Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Tökmak


Tökmak
újonc

Kedves Tagok !
Elképesztő ára lett a kreatinnak ! :Y
Van pl ahol kilója egy huszas. [link]
Tudtok valahol olcsó monohydrátot ? :F

(#252) VTom válasza Tökmak (#251) üzenetére


VTom
veterán

Olcsó nem nagoyn létezik már, de pl. Link

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#253) Tökmak válasza VTom (#252) üzenetére


Tökmak
újonc

Köszi ! :R
Nekem még a 16 ezer is sok egy kilóért,a másik meg sajnos nem rendelhető.

Találtam itt [link] 11-ért.
Nevetséges, hogy mennyire megemlik mindennek az árát manapság.
De hát ez van.

(#254) VTom válasza Tökmak (#253) üzenetére


VTom
veterán

Most még készletről lehet kapni jó áron, de van pl. webshop ami már nem működik hónapok óta, mert annyira megdrágultak az alapanyagok.

Én bespájzoltam mikor olvastam, hogy meg fognak indulni az árak.
Ha elfogy, akkor meg edzek anélkül :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#255) Tökmak válasza VTom (#254) üzenetére


Tökmak
újonc

Persze,nem feltétlen kell a sok hülyeség pl BCAA..Glutamin,edzés elötti bedurrantó ,stb...stb...De a kreatint már úgy megszoktam és talán van valami haszna is ;]

Ígyis már szinte csak fehérjét fogyasztok.

(#256) VTom válasza Tökmak (#255) üzenetére


VTom
veterán

Én fehérjét, ill. Mivel reggel éhgyomorra edzek és csak délben eszem először, edzés után lemegy egy BCAA+L-glutamine+kreatin kombó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#257) Tökmak válasza VTom (#256) üzenetére


Tökmak
újonc

Én is a reggeli, éhgyomros edzés híve vagyok, 10-től edzek,majd 2-3 óra felé ebéd.
Mondjuk ha a fehérjét a szervezet szétbontja aminókra,akkor ha edzés után pl aminópakkot [link] innánk csak, akkor az ugyanolyan jó lenne,mint a fehérje ?
Csak mondjuk drágább lenne :F

[ Szerkesztve ]

(#258) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!
Belső combra és fenékre van ennek a gépnek bármi hatása?
https://www.decathlon.hu/p/rogzitett-mozgasu-edzogep-testepiteshez-home-gym-compact/_/R-p-178181?mc=8484134
Köszi előre is.

(#259) VTom válasza Project: A (#258) üzenetére


VTom
veterán

Ez nem testépítő topik.

Ennyi pénzért inkább vegyél kettlebelleket, menj el instruktorhoz a helyes technika elsajátításáért, és csinálj végig pár programot. Rá sem fogsz ismerni a combodra és a fenekedre.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#260) VTom


VTom
veterán

Nem tudom olvassa-e valaki ezt a topikot :)

Hétvégén sikerült jó áron szereznem egy keveset használt Concept 2 evezőt, így valóra vált egy álom, és kész a home gym. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#261) Polarstar válasza VTom (#260) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nem az a vizes, ellenállásos evező? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#262) VTom válasza Polarstar (#261) üzenetére


VTom
veterán

Nem, ez légellenállású. Igazából ez a legjobb légellenállású evező a piacon. Úgy negyven éve :D

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#263) ricogsm válasza VTom (#250) üzenetére


ricogsm
őstag

de jó lenne megcsipni egy concept 2 evezőgépet jó áron. :DD Majdnem 5k egy új gép. Mostanában nem lesznek versenyek?
üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#264) ricogsm válasza Tökmak (#257) üzenetére


ricogsm
őstag

Edzés közben érdemes inni amino X-t.

VTom: sokáig én is ehgyomros edzés híve voltam. Most már 50g zabkásával kezdem és jobb azért energia töltettel kezdeni az edzést.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#265) VTom válasza ricogsm (#264) üzenetére


VTom
veterán

Én a leangains protokollt követem már 10 éve,és reggelente edzek, hétvégén egyik nap délután.
Az utóbbi 2-3 évben a kalóriákra, makrókra nem figyeltem.
Év eleje óta folyamatosan növeltem az edzés intenzitást, vagyis inkább a mennyiségét. Heti 3-ról 4-re, aztán 5-re. Most 3 crossfit mellett 2 alkalommal csinálok egy súlyemelő programot.
Az elején ment szépen, erősödtem, aztán nyár elején megtorpantam, elkezdtek nehezedni az edzések, a reggeli alkalmak során fáradtabb, erőtlenebb voltam.

Letöltöttem egy makró számláló appot, lemértem egy átlagos napomat, és rögtön láttam a problémát, kalória deficitben voltam. Belőttem egy 3200 kalóriás napi célt, a testalkatomhoz és a leangains célomhoz, és láss csodát, már a másnap reggeli edzés jobban ment. Azóta egy hónap alatt +2kg izom jött fel. Kicsit alul voltam táplálva. :K

Egyébként edzés után tolok be egy creatine + BCAA + L-Glutamine kombót, és ebédet eszek először.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#266) VTom válasza ricogsm (#263) üzenetére


VTom
veterán

Van egy srác, akinél lehet venni, de már 1000€-ért adja darabját. Év elején még 320K volt a csak versenyre kibontott gép. Bánom utólag, hogy akkor nem vettem (fleségem mondott rá egy nagy, kövér nem-et :))
Egyébként nagy mákom volt ezzel, mert 250K-ért csíptem meg marketplace-en, ami jó ár, csak ugye ha az év eleji 320K-s zsír újhoz hasonlítom, akkor annyira nem :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#267) ricogsm válasza VTom (#265) üzenetére


ricogsm
őstag

Hány cm magas, kg és éves vagy? :)
Nemrég jöttem rá, hogy én is deficitben vagyok. Mióta eszem megy minden heti 4-5 crossfit edzés de én szeretnék lemenni 93 kg -ra mert most 107 vagyok és tolódzkodás gyűrűs gyakorlatokhoz sok és nem tudom megcsinálni. 3x iszom fehérjét, amino X, glutamin, beta alanin és citruline + vitaminok izületvédők. 2800 kalóriás trendet követek.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#268) ricogsm válasza VTom (#266) üzenetére


ricogsm
őstag

Az jó drága :(

Milyen programot töltöttél le?
Én a kaloriaguru.hu-t használom.(jelenleg ezt ismerem). ez a leangains számolgatás (még új számomra) elég drasztikus 1700 kaloriát írt ki és pihenőnapon 14g ch-t? :F

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#269) VTom válasza ricogsm (#268) üzenetére


VTom
veterán

Én a Yazio-t használom. Elképkzelhető, hogy cut fázisban drasztikus a ch megvonás, de CF edzés mellett szerintem nem kell ennyire megvágni. A leangains súlyzós edzés mellé lett kitalálva, a CF sokkal több kalóriát éget.

Sajnos ezek ennyibe kerülnek, nézgem olcsó kínai másolatot is, de tesztek alapján nem érdemes megvenni. Cserébe 5 év múlva minimális bukóval lehet eladni, ha úgy alakul.

Egyébként ha fogyni szeretnél, akkor deficitben kell maradni, sajnos. Máshogy nem megy. Én 75-ről indultam, 80kg a cél, most 77-nél járok egy hónap után. Nekem olyan szempontból könnyebb, hogy zabálnom kell, csak ugye nem mindegy, hogy mit.

Ízületvédőt én is szedek (42 vagyok) meg C-D vitaminokat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#270) ricogsm válasza VTom (#269) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi!

Sikerült beleolvasni a ebben a leangainsba találtam egy pár oldalas pdf-t és leforditottam és most olvasom ezt a reggeli megvonást. Nem akartam elhinni. Vágási fázis nagyon drasztikus vagy 80g ch-t ír... ÁÁÁÁÁÁÁÁ :(( Most ,hogy már jobban forgatom a PDF-t :D

114 ről indultam 106-107 nél megálltam. 46 vagyok. szóval már óvatosan kell CF-zni.
azért jó mert 60 perc alatt 800 kalória minimum ugrik.

Akkor visszaállítom a kalkulátort átlag számításra mert csak CF és futás van.

Akkor marad az edzésre járás nem lesz evezőgép :DDD

Mit értesz az alatt, hogy nem mind1 mit eszel? Miért? ha 77kg nál eszel egy pizzát , legurítasz mellé egy sört . már megvan a 80kg :D mint ahogy én szoktam elcsábulni néha hétvégén. :DD
:DD
Öregek vagyunk már az önsanyargatáshoz szoktam mondani hétvégén mikor meglátok egy jó menüt...
Ma rántott hús, hagymás tört burgonyával... volt az ebéd.
Sajnos nem számoltam. de megyek futni 5km-t.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#271) ricogsm válasza VTom (#269) üzenetére


ricogsm
őstag

Ez jónak tűnik a yazio!
Össze lehet kötni az Apple Healthal. (az monitoroz mindent)
Megvetted a pro verziót?

És lám ott a böjtölés :D este 8 tól másnap délig? Húúú kipróbálom.
de csak fehérjét bcaa-t és aminósavat lehet inni. Vitamint be lehet venni? reggel 6h kor kezdem az edzést 60 perc után - 800 kcal kb 7h től kopogni fog a szemem.. :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#272) ricogsm válasza VTom (#269) üzenetére


ricogsm
őstag

Több oldal pl rippedboy szerint is felejtős a BCCA és a Glutamin.. Mert pénzkidobás. Ezt már magyar coacingtól is hallottam.. :N
Eddig én is vettem és pont ma vettem meg ezt a párost. Holnap viszem is vissza becserélem Béta-alaninra és citruin malátra.
:D :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#273) VTom válasza ricogsm (#270) üzenetére


VTom
veterán

A makrókra figyelni kell, ha nem zsírt szeretnél építeni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#274) ricogsm válasza VTom (#273) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi. Gondban vagyok mert még kell “szereznem” 200g ch-t és 1000 kalóriát. :)
1900 kalóriát már megettem.
:F

Tudsz mondani jó makró tápanyagot? Kevés fehérje sok ch és még jó is? (Rizsen kívül?)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#275) VTom válasza ricogsm (#274) üzenetére


VTom
veterán

fél egykor már 1900-nál tartasz? :)
durumtészta, zabpehely pl.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#276) ricogsm válasza VTom (#275) üzenetére


ricogsm
őstag

köszi :)
Előre beírtam a rendelt kajákat.
:DDD :DD
most el is dobtam a tápkieges fehérjét.
mert megvan a fehérje szükséglet a többi kajából.
de meg a ch-n kell játszani.
most így állok.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#277) ricogsm válasza VTom (#275) üzenetére


ricogsm
őstag

És már volt egy szakaszos volt böjt tegnap 20h-11h ig.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#278) VTom válasza ricogsm (#276) üzenetére


VTom
veterán

Hajrá :)

Egy tanács: csak azt írd be, amit megettél, akkor lesz valós a dolog, és akkor látod, hogy valóban mennyi az annyi.

Nekem pár napja nem sikerül hozni a makrókat, sok a zsír, kevés a fehérje (rántott dolgok, szülinapi torta, piálás, stb.) de mától összeszedem magam.

A durva az, hogy egyből észreveszem az edzésen.

Neked a 60-24-16% arányt az app javasolta az alkatod és a cél alapján?
Furcsállom, hogy 60% a ch arány, ha fogyni szeretnél.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#279) ricogsm válasza VTom (#278) üzenetére


ricogsm
őstag

Igyekszem. :)

Már edzés utáni savasodás is megszűnt. Létezik ? (Böjt miatt)
ezt dobta az app igen. Én is néztem nagyokat. Eddig fehérje diéta híve voltam. Volt nap mikor 3-4 adag fehérjét ittam. Persze ,hogy nem fogytam.
Most a leangains diéta szerint csinálom. Egész más így 2 nap után.
Ezt a leangains oldalon talált kalkulátor szerint kaptam.

ez nagyon gyenge sztem.
Az appon nem sok lehetőség van megadni adatokat(és abból számol ). Test zsír most 28% nekem. USNavy kalkulátor szerint.
Ez meg az app szerinti tegnapi fogyasztás.

Alkoholt én is kizártam akar egy kisebb pohár fröccs hazavágják a másnapod és az edzésen.
appon be is lőttem egy 21 napos kihívást. :D :DDD
1-1 pohár Rosé Vicet ittam hétvégente. Ennek vége. :N

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#280) VTom válasza ricogsm (#279) üzenetére


VTom
veterán

Az appban mindent meg lehet adni, profil --> céljaim. F/CH/ZS arányt is megadhatod, ha változtatni szeretnéd.
én abban lőttem be a 30/40/30%-ot, alkat szerint.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#281) ricogsm válasza VTom (#280) üzenetére


ricogsm
őstag

Gondban vagyok. Zsirmaxom kimaxolva.
és mit egyek ?
:D


es tényleg ott van. Én automatát állítottam vagyis alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#282) ricogsm válasza VTom (#280) üzenetére


ricogsm
őstag

Most így állítottam be, hogy tudjak enni. :DD
Ezeket az alakít arányokat hol lehet kiszámolni ? Ha új értékre szeretném állítani?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#283) VTom válasza ricogsm (#282) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem az egyik legjobb a testalkat szerinti bállítás.
A testsúlyod alapján feltételezem, hogy endomorph alkat lehetsz, így nálad az arány 35% fehérje, 25% CH, 40% zsír. Én azért lehet, hogy a zsírt is kicsit visszavenném a fehérje javára.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#284) ricogsm válasza VTom (#283) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

nézem állítom tesztelem!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#285) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Friss hús vagyok ebben a témában, remélem még van itt valaki aki tud segíteni! :)
Lefogytam 35 kilót és most szeretnék végre 37 évesen kicsit jól is kinézni. Edzek (szálkásítok) 3 hónapja, és most olyan Tom Ellis-féle testalkatom lett. Vékony, szálkás. Szeretnék kicsit gömbölyűbb izmokat, kockás hasat. Ez a megnyúlt bőr eltüntetésében is segítséget nyújtana. Éppen ezért beruháztam egy doboz creatine monohydrate-ra. 300 grammos Scitec Nutrition márkára esett a választásom.
10 féle helyről olvastam 10 féle eltérő használati útmutatót. Olyan szinten káosz van a leírásokban hogy a hivatalos oldalon ugyanahhoz a dobozhoz amit vettem az van írva hogy napi 3 gramm, és edzés után kell fogyasztani fél órával. Magára a dobozra viszont már az van hogy edzés előtt. De írnak/mondanak mindenfélét is. Napi 10 gramm, napi 20 gramm elosztva, vagy egy hétig feltöltés testsúly harmadával, utána testsúly hatoda...
A dobozra meg rá van írva hogy véletlenül se lépjem túl a 3 grammos adagot.
Szóval teljes a káosz a fejemben.
185cm magas vagyok, 85 kiló és 37 éves. kétszer egykezes súlyzós edzésprogramom van kb 40 perc 10 kilóval, és utána egy 35-40 perces hasizomerősítő. Tervezek még egy saját testsúlyos szériát is fekvőtámaszokkal. Ezek alapján hogy lenne érdemes szednem?
Nem akarok felfújt testépítő lenni, csak szép szálkás, telt izomzattal, kockás hassal. Előre is köszi a választ! (Utóirat: edzés utáni fehérjeport is használok, ezért kényelmesebb lenne a kreatint edzés előtt szedni.)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#286) Fred23 válasza Lézerparaszt (#285) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mikor szedtem -jó régen volt-, nem foglalkoztam feltöltéssel, a napi adag elosztásával viszont mindenképpen kell, másként fosás várható. Szóval nagyon hamar kideríthetőek az ember határai, nem kell nagyon izgulni, hogy elrontod. Ha túl sokat viszel be, a wc-n kötsz ki, más kellemetlen mellékhatása tudtommal nincs.

Emlékeim szerint nálam a fosás akkor jött, mikor 10g-ot próbáltam bevinni egyszerre a kreatin monohidrátból, de már nem vagyok benne biztos. Ebben a topikban kérdezz inkább szerintem, biztosan sok ember van ott, akik rendszeresen szedik most is.

(#287) Lézerparaszt válasza Fred23 (#286) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Köszi, megpróbálom ott!

A játék az nem játék!

(#288) VTom válasza Lézerparaszt (#287) üzenetére


VTom
veterán

Én a testépítő topiktól menekülnék :) Teljesen mások a céljaik, mások az igényeik, és nagyon fel van higulva a "szakma" :)

Én első körben azt mondanám, hogy a táplálkozásodat tedd rendbe (valószínűleg a -35kg alapján jó úton haalsz) és csak utána nyúlj creatin-hoz.

Testépítés mellé javasolják a töltési és a szinten tartási fázisokat, mivel Te nem testépítő programot követsz, nem lesz rá szükséged, elég lesz a napi fix adag.

Az izomtömeg növelése mellet a regenerációt segíti a kreatin, erre napi 5g bőven elég. Én CrossFit-ezek itthon, reggelente, és mivel mellette irányítot böjtölök, közvetlenül edzés után szoktam egy 5mg creatin + 5mg BCAA + 5mg L-Glutamin koktélt meginni, a regeneráció miatt, nekem ez nagyon bevált.

A másik hatása, ha edzés előtt kb. fél órával szénhidráttal veszed be (pl. pezsgőtabletta formájában, vagy valamilyen szénsavas üdítőbe kevered) akkor energiát ad az edzésre.

Neked mindenképpen az elsőt javasolnám, edzés után, regeneráció elősegítésére.

Esetleg ha godolkodsz csoportos edzésen, ajánlom a Ludus Gym-et, Geriéknél egyénileg és csoportban is edzhetsz, megtanít az alapokra, helyes mozgásmintákra, megfizethető, és talán egy közösséghez tartozva a motiváció is könnyebb lesz.

Egyébként gratulálok, jó úton haladsz, és kitartást, erőt kívánok a folytatáshoz!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#290) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Fiamnak szeretnék venni ajtóra felszerelhető húzódzkodó-t.(mindenképpen szobai kellene és amit nem kell falra fúrni)
Most kb. 72 kg.,folyamatosan edz(főleg fekvőzik,napi 1800-2000 fekvő) és ezzel szeretném kiegészíteni a lehetőségeit.
Egy ilyet : [link] néztem ki neki,ez megfelelő vagy van jobb-ajánlottabb?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#291) VTom válasza tobias40 (#290) üzenetére


VTom
veterán

Mielőtt megveszed, nézd meg az ajtófélfát, mert pl. panelben nem fogod tudni feltenni.

Ha megfelelő, akkor szerintem veheted, anno én is ilyennel kezdtem az albiban :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#292) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Tudom van külön kettlebell topik de ahhoz 2 éve senki nem szólt.
Egyik kondis napot rövidebbre vettem és az időt rászánva belefogtam kettlebell edzésbe.
Heti egyszer a kondi mellett.
Amit elkezdtem csinálni:
-Lendítés (3x10)
-Felrántás és nyomás (3x10)
-Fej körüli körzés (3x10)
Mikor véget érek a fenti sorozattal még 2x megismétlem az egészet.
Mivel tetszik ezt folytatni szeretném.
Kérdésem van e ennek értelme, haszna ha így heti egyszer csinálom a kondi mellett?

üdv
szabi

(#293) j.bravo válasza -szabi- (#292) üzenetére


j.bravo
addikt

Mindig attól függ, mi a cél :)

A swinget (ha erre gondolsz lendítés alatt) könnyű rosszul csinálni, úgy, hogy legalábbis ne legyen értelme (ua. teremben ahova járok kettlebellre, más (alkalmasint másban elég jó) edzők is tartanak edzést, akik beteszik színesítésnek, de nem tudják hogyan is lenne jó, és láttunk olyan swinget meg snatchet, ami mondjuk talán nem ártott, de biztos hogy nem is használt).

A fej körüli körzést jellemzően a bemelegítés részeként, vagy közvetlen azután, mobilizációként szoktuk csinálni, nem túl nagy súllyal, viszonylag lassan, kontrolláltan.
Ennek mindenképp lehet értelme.

A swingnek illetve a felrántás/nyomásnak jelentős átfedése lehet azokkal a gyakorlatokkal amit kondiban is csinálsz (felhúzás ill. mellre vétel és nyomás), itt érdemes átgondolni mit, miért, hogyan, összeilleszteni rendszerbe a rudas-kézisúlyzós illetve a KB-es edzést.

Whatever.

(#294) VTom válasza -szabi- (#292) üzenetére


VTom
veterán

Ha karido/metcon edzésként kiegészítenéd vele a testépítést, akkor persze, van értelme.

Viszont előtte mindenképpen vegyél pár órát egy tanusítvánnyal rendelkező edzőtől, hogy a tehnikát el tudd sajátítani, mert nagyon könnyű megsérülni, főleg a ballisztikus gyakorlatok (swing, snatch, clean, stb.) során.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#295) -szabi- válasza VTom (#294) üzenetére


-szabi-
őstag

#293 j.bravo

Hi

A sérülés elkerülése miatt 8kg KB-t használok és a mozdulatok begyakorlása is célszerűbb kisebb súllyal.
Netről néztem edzéseket azok közül választottam ki a fentebbi hármat és próbálom úgy csinálni, ahogy láttam.
Kondi kiegészítésként csinálom ezért nem is akartam cifrázni.
Van átfedés a kondis és KB mozdulatok között de ezt igyekszem kardiósabbra venni.
Nekem egyenlőre tetszik a dolog.
Viszont érdekelt hozzáértő vélemény, hogy érdemes e kondi mellé rakni ilyen módon.
Köszönöm a válaszokat.

üdv
szabi

(#296) VTom válasza -szabi- (#295) üzenetére


VTom
veterán

Nem tudom a paramétereidet, de 8kg bármilyen férfinél a swingre kevés. Megsérülni viszont remekül meg lehet azzal is.

A swing helyes technikáját elsajátítani nem könnyű, megfelelő légzés, feszítés/kioldás, csípő megfelelő használata, induló és befejező pozíció, ezeket sajnos nem lehet youtube-ról megtanulni, ráadásul rengeteg oylan video kering a neten, ami borzalmas kivitelezést ábrázol. A swing lényege elsősorban a robbanékonyság fejlesztése, megfelelő kivitelezéssel viszont egy nagyon jó metabolikus edzést is ad (mellékhatásként baromira megerősíti a fogást is)

Mellékelek 2 példát:

Fél óra magyarázat után gyalázatos kivitelezés

Helyes kivitelezés

Ha érdekel a kettlebell, akár kiegészítő metabolikus edzésként is, ajánlom Pavel Tsatsouline: kezdd el a kettlebell-t könyvét és video anyagát, virágboltban elérhető. Alapmű. A videon elmagyarázza annyira, hogy ha a mozgásmintáid rendben vannak, esetleg sportoltál mást is a kondin kívül, akkor már el tudod kezdeni egyedül.
Ettől függetlenül én mindenképpen szakembert javaslok, lehet, hogy már néhány privát alkalom elég lesz ahhoz, hogy megtanítsa a helyes használatot.
A derekad, vállaid meg fogják hálálni hosszú távon :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#297) -szabi- válasza VTom (#296) üzenetére


-szabi-
őstag

Rákeresek majd Pavel videóira.

(#298) Dorian válasza -szabi- (#295) üzenetére


Dorian
félisten

8 kiló édeskevés (férfinél bármilyen gyakorlatra is), nem is nagyon ér semmit. Azzal a helyes mozdulatokat sem tudod begyakorolni, mert ilyen könnyű súllyal simán megcsinálod erőből is

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.