Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Nem azért szólok, hogy a druszám véleményét helyeslők táborát erősítsem, de ha csak józan paraszi észzel elgondolkodom azon, hogy a védőföldelés annó nem volt egy elterjedt dolog (70-es években épült panelokban sem!) viszont Fi-relé már akkor is volt, ha a földelést is fogyelné a relé, akkor abszolút hatástalan lenne!

Fázis és nulla viszont minden háztartásban van! :) :C :C :D

Továbbmegyek! (még mindig csak laikus alapon)
A Fi-relé ugye engem óhajt megvédeni a halálos áramütéstől ugyi???
Most ha véletlen vagyok olyan korlátolt és belenyúlok a csillárfoglalatba égőcsere közben, akkor mi fog engem megvédeni ha a földelést figyeli a Fi-relé????

Bár aki mutat nekem egy védőföldeléssel ellátott csillárt az előtt kalapot emelek! :C :C :C

Szóval kedves Svajtz (bocs ha elírtam) barátom, javasolom számodra az édesapád cégénél végzett gyakorlati munka mellé a józan paraszti ész és a logikus gondolkodás gyakorlását is! :D :D :D :C :C :C

Magamból kiindulva előfordul, hogy abszolút járatlan vagyok egy témában, de a józan eszemet használva rájövök arra, hogy miért kézenfekvő az ami előzőleg tök hülyeségnek tűnt.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.