikek a jobbak és melyek a gyengébbek mondjuk én a HIS-t is a gyengébbek közé tettem volna ..

amúgy ha 256 megásat akarsz akkor a Gigabyte DDR II.-es 256 megás 9800 proja elég jókis kártya ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#33) Egon válasza BlitzKrieg (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

''Az ATI-nak van egy sajátos tulajdonsága az anitializingel kapcsolatban
mégpedig az hogy a textúrák mint tudni illik, kis háromszögekből
épülnek fel és az ATI ezeket mégtovábbi háromszögekre bontja és
érezhetően kib..ott szép lesz a kép Brutttálkis sebesség mellett''

Te valamit nagyon keversz... Amiről beszélsz, az tulajdonképpen az N-patch-ek használata, ami egy DX 8-as fícsör; az összes nV- és Ati kártya tudja jó régóta (na jó, a GF 4 MX-ek kivételével)...

Egy nagyjából idevágó, magyar link:

[L]http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=729&oldal=3[/L]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) Mosqu!to válasza BlitzKrieg (#30) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ha van elég ram a vga-n akkor igen. ugyanis az h hányszoros az agp-d az pont arra van kitalálva, h milyen gyorsan küldi át azt az adatot amit nem tud tárolni. persze ha a ramban is megtellik a vga-nak félretett hely akkor meg aszem a vinyón tárol, de ebben nem vagyok biztos :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35) BlitzKrieg válasza Mosqu!to (#31) üzenetére


BlitzKrieg
tag

HALI!! 30-as hozzászólára tekints vissza.;]

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#36) BlitzKrieg válasza Mosqu!to (#34) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Ja már észrevetted, akkor semmi:D

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#37) Viktor77 válasza Mosqu!to (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Miről beszélsz? Régen a BBA radeonokat gyártotta. Az egyik legjobb kártyagyártó.
Nézd meg az Ati oldalát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) Mosqu!to válasza GigabyteFan (#32) üzenetére


Mosqu!to
addikt

tudtommal a his excalibur válogatott, gyárilag tvíkelt kártyák, és még további tvíkelésre vannak kitalálva...
én igazából még DDRII -es 9800pro-t még nem vennék, ugyanis még nem eléggé kiforrott technológia, és emiatt 1-2 gond akadhat vele, főleg tvíkelésnél. (persze aki nem akar picit többet kisajtolni a kártyájából, annak ez a legjobb....)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#39) nokamiki


nokamiki
senior tag

Most akkor kérnék szépen egy egybehangzó gyártónevet amelyik minőségi gyors és megbízható és persze nem utolsó sorban tuningolható kártyát gyárt!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#40) Viktor77 válasza nokamiki (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Sapphire. Legolcsóbb. De ha több köritést akarsz akkor Gigabyte vagy a Hercules még nagyon jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Mosqu!to válasza Viktor77 (#37) üzenetére


Mosqu!to
addikt

''Régen a BBA radeonokat gyártotta.'' ezt nem igazán értem.
a BBA= Built By Ati. magyarul ati gyártotta szal nem csak a csip ati, hanem az egész kártya. ez a legeslegjobb minőség.
amúgy csá viktor, ugye tudod kivagyok? :))

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#42) Egon válasza nokamiki (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

Gainward, Leadtek, Asus...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) Viktor77 válasza Mosqu!to (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Tudom hát. De amíg az Atinak nem volt elég kapacitása addig ők gyártottak még BBA-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44) Mosqu!to válasza nokamiki (#39) üzenetére


Mosqu!to
addikt

BBA!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#45) Mosqu!to válasza Viktor77 (#43) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ez hülyeség, a bba-t csak az ati gyárthatta, külömben nem az lenne a neve...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46) Vitus válasza Mosqu!to (#41) üzenetére


Vitus
őstag

A gigabyte és a hercules kártyái is jobbak mint a BBA ati! A gyári ati hűtés :) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#47) Viktor77 válasza Mosqu!to (#45) üzenetére


Viktor77
titán

Bocs de erröl nem vitatkozok. Hidd azt amit jónak látsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) nokamiki


nokamiki
senior tag

És esetleg teszteket tudtok összehasonlítást FX5900-asokkal?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#49) Vitus válasza Mosqu!to (#45) üzenetére


Vitus
őstag

A Sapphire gyártott az atinak kártyákat amikor az atinak nem volt már kapacitása és BBA ként lett eladva.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#50) fLeSs válasza Mosqu!to (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a ramok az más kérdés: alapkövetelmény, hogy egy 9700Pro/9800Pro-n 2,86ns-os ramoknak kell lennie. a sima 9700 és 9800-as kártyáknál áll elő az a helyzet, hogy léteznek 3.0, 3.3 és 3.6ns-os rammal gyártott kártyák is. általában ezeket mind 300-310 (600-620)-ig lehet tuningolni. nem kivétel ez alól a club-3d sem, az is ugyanilyen tuningpotenciállal rendelkezik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.