Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#2201) kovaax válasza rokefeller (#2199) üzenetére


kovaax
őstag

Valóban, jól nem vettem észre! Köszönöm! "Csak a legújabb csomagok"

-=- There's no place like /home -=-

(#2202) rokefeller válasza kovaax (#2200) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ezt értem, de a kérdés szándékosan szemét volt:
1. szerintem egységsugarú felhasználó nem tudja mi az a kernel, hol van, és mennyit foglal
2. a grub menüt nem is látja, mert alapértelmezésben 0 másodperces, szerintem fogalma sincs hogy van egyáltalán, nem hogy sok a menüpont
3. sokat foglal. Utálom ezt mondani, de azért tényleg, na, a legkisebb vinyó amit polcról kukáztam hogy teszek rá arch linuxot, az 6,5 gigás volt, kb. Szar is, mert lassú mint állat. De azon sem a 60 megás kernel ami eszi a helyet :-)

Ettől függetlenül simán meg tudod csinálni klikkelgetve, ahogy az előbb írtam.

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#2203) rokefeller válasza kovaax (#2197) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ja, egyébként teljesen pártolom az ilyen ötleteket, ha nem halnak el abban, hogy olyanok mint a régi windowsos összehasonlítások. Ott ugye az volt a baj, hogy nem alap dolgokat kellett tudnia a rendszernek, hanem azt amit a windows tud. Ha tudta, akkor meg úgy, ahogy a windows. Az ilyeneknél sokszor az jön ki hogy tudja azt mint az ubuntu :-) És akkor megint elfogult lesz a dolog.

A télapó nem a régi már...

(#2204) kovaax válasza rokefeller (#2202) üzenetére


kovaax
őstag

1. Na jó, azért szeretnék rendet tartani a gépen. :B
2. Itt van viszont a kutya elesve! Egységsugarú júzer azt hallja, hogy nincs linux alatt vírus, vagy csak egyszerűen, hogy az a fasza. És akkor elkezdi felpakolni a linuxot a vindózere mellé... (Most abba ne menjünk bele, hogy meddig jut el, de ha talál mondjuk egy jó leírást, akkor még sikerülhet is neki. Aztán egyszercsak elkezdenek szaporodni a menüpontok.)
3. Jó, ez tényleg erőltetett volt. :R

Nem ismerem a Fedorát, szal nem tudtam, hogy max 3 kernel marad fent alapból, meg ilyenek. Mostmár tudom ezt is. :K

Meg azt is, hogy lehet klikkelgetve is, ha sok az a 3. :R

-=- There's no place like /home -=-

(#2205) kovaax válasza rokefeller (#2203) üzenetére


kovaax
őstag

Szerencsére vindózt csak melóhelyen vagyok kénytelen használni, nem is nagyon értek hozzá (szeretnek is a pc supportosok)...

Elfogult a Debiannal vagyok, de ott egy egész minimál rendszer van felrakva, a minimál elvárásaimnak megfelelően. És parancssorban nyomulok sokat, meg konfig fájlban konfigolok, ha kell. Szal emiatt nem tudom (és nem is akarom) a desktopokat összehasonlítgatni vele.

-=- There's no place like /home -=-

(#2206) rokefeller válasza kovaax (#2204) üzenetére


rokefeller
senior tag

Oké, akkor itt van némi különbség :-)

Nálam az egység sugarú user nem telepít, nem csinál windows mellé dualbootos linuxot, hanem engem nyaggat, hogy kiírta a gép hogy vírusos :-)

A télapó nem a régi már...

(#2207) kovaax válasza rokefeller (#2206) üzenetére


kovaax
őstag

Akkor lehet helyesebb volna, ha Egérkezű Júzernek hívnám azokat, akikre gondolok. Vagy Nagyon Bátor Egység Sugarú Júzernek!

Amúgy vindóz mellé még én sem raktam linuxot sosem. Valahogy úgy vagyok vele, mint az egyszeri cowboy (talán a Volt egyszer egy vadnyugat-ban?), hogy az ember ne hordjon egyszerre nadrágszíjat és húzentrógert...

-=- There's no place like /home -=-

(#2208) Orb1337


Orb1337
tag

Hali!

Glassfish szervert szeretnék futtatni fedora 13-on. Még a netbeansben való elindítása elött kapok egy ilyen üzit. Ezekszerint nincs jogosútságom.
Hogy tudok magamnak root jogosultságok adni, hogy hozzáférhessek a usr mappa tartalmához?
Anno ubuntun a user menuben tudtam engedelyezni, fedorán van ilyen opció?
Compiz mellett nem megy a printscreen, érdekes...:D

[ Szerkesztve ]

(#2209) Vladi válasza Orb1337 (#2208) üzenetére


Vladi
nagyúr

Írni akarja?

De ennek nem a /home/user/.akármibe kéne tennie a beállításait? Vagy a /etc-be? :F

Amúgy itt van rendes root:
su -
Így kapsz root jogot terminálban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2210) Orb1337 válasza Vladi (#2209) üzenetére


Orb1337
tag

Átdobtam saját home-ba, most fut. Netbeans telepítésnél csak nyomtam a továbbot, alapból ott a /usr/localt erőlteti

(#2211) Orb1337


Orb1337
tag

source-ból szeretném felrakni a Ruby 1.8.7-es verzióját, compile-nál a következő hibát kapom:

ossl_ssl.c: In function ?ossl_sslctx_get_ciphers?:
ossl_ssl.c:626:19: error: ?STACK? undeclared (first use in this
function)
ossl_ssl.c:626:19: note: each undeclared identifier is reported
only once for each function it appears in
ossl_ssl.c:626:25: error: expected expression before ?)? token
ossl_ssl.c:629:47: error: expected expression before ?)? token
ossl_ssl.c:629:47: error: too few arguments to function ?sk_value?
/usr/include/openssl/stack.h:80:7: note: declared here
ossl_ssl.c: In function ?ossl_ssl_get_peer_cert_chain?:
ossl_ssl.c:1199:5: warning: passing argument 1 of ?sk_num? from
incompatible pointer type
/usr/include/openssl/stack.h:79:5: note: expected ?const struct
_STACK *? but argument is of type ?struct stack_st_X509 *?
ossl_ssl.c:1202:2: warning: passing argument 1 of ?sk_value? from
incompatible pointer type
/usr/include/openssl/stack.h:80:7: note: expected ?const struct
_STACK *? but argument is of type ?struct stack_st_X509 *?
ossl_ssl.c: In function ?ossl_ssl_get_cipher?:
ossl_ssl.c:1224:12: warning: assignment discards qualifiers from
pointer target type
make[1]: *** [ossl_ssl.o] Error 1
make: *** [all] Error 1

Elvileg ez egy bug az openssl 1.0-ban, találtam egy [link], letöltöttem a patchet a forráskönyvtárba, futtatom a megadott patch -p0 < openssl.patch parancsot, de hibát dob:
patch: **** Only garbage was found in the patch input.
Mi lehet a gondja?

(#2212) Orb1337 válasza Orb1337 (#2211) üzenetére


Orb1337
tag

közben megvan, a wget letöltötte az egész html oldalt :W

(#2213) csendes


csendes
őstag

A Distrowatch Weekly mai számában jelent meg egy interjú Jared Smith-szel, a Fedora új projektvezetőjével: [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2214) Zolien


Zolien
csendes tag

fedora 13 már az installnál is kevésnek találta a gépem, a grafikus telepítõhöz, szövegesben ment fel. Ami nem gáz, de az X-et úgy ahogy van hanyagolta, szeretnék rá GUI-t varázsolni, nem tudom hol induljak el. Próbáltam X tematikájú csomagokat telepíteni, de mindegyik függõséghiányról kornyikál. Van ám koncepció... fedora 13 DVD ami megvan, netrõl tölteni nem tudok.
Debian alól jövök, fedorából kezdõ vagyok.
wvdial is kéne, az se megy, vannak viszont .deb csomagjaim, átkonvertálható sikerrel? Alien nincs a lemezen...
Nem tudom csak az én gépemen ilyen elkúrt-e az egész.

Z

(#2215) Vladi válasza Zolien (#2214) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen a géped? Mire használnád?

Van korlátja a grafikus installnak, de a nélkül is fel tudod tenni. text mode installt tud az anaconda, de most fejből nem vágom hogy kell bootoltatni hozzá.

wvdial lesz az alap tárolóban, nem kell konvertálni.

Na meglett, elvileg 196 mega alatt mindenképpen a text installt indít neked. De 64 mega mindenképpen kell.
Amúgy
linux text
parancsot kell beírni a boot promptnál ha direkt az akarod kérni. 256-al még érdemes.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2216) Zolien válasza Vladi (#2215) üzenetére


Zolien
csendes tag

Intel Pentium III 500MHz
Fel van települve, konzol van. Netezésre használnám, felfedezném. Tárolók nem játszanak, PC-n nincs netkapcsolatom, mobilnet van csak, most is telóról írok. Wvdial valóban van a DVD-n, függõségek már nem. Repóba is úgy kellett külön belemûteni a DVD elérést, miért nincs benne alapból?
Na. Itt és ezért vagyok most elakadva. Utólagos X installnak mi lenne amúgy a metodikája?
De elõször a wvdialt kéne életre kelteni, onnan már menne a többi is. .deb -> .rpm konverzióra van ötlet? Jelenleg ezt látom a legreálisabb útnak.

Z

(#2217) Zolien válasza Zolien (#2216) üzenetére


Zolien
csendes tag

384 MByte RAM. Település után egy konzol loginnal fogad, ez másnál gondolom egy gdm.

Z

(#2218) Vladi válasza Zolien (#2216) üzenetére


Vladi
nagyúr

Inkább netes használatra lett kitalálva. DVD-t akkor betetted reponak?
Mi volt a függőség? Külön kellene leszedni.

De pppoeconf nem jó? Az elvileg van a dvd-n. Gondolom ha net van, akkor már könnyebben boldgulsz csomagkezeléssel.

Viszont arra a gépre nem tennék gnomeot, inkább valami könnyebbet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2219) rokefeller válasza Zolien (#2217) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ha máshol van neted, megpróbálkozhatsz egy lxde spin-nel, azt is textmódban kell majd installálni, de azzal alapból lesz mindened ami kell, ha jól tippelem, és nem is biztos hogy megeszi a géped.

Egyébként f13-ban van a NetworkManagernek command line interface-e.

A télapó nem a régi már...

(#2220) Zolien


Zolien
csendes tag

Kösz a tippeket. Ppp is függôs.:-/ Ja, DVD benne van. Ezt a NetworkManagert rá lehetne venni egy USB modem lekezelésére? Gondolom, ha wvdial tudta, ez is. Netem nincs, csak telón, amit ugye most nem tudok megosztani a géppel.
Azért érdekelne mind2 megoldásra egy conf file.
De van még más is: Matrox videókari hajt egy CRT monitort, neki nagyon jó a 60Hz, a szememet viszont szétszedi. vga=79x verziókat végigzongoráztam már, semmi.

Z

(#2221) Zolien válasza Vladi (#2218) üzenetére


Zolien
csendes tag

Elmegy azért rajta. Fluxbox párti vagyok amúgy. A függôségeket nem tudom beidézni, - de ~fél képernyõnyi hiánya volt - mert idôközben Debian Potato váltotta, ami tutira nem lát semmilyen USA eszközt. Most aznn agyalok, hogy a fedora kernelét átültetni ebbe. Forrásból még csak csak, de így...

Z

(#2222) Zolien válasza Vladi (#2218) üzenetére


Zolien
csendes tag

Elmegy azért rajta. Fluxbox párti vagyok amúgy. A függôségeket nem tudom beidézni, - de ~fél képernyõnyi hiánya volt - mert idôközben Debian Potato váltotta, ami tutira nem lát semmilyen USB eszközt. Most aznn agyalok, hogy a fedora kernelét átültetni ebbe. Forrásból még csak csak, de így... elég sci-fi ötlet, nem?:-)

Vágom én, hogy netközeli az egész, de az a pár lib igazán nem foglalna sok helyet, akár rá is kerülhettek volna a lemezre. Vagy ha nem, akkor meg ne legyen ott az alkalmazás sem. Nem sopánkodni akarok, csak valahogy az én logikán ezt diktálja. Netre való felkúszás tekintetében nem képes saját magát saját hajánál fogva kiemelni a mocsárból (lsd. a 'boot' kifejezés eredete), ez nem szimpi. Mert ugye nem csak a LAN-osok vannak, fõleg ma már. Az sem az, hogy nem engedett particionálni. Grafikusban is így van ez? Itt kb nálam le is írta magát. De lehet, hogy én vagyok a béna. Telepítés elõzõ linux partícióra, meglévõ rendszer lecserélése - ennek ellenére ugyanúgy az egész winyót használja. De cáfoljatok meg. Régen a Red Hatot szerettem, ezt most csak próbálom szeretni.:-) Még nem adom fel.

Z

(#2223) Vladi válasza Zolien (#2222) üzenetére


Vladi
nagyúr

"elég sci-fi ötlet, nem?:-)"
:K

Én a helyedben nyüstölném még fedorát. Valaminek tuti vinnie kell, vagy NetworkManager, vagy pppoeconf, vagy valami. Nem hiszem, hogy függőségek nélkül tették dvd-re. :U

Grafikusan is lehet particionálni, az az utolsó opció, a sajt kiosztás alkalmazása. De itt van texten is.

"De lehet, hogy én vagyok a béna."
Nem vagy béna, meg nem szar, csak még nem vágod. De itt vagyunk segítünk.

Viszont ne kapkodj. Mert pl én már nem vágom mit csinálsz éppen, így tippet sem tudok adni. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2224) Zolien válasza Vladi (#2223) üzenetére


Zolien
csendes tag

Ennyiben nálam ki is merül a "particionálási" lehetõségek sora. Mit tud a ti fedorátok amit az enyém nem?:-)

Z

(#2225) Zolien válasza Vladi (#2223) üzenetére


Zolien
csendes tag

Köszi, jól esik.
Sorry, csak fárasztó "sms"-t írni, tömörítem a gondolatokat.
Tehát a fedora alatt jó volna 800x600, 100Hz-re belõni a konzolt. A Potatora pedig azért gondoltam, mert alapból felteszi a wvdialt, ami mûködne is, ha látná a 2.2-es kernel az USB modemem. De nem, tudatlan az még. Ezért gondoltam azt, hogy egy újabb, mai kernellel szerelve használható lenne. Ami kernelt pedig a fedoradiscrõl szippantanék le. Lévén ugye fent tárgyalt 2 telepítõlemezen kívül más itt nincs. Meg se haver, se net. Szóval hagymából, kolbászból szeretnék dobostortát. Lehetõség szerint.

Z

(#2226) Zolien válasza Zolien (#2224) üzenetére


Zolien
csendes tag

Amúgy azt írja a partícionálási lehetõségre, hogy "but not available in text mode". Akkor ez stimm. Csak a tény maga nem derûs.
De hogy lesz X-em?

Z

(#2227) Vladi válasza Zolien (#2225) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nehéz ügy, de nem lehetetlen.

A mélyterminálon már kms-t használ, azt kéne kikapcsolni, akkor hagyományos módon állíthatnád a felbontását. Azt hiszem nodkms opció kernelnek, de ennek mindjárt utánajárok.

De szerintem dvd-n kell lenni valaminek, ami belövi neked a netet. network manager biztos van, kicsit gubancos cli használata. link.

A particionálásnál nem elég az??? Hát lehet törölni, meg létrehozni és beállítani... mi kelleht még? Max méretezés, de lehet az is benne van. :)

hajrá, hajrá :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2228) Zolien válasza Vladi (#2227) üzenetére


Zolien
csendes tag

Na csak nem sikerült képet feltölteni, de elmesélem mi is van:
'Felosztás típusa' képernyõn járunk, text mode. "A telepítés a merevlemez partícionálását igényli." <bla, bla...> ... Válassza ki ...
- Teljes eszköz használata
- Meglévõ rendszer lecserélése
- Szabad hely használata.
Alant meg be lehet jelölni az egyszem winyóm mint használni kívánt eszköz. És ENNYI. Ezzel letudja.
Tehát text módban nincs lehetõség se VLM állítgatásra, se bootfinomhangolásra, se partíciók méretezésére, tetszés szerinti számú létrehozására. Elvileg elég is lehet, bár mást szoktam meg Debian alatt. Plusz van egy 100GB+ terület, ahol az inode-ok ugyan át lettek már firkálva, de újraírva a terület még nem, GetDataBack látja is még az adatokat, csak nincs jelenleg másik winyó átmentegetni. Na például egy ilyen esetben nagyon nem jó, hogy nem ad szabadkezet, meg hogy pont text módban hiányzik ez, egy elvileg karakteres alapú OS-en.. Meg egyébként is egy rakat speciális igény és eset fordulhat elõ egy harddisken, amikhez bizony az effajta kötöttpálya bizony kevés. Tudom, az én esetem pont peches, na de akkor is.
Igen, azt észrevettem, hogy lassú a konzolablakok közti váltás pl. Miért ilyen megoldású ez? Mit jelent, hogy mélykonzol? Most látom elõször.
A linket és az utánajárásodat köszönöm.

Z

(#2229) rokefeller válasza Zolien (#2228) üzenetére


rokefeller
senior tag

Lehet hogy persona non grata leszek (szerintem nem:-)) de ha egy minimál gépen akarsz X-et összebarkácsolni, akkor lehet hogy egyszerűbb lenne egy arch linuxot reszelgetni. A fedora, ahogy én látom, elég gyengén támogatja a minimál disztró gondolatot. Archon, pedig messze nem vagyok helikopter, mégis egy fél nap plusz bogarászás alapján össze tudtam rakni egy openboxot panellal, meg networkmanagerrel,

Vissza a fedorára:
A partícionálót sajnálom, én csak a grafikust használtam és az minden igényt kielégített. Gondolom ki lehet lépni konzolba és fdisk-kel dolgozgatni, ha nincs más.

A függőség hiánya a DVD-n viszont lehet hogy szerzői jogi probléma. Fedorában alapértelmezetten csak free software van, ami nem free, azt az rpmfusion-ből lehet feltenni.

UI: nekem egy 400-as p2-m van 192 meg rammal zenelejátszónak (passzív hűtés és slot1, small form factor rulez) azon épp debian fut, etch, NetworkManagerrel, USB-s wifit kezeli simán, pulseaudio is megy rajta. Régebben egy openboxot is feltettem, az kicsit már lassú, de xcompmgr-rel van átlátszóság egy 8 megás ati alaplapraintegrált akármin. Arch is volt rajta, és ment is frankón, de a pulseaudio-t azon nem bírtam összelőni. Van egy plusz 256-os modulom, nem volt időm betenni, de ha lesz, akkor megy rá egy mini fedora, mert csak :-)

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#2230) Vladi


Vladi
nagyúr

Újabb napsütéses béta reggel köszöntött ránk. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2231) rokefeller válasza Vladi (#2230) üzenetére


rokefeller
senior tag

Este ki is próbálom usb-ről.

A télapó nem a régi már...

(#2232) ntomka válasza rokefeller (#2231) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tapasztalat?

ツ Headphones on - World off

(#2233) Vladi válasza ntomka (#2232) üzenetére


Vladi
nagyúr

No nézd csak, kit fújt ide a szél. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2234) ntomka válasza Vladi (#2233) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olyan vagyok én itt, mint te az Ubuntu topicban. :P :DD

ツ Headphones on - World off

(#2235) rokefeller válasza ntomka (#2232) üzenetére


rokefeller
senior tag

Hát nem sok időm volt tesztelni, és csak a live-ot próbáltam ki.

Változás látszólag semmi. Desktop feature nem is nagyon van a listán, minden újabb, empathy-ban megy a metacontact kezelés, de szerintem elég bénán sikerült (ez mondjuk fedora független)

A riportolt suspend/resume bugom F12 óta nincs javítva, de még válaszra sem méltatták. Ok hogy acer laptop specifikus, de még a workaroundot is beleírtam a bugreportba, mégis ugyanolyan szar.

Új a wallpaper, kb ennyit láttam belőle. A liveUSB-s bugot, miszerint egyszercsak a persistent home valamilyen hibájából elhagyja a user configot, session-t, ez ugyanúgy él, úgyhogy kb 20 perc után reboot volt.

Sok újdonság nincs benne, ami szemmel is látható lenne, ment is a rinyálás blogokon ha jól láttam.

Viszont ha olyan stabil mint a 13, akkor alapvetően ez egy jó rendszer lesz, frissebb szoftverekkel.

A télapó nem a régi már...

(#2236) ntomka válasza rokefeller (#2235) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszi.

ツ Headphones on - World off

(#2237) Zolien


Zolien
csendes tag

Keresgettem de nem találtam: installkor van-e parancr, kapcsoló arra, hogy mindenképp grafikusan induljon a telepítõfolyamat?

Z

(#2238) rokefeller válasza Zolien (#2237) üzenetére


rokefeller
senior tag

mindenképp grafikusan indul, ha van legalább 192 mega ram, ha minden igaz, olyan lehet esetleg hogy nem tudja belőni az X-et a grafikus installerhez, de azt nem tudom elképzelni, hogy milyen videokártyával fordulhat elő

A télapó nem a régi már...

(#2239) Zolien válasza rokefeller (#2238) üzenetére


Zolien
csendes tag

Hát ez 384MByte-ra hivatkozva nem indítja. Hiába van máshogy a nagykönyv szerint, a gyakorlat ez.:-(

Z

(#2240) Zolien válasza rokefeller (#2238) üzenetére


Zolien
csendes tag

A kártya egy Matrox, 32MByte, de rá nem hivatkozik.

Z

(#2241) csendes válasza Zolien (#2239) üzenetére


csendes
őstag

Érdemes belenézni ebbe a cikkbe a Fedora 13 telepítéshez: [link]: "A grafikus telepítéshez 512 MB memóriára van szükség, 1 GB ajánlott. A szöveges telepítéshez 137 MB kell" Gondolom, hogy a 14-hez is legalább ennyi kell. Illetve: Ha csak a szöveges telepítés marad, akkor csak az előre rögzített alapalkalmazás csomagok telepíthetők és az alap particionálási séma szerint telepíthető a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2242) rokefeller válasza csendes (#2241) üzenetére


rokefeller
senior tag

Hát én ettől sokkot kaptam... nem az 512 mega a durva, hanem a szöveges telepítés. Partícionálni sem tud? Atyaég... azért ez ment sokáig, nem értem hogy, miért sikerült kigyilkolni.

A télapó nem a régi már...

(#2243) csendes válasza rokefeller (#2229) üzenetére


csendes
őstag

Még reszelgetni sem kell, megjelent az Archbang Linux 2010.10 [link], ami Arch alapú és OpenBox ablakkezelőt használ. Az egyetlen furcsasága, hogy alapból csak "vesa" video driver-t telepít, de a fenti oldalon le van írva, hogy hogyan lehet könnyen telepíteni és konfigurálni más grafikus meghajtókat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2244) rokefeller válasza csendes (#2243) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ismerem, játszottam is vele :-) Ha váltok, akkor arra fogok, de rendes desktopon nincs bajom a fedora-val, sőt. Viszont ez a telepítős dolog, ez meglepett.

A télapó nem a régi már...

(#2245) Vladi válasza rokefeller (#2242) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne már, én particionáltam szöveges telepítéssel. :U
Vagy nem jól emlékszem? :F Na majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2246) rokefeller válasza Vladi (#2245) üzenetére


rokefeller
senior tag

Lehet, én nagyon régen nem használtam a szöveges installert, de ez a cikk ha jól értem azt írja hogy csak az alapértelmezettet tudod elfogadni. Ha ez igaz, akkor szerintem az ciki.

A télapó nem a régi már...

(#2247) kovaax


kovaax
őstag

Ismerkednék a különböző grafikus eszközökkel, hogy ne legyek őskövület itt a parancssorral. A Thunar-ban azt csinálom, amit néha Xubuntuban is: jobb gomb könyvtáron -> Archivum létrehozása -> Név: valami -> Archivum típus: gz -> Létrehoz. Az eredmény egy Xarchiver 0.5.2 ablak "Hiba történt az archivumhoz féréskor:" felirattal, alatta egy tök üres négyzet (gondolom itt kellene lennie egy vagy több hibaüzenetnek), meg egy OK gomb. Látszólag a könyvtárban nem történik változás, de ha kilépek-belépek, akkor ott van egy 0 hosszúságú valami.gz fájl.

Ha egy sima fájllal követem el ugyanezt, akkor az működik. Tehát a könyvtárakkal nem tud mit kezdeni. Miért nem?

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2248) rokefeller válasza kovaax (#2247) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szerintem azért mert BUG-os. Nálam a file-roller tömörít, az az alapértelmezett a nautilusban.
Egyébként a gzip csak fájlt tud tömöríteni, a tar készít archívot a könyvtárból, ez is lehet a hiba oka, hogy az xarchiver ostoba, és nem tarolja be automatikusan a könyvtárat.

A télapó nem a régi már...

(#2249) rokefeller


rokefeller
senior tag

Hello

Szeretném bemutatni nektek a Fusion Linux-ot.

[link]

Alapvetően egy Fedora remixről van szó, annyiban más mint a Fedora, hogy próbál felhasználóbarátabb lenni, és kevésbé szorosan ragaszkodik az upstream-hez és a free és open source szoftverekhez. Kicsit olyan szeretne lenni, mint a Mint :-) RpmFusion repo-k alapértelmezés szerint bent, mp3 támogatás alapértelmezetten, ilyesmi.

A projekt gazdája, Valent Turkovic, ma egy blog bejegyzésben a közösség segítségét kérte, hogy a legfrissebb, 14-es beta-t torrenten is elérhető legyen. Csináltam egy torrent fájlt, és seedelem, ha valaki úgy érzi van kedve egy kicsit visszaadni a linux közösségnek, akkor ne legyen rest, és szálljon be a seedbe.

A torrent fájl elérhető itt: [http://www.filedropper.com/fusion-linux-14-betaiso]

A télapó nem a régi már...

(#2250) Vladi válasza rokefeller (#2249) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ah zsír! :C Megy a seed hétköznap 10 megával. :D
amúgy a tied a hivatalaos torrent?
Van egy másik is az oldalán, azzal mi a helyzet?

Akkor ez lényegében olyan, mint az omega projekt? csak valamivel kultúráltabb weboldallal?
Lehet holnap ha van időm, akkor cikk a sysre is. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.