Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4051) tildy válasza fLeSs (#4049) üzenetére


tildy
nagyúr

Az mondjuk igaz, hogy eddig nulla sport volt a fogyásom alatt. Tényleg kell valamit mozogni, emrt különben megáll az egész.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4052) Musztáng


Musztáng
tag

Hú, tegnap tök jó volt: kipróbáltam a falmászást!:) A közepén majdnem feladtam, de aztán erőt vettem magamon. Mire felértem a tetejére tök elfáradt a karom, alig bírtam magam felhúzni az utolsó pár centiméteren.:B De nagyon jó volt! Örülök, hogy kipróbáltam és nem szaladtam el gyáva nyúlként!:DDD

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#4053) szancsika válasza Musztáng (#4052) üzenetére


szancsika
tag

gratula:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4054) fLeSs válasza szancsika (#4053) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mi van a képeiddel? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4055) fLeSs válasza tildy (#4051) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A nőkön elvégzett vizsgálat szerint a bőr alatti zsírszövet csökkenése szorosan összefügg az aerob edzések gyakoriságával, míg hasonló kapcsolatról nem beszélhetünk a zsigeri zsírtömegnél. A viscerális zsírtömegre az energia megszorításnak (csökkent energia-bevitelnek), vagy a nagyobb energia-leadásnak van befolyása (tehát a bármilyen módon elért negatív energia egyensúlynak). A különbségek oka abban kereshető, hogy a különböző típusú zsírszövetek eltérő receptor állománnyal rendelkeznek, és másként változik a gén kifejeződés bennük a tápanyag beviteli és katekolamin szintben jelentkező eltérések eredményeképpen. Nincs okunk azt feltételezni, hogy az eredmények csak nőkre érvényesek, tehát világosnak tűnik, hogy a bőr alatti zsírszövet eltüntetése, a szálkásítás, a megfelelő diéta betartásával és gyakori aerob edzésekkel oldható meg, de a nők bőrének szépségéhez is erre van szükség. A diétázás önmagában nem eredményezi a külső jelentős javulását!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4056) Musztáng válasza szancsika (#4053) üzenetére


Musztáng
tag

Köszi!:) Amúgy nyilván kezdőknek szánt fal volt, tehát nem volt nagy kunszt felmászni rá. De azért mégiscsak büszke vagyok magamra, mert volt olyan akinek nem sikerült: és nemcsak lányoknak...

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#4057) szancsika válasza fLeSs (#4054) üzenetére


szancsika
tag

oooo... hat az uugy volt h a parom lusta leszedni a kepeket a fenykepezobol... de most megin szoltam neki... kitugya lehet ha ma meg meglesz...:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4058) szancsika válasza Musztáng (#4056) üzenetére


szancsika
tag

ha erdekel nekem sem sikerulne;) ugyes vagy:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4059) Florida


Florida
tag

Help..
Egy hónap múlva elmegyek albérletbe főiskola miatt,így most jutottam el arra a pontra hogy saját magam irányíthatom az életem,mikor mit csinálok,stb.
(=nem settenkedik körülöttem anyuka,aki mindent megcsinál helyettem,én meg meresztem a seggem otthon.teljesen normális viszonyban vagyunk,de ez eddig tabu volt köztünk,sztem meg se értené hogy ez nekem nem olyan jó ám..)
184 centimhez 110-111-112 kiló vagyok,ez rohadt sok,le szeretnék faragni belőle,főleg a hasamból.
Bármire kész vagyok,az albiban azt csinálok amit akarok,szal ha kell,naponta 3 órát kondizok,vagy ilyesmi.
Javasoljatok nekem egy étrendet,amitől még épp hogynem halok éhen,de a kilók elkezdenek lefelé száguldani.
A mozgás sztem meglesz,onnantól hogy a lakásban mindent nekem nemm csinálnom,nem lesz egy szabad percem.Ez jó,mert eddig a gép előtt ültem,feküdtem,etc,zéró mozgás volt a napomban.Ez megváltozik..
Eddig úgy ettem,hogyaszongya:reggelire semmi,délelőtt valami nasi,délben jó sok kaja,szinte sose főtt,hanem konzervek etc,délutántól déltől vacsoráig nasi mikor mi,este 2-3 tányér főtt kaja,lefekvés előtt megint valami,jó sok,mert addigra megéheztem.Piff.
Ennek megvan az eredménye,sajnos..Mikor és mennyit egyek,illetve ha plusz mozgást kéne beiktatni,mi légyen az?Futni fizikai állapotomból kiindulva sztem nem tudok 2 percnél tovább:Y
Lehet,hogy kicsit negatív képet festettem le,de tényleg nem túl rózsás a helyzet.
Köszi a válaszokat.

(#4060) fendre válasza Florida (#4059) üzenetére


fendre
tag

Kuksizd meg a ''gyúrósok ide!'' topicot. Pont most volt erről szó... és még lesz is :))

Már épp akartam írni hogy nagyon pang a topic, biztos mindenki eszik, és azért nem írogat ide ;]

(#4061) fLeSs válasza Florida (#4059) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt olvasd el Bővebben: link
Nem keveset kell enni, hanem eleget de minőségit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4062) Florida válasza fLeSs (#4061) üzenetére


Florida
tag

Köszönöm,elolvastam,ezekkel kb tisztában vagyok,de így konkrétan tudnál írni nekem egy minimalista étrendet,amivel hatást lehet elérni?

(#4063) fLeSs válasza Florida (#4062) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hagyd el a cukros/cukorból készült, lisztes/lisztből készült és zsíros ételeket, tejtermékeket és du. 3 után ne egyél szénhidrátot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4064) bullseye


bullseye
addikt

na akkor csekkolnám a tudományom, amit itt szedtem össze.

Van nekem egy bazi lépcsőzőgépem, amivel tüdőre gyúrok néha, nem sok eredménnyel. Mivel 1 perc alatt felmegy 150-re a pulzusom (mondjuk alapból állva kb. 90), fogyásra akkor se érne semmit, ha nem halnék bele 3-4 perc alatt.

Viszont ha ehelyett szoba bicajom lenne, amin simán eltekergetek filmnézőcske közben 1-2 órát 120-as pulzus környékén, az ellenben hatna, a tüdőmet meg javítaná, hogy nincs pluszsúly amit cipelek...

igazam van ezzel?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4065) fLeSs válasza bullseye (#4064) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a lépcsőzőgép is szuper, én mostanában a 10 emeletes házban szoktam lépcsőzni, mivel nincs lépcsőzőgépem. annyi a ''titok'', hogy lassan kell lépcsőzni, és tartani a 120-as pulzust.
A szíved azért ver alapból 90-et, mert gyenge. ebből is következik, hogy neked nem szabad 30 percnél többet kardiózni eleinte. majd ha elkezdted és rendszeresen csinálod, akkor havonta emelheted az időtartamot 5 perccel.
ha el akarod adni a lépcsőzőgépedet, akkor dobj meg egy képpel meg egy árral.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4066) Agyzuzo válasza bullseye (#4064) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Először szobabicaj, aztán X idő és fejlődés múlva válthatsz lépcsőzőgépre. Szép komótosan kell csinálni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4067) Drótszamár válasza bullseye (#4064) üzenetére


Drótszamár
őstag

Viszont ha elég gyakran meghalsz, akkor igen gyorsan javulni fog az állóképességed, erősödni fog a tüdőd, és a szíved, így max 2 hónap múlva már vígan ellépcsőzöl majd 20-30 percet 130-as pulzussal...

Az életkorodat nem tudom, de 40 felé azér már inkább a szobabiciklit ajánlanám én is. (kezdésnek)


És ha meghalás közben nem akarsz izmot bontani, akkor nem árt egy kis kaja előtte. (csak az állóképesség-javításnál)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4068) fLeSs válasza Drótszamár (#4067) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az izom nemlebontásához a pulzusszámot kell 120-on tartani, nem kajálni kell előtte.
1ébként az orbitrek az ilyen kezdő emberkéknek pont ideális, nekem van egy eladó orbitrekem, nem érdekel valakit? :D

Bővebben: link

[kép]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4069) Drótszamár válasza fLeSs (#4068) üzenetére


Drótszamár
őstag

És akkor a vérdben a cukor mire való?


Szerintem arra, hogy amíg van belőle azt használják az izmok. Ha elfogy akkor jön az izom, illetve ha van elég idelye (120-as pulzus) akkor bontja a zsírt.


Ha valamit rosszul tudom akkor szólj.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4070) fLeSs válasza Drótszamár (#4069) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az ideje j-vel van.
jól mondtad. ha van ideje, akkor a zsírt fogja bontani és nem az izmot, ezért kell 120-as pulzussal nyomatni. én is ezt mondtam előtte. a cukortól meg hízol, de ha neked ez megnyugvást jelent, akkor egyél cukrot edzés előtt. én már fogytam 40 kilót, te is fel tudod ezt mutatni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4071) bullseye válasza fLeSs (#4068) üzenetére


bullseye
addikt

nem rossz, nem rossz, de ha rángatja a kezem/felsőtestem, hogy látom a tévét???

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4072) fLeSs válasza bullseye (#4071) üzenetére


fLeSs
nagyúr

persze.
de a kézmegmunkálók beállíthatóak fixre is, és akkor csak a lábaddal fox dolgozni. én mindigis így használtam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4073) Florida


Florida
tag

Szobabiciklit érdemes venni?:)Mennyiért,milyet,hol?

(#4074) fLeSs válasza Florida (#4073) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Érdemes, de én még nem láttam értelmes szobabiciklit olcsón (100e alatt).
Inkább futógépet vagy elliptikus tornagépet érdemes venni. A futógépen nem futni, hanem gyorsan sétálni kell!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4075) bullseye válasza fLeSs (#4068) üzenetére


bullseye
addikt

esetleg cserélhetnénk amíg nekem ez kell, neked meg a lépcső. Kettő együtt mrá úgysem férne el nálam...

az valami ilyesmi Bővebben: link

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4076) fLeSs válasza bullseye (#4075) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, el tudod hozni a tiedet autóval, az enyémet meg elvinnéd? nekem nincs autóm, BKV-val ezt elvinni meg bajos lenne.
A tied márkáját/típusát megnézhetnéd, hogy utánanézzek, hogy milyen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4077) szancsika


szancsika
tag

helloh

en lattam CORA-ba 9.900-ert szobabicajt, sztem nem rosz ha van valkinek pulzusmeroje, nemde?
Mar reg megvettem volna, ha lenne heje a szobamba de sajnos nincs... arra varok h meglegyen csinalva a terasz...

a kep meg mindig nem lett gepre rakva... hiaba kerem... mosmeg mar inkabb ujat kene csinalni, mert azis elavult...:D sebaj majd holnap...talan...:)

Most 54,0kg vagyok... szal eddig potyosen 8kg fogytam, izombol kb 1-2kg mehetett, azis az utobbi idoben....
meg 6kg es hudejolesz nekem :)

Agyzuzo. tegnapelott voltunk westenbe parommal, lattunk is de nagyon beszelgettel igy nem mentunk be koszoni, majd eccer ha unatkozni latunk :)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4078) fLeSs válasza szancsika (#4077) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hozott egyszer húgom haza ilyen 10000 ft szintű szobabiciklit, én 1szer szálltam fel rá, a 45-ös lábam lelógott a pedálról. :D kicsi volt, kényelmetlen volt, nyomta a seggem, tekerni sem tudtam a lelógó lábam miatt.
kb. ennyit ér.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4079) bullseye válasza fLeSs (#4076) üzenetére


bullseye
addikt

persze, csak veszek autót... szóval nálam is ugyanez a gond, azzal súlyosbítva, hogy még a szobából is nehéz kivinni...
már látom az lesz, hogy szerzek aegy bicajt, és rárakom a tetejére :))

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4080) fLeSs válasza bullseye (#4079) üzenetére


fLeSs
nagyúr

vmi típust mondhatnál ettől függetlenül.

1ébként nekem kb. 1 év kellett ahhoz, hogy a 120-as pulzust csak nagyon erős tekeréssel tudom elérni, ezért kezdtem el lépcsőzni. idővel a szív, az érhálózat, az egész szervezet megerősödik, plusz hozzászokik a mozgásformához.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4081) bullseye válasza fLeSs (#4080) üzenetére


bullseye
addikt

jóvanna, amint hazaérek, megmodom. Szerintem kettler, és pont úgy néz ki, mint amit linktem, de majd pontosítok

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4082) szancsika válasza fLeSs (#4078) üzenetére


szancsika
tag

35-os labam van :P es szepen kiparnazott fenekem :B jah es 160cm

[Szerkesztve]

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4083) fLeSs válasza bullseye (#4081) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, bár a szállítást én nemtom megoldani, szal mindenképpen neked kell vmit kitalálni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4084) brownus válasza szancsika (#4077) üzenetére


brownus
veterán

nem rossz:) a régebbi képen is jól néztél ki, de akkor most?? képet!!!:)

(#4085) bullseye válasza fLeSs (#4083) üzenetére


bullseye
addikt

Kettler Power Stepper, de én se tudom szállítani, úgyhogy ez elég elméleti kérdéskör marad...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4086) szancsika válasza brownus (#4084) üzenetére


szancsika
tag

igyexem holnap a keppel, csak sikerul mar ravenni kedves lustacsk parocskam :)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4087) Agyzuzo válasza szancsika (#4082) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ilyen apróságnak könnyű. ;] Alattam bezzeg széttörik még a középkategóriás cuccos is. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4088) Florida


Florida
tag

Tehát szobabicikli kilőve,nem szánok rá valami sokat..
Ezeket a futógépeket mennyi pénztől érdemes megvenni?Max 30.000-em lenne rá.
Ha ezen kocogsz,naponta egy órát,az már tökéletes mennyiségű mozgás,igaz?Meg mellé a kevesebb,de jobb kaja,és ennyi..?

(#4089) szancsika válasza Agyzuzo (#4087) üzenetére


szancsika
tag

vagjal le innen-onnan egy keveset...:P:D es maris picike leszel...:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4090) fLeSs válasza Florida (#4088) üzenetére


fLeSs
nagyúr

futógépből kétfajta van, mágnesfékes és motoros. a mágnesfékes olyan, hogy ráállsz, és neked kell hajtanod a talajt magad alatt, így te diktálod a tempót. ezek kerülnek 20-50e-be. elég vacak, én a héten próbáltam ki egyet. a motoros pedig olyan, hogy motoros, tehát a talaj mozog alattad, vagyis a gép határozza meg az iramot (amit persze te állítasz be előtte), ezek olyan 2-300000e körül vannak. :D vagyis inkább fitnesstermekbe lehet ilyeneket találni.
sztem inkább vedd meg az orbitrek platinumomat (elliptikus tornagép, nemrég linkeltem be) :D újonnan 50K, az enyém tied lehet 30K-ért.
az időtartam eleinte inkább 30-35 perc legyen, nem kell 1 órát nyomni, még nem vagy hozzáedződve, ezt lehet emelni később 5 percekkel havonta. az aerob alkalmak száma is kevésről induljon (heti 3-4 alkalom reggel éhgyomorra), és csak fokozatosan növeld ezeknek a számát.

szerk: én az orbitrekkel fogytam 20 kilót (+diéta), és testépítés mellett pedig ezt használtam kardióra, sztem nagyon beválik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4091) Drótszamár válasza fLeSs (#4070) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem vagyok hüje, nem szoktam edzés előtt cukrot enni. ;] (egyébként meg nem lehet mindenki perfekt hejesíró ;] )

A kajálást az állóképességnövelésre mondtam, nem a zsírégetésre. A bringázás előtt 3 órával nem eszek szénhidrátot c. dolog is azért van, hogy mire edzeni kezdesz kevés legyen a ''tartalék'' a véredben, és a zsírt kezdjed használni. Amíg van tartalék, addíg ha megszakadsz is akkor sem fog zsír bontódni (de fehérje sem). Csak ha ez elfogyott.

Én úgy vettem észre, hogy ezt nem nagyon szokta senki figyelembe venni. Tesiórán mi úgy tanultuk, hogy az emésztés befejeztével 40 percnyi alacsony intenzitású mozgáshoz elegendő tartalék van (cukor a vérdben + keményítő a májadban).
Természetesen ha már 3 órája nem ettél cukrot és szénhidrátot, akkor ennél jóval kevesebb.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4092) Zimezoom


Zimezoom
tag

Add to favorites... :)
(193cm/108kg...start working on it...:) )

Pay attention, or pay the price!

(#4093) szancsika


szancsika
tag

ma megin lecentztem magam...:)
meg anno mikor 60 volt a combom 50-es combot akartam... mar csak 3 centi es meglesz ;)

(csak ezek a k... csikok ne lennenek mindehol rajtam :( )

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4094) fLeSs válasza Drótszamár (#4091) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és? ugyanezt mondom én is már egy ideje. :F ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4095) KMan


KMan
őstag

Keptelen vagyok letenni a bagot, imadom az izet, ha abbahogyom biztos kajalni fogok helyette, nem akarok visszaszedni... :O

Olv hsz # 3777

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4096) tildy


tildy
nagyúr

Nem akar fogyni a whey. Magamat nem mertem mostanaban, szal lehet ensem, vagy fene tudja.
mIndenesetre elobb bevagtam azert egy pohar wheyt, de olyan hulye ize van, nem sis tudom mihez hasonlit, de rossz emlekek. Talan valami csirkezsirhoz:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4097) Agyzuzo válasza tildy (#4096) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hogy ezek a nők mennyire finnyásak. Szörnyű. ;]
A tizenvalahanyadik vödrömet pusztítom már, de még nem csömörlöttem bele. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4098) szancsika válasza tildy (#4096) üzenetére


szancsika
tag

csirkezsiiiirr???? uristen:Y
lehet h velem van a baj, hogy nekem izlik?
Fura...
Bar mostanaban ensem iszom, egyreszt mer a seker olyan rohadt budos h szelloztetni kell... masreszt meg ilyen melegbe nemnagyon bicajozom... (de fogyok mint az allat)...

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4099) szancsika


szancsika
tag

Holnap csalonap (ugy dontottem h minden vasarnap csalonapolok), es tugyatok mit fogok enni? CSOKIT! meg lehet h eszek 1 gomboc FAGYIT is majd...:)
Az ebed tejfolos csirkeporkolt lesz tesztaval (eszek belole bar nem szeretem a porkoltet, ez mongyuk anyu dietasfelen csinajja), reggel meg eszek lehet kenyeret, meg meg rizs is van meg, meg ooo... hat majd kiderul:)
azt vettem eszre h minden csalonap utan ugrik egy nagyot a fogyasom (nem felfle, lefele!) Tokjo:) teccik teccik :))

(53,7kg vok)
Ma nem tuttam felvenni normalis ruha mert mindbol kifogytam... lassan vasarolnom kell... foleg gatyat met szornyu hogy nezek ki ezkben...:)

''...sétál a hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szivem...'' - Quimby

(#4100) fLeSs válasza szancsika (#4098) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a shakert néha el kell mosni. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fogyjunk le! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.