Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) xavix13 válasza krizmo_ (#7144) üzenetére


xavix13
senior tag

Kicsit az aggaszt még, hogy ezek nem úgy működnek hogy ki-be kapcsolgatnak pár mp-ként, ha mondjuk közepes fokozaton mennek? Nem probléma ez bizonyos ételeknél?
Mondtad, hogy könnyebb takaritani, de ha kifröccsen valami nem ég rá az üvegre?
Úgy hallottam az indukcióssal ellentétben ezek eléggé felforrósodnak. Vagy erre jók azok a kaparók? Sose használtam még ilyet, remélem gyorsan megszokom :D
Wokhoz meg lehet beszerzek egy egyégős gáz rezsót :))

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#7152) Ispy válasza forras2 (#7139) üzenetére


Ispy
veterán

Nagyon hasonló pizzát szoktam csinálni, annyi, hogy nem melegítek előre semmit, ha maxon megy a sűtő, betolom és köbö 10 perc. Nem szokott megkeményedni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7153) forras2


forras2
őstag

Köszönöm a rengeteg segítséget, tegnap este pizza volt a vacsora, és sikerült :D
Receptnél maradtam a "jól megszokottnál"... Annyi, hogy feleztem mindent, mert nem akartam annyi tésztát most bekeverni.
Maxra tekertem a sütőt, ami 260 fok. Sima tepsibe raktam szokás szerint sütőpapíron, előtte kb fél órát melegedett a sütő.
Betettem, és oda ültem a sütő elé, és figyeltem, mikor lesz szép barnás a teteje, addig sütöm. 8:37-ig volt bent pontosan. A sütő tetejéhez közel raktam be a pizzát...
Annyi, hogy az allja az nem lett a legjobb, úgy hogy rendeltem be 1 pizza vaslapot, gondolom az alljának a rendes hő hiánya miatt lett 1 kicsit "nyers hatása"...
Legközelebb képpel is készülök, most mire csináltam volna képet, elfogyott :DDD

(#7154) sutszi válasza forras2 (#7153) üzenetére


sutszi
veterán

Pedig a kép jól jött volna. Az általad is írt "nyers" hatás nem csak 1 dologra vezethető vissza... A feltétekkel is érdemes óvatosan bánni... Mennyiség és típus szerint is... Pl. Egy vizes mozzarella azért tud áztatni... stb.
Sebaj, legközelebb megnézzük mit alkottál... A pizza vas ettől függetlenül jó ötlet... Nekünk az vált be.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7155) Madoc válasza sutszi (#7154) üzenetére


Madoc
veterán

Mozzarellával sütök 5 perc alatt pizzát mindig. Vaslapon sül 300 fokon. Vastagon van feltéttel mert a kölkök maguknak állítják össze.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7156) body007 válasza xavix13 (#7151) üzenetére


body007
addikt

De úgy működnek, h ki-be kapcsolnak. Csak az benne a csavar, h nem egy cekász (fűtőszál) van bennük hanem több és azok kapcsolgatásával szabályozzák a hőfokot. Minden "tűzhelynek" van egy max. teljesítmény felvétele (min. 2 kW) ezt ha elbírja a hálózat akkor nem lehet gond. Egyébként egy-egy plac (főzőhely) 0,6 - 1 kW körüli - a sütő része (ha van neki) tudja tekerni az órát :)
Takarítani: hideg zsíroldó + üvegkaparó - már ha odakozmált cuccot kell leszedni róla :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7157) krizmo_ válasza xavix13 (#7151) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kicsit az aggaszt még, hogy ezek nem úgy működnek hogy ki-be kapcsolgatnak pár mp-ként, ha mondjuk közepes fokozaton mennek? Nem probléma ez bizonyos ételeknél?
Ha eléri az adott hőfokot nem fűt tovább, de az elvártat megtartja, újra bekapcsol, amit alacsonyabb lesz a hőmérséklet a beállítottnál. Egyik ételnél sem okozott ez gondot. :N

Mondtad, hogy könnyebb takaritani, de ha kifröccsen valami nem ég rá az üvegre?
Erre van egy szabályom, ha kifröccsen valami, hagyom ráégni, nem kezdem el azonnal törölgetni, mert rosszabb lesz és csak elkenem a felületen. Ha lehűlt, simán le tudom mosni mosogatószeres vízzel, ha nem jön le könnyedén, kicsit áztatom, nekem még sosem kellett kapargatnom róla semmit. :N Lehet kapni kerámialap tisztítószereket(időnként van az Aldiban is, én onnan szoktam beszerezni), olykor azzal is el szoktam takarítani.

Szerintem, nem lesz nagy gond a megszokással, csak adj időt magadnak, hogy kitapasztald a műkődését. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7158) krizmo_ válasza forras2 (#7153) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nagyon szívesen! :)
Korábban akkor jártam úgy, hogy az alja nem sült meg annyira, amikor nem volt elég meleg a felület, amin sült. A vaslap mindenképp egy jó ötlet volt, kenyérsütésre is tudod majd használni. :K
Várjuk a képeket, jó sütögetést! :)

(#7159) krizmo_ válasza Ance (#7146) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nagyon zsíros. :( Az ilyesmiből csak kóstolót tudnék enni, és egész napra jóllaknék tőle...
Szeretek új dolgokat kipróbálni a konyhában is ;] , de ezt nem fogom, túl sok a macera vele, és az ösztöneim azt súgják nem éri meg. :N

(#7160) krizmo_ válasza Ispy (#7145) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nyami! :C Nagyon guszta lett, már nagyon belejöttél. :K

(#7161) sutszi válasza Madoc (#7155) üzenetére


sutszi
veterán

Az ég kék, a fű zöld. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7162) Ance válasza krizmo_ (#7159) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem egyetértünk. :)

(#7163) xavix13 válasza krizmo_ (#7157) üzenetére


xavix13
senior tag

Értem most már, végülis belegondolva logikus, mert ha ki is kapcsol, ugye az üveg amin van az edény továbbra is forró, még egy gáznál teljesen másképp nézne ki a dolog, hogy egyszer ég alatta a láng, egyszer nem. :D

Megjött végre az új kovácsolt késem is, fel is avatom szerintem holnap. :))

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#7164) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

sous vide eszköznek mit ajánlanátok 2 főre? :R rúd, vagy kád?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7165) Digitalpimp válasza xavix13 (#7163) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Muti-muti!!! :D Kézre vigyázni!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7166) Ance válasza Mr.Csizmás (#7164) üzenetére


Ance
őstag

Csakis rúd. A kád leginkább a hosszú főzési időknél jön jòl, mert kevesebb energiát fogyaszt. Ez most már egy szigetelt műanyag káddal nagyrészt szintén megoldható. Már én is bánom, hogy elsőként kádat vettem. Már nagyon ritkán használom és 2 rudam van.

(#7167) Mr.Csizmás válasza Ance (#7166) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:R azon belül van konkrét ajánlat?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7168) Ance válasza Mr.Csizmás (#7167) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Ha van az Aldiban, akkor azt. Az nagyon jó.

Szerintem drágát nem érdemes, de tény, hogy az Anova elég jó. Appos beállításra a Joule rúdja jó. Mindkettő a drága kategória.

Van rgy Klarstein rudam, az a meleg dolgokhoz jó (80 fom felett) mert erős és egyszerre nagy mennyiségű vizet tud szinten tartani viszont kicsit zajosabb.

Bármipyen rudat veszel, akkor egy nagy lábos elég az elején, rá egy vágódeszka, de ha rendszeresen használod, akkor inneb ajánlom a 11 literes medencét a hőszigetelő borítással: [link]

(#7169) Mr.Csizmás válasza Ance (#7168) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az aldis a google alapján áprilisban van mindig akcióban :F ez 32-re jön(ne) ki, mert van bent gariztatásból egy utalványom. [ProfiCook PC-SV 1159]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7170) FerNandor válasza Mr.Csizmás (#7169) üzenetére


FerNandor
őstag

Én láttam múlt héten még, ha nem csal az emlékezetem sous vide rudat az Aldiban, vagy a lidliben? :F szerintem érdemes elmenni és körbenézni alaposan.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7171) xavix13 válasza Digitalpimp (#7165) üzenetére


xavix13
senior tag


:B

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#7172) Mr.Csizmás válasza FerNandor (#7170) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

helyileg hol? :R

xavix13 :C

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7173) Ance válasza Mr.Csizmás (#7169) üzenetére


Ance
őstag

Az ismerősöm is mostanában vett a Lidl-ben. Most nézem, hogy dec 2-től volt. Abban az a jó, ha nem jön be, akkor visszaviszed. De esélyesen az se rossz. 22ezer az ára.

Amit néztél nem ismerem. A proficook az jó márka, viszont ezen nem látom hogyan lehet vízbe meríteni. Általában van egy tól-ig határ (pl. itt is látszik: [link] ) minél nagyobb ez, annál könnyebb elhelyezni a rudat. Azon nem látok semmit. Mondjuk netes rendelés, az is mehet vissza, ha nem jó. :)

(#7174) Mr.Csizmás válasza Ance (#7173) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

holnap úgyis lidl-ezni akarok, sajtok miatt. :R hátha lesz. gondolom ezt le lehet ülteni az edény aljára? :F (emag bemutatótermes átvétel lesz, ráérek vele)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7175) Top cat válasza Mr.Csizmás (#7174) üzenetére


Top cat
őstag

Milyen sajtok?

(#7176) Mr.Csizmás válasza Top cat (#7175) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

"szokásos", lapraszerelt gouda, maasdamer, a sárga borítós tálcások, elfogyott itthon :DD meg amik vannak extra dolgok, azokból is veszek nasit. (vékonykolbász és tsa)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7177) Top cat válasza Mr.Csizmás (#7176) üzenetére


Top cat
őstag

Azt hittem van valami akció, amit nem láttam. :D

(#7178) Mr.Csizmás válasza Top cat (#7177) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mondjuk a plus kártyára van kékpenészes sajt, nyam nyam ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7179) Top cat válasza Mr.Csizmás (#7178) üzenetére


Top cat
őstag

Nem kell penészes sajt. Bár ez még mindig jobb mint a Casu marzu. :D
Amikor vettünk penészes kolbászt, be lett akasztva a spájzba.
Mikor legközelebb mentem be, azt hittem egér jutott be valahogy. :DDD

(#7180) Mr.Csizmás válasza Top cat (#7179) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ilyen baleset nálam nem fordulna elő :DDD karácsonyra majd mondom a rokonoknak, ne csokit adjanak, hanem nemespenészes szárazkolbit nassolni :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7181) krizmo_ válasza Mr.Csizmás (#7178) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ma be is lett szerezve. :K A Lidlben kapható sajtok nagyon finomak, sajnos elfogyotak az olasz sajtok, már csak az maradt, amit az ünnepekre szántam, de hétvégén felmérem a sajtkínálatot az osztrákoknàl. :)

(#7182) krizmo_ válasza Top cat (#7179) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Mi a baj a penészes sajtokkal? :)

(#7183) Top cat válasza krizmo_ (#7182) üzenetére


Top cat
őstag

Az, hogy penészes nem elég indok? ;]

Egyébként a kálbász jó volt, de az az egérszag azért nem hiányzott. :D

(#7184) krizmo_ válasza Top cat (#7183) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

:N A camembert se szereted akkor?

(#7185) Top cat válasza krizmo_ (#7184) üzenetére


Top cat
őstag

Az is penészes. Romlott sajtokért ennyi pénzeket kiadni. :N ;]

(#7186) krizmo_ válasza Top cat (#7185) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

:Y Semmi baj, ettől még szeretünk. Pedig micsoda ételeket lehet készíteni az ilyen ízletes finomságokból. :K Azért a pálpusztai sajtot egyszer mindenkinek meg kell kóstolnia, bár az rúzsflórás, de feltételezem az is kizárva.

(#7187) Mr.Csizmás válasza krizmo_ (#7186) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nemhogy adnál neki egy kis pihenőt a topicból, amíg lejár a camambert sajtján a dátum ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7188) Ispy válasza krizmo_ (#7186) üzenetére


Ispy
veterán

Biztos nagyon finom, de vannak finom kaják, amiknek nincsen lábszaga, én inkább azokra szavazok :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7189) Top cat válasza krizmo_ (#7186) üzenetére


Top cat
őstag

Ha tőled kapnám, lehet hogy megenném az ilyesmiket is. :))

Mr.Csizmás
De rendes vagy. :D Egyél ilyent is a penészes mellé. ;]

(#7190) Mr.Csizmás válasza Top cat (#7189) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7191) tepenzed


tepenzed
őstag

Lenti pizza vas témára. Nekem is van, de nekem túl macera, hogy 1 órát kell melegíteni, plusz kevés a max hőfok, sok áram..
Bf akciókban vettem egy Teesa Supremet 25 ezerért (jobban bejön mint a tesóm G3ferrari készüléke, mert van rajta ablakocska és nem égeti a pizza alját, plusz nem kell trükközni a hőfokkal)
400 fokot tud a kicsike, 3-4 perc a pizza.
Első próbálkozás tegnap ;)

[ Szerkesztve ]

(#7192) krizmo_ válasza Mr.Csizmás (#7187) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

:C Megfontolom mi legyen a büntetése. :D

#7188 Ispy
Egyszer kevertem a sajtos rúdba, amikor sült olyan büdös volt, hogy a környéken nem lehetett megmaradni, de a végeredmény nagyon finom lett, és a lábszag is kisült belőle. :DDD

#7189 Top cat
:B

(#7193) Mr.Csizmás válasza tepenzed (#7191) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hopp, ez most is csak 30k pár helyen, el is mentettem :R :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7194) Digitalpimp válasza xavix13 (#7171) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nagyon Zsanett! Tecccesz. :C

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7195) xavix13 válasza Digitalpimp (#7194) üzenetére


xavix13
senior tag

Első teszt alapján brutál... Remélem hosszútávon is hozza ezt, és aktív használat mellett is olyan jól tartja majd az élét, mint ahogy hallottam. :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#7196) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ti mivel helyettesítitek a cukrozott sűrített tejet?

Kb. 2 hónapja nem lehet kapni a klasszikus piros pöttyös tubusos cukrozott sűrített tejet, áttértünk az Auchan konzervdobozos fajtára.

Az ára jó volt, de az egész család ragadt az adagolás után, szóval lenne előnye a drágább, tubusos verziónak, csak éppen ugye már jó ideje nem kapható :(

Erre az Auchanban is kifogyott a konzerv cukrozott sűrített tej :W

Azt nem kérdem meg, hogy miért nem lehet egy ilyen 100 éve bevált, alapvető terméket kapni, biztosan ennek is a földgáz az alapanyaga, így a fűtési gázellátás biztonsága érdekében nem gyártanak földgázból semmit :O

Viszont mivel lehet helyettesíteni?

Van egy édesség, amit karácsonyra szoktam csinálni, kellene bele a cukrozott sűrített tej, mit tegyek bele helyette :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7197) Cha-b válasza Donki Hóte (#7196) üzenetére


Cha-b
senior tag

Csinálj magad. Tej meg cukor visszaredukálva. Én nem csináltam még, mert nem használjuk, de nem lehet egy atomfizika. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#7198) Donki Hóte válasza Cha-b (#7197) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nyilván egyik sem atomfizika, de megvan az oka, hogy nem főzök otthon sört, meg nem csinálok otthon sajtot, meg stb., stb.

A sűrített tej esetében kb. 40-50 percig kellene a tejnek finoman gyöngyözni, nekem meg ennyi ideig kellene kavargatni :U

Ha végképp nincs más megoldás, akkor kipróbálom, de az ilyen dolgok esetében jobban bízok a bolti termékekben.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7199) Donki Hóte válasza Cha-b (#7197) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Végülis vesztenivalóm nincs, veszek egy liter tejet, és kipróbálom...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7200) j.bravo válasza Donki Hóte (#7196) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet hogy bődületes tévedés részemről, de ha a tejsűrítést nem vállalom, akkor főzőtejszínnel és cukorral próbálkoznék. Ha a tej fehérjetartalma is kell a megfelelő állaghoz, ami a tejszínben vsz kevesebb, akkor passz.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.