Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) lordkevin


lordkevin
csendes tag

Mindenképp Ati kártyát vegyél.
Viszont én elgondolkodnék azon, hogy kell-e a 9800-as.?
Még egy jó darabig elég lenne egy 9600 pro is (esetleg 9700 ha olcsón hozzájutsz)
Mire a játékok igényelnék a 9800-sa Radeont, addigra már fele ennyibe fog kerülni. Én is megvehetném a 9800-ast, de inkább 9600 pro-t fogok venni. Nem anyagi okokból - az ésszerűség miatt.

Nem szóltak hogy lehetetlen - ezért megcsináltam!!!

(#902) Atlantis válasza nokamiki (#886) üzenetére


Atlantis
veterán

Már hiányoltalak is! :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#903) Atlantis válasza lordkevin (#901) üzenetére


Atlantis
veterán

Pontosan így gondolom én is. Csak azért, hogy elmondhassam, hogy van, nem éri megvenni. Ennek ellenére hosszabb távra(2-3 év) megérheti,mert addig elég lesz a teljesítménye.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#904) nokamiki válasza ricsik (#900) üzenetére


nokamiki
senior tag

Persze az egész gépet újítanám...

V2 rider - Yamaha MT-01

(#905) nokamiki válasza lordkevin (#901) üzenetére


nokamiki
senior tag

Megfogadom a tanácsot....

V2 rider - Yamaha MT-01

(#906) nokamiki válasza Atlantis (#903) üzenetére


nokamiki
senior tag

Hali!
Veled meg mi a helyzet?
Sajna semmire nincs most időm főleg nem hardware-k után futkosni a neten...
Úgyhogy lehet hogy berakom a bankba a pénzem...
Na jó, nem.... :))
De kíváncsi vagyok mit hoz a jövö (AMD 64 ill 9900 ill. NV 40) :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#907) Atlantis válasza nokamiki (#906) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is még gondolkodom. Talán a jövő héten megjön a lé és azon nyomban eladom a mostani cuccot, + megrendelem az újat. Nagyjából már kialakult, de változtattam azon, amit mail-ben küldtem neked.
Ne tedd be, ha eljön a holnap, már a holnaputánra leszel kíváncsi.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#908) nokamiki


nokamiki
senior tag

És milyen változásokat eszközöltél?
Viszont abban is van valami hogy ha megveszem ezt a sok cumót nem sok időm lenne rá ezért lenne jobb nyáron venni nem?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#909) Atlantis válasza nokamiki (#908) üzenetére


Atlantis
veterán

És akkor sok pénzért 2,5 hónapra veszel gépet?
Ezek szerint vársz jövő nyárig. Tegyük fel, eljön(mert hát illene eljönnie:) ), akkor megint tökölsz 1 hónapot, mire begyűjtöd az infókat az aktuális alkatrészekről, 2 hét, míg eladod a régi cuccod(amit akkor már a kutya sem vesz meg).Ott vagy, hogy nem vagy biztos semmiben, eltelt 1,5 hónap,úgy gondolod, megvárod az NV 50-et, meg az Radeon R600-at, mert az úgyis nagyon király lesz. Míg gondolkozol, elkezdődik az újabb tanév, és ott leszel, ahol most vagy.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#910) nokamiki válasza Atlantis (#909) üzenetére


nokamiki
senior tag

Végülis igazad van.
Sajna még nem adtam el azt a dolgot amiből lenne a pénz mert még nem jöttek érte... :(((

V2 rider - Yamaha MT-01

(#911) nokamiki válasza Atlantis (#909) üzenetére


nokamiki
senior tag

És végülis milyen lesz a géped?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#912) Atlantis válasza nokamiki (#910) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyenlőre még én is várok egy átutalást,csak akkor lesz meg a kenőanyag a vásárláshoz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#913) nokamiki


nokamiki
senior tag

Most már ilyen szempontból kezd benőni a fejem lágya hogy mutatóba nem veszek gépet....
'' A szomszéd gépe mindig gyorsabb '' :))
Ha azt veszed figyelembe akkor itt van a mostani gépem... (aláírás)
Amikor ezt vettem volt egy gyenge középkonfig butított kártyával...
És még ma is mennek rajta a játékok/alkalmazások.
Tehát ha most megveszek egy közép/felsőkategóriás gépet akkor azon sokáig elvegetálhatok ha nem várok állandóan a következő ''hardware nemzedékre''.
Nem jól gondolom?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#914) Atlantis válasza nokamiki (#910) üzenetére


Atlantis
veterán

Amúgy már 3 helyre is el tudnám adni a régit, de amíg nincs meg a többi lé, addig nem tudok lépni. Ez még 1-2 hét, ha meg eladom és nem jön meg a pénz, akkor gép nélkül maradtam. Ezt hívják patthelyzetnek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#915) Atlantis válasza nokamiki (#913) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem. Tényleg kezd benőni a fejed lágya.:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#916) Atlantis válasza nokamiki (#913) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy mostani középkategóriás gép 1,5 évig biztos ütőképes, 2 évig használható marad. Felső kategóriában 2 évre, ill. 2,5 évre módosulnak a fenti értékek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#917) nokamiki válasza Atlantis (#916) üzenetére


nokamiki
senior tag

És utána még el is tudom adni!
Nem azt mondom hogy az eredeti árban de el lehet!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#918) Atlantis válasza nokamiki (#917) üzenetére


Atlantis
veterán

Eredeti árban biztos nem, pláne a felső kategóriást.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#919) barnor válasza nokamiki (#1) üzenetére


barnor
csendes tag

Na hali! Vettem egy Ati Saphire 9800-at !
olvastam itt valahol,hogy ha ati 9800 PRO biost teszek fel, akkor nyugszik!

Kipróbáltam...
Biosz upgrade előtt 3dmark03 3800 körül
pro upgrade után ugyanaz a konfig 5800!!!!!!(húzva)
már 2 napja játékokkal tesztelem!!! tiningolva, a 9800-as karim 9800 PRO!!!default beállításhoz képest húzva, ESZMÉLETLEN!!!!
vagyis!!:
Ati 9800default: 324/290
MOST:420/366MHz AMI BAROMIRA SOK az eredetihez képest
senkit nem szeretnék biztatni, de úgy gondoltam,hogy meg kell ezt osztanom veletek....

(#920) Power


Power
senior tag

Erről volt már szó?

http://www.gamersdepot.com/hardware/video_cards/ati_vs_nvidia/dx9_desktop/002.htm

Power

(#921) peterqe válasza nokamiki (#1) üzenetére


peterqe
aktív tag

Hát, nem vagy gyenge: itt hezitálsz már egy hónapja, hogy veszel egy videokártyát. :O Akkor jártál volna jól, ha anno bemész a boltba, veszel egyet aztán már rég nem érdekelne, hogy ATI, Nvidia, stb, mert már rég az UT2003-mat -vagy akármi mást- nyomnád éjjel nappal.

Egyébként meg még egy kis adalék a döndéshez: Eddig csak Nvidia cuccom volt, (az összes generáció) múlt héten vettem egy 9800nonPro-t. Most éppen 460/370-en dübörög. Egy pillanatig nem gondolkodtam rajta, hogy FX-et kellett volna vennem. Perpillanat ez a legtutibb ár/teljesítményű kártya és még nagyon sokáig az is marad.

Nem a teljesítmény, hanem az ÁR/TELJESÍTMÉNY a LÉNYEG! :t

P.S.: tényleg szebb az ATI-k képe.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#922) nokamiki válasza barnor (#919) üzenetére


nokamiki
senior tag

Majd oszd meg velem (ha vettem) hogy hogy kell upgradelni!
Köszi

V2 rider - Yamaha MT-01

(#923) fLeSs válasza nokamiki (#922) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt a cikk, amire vártál :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#924) nokamiki válasza fLeSs (#923) üzenetére


nokamiki
senior tag

Jaa láttam....
Csak bele-bele olvasgattam de tetszik a vége:

...''Ati Nvidia 2 : 0''... ;] ;]



Jó a teszt!

Tehát most már semmi kétség nincs hogy Atit vegyek!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#925) Power válasza nokamiki (#924) üzenetére


Power
senior tag

Kezdem azt hinni már sosem veszed meg :)

Power

(#926) LtSchumacher


LtSchumacher
csendes tag

Halihó!

Az 5900Ultra 20 tesztből 18-ban veri a Radeon9800Pro-t. Viszont egyik tesztben se valami óriási különbséggel. Mindenhol azt írják, akik már tesztelték a kettőt, hogy nincs akkora különbség akettő között, hogy megérné 100$-al drágábban megvenni az 5900Ultra-t. Mondjuk én akkor sem veszek Ati-t. Várok 2 évet és már meg is vehetem az 5900Ultrámat potom áron. De ez még a jövő kérdése. Lehet hogy addigra az Atividia RadFX15000UltraPro kártya lesz az isten.

Alles Müller oder was?

(#927) Power válasza LtSchumacher (#926) üzenetére


Power
senior tag

Egy frászt veri.
Egyedül árban illetve fogyasztásban.
A te dolgod. :)
Amúgy meg 2 év múlva már nem fogsz kapni 5900Ultrát. :D

Power

(#928) nokamiki válasza Power (#927) üzenetére


nokamiki
senior tag

Helyette megveszi az én használt radeonomat! ;]


Egyébként itt nem úgy látszik hogy veri az NV az Atit:

[L]http://www.hardtecs4u.com/reviews/2003/geforcefx_5900_roundup/[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#929) erdoke válasza LtSchumacher (#926) üzenetére


erdoke
titán

Ésszel olvass teszteket, hamár nem ésszel csinálják a legtöbbet.
Gratulálok a majdani olcsó FX5900 Ultrádhoz, lehet addigra már az nVidia csak alaplapi chipseteket fog gyártani.:F

A legjobb aláírás a héten

(#930) Atlantis válasza erdoke (#929) üzenetére


Atlantis
veterán

NV-t nem kell leírni, még ha a tesztben meg is tették. Meglátjuk, mi lesz 1 év múlva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#931) erdoke válasza Atlantis (#930) üzenetére


erdoke
titán

A :F nem érzelmi alapon, hanem üzleti gondolkodás alapján került oda. Nem írtam le nVidiát, csak éreztettem a minimális veszélyt. Gyorsan fejlődő iparágban nem lehet egymás után sok hibát elkövetni, mert rálép a konkurencia a töködre. Egyelőre azt látom az nVidia legnagyobb gondjának, hogy nincs elég ideje a megfelelő fejlesztésekre, mert az ATi (nagyon bölcsen) nem hagy neki. DirectX 9-es játékok elterjedésével tágulni érzem a rést a két gyártó termékeinek tudása között (amit marketinggel már nem tud palástolni az nV, mert az ATi is nagyon mocsok lett), ami akár oda is vezethet, amit írtam.

A legjobb aláírás a héten

(#932) nokamiki válasza erdoke (#929) üzenetére


nokamiki
senior tag

Szerintem itt az a baj hogy az NV most már nem csak a VGA-kra tud koncentrálni hanem most már alaplapi chipseteket is....
Lehet hogy a VGA gyártást leípítik egy idő műlva....

V2 rider - Yamaha MT-01

(#933) Atlantis válasza erdoke (#931) üzenetére


Atlantis
veterán

Én ''csak'' a FX5800-at tartom hibának, szvsz az FX 5900 már jó lett. Driver-kérdésben meg még mindig jobban bízok a Detonator-ban, mint a Catalyst-ben. Igaz, e téren is egyre jobb az Ati és egyre sz@rabb az NV.
Megint csak azt mondom, meglátjuk, mit hoz a holnap. Ha az NV40-nel sem tud domborítani az NV, akkor lehet, bekövetkezik,amit írtál. Nekem is át kéne már térnem,de nagyon nehezen visz rá a lélek.
A mi szemszögünkből jobb, ha megmarad az NV, különben az egyetlen komoly vetélytárs is eltűnik az Ati mellől.

Más: megjavult a géped?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#934) nokamiki válasza Atlantis (#933) üzenetére


nokamiki
senior tag

''Ha a holnapra vagy kíváncsi akkor holnap már holnapután fog érdekelni....''
Még te mondtad... :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#935) Atlantis válasza nokamiki (#934) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak nehogy szállóige legyen...:)
Ez így van, de szvsz az NV40 sorsdöntő lesz az NV életében.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#936) Atlantis válasza nokamiki (#934) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyébként sem pontosan idéztél.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#937) Jano


Jano
senior tag

Amúgy szerintem 9800 Pro olvastam rúla tesztet PCM-ben Fx5900-at leverte simán.

A tudás érték!!!

(#938) erdoke válasza Atlantis (#933) üzenetére


erdoke
titán

5900-nál érezhető a javulás az 5800-hoz képest, de ne felejtsd el, hogy árban a rövidesen debütáló R360-nal szemben kell megállnia a helyét. Kötve hiszem.
Azt se felejtsd el, hogy a játszma kb. ugyanennyire a szélesebb rétegnek megfizethetőbb kategóriákon múlik, ott pedig annyira durva volt a 9500Pro fölénye, hogy az ATi megengedhette magának, hogy egy gyengébb kártyával oldja meg az utódlást (amiben egyébként nagyon sok tartalék van végszükség esetére).



Ugorj be a topicomba, benne van még az első harmincban az alaplapoknál. Már kezemben a pót VGA, estig összerakjuk.

A legjobb aláírás a héten

(#939) Atlantis válasza erdoke (#938) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát a ''nagy isten'' 9500Pro után elég gyér lett a 9600Pro. Igaz, még mindig erősebb az FX5600Ultránál is.
Csak az rohadt bonyolult driver-gondok ne lennének az Ati-val. Legalábbis annyit olvastam, hogy megszívták a Catalyst-tel. Nekem olyan kártya kell, amit felinstallálok, oszt megy rendesen. Az NV eddig ilyen volt.

Más: csak tegnapi hozzászólást láttam a topicodban, addig képben vagyok. Ha a VGA lesz a ludas, az ismét csak rontja az Ati esélyeit nálam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#940) erdoke válasza Atlantis (#939) üzenetére


erdoke
titán

OEM videokari miért ne feküdhetne meg? Arra jó a garancia. Persze még nem biztos, hogy az a ludas.
Innovision GF pl. még sose romlott el?

A legjobb aláírás a héten

(#941) Atlantis válasza erdoke (#940) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem hiszem, hogy neked olyan szintű Ati VGA-d van, mint amit az Inno képvisel a NV-nél.
tényleg, milyen márkA?
Az OEM-nek miért kellene elromlania?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#942) erdoke válasza Atlantis (#941) üzenetére


erdoke
titán

Sapphire, de még ne kapáljuk el.:)

A legjobb aláírás a héten

(#943) Atlantis válasza erdoke (#942) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig az nem is olyan rossz. Majd írd le, mik a fejlemények.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#944) nokamiki válasza erdoke (#942) üzenetére


nokamiki
senior tag

Ha Atit veszek akkor én biztos sapphiret veszek!
Vagy BBA-t?
Mit mondasz?
De lehet megvárom a 9900-as szériát!
Meglárjuk mi lesz!
De az NV40 re is kíváncsi vagyok!
HA ez nem fogja verni az ATIT akkor tutira becsődöl az NV!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#945) peterqe válasza nokamiki (#944) üzenetére


peterqe
aktív tag

Te nokamiki! Rájöttem valamire:

Te egy intelligens (:DD) beszélgetőprogram vagy, amit az ATI és az Nvidia mérnökei közösen fejlesztettek, hogy felmérjék vele, milyen érvékkel lehet meggyőzni a vásárlókat. Marketinges, úgymint technikai kérdésekre is tudsz válaszolni.
Összeesküvést sejtek jelenléted mögött. Létrehozod az egyik legkövérebb fórumot és állandóan szóval tartod a jónépet! :C

Vajon mi lesz a következő lépésed? :F

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#946) nokamiki válasza peterqe (#945) üzenetére


nokamiki
senior tag

Jaa.... szóval tartom a jónépet!
Marketing... bár pénzt kapnék a dumálásért.... :)


Ha te így gondolod....

V2 rider - Yamaha MT-01

(#947) Atlantis válasza nokamiki (#946) üzenetére


Atlantis
veterán

És hogy állsz a döntéssel?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#948) erdoke válasza nokamiki (#944) üzenetére


erdoke
titán

Sose engem kérdezz, ha már csak ennyi a problémád, mert nekem nem volt mindegyikkel kimerítő tapasztalatom. Keress rájuk teszteket.

A legjobb aláírás a héten

(#949) nokamiki válasza nokamiki (#946) üzenetére


nokamiki
senior tag

Most már teljesen áttértem ATI-ra!
Veled mi van?


Most már csak az a kérdés milyet vegyek de valszeg sapphiret fogok!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#950) Atlantis válasza nokamiki (#949) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez most kinek szólt? Magadnak?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.