Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3701) Drótszamár válasza Sianis (#3700) üzenetére


Drótszamár
őstag

ÁÁÁ hasprés :Y

Rossz emlékeim vannak róla. :DD Az elején tuti rosszul csináltam, mert semmi extrát nem éreztem, aztán eccer rájöttem melyik is a hasizmom, és éreztem mikor dolgozik rendesen. Onnantól 30-40-től isszonyatosan beégett, és soxor be is görcsölt. (lehajolsz, és utána 2 percig nem tudsz kiegyenesedni...)

Én a teremben úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember rosszul csinálja. Mintha csak hajolgatnának előre, és nem hasizomból dolgoznának. (mondjuk lehet hogy csak rosszul láttam)


Asszem lassan nekem is vissza kéne nézni a terembe. :B Talán szeptembertől, ha jön a szarabb idő elkezdek megint járni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#3702) Sianis válasza Drótszamár (#3701) üzenetére


Sianis
addikt

Hát én bizony 5-6 után már elkezdtem érezni, onnantól kedve meg amíg bírtam csináltam összesen 4x. Már most érzem a hatását, de ha holnap megyek megint, akkor fogom igazán tudni, hogy hol van.

(#3703) szancsika válasza Agyzuzo (#3698) üzenetére


szancsika
tag

:DD:DD:DD:DD:D:D:D jooohvannaaahh, en a westendbe mindig eltevedek...:))
pl sose tudom hol a kijarat :D Most attol h lob....szo betukkel ki van irva h Lang Sport meg nem kell eszrevennem :P

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#3704) tildy


tildy
nagyúr

Kaukázusi kefírekről:
Csak egynek van viszonylag jó íze, ha ebbena nagy melegben a bolttóla lakásig nem puffad fel: ez pedig a mátratejes.
Összes többinek olyan szénsav íze van, hgy az híhetetlen.
Éppen ezért nagyon ritkán veszek csak kaukázusit, másrészt engem puffaszt is (gondolom a szénsav miatt) , ezenkívűl ha már felpuffadt a doboz (megesik, ha az ember tescóból viszi haza, és fél ótán át a metrón - buszon zötykölődik) akkor bitang rossz íze lesz.

Éppen ezért a danonos normál kefírt részesítem előnyben, illetve a sole kefírjét (update 1es).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3705) Agyzuzo válasza tildy (#3704) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A mátratejes az eredeti, az egyetlen és a legjobb. A többi csak silány utánzat. :)
Felpuffadva én se bírom annyira, viszont egyik kollegám képes pár napig hűtőn kívül ''érlelni'' és akkor nyomatja be, mikor már szinte a duplájára dagadt a doboza. Nem semmi. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3706) szancsika


szancsika
tag

nekem is mindig felpuffad mire beerek a munkahelyre, de 1 kefir miatt nem fogok hutotaskaval rohangalni...
amugy sztem nem rossz en megiszom ugyis seman.:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#3707) szancsika


szancsika
tag

Talaltam 1 kenyeret a kasersba:

GLYX KENYER

Energia: 191kcal
Feherje: 7.8g
Szenhidrat: 33.3g
Cukor: 1.7g
Zsir: 2.7g
Telitett zsir: 0.3g
Rost anyag: 10.2g
Natrrium. 0.5g
_____________________
Glykemias index: 38
Glykemias terheles (50g) 6

Keszult:
viz, gabonaorlemenyek (teljes kiorlesu rozstoret, buzaliszt, rozsliszt, teljes kiorlesu zab, buzakorpa, zabkorpa, teljes kiorlesu buzaliszt), natur kovaszpor, lenmag, buzasikér, csicseriborso, so, eleszto, kukorica csiraliszt, almarost, borsokorpa, algakivonat, zoldcitrom, citromle koncentratum

Valami fogyis cucc, es cukorbetegek is ehetik...
velemeny?

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#3708) fLeSs válasza szancsika (#3707) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem ez mehet.
Már a 38-as glikémiás index is NAGYON jól hangzik! A rizsé 70 fölött van, szal ebből valszeg tényleg nem lesz zsír. Bár 100 grammra 33 gramm szénhidrát elég kevés, nemtom mi a többi. A 10 gramm rost is nagyon jó!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3709) Agyzuzo válasza fLeSs (#3708) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A többi túúúúróóó. ;] Vagy mondjuk egy kis E-adalékanyag. :)
De amúgy tényleg jól hangzik.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3710) fendre válasza fLeSs (#3708) üzenetére


fendre
tag

Ez engem is érdekelne - tudtalan vagyok - hogy akkor a ''maradék'' miből van?
Szerk: ha 100grammra számolunk majdnem a fele 45,5g marad amiről nem tudni ebből hogy miből van :F


[Szerkesztve]

(#3711) Agyzuzo válasza fendre (#3710) üzenetére


Agyzuzo
addikt

H2O.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3712) Woodslave válasza Agyzuzo (#3711) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Folyékony kenyér!:DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3713) fendre válasza Agyzuzo (#3711) üzenetére


fendre
tag

kenyérleves :DDD

(#3714) Agyzuzo válasza Woodslave (#3712) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nemröhög. :D Tényleg wasser. =) Az a sok víz amit a liszthez öntenek sztetek eltűnik? :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3715) fendre válasza Agyzuzo (#3714) üzenetére


fendre
tag

Mindenestre nem gondoltam volna hogy majdnem a fele víz :F :Y

(#3716) Agyzuzo válasza fendre (#3715) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Megdöbbentő, mi? :) Az emberi testnek meg, ha jól tudom, közel 90%-a (és a legtöbb a fejben koncentrálódik ;]).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3717) fendre válasza Agyzuzo (#3716) üzenetére


fendre
tag

Én 65% körülről tudtam az emberi testben.

(#3718) Agyzuzo válasza fendre (#3717) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hopp, te tudtad jól, mea culpa. :)
(Csecsemőknek 75%, férfiaknak 60-65%, nőknek 50-55% körül, de az idő előrehaladtával egyre csökken).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3719) Musztáng válasza Agyzuzo (#3636) üzenetére


Musztáng
tag

kissrácra
1. Oh jajj! Rám gondoltál? Hát vagy kismilliószor írtam már, hogy a barátom így meg úgy... Úgy látszik, annyiszor mentél már fejjel a falnak, hogy megsérült a kicsi agyad...:(
2. kis... Hát: jövőre diplomázok.


Ekkora iszonyatos nagy ökörséget mondani azért húúúúú.
Ezt én hallottam egy dietoterapeutától. Hogy igaz-e azt nem tudom. Mindenesetre szakembernek tűnt.

fLeSs:
és te eszed is.
Ezt te honnan tudod? Talán egész nap fölöttem állsz és nézed, hogy azt eszem-e? Képzeld, hogy rég ettem olyat. És ha azt eszem? Akkor mi van? Az én döntésem.

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3720) Agyzuzo válasza Musztáng (#3719) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A kissrácot nem korra, MÉRETRE értettem. Az a bizonyos dietetikus pedig akinek a szavára adok, ex naturál (!!!) testépítő BAJNOK is egyben, így az elmúlt 10 évben igen csak sokat tapasztalt, tanult, ezért mondhatom, hogy autentikus, megbízható forrás (magyarán nem csak azt tudja, hogyan lehet fogyni, hanem azt is, hogyan lehet izmot építeni, azt megtartani, mi jó, mi nem - baromi rutinos). Norbika nem. A tapasztalat nála is stimmel, csak épp őt dróton rángatják a szponzorok, akiről meg én beszélek, független személy (nem is olyan vagyonos épp emiatt).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3721) DigitXT válasza Agyzuzo (#3636) üzenetére


DigitXT
félisten

ne ugasson már le engem
Elég szomorú, hogy neked a kommunikáció kimerül a leugatásban...:(

dejó a tejcukor, mert a Norbi is megmondta
Szvsz ilyet nem mondott itt senki: te konkrétan utálod a tejet, ezért szídod, ahol éred, más meg szereti, nyugodtan fogyasztja, attól még nem fog elhízni, azt elhiheted!:P Azt ne mondd, hogy attól szedted fel azt a 30-40 kg-t anno!:DDD

Amúgy én is úgy vagyok veled, mint itt többeken: elismerem, hogy ott vagy a témában, így nagyjából el is fogadom a véleményedet, de a stílusodat gyakran borzasztóan faragatlannak érzem, szóval emberileg nem nézek fel rád, bocs.:U

Ez olyan, mint egy hierarchia. Aki (szigorúan a tudásszintet alapul véve) alattam van
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy az Agykontroll tekintetében szerinted hol állsz ebben a hierarchiában?:U Nem véletlen hangsúlyoztam, hogy más témában is ''túl radikális'' a véleményformálásod, ami igencsak antipatikussá tesz... (Gondolom kitaláltad, hogy nem mindenhová írok, amit olvastam...:DDD) De tegyük hozzá, hogy a bunkóság még ebben a topikban sem megengedett, hiába vagy penge a témában. Nya, a túlságosan off témákkal esetleg elszórakoztathatsz a RING-ben, de most lövöm le a netet ismét, mert a percdíj ketyeg...:))

(#3722) DigitXT válasza Agyzuzo (#3720) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért azt vedd figyelembe, hogy ez nem a gyúrós topik, és itt nem testépítőket kell ''képezned'', pláne a hölgyek körében, mégha le is ''kissrácozod'' őket...:U Egyébként ha már a Norbit fikázod: szerinted ő nem izmos egy kicsit se?:))

(#3723) fLeSs válasza DigitXT (#3722) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem is akar testépítőket ''faragni'' senkiből, csak azt mondta, hogy a volt testépítő, most pedig dietetikus ismerősének inkább hisz ilyen kérdésekben, mint Musztángnak, ami valljuk be, nem véletlen. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3724) Agyzuzo válasza DigitXT (#3721) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem utálom a tejet, ezt sehol nem írtam, hanem azt írtam, a tej egy rossz tápanyag és ez, ha törik, ha szakad így marad. Attól mert te szereted, még nem lesz egészséges. És valóban nem CSAK a tejtől híztam el, hanem a rengeteg tejterméktől, amit zabáltam (ezalatt a teljes skálát képzeld el, kakaó-vaníliástej-sajtok-joghurtok-mindenféle tejipari édesség) és ez nagyon betette a kaput. Az a baj, hogy megint ebbe kötöttél bele, mikor már világosan kifejtettem az előző HSZ-ben, hogy nem konkrétan a tej, hanem a tejtermékek jelentős százaléka okozza a problémákat. A tej csak az egyik eleme ennek a halmaznak, ami már eddig is a kelleténél többször merült fel itt eddig. Tej téma over, én elmondtam miért rossz, de az ellenkezőjét még nem bizonyította senki, azon kívül, hogy tartalmaz 2 nanogramm kalciumot, ami fel sem szívódik.

A HSZ-ed többi részét nem kívánom kommentálni, nem ide tartozik (lehet hogy radikális vagyok, de senkinek nem adok rossz tanácsokat és eddig aki megfogadta, csak előnye származott belőle). Az Agykontroll-t továbbra is lehúzásnak tartom, de ez ide már nagyon OFF.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3725) Agyzuzo válasza DigitXT (#3722) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Norbi? Vasággyal 60 kiló, sz'al marha izmos... :U
Nem testépítőket akarok faragni mindenkiből. hanem EGÉSZSÉGES EMBERT.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3726) Agyzuzo válasza Musztáng (#3719) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Muhhha, te tényleg lány vagy? A nicked-avatarod alapján nem hittem volna, mea culpa. :B Amikor a barátodról írtál, azt hittem tényleg barát, nem kedves.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3727) Torry válasza HiperG (#1) üzenetére


Torry
addikt

Csáo!

A csajjal egyébként összejött?
Ha nem vagyok túl tolakodó!

(#3728) Agyzuzo válasza Torry (#3727) üzenetére


Agyzuzo
addikt

:DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3729) tildy válasza Agyzuzo (#3724) üzenetére


tildy
nagyúr

Tej: élet, erő, egészség...

2001.12.05. 23:55

A tej az újszülöttek első és egyedüli táplálékául szolgál. Nem véletlen, mivel mindazt a nélkülözhetetlen tápanyagot, ásványi anyagot, vitamint és immunvédő faktort tartalmazza, amely a szervezet számára nélkülözhetetlen. Természetesen az anyatej összetétele eltér a tehéntej összetételétől, viszont a különbség messze nem akkora, mint a különleges hőkezelésen és tartósító eljárások sorozatán átesett tejfajták esetén.

A tej és tejtermékek fogyasztásának előnye több tényezőből tevődik össze. Vegyünk egy liter Magyarországon kapható átlagos, 2,8% zsírtartalmú tejet. Mi az, amit megiszunk? Lássuk a táblázatot:

Energiatartalom: 602 kcal
Fehéje/zsír/szénhidrát:23/42/35%
Koleszterin: 100mg
Nátrium: 450mg
Kálium: 1480 mg
Kalcium: 1200 mg
Magnézium: 170 mg
Vas: 2mg
Réz: 0,17 mg
Cink: 3,6 mg
Króm: 130 microg
Foszfor: 700 mg
A-vitamin: 150 microgr
B1-vitamin: 350microg
B2-vitamin: 1500 microgr
B6-vitamin: 500 microg
B12-vitamin: 3 microgr
Biotin: 15microgr
Pantoténsav: 1,5mg
C-vitamin: 10 mg
D-vitamin: 0,2 microgr
E-vitamin: 0,7 mg
Víz: 877g

Táplálkozás-élettani szempontból a tejnek kiemelt jelentősége van. Ez elsősorban a magas fehérje-tartalomnak és ezen belül is az aminosav összetételnek köszönhető. Számos megfigyelés bizonyítja, hogy a tejben lévő fehérje felszívódása rendkívül hatékony. Ebben szerepet játszik a tejcukor tartalom (laktóz), a nátrium, kálium, magnézium, kalcium jelenléte is. Kiemelt a kalcium tartalma, melynek felszívódását a tej egyéb komponense biztosítja. A zsírban oldódó vitaminok- A, D, E - jelenléte mennyiségileg nem számottevő, a vízoldékony vitaminok közül a B12, és B2- vitamin érdemel említést.


Forrás harmonet.

És mégegy:
A tizenöt-tizenhét napig frissen megmaradó ún. laktoperoxidázos tej azáltal emelkedik a többi pasztőrözött tejféleség fölé, hogy olyan különleges élettani értékű bioaktív (egészségvédő) tejalkotókban gazdagított, amelyek a nemkívánatos mikrobák szaporodásának hatékony gátlásán túl közreműködnek a szervezet vasellátásában, antioxidáns tulajdonságuk révén aktívan részt vesznek a szervezetben keletkező agresszív, rákkeltő szabad gyökök eltakarításában, gátolják az érelmeszesedést, valamint lassítják az öregedési folyamatokat, vagyis korunk vezető betegségei ellen hatnak. Becses élettani hatásuk még, hogy megelőzik/gyógyítják az allergiás eredetű ízületi gyulladásokat és az isémiás szívpanaszokat, s a káros lipidperoxidáció ellen hatnak, továbbá igen hatékonyan védik a hámsejteket az ultraibolya (UV) napfénysugárzás pörkölő, káros hatásaitól.
A jellemzően egy hónapig frissen megmaradó ún. ESL-tej különleges táplálkozási előnye éppen gyártási eljárásában rejlik. A mikroszűréssel ugyanis eltávolítják a tejalapanyagból a nemkívánatos mikrobák kilenctizedét, így a mikroszűrést követő pasztőrözés után ennyivel kevesebb holt mikrobasejt marad a tejben, következésképpen ennyivel kevesebb annak nemkívánatos endoenzim-, metabolit- és esetleges sejttoxintartalma.

ez pedig egy másik oldalon volt.
Nem meggyőzésül (sz nekem sosem sikerülne veled szemben), csupán azért, hogy észérvékkel, nem lehülyézve, normális hangnemben reagálj rá.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3730) Agyzuzo válasza tildy (#3729) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igen, de leírva nagyon jól hangzik, csak sajna a fele sem igaz.

Sorjában:

''A tej az újszülöttek első és egyedüli táplálékául szolgál. Nem véletlen, mivel mindazt a nélkülözhetetlen tápanyagot, ásványi anyagot, vitamint és immunvédő faktort tartalmazza, amely a szervezet számára nélkülözhetetlen.''
Nos, ez valóban igaz. De CSAK az anyatejre...

''Természetesen az anyatej összetétele eltér a tehéntej összetételétől, viszont a különbség messze nem akkora, mint a különleges hőkezelésen és tartósító eljárások sorozatán átesett tejfajták esetén.''
Na már ez itt egy elég durva mondat... Szóval a bolti poros, vizes, mesterséges szirszarokkal telenyomott tej közel olyan jó, mint az anyatej? Ehhez azért kapitális nagy ökörnek kell lenni, hogy valaki ilyet leírjon. Ez olyan, mintha azt mondta volna, hogy a frissen sült szín marhahusi ugyanolyan jó táplálék, mint a marhapárizsi. Fogalmazzunk inkább úgy: mindkettő nevében benne van a marha (meg azéban is, aki a párizsit választja). Az anyatej messze túltesz a tehéntejen, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy a természet is a csecsemő igényeinek megfelelően teremtette (úgyanúgy, ahogy a tehéntejet a kisbocinak). De ha valaki kedvet érez hozzá, nyugodtan neveljen föl egy kisgyereket bolti 2,8-as tejen, kíváncsian várom az eredményt... :U

''Mi az, amit megiszunk? Lássuk a táblázatot:''
A fehérje/zsír/CH érték már nem stimmel. A 1,5%-os tejben is 48g CH-van (direkt lementem és kikaptam a hűtőből a 1,5-es tejesdobozt hogy megnézzem -> mielőtt valaki belekötne, nem én iszom, fater-muter-húgom nyomatja a reggeli kávéba), zsír 15g (jelen esetben 28g, ugyebár). A fehérje pedig saccperkábé tényleg 20g, csak éppen 1 liter tejben, ami marha rossz arány (ha azt veszem figyelembe, hogy 100g túróban is több van, pedig az csak 100 gramm). Ráadásul 608kCal, ami egy igen kiadós étkezésnek felel meg. A sok vitamin/stb. felsorolás tényleg impresszíven néz ki, ameddig meg nem nézzük a mennyiségeket. Ugyanis 1 liter tejben ez a mennyiség NEVETSÉGESEN KEVÉS. Egy átlagos multivitamin készítmény ennek a többszörösét tartalmazza, egy ici-pici tablettában. Egyébként a benne levő vitaminok hasznosulása is vita tárgyát képezik, ugyanis egyes tudósok szerint a homogénezés/ultrapasztőrözés miatt ezek eleve kinyiffannak (gondoljunk bele, hogy a főtt zöldségben is kevesebb a vitamin, mint a nyersben).

Lépjünk tovább:
''Ez elsősorban a magas fehérje-tartalomnak és ezen belül is az aminosav összetételnek köszönhető.''
Ami csapnivalóan rossz. 1 kiló csirkében kb. 250g fehérje van. 1 kiló (=1 liter) tejben meg 20g. Kicsit szignifikáns a difi. Egy étkezés alkalmával illik 20g fehérjét bevinni, na most az ember vagy megeszik 20 deka csirkemellet (ez már bőven több 20g-nál), 4-5 tojást (1 tojás = kb. 6-7g), vagy lenyomat 1 liter tejet, amiben 30g zsír, 50g tejcukor, 608kCal és 20g fehérje van, aminek a biológaiai értéke még csak a tojás/hús közelében sincs.

''Számos megfigyelés bizonyítja, hogy a tejben lévő fehérje felszívódása rendkívül hatékony.''
Olyannyira hatékony, hogy lassítja az anyagcserét és kb. 1,5-2 óra a felszívódási ideje. Ezt én nem mondanám olyan hűde gyorsnak... Összehasonlításképp: 1 adag proteinturmixnak (3 deci vízben) a felszívódási ideje 20 perc (tartalma 20g fehérje a legmagasabb biológiai értékű tejsavóból, 1g CH és 1g zsír - kicsit jobban hangzik a tejhez képest, ugye?).

''Ebben szerepet játszik a tejcukor tartalom (laktóz), a nátrium, kálium, magnézium, kalcium jelenléte is.''
Durva, hogy kiemeli a laktóz jelentőségét, főleg hogy az emberiség jelentős hányada laktóz-érzékeny (többek között én is, valamilyen szinten), mivel nem tudják megemészteni. Ez megnyilvánulhat gyomorpanszokban (görcs, hasmenés), vagy akár durvább, allergiás reakciókban is. Ez abból adódik, hogy míg az csecsemők gyomra termel egy bizonyos enzimet, ami a laktóz lebontásához kell (szopás időszakában), ez az idő múltával abbamarad, így a gyomor kínkeservesen tudja csak feldolgozni a tejcukrot. Ha feldolgozza. Mert inkább elraktározza (= testzsír). A kálium nem értem megint miért lett kiemelve, köztudott, hogy a versenyzők vízhajtóként használják, túladagolva károsítja a szívet (persze annyit tejet nem fog meginni senki). A kalcium-magnézium stimmel (de ezt sem jó arányban tartalmazza a tej, mivel mindig 3x annyi kalcium tud felszívódni, mint amennyi magnéziumot bevittünk, tehát ha 1 liter tejben 170mg magnézium van, akkor kb. 500mg kalcium fog az 1200mg-ból hasznosulni - az átlagember napi szükséglete kb. 1500 mg).

''A zsírban oldódó vitaminok- A, D, E - jelenléte mennyiségileg nem számottevő, a vízoldékony vitaminok közül a B12, és B2- vitamin érdemel említést.''
Szerintem meg az sem épp számottevő. Mikrogrammokról van szó. Kb. annyit ér ez a mennyiség, mintha egy parfümösdobozt dörzsöltünk volna magunkhoz reggel és attól várnánk, hogy egész nap illatosak legyünk.

Amit alatta idéztél ahhoz nem tudok hozzászólni, ezeket nem ismerem, illetve a boltokban kapható ''BIO tej'' néven futó verziót sem próbáltam még, úgyhogy passz.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3731) tildy válasza Agyzuzo (#3730) üzenetére


tildy
nagyúr

Most olvasd el egymás után amiket leírtál:
''Természetesen az anyatej összetétele eltér a tehéntej összetételétől, viszont a különbség messze nem akkora, mint a különleges hőkezelésen és tartósító eljárások sorozatán átesett tejfajták esetén''

''a már ez itt egy elég durva mondat... Szóval a bolti poros, vizes, mesterséges szirszarokkal telenyomott tej közel olyan jó, mint az anyatej?''
Nem. Félreértetted a mondatot: akülönbséga tehéntej és az anyatej között jóval ksiebb, mint az anyatej és bolti tej közt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3732) tildy


tildy
nagyúr

Kalória és egyéb dolog szerintem tejenként változhat.
Én ezt a táblázatot néztem:
Bővebben: link
2.8%os tejnél (ilyet nem veszek) 58kcal/1dl
1.5%osnál(ezt szoktam) 45kcal/deci
0.5%osnál 40kcal/deci.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3733) tildy


tildy
nagyúr

Bocsi ez még lemaradt:
Bővebben: link
Forrásnak meg van jelölve pár irodalom. És elég részletes ahhoz, hogy tényleg elhigyjem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3734) Agyzuzo válasza tildy (#3731) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Azzal, hogy a ''különbség messze nem akkora'', pontosan arra utal, hogy közel olyan jó!

Az a táblázat, amit legalul belinkelét elég erős ferdítésnek tűnik nekem... A gépsonka fehérje tartalma 100g belül szerinte 58g. Ez eleve képtelenség, mert a tömegnének közel fele víz!!! A fennmaradó 50g-ben hogy a fenébe lehetne 58g fehérje??? És akkor mi van a CH-val és zsírral??? Ugyanilyen kamu az a táblázat, amit a mekiben kapsz. Kíváncsiságból bementem és elvettem egy ilyen mekis kalóriatáblázatot. Olyan fals értékeket volt pofájuk beleírni, hogy fogtam a fejem! Pl. a nem is tudom melyik csirke prémium szendvicsük SZERINTÜK több mint 100g fehérjét tartalmaz!!! Aszittem eldobom az agyam! És az egész táblázat végig ilyen ''hieteles'' volt. Na hát ez a gond itt ezzel az OFI-ssal is. 100g tejre ad meg olyan értékeket, amik 1000ml-re vonatkozinak, amin belül a SZÁRAZANYAGTARTALOM valóban 100g, csak épp meg kell inni hozzá azt a bizonyos 1 liter tejet. És miért pont a kCal értékbe kötöttél bele? Még a 40 is sok, a Coca-Cola is 40kCal/1 deci, sőt, minden gyümölcslé is.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3735) Agyzuzo válasza tildy (#3733) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Forrásnak meg van jelölve pár irodalom. És elég részletes ahhoz, hogy tényleg elhigyjem.''

A kontrára is létezik egy igen jelentős méretű irodalom (gondolhatod, hogy én se az ujjamból szopom ezeket), akkor azokkal mit kezdesz? Az nem létezik számodra? Elég erős kongnitív disszonancia ez részedről...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3737) Torry


Torry
addikt

Én a mamám szomszédjának tehenének tejét iszom.
Az jó?
Egy darab tehenük van, úgy kényeztetik mint az állat, szóval szerintem biztosan egészséges, meg jó zsíros:))

(#3738) Torry


Torry
addikt

Agyzuzo látom Te pro vagy ilyen témában.

Szóval akkor adnál egykét tippet, hogy hogyan gyúrjak ill. akkor hogyan tartsam meg ezt a 65 kilómat?Ill. persze gyúrás eredményeként növekedhet a súly:))
Mert érzem, hogy fogyni már nem lesz megint erőm.

[Szerkesztve]

(#3739) Agyzuzo válasza Kalandor (#3736) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Egen. Ezért írtam, hogy ez a kognitív dissznonancia klasszikus esete.
Én mindkét oldalnak utánajártam, de a pozitívumokról leginkább felületes, általános dolgokat írnak (igyá tejet mer' kalcium van benne, jó a csontoknak, stb). Azokat a kritériumokat, amiket felsoroltam egyik sem cáfolja, sőt, meg sem említi. Persze, vegye csak a sok buta fogyasztó, a profit a lényeg!!!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3740) Agyzuzo válasza Torry (#3738) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem a gyúrás eredményeként nő a súly, hanem a táplálkozás eredményeként! Ha nem kajálsz elég kalóriát csak annyit érsz el, hogy szintentartod az izmaidat! Látatlanban nem tudok nyilatkozni, ahhoz tudnom kell miket eszel és mik a lehetőségeid edzés ügyben! A szomszéd tehét tejét ihatod, ha nem érzed magad rosszul tőle (nem okoz hasmenést, vagy székrekedést), nem vagy semmire allergiás és nem vagy hízásra hajlamos!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3741) Torry válasza Agyzuzo (#3740) üzenetére


Torry
addikt

Ilyen gép van otthon:
Bővebben: link

Evéssel kapcs.
Mami főz ránk úgyhogy sokféle kaját eszem.Leves, főzelék, stb.Gyümölcsöket is szeretem, salátát imádom.
Szóval azt eszek amit ajánlasz:) Jah és a mennyiség az mennyi legyen?

[Szerkesztve]

(#3742) Torry válasza Agyzuzo (#3740) üzenetére


Torry
addikt

Tejjel kapcs. amikor először kaptam meg a tejet, kb 2 napig ment a hasam, de azóta nemnagyon.

(#3743) Agyzuzo válasza Torry (#3741) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Majd írok, csak most húznom kell vizsgázni, este jövök vissza.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3744) Torry válasza Agyzuzo (#3743) üzenetére


Torry
addikt

Oks, oks persze, seok szerencsét!

(#3745) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Agyzúzó kicsit testépítő szemmel eltúlozza a tejproblémát, tény hogy népélelmezési szempontból nagy mennyiségben áll rendelkezésre, és elég olcsó. Bár ha megfigyeljük az átlag magyar alapélelmiszereket: tej, kenyér(fehér ofkorsz), cukor, párizsi, akkor még mindig azt mondhatjuk, hogy a tej a legegészségesebb mindezek közül. Mondjuk nekem soha nem hiányzott, annyira nem szeretem.
A friss tehéntejet meg sztem nem árt felforralni, bár biztos úgy iszod Torry.

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3746) Torry válasza Woodslave (#3745) üzenetére


Torry
addikt

Persze.
Análkül az sem lenne túl egészséges:)

(#3747) tildy válasza Agyzuzo (#3735) üzenetére


tildy
nagyúr

Én néztemegy-két példát a kontrára, de csak egy ember volt a végére írva. Persze ez nem zárja ki azt, hogy ne lenne olyan, amelyiknél ott vannak megjelelölve a források. Amint találok olyat, át fogom olvasni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3748) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Kipróbáltam ma a kókuszos-mézes Protein Blastot, és ajánlom mindenkinek legalább kipróbálásra, mert tényleg állatira finom, ez simán van olyan jó, mint a legfinomabb csokik, csakhogy ebben nincs cukor. ;)
Egy probléma van vele, hogy drága. :O

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3749) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Van egy cikk az origón a fogyásról, táplálkozásról, ami ahhoz képest, hogy az origón íródott (vagyis pletykalap, ahol általában káposztaleves kúrákról és társaikról szoktak írni), egész elfogadható infókat tartalmaz.

Bővebben: link

Van itt egy mondat, amiről nekem azonnal Tildy ugrott be. ;)

Ha napközben nem vagy éhes, az azt jelenti, hogy túl ideges vagy, így a szervezeted saját magadból készít energiát ahhoz, hogy fenntartson, és ez nem egészséges, mert ilyenkor izmot fogysz.

Érdemes elolvasni. Mondjuk ez a GI-mánia, meg a maréknyi/kétmaréknyi kajálás kicsit botorság, de legalább elgondolkoztatja az embert, aki eddig disznózsíros körömpörköltön élt, hogy mit hol rontott el.

Éljen-éljen, végre ébredeznek az emberek!

Mennyire érdemes hinni a különböző ''tuti'' módszerekben? Schobert Norbi, Atkins-diéta és társai? (ea)
- Norbiról már beszéltünk, az Atkinsról és a többi diétáról részletesen írok a könyvemben, és ott elsajátíthatod azt az alaptudást, hogy magadtól is el tudd dönteni, mi a helyes étrend. Az Atkins azért működik az első két hétben, mert a szervezeted felhasználja az összes szénhidrátraktárát, ezáltal rengeteg vizet is leadsz, így ez fogyás nem zsírfogyás. A fogyás akkor biztos, ha heti fél kilónál nem több, és lehetőleg a mérleget dobd el, a legjobb a test körméreteidet mérni (derék, csípő, comb körméret centiben), és azon mérni, hogy beleférsz-e már egy kisebb ruhádba. Ezért ajánlott a GI-étrend, mert ez egy életre szóló étrend, ahol a fogyás melléktermékként jelentkezik, és egy életre megtartható.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3750) Woodslave válasza fLeSs (#3749) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor mi is legyen a rizzsel?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.