Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#432) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Most találtam erre a topikra, olvasgattam, látom sokak vannak akiknek már sikerült lefogyniuk (gratula nekik és a topikinditónak is) és mégtöbben akik szeretnének. Remélem nem baj, ha megosztom veletek az én sztorimat bár igazából sok újdonság nem lesz benne.

Én többször többféle képpen próbáltam már lefogyni. Volt amikor nagyon tudományosan számolgattam a kalóriákat és volt amikor az étkezésre kevésbe figyeltem oda és inkább a sok mozgásra koncentráltam. Igazából egyik se jött be, lement mindig pár kiló aztán annyi (általában vissza is jött).

Aztán 2003 elején elkezdtünk a barátaimmal fallabdázni, eleinte itt is úgy volt mint máskor, hamar lement pár kiló aztán megállt a dolog, a mozgás egyre jobban ment, de semmi extra változás. 2003 októberében kezdtem el az étkezésre is odafigyelni és a kettő együtt elég eredményesre sikerült.

170cm vagyok és akkor 90kg voltam, mondhatjuk, hogy kövér. Mellőztem a tudományos dolgokat és annak ellenére, hogy mindenhol azt olvastam, hogy minél többször minél kevesebbet (amivel már máskor is próbálkoztam), nekem a következő dolgok segítettek:
- mellőztem mindenféle édesített italt, főleg a szénsavasakat (cola és társai), gyümölcsléből is inkább a light-okat vagy a cukor hozzáadása nélkül készülteket fogyasztottam
- előtte nem sok vizet ittam, akkor is buborékosat, ekkor viszot átálltam a szénsavmentes ásványvízre, ittam, ha szomjas voltam ha nem, naponta minimum 2 litert,
- reggelire általában egy zsömlét ettem, kettévágva, vagy light sajtkrémmel és valamilyen pulykamell féle felvágottal, vagy szárnyasmájkérmmel, hozzá paradicsom, paprika,
- ebédre food-express (munkahely), ha lehetett a fitness oszlopból (akkoriban még Norbi nyomta ott a fitness menüt, most már máshol csinálja, de megmaradtak a foodnál is a fitness ételek),
- ha a reggeli és az ebéd között megéheztem, akkor bekaptam valamilyen extrudált kenyeret, kétszersültet, vagy valamilyen müzli szelet szerüséget (ezt inkább próbáltam ebéd utánra hagyni, desszert gyanánt),
- délután négy után csak gyümölcsöt (almát) vagy répát ettem, esetleg turmixot (banán + tej),
- reggel, este rendszeresen ittam frissen facsart narancslevet (citrommal), ha nem volt narancs éppen, akkor kifacsartam egy citromot és vízzel higitva ittam,
- heti 3 alkalommal fallabdáztam és ha volt még erőm akkor még tekertem egy 20 percet kerékpáron, mindezt fogyi övvel, utánna szauna.

Nem mondom, hogy soha nem voltam éhes és azt se mondom, hogy könnyü volt, de viszonylag hamar összeszükült a gyomrom és az emésztésem is jobb lett, mintha az egész anyagcserém felgyorsult volna kicsit. És minél kevesebbet mutatott a mérleg annál lelkesebb voltam, gyakorlatilag ez ösztönzött.

2004 április-május környékére 65 kg lettem, igazából már semmi felesleg nem látszott rajtam, csak a hasamon egy kis úszógumi szerüség (aminek sajnos nagy része csak bőr), de küzdöttem tovább és lementem 60 kg-ra (tehát 30kg minusz, a kiindulási súlyom egyharmada).

Közben változtattam a mozgásprogramon is, hetente 2x jártam le konditembe súlyzós edzésre (muszály volt elkezdeni. mert több helyen megereszkedett a bőröm, gondoltam, hogy kicsit kitömöm izommal) és 1x fallabdázni, majd nyáron amikor végképp elfogytak a fallabda partnerek, átálltam a heti 3x súlyzós edzésre, persze az aerob mozgás is megmaradt (kerékpár, elliptikus futópak, futópad).
Igazából nem akarok nagyon izmos testépítő lenni, csak szeretnék egy formásabb testet, ahol kirajzolódik némi izom, tehát nagyon nem viszem túlzásba a dolgot.
Elég nagy dilemma volt, hogy milyen étrendet válasszak az utóbbi időben, mert eléggé bennem maradt a keveset evős diéta (ráállt a szervezetem), viszont ez abszolut nem kedvezett az előbb ecsetelt céljaimmal (de ez már egy másik történet, így is atomsokat írtam ahogy nézem).

Időközben persze lazítottam az étkezési szokásokon, de gyakorlatilag sikerült az egész életmódomat megváltoztatni, tehát ezt nem mint egy kúrát fogtam fel, hanem, mint életmód változtatást (szerintem a kúra jellegü dolgok zsákutcák).
Most már nem kell annyira odafigyelnem, hogy mit eszek, gyakorlatilag bármit megehetek, persze mértékkel.

Ősz óta 62-63kg vagyok, most éppen azon fáradozok, hogy egy kicsit feljebb menjek, persze nem úgy mint azelőtt. Sajnos a hasamon még így is van a valami, talán majd idővel (esetleg nincs valakinek erre ötlete???).
Mondanom se kell, hogy a ruhatáramat közben többször le kellett cserélnem.

76-os születésü vagyok, tehát benne vagyok a 29-ben és igazából csak azt sajnálom, hogy nem egy tíz évvel ezelőtt fogtam ebbe a dologba bele, sose éreztem magam jól a bőrömben, és elég sokat szenvedtem a súlyom miatt. Most olyan mintha kicseréltek volna. Ismerősök akik sokáig nem láttak, meg se akartak ismerni. Néha elémkerül pár régebbi fényképem akkor én is csak nézek nagyokat.

Sorry ha nagyon hosszú lett, nem bírtam rövidebbre fog(y)ni :)

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.